Artykuły

Jak podnieść swoją wiarygodność kredytową?

0

Jest to pytanie, że wiele osób ma na głowie, jak zaczynają poważnie rozważyć swoje finanse: jak podnieść mój wynik kredytowy, lub jak naprawić mój kredyt? Choć oceny kredytowe mogą wydawać się owiane tajemnicą-w jaki sposób są one obliczane, które z nich są używane-oceny kredytów konsumenckich mają tendencję do przestrzegania kilku wspólnych zasad. W tym poście wyjaśniamy kilka prostych sztuczek, aby podnieść swój wynik kredytowy.

Podniesienie zdolności kredytowej może zająć trochę czasu. Po tym wszystkim, oceny kredytowe są miarą jak wiarygodny kredytobiorcy byłeś przez lata. Dobre wieści? Możesz zacząć od tych porad kredytowych już dziś.

Zacznijmy od podstaw, jak poprawić swój wynik kredytowy.

Jak podnieść swój wynik kredytowy

Podniesienie zdolności kredytowej jest ważne, ale może nie masz solidnego pojęcia, co dokładnie Twój wynik kredytowy jest. Nie martw się, to nie jest tak skomplikowane, jak myślisz. Twój wynik kredytowy jest w zasadzie miarą jak niezawodnie spłacić pieniądze, które zostały pożyczone. Istnieją dwa główne modele, które biura sprawozdawczości kredytowej używają do pomiaru kredytu:

Trzy biura, które przeprowadzają raport to Experian, Equifax i Transunion. Każde z tych biur otrzymuje informacje od różnych instytucji finansowych, z którymi jesteś zaangażowany, a te informacje są tym, co określa twój wynik kredytowy. Im bardziej konsekwentnie spłacasz pożyczki, utrzymujesz niskie wykorzystanie kredytu i pozostajesz na szczycie wszystkich obowiązków finansowych, tym lepszy jest Twój wynik.

Obie metryki wahają się od 300 do 850, przy czym większość wyników powyżej 700 jest uważana za dobrą do Wielkiej. Jeśli twój wynik jest poniżej tego — lub znacznie poniżej tego-może być trudne uzyskanie kredytu w dobrym tempie, a nawet uzyskanie kredytu w ogóle. Oto, co możesz zrobić, aby zwiększyć swój wynik, jeśli znajdziesz się z niższą oceną niż chcesz.

Poproś o (i otrzymaj) podwyższenie limitu kredytowego

Jeśli regularnie dokonujesz wymaganych płatności kartą kredytową, możesz spróbować poprosić wydawcę karty kredytowej o zwiększenie limitu kredytowego. Niekoniecznie chcesz to zrobić, aby sfinansować zakup, którego w przeciwnym razie nie byłby w stanie dokonać. Ale jeśli miesięczne saldo jest stosunkowo stabilny, można zmniejszyć wskaźnik wykorzystania (dobrą rzeczą) poprzez zwiększenie limitu kredytowego.

Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć, wskaźnik wykorzystania kredytu to kwota kredytu dostępna dla Ciebie, którą faktycznie używasz. To w zasadzie Twoje saldo podzielone przez limit kredytowy. Tak więc, jeśli zwiększysz swój limit kredytowy i utrzymasz saldo takie samo, wskaźnik wykorzystania będzie niższy. I to może przełożyć się na jak poprawić swój wynik kredytowy.

Płać rachunki na czas

Jednym z prostych sposobów na rozpoczęcie budowy solidnego kredytu jest rozpoczęcie opłacania rachunków na czas. Wśród wielu różnych źródeł danych, które główne biura sprawozdawczości kredytowej używać do oceny zdolności kredytowej, czy płacisz za regularne wydatki na czas jest bardzo ważne.

Nietrudno zrozumieć, dlaczego: jeśli masz dobre osiągnięcia regularnie dokonując płatności czynszu, prawdopodobnie oznacza to, że jest bardziej prawdopodobne, że będziesz w stanie dokonywać regularnych płatności kredytu.

Sztuczka polega jednak na tym, że być może będziesz musiał połączyć swoje konto bankowe z usługami jednej z agencji kredytowych. Jeśli jesteś ciekaw, zadzwoń lub odwiedź Stronę Experian, Transunion lub Equifax, aby sprawdzić, czy możesz mieć regularne płatności za rachunkiczerwony w tabeli wyników każdego z tych biur.

  • Pro tip: jeśli masz trudności z zarządzaniem rachunkami, zrób centralną listę, na której wyszczególnisz każdy rachunek, który masz-czynsz, wodę, gaz, prąd, internet — i jaki dzień ma być opłacony. Lub jeszcze łatwiej, po prostu pobierz aplikację Mint, która może przypominać o nadchodzących banknotach i śledzić pieniądze, które wydajesz na rachunki każdego miesiąca.

Pokaż, że poradzisz sobie z różnymi rodzajami długów

To chyba nie jest dobry pomysł, aby zabrakło i wziąć na dodatkowy dług ze względu na to, ale jeśli jesteś w potrzebie rodzaju pożyczki nie używałeś przed (powiedzmy, auto pożyczki na nowy samochód, lub osobisty kredyt Konsolidacja zadłużenia karty kredytowej) rozważyć biorąc go na i dokonywać regularnych płatności na nim; może zobaczyć guz w wyniku. Kredytodawcy chcą zobaczyć można obsługiwać różne rodzaje długu, więc dodanie innego rodzaju pożyczki i spłacanie go może mieć pozytywny wpływ na wynik.

Oto przykład. Jeśli spłacasz kredyty studenckie (ogólnie rzecz biorąc, należą one do kategorii „kredyt ratalny”), ale nie masz jeszcze karty kredytowej (ogólnie rzecz biorąc, należą one do kategorii „kredyt odnawialny”), możesz zobaczyć wzrost wyniku po prostu otwierając konto karty kredytowej i regularnie spłacając saldo.

Otwórz nowe konto i dokonuj płatności na czas

Jeśli potrzebujesz dodatkowego kredytu, otwarcie nowego konta i odpowiedzialne zarządzanie nim (dokonywanie płatności na czas, nie pożyczanie więcej niż możesz sobie pozwolić) może mieć wpływ na zwiększenie twojego wyniku. Pamiętaj jednak, że otwarcie nowego konta, z którym nie możesz sobie poradzić (gdzie przegapisz płatności i/lub zaciągniesz więcej długu, niż możesz sobie pozwolić), prawdopodobnie przyniesie odwrotny skutek: spadek wyniku. Warto więc postępować odpowiedzialnie.

Jak utrzymać wysoki wynik kredytowy

Gdy masz swój wynik kredytowy w pobliżu, gdzie chcesz, ważne jest, aby jak najlepiej, aby utrzymać go w dobrej kondycji. Utrzymując nawyki wymienione powyżej, możesz zapewnić, że twój kredyt pozostaje stosunkowo stabilny. Warto jednak zauważyć, że w niektórych przypadkach kredyt może się wahać.

Nie zdziw się, jeśli widzisz swój wynik kredytowy dip, a następnie podnieść ponownie od czasu do czasu. Na przykład, może jeden miesiąc, używasz większą kwotę wykorzystania kredytu z powodu kilku nieprzewidzianych wydatków. To nie koniec świata, a przy ciągłym odpowiedzialnym zarządzaniu długiem i korzystaniu z kredytów, Twój wynik powinien odzyskać.

Ogólnie rzecz biorąc, jednak, oto, co można zrobić, aby utrzymać wysoki wynik kredytowy, gdy masz go.

Ostrożnie i ostrożnie zamykaj konta

„Mam zbyt wiele kart kredytowych” jest coś, co może słyszałeś ktoś powiedzieć lub nawet myśli do siebie. I dla wielu, to może być prawda. Ale posiadanie kilku kart kredytowych, samo w sobie, niekoniecznie obniży Twój wynik.

Choć zamknięcia kont kart kredytowych może wydawać się, że to zwiększyć swój wynik kredytowy, bo to uproszczenie swojego życia lub Dokonywanie rzeczy bardziej zorganizowane, czasami może mieć odwrotny skutek. Dzieje się tak dlatego, że po zamknięciu konta dzieją się dwie rzeczy: (1) tracisz całą posiadaną linię kredytową, co może zmniejszyć wskaźnik wykorzystania (patrz pierwsza wskazówka powyżej) i (2) przestaniesz mieć to konto, które będzie nadal uwzględniało średni wiek kont. Zazwyczaj wyniki chcą zobaczyć, że masz kilka kont otwartych i w dobrej kondycji przez długi period czasu.

Oto duże zastrzeżenie: nadal istnieje wiele dobrych powodów, aby zamknąć konta, karty kredytowe lub w inny sposób. Może nie stać Cię na roczną opłatę lub nagrody po prostu nie sprawiają, że warto już. A może zmagasz się z zadłużeniem na karcie kredytowej i chcesz go skonsolidować w osobistą pożyczkę. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli nie ma dobrego powodu, aby zamknąć konto, czasami mądrzej jest utrzymać je otwarte.

Jeśli jednak chcesz zamknąć konto, nie martw się; ding do Twojego kredytu będzie prawdopodobnie niewielki, i prawdopodobnie odzyska się z czasem po dalszym odpowiedzialnym korzystaniu z innych linii kredytowych, które nadal masz otwarte.

Bądź na bieżąco ze swoimi osobistymi finansami dzięki Mint

Twój wynik kredytowy jest tylko jeden metryczny, który pomaga zmierzyć swoje finanse osobiste. Utrzymanie zdrowego kredytu wraz z dobrze utrzymanym budżetem, solidnym stosunkiem długu do dochodu i stale rosnącymi oszczędnościami to wszystkie aspekty twojego dobrobytu finansowego, które warto mieć na oku.

Mięta na to pozwala. Agregując informacje finansowe-w tym wszystko, od inwestycji po nadchodzące rachunki — w jednym wygodnym pulpicie nawigacyjnym, możesz mieć widok z lotu ptaka na swoją kondycję finansową. Wiedząc, kiedy czynsz, płatności rachunków, płatności kartą kredytową, i płatności pożyczki są należne każdego miesiąca może pomóc podnieść swój wynik kredytowy i pozostać na szczycie to jednocześnie wiedząc, ile masz resztki do budżetu dla innych obszarów.

Pamiętaj, że nie ma jednej magicznej kuli, aby szybko zbudować swój wynik kredytowy. Powyższe porady kredytowe to tylko niektóre ze sposobów można podnieść swój wynik kredytowy w czasie i utrzymać go na wysokim poziomie. Ale pamiętaj: trwały, znaczący wzrost wynik pochodzą z pokazując konsekwentnie silne nawyki kredytowe. Innymi słowy, nie zapominaj o podstawach: Płać rachunki na czas, nie bierz na siebie więcej długu niż możesz sobie pozwolić i uważaj na ubieganie się o zbyt wiele kont w krótkim czasie.

Więcej informacji o wynikach kredytowych:

Przegląd podstaw oceny kredytowej.

Dowiedz się, dlaczego historia kredytowa ma znaczenie.

Dowiedz się, co oznacza doskonały kredyt.

Dowiedz się, jak uzyskać bezpłatny raport.

13 najlepszych prac nocnych i weekendowych

Poprzedni wpis

Krajowa Administracja Unii Kredytowej (NCUA)

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły