Artykuły

Jak oszczędzać w na zakupach?

0
Jak oszczędzać w na zakupach?
Jak oszczędzać w na zakupach?

W ciągu ostatnich dwóch lat, mój mąż i ja wydaliśmy mniej niż $400 rocznie na ubrania. Nasz sekret? Większość ubrań kupujemy z drugiej ręki.

A ubrania to tylko wierzchołek góry lodowej. Wolimy robić zakupy z drugiej ręki, gdy tylko jest to możliwe, za prawie wszystko, co kupujemy-meble, książki, Narzędzia, a nawet materiały do naprawy w domu. Bez względu na to, czego potrzebujemy, zawsze sprawdzamy używane źródła, takie jak sklepy oszczędnościowe, sprzedaż stoczni i Craigslist, zanim zdecydujemy się na zakup nowego.

Zakupy w ten sposób nie są dobre tylko dla naszego budżetu. Z każdym wielkim znaleziskiem oszczędzamy pieniądze i pomagamy środowisku. Dzięki odpowiednim strategiom zakupowym możesz zrobić to samo.

Gdzie kupować używane

Istnieje wiele rodzajów sklepów używanych specjalizujących się w różnych rodzajach towarów. Ponadto istnieje wiele różnych aplikacji do kupowania i sprzedaży używanych rzeczy, zarówno w Twojej okolicy, jak i w całym kraju.

Przy tak wielu opcjach można odebrać prawie wszystko z drugiej ręki, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Sklepy Oszczędnościowe

Istnieją dwa podstawowe rodzaje thrift shops: for-profit i non-profit. For-profit thrift stores, podobnie jak inni sprzedawcy detaliczni, są w biznesie, aby osiągnąć zysk.

For-profit thrift Store sieci obejmują Savers (znany jako Value Village w północno-zachodniej), czerwony biały i niebieski, MyUnique.com, Szafa Platona i pewnego razu dziecko. Sieci takie jak te często koncentrują się na towarach wyższej jakości, które są bardziej prawdopodobne do sprzedaży.

Sklepy non-profit są prowadzone przez organizacje charytatywne, takie jak Goodwill, Armia Zbawienia i Towarzystwo Świętego Wincentego a Paulo. Z mojego doświadczenia wynika, że te sklepy zazwyczaj pobierają niższe ceny niż te dla zysku. Na przykład, w lokalnym sklepie kościelnym, kupiłem Koszulki za $1 i dżinsy za $ 2. Jednak wiele ubrań na stojakach jest zniszczonych lub uszkodzonych.

Najczęściej sprzedawanym przedmiotem w sklepach oszczędnościowych jest odzież. Jednak większość sklepów sprzedaje również inne rodzaje towarów. Prawie każdy sklep, w którym byłem, miał co najmniej półkę lub dwie wypełnione naczyniami, małymi bibelotami i artykułami gospodarstwa domowego, takimi jak garnki i patelnie. W zależności od sklepu można również znaleźć książki, filmy, zabawki, gry, a nawet meble.

Sklepy Konsygnacyjne

Podobnie jak sklepy oszczędnościowe, sklepy konsygnacyjne zazwyczaj specjalizują się w odzieży. Ale działają na innym modelu biznesowym.

W sklepach oszczędnościowych ludzie mogą oddać swoje ubrania lub sprzedać je do sklepu po niskiej cenie. W sklepach konsygnacyjnych ludzie oddają swoje ubrania do sklepu w zamian za obniżkę ceny sprzedaży.

Wraz z ubraniami, sklepy konsygnacyjne czasami sprzedają małe meble i wystrój domu. Zazwyczaj zajmują się towarami wyższej jakości niż sklepy oszczędnościowe, co czyni je doskonałym miejscem do zakupu markowych ubrań z ograniczonym budżetem. Jednak ich ceny są zazwyczaj wyższe niż w przypadku większości sklepów oszczędnościowych”.

Punkty Sprzedaży Firmy

Na przeciwległym końcu skali cen towarów używanych znajdują się sklepy Goodwill Outlet.

Są to miejsca, w których Goodwill rozładowuje wszystkie towary, które nie zostały sprzedane w sklepach detalicznych. Po tym, jak znajdują się na półkach przez określony czas, lokalni pracownicy Dobrej Woli wysyłają je do miejsca wylotu, aby zostały sprzedane przez funta oszczędnym nabywcom.

Sklepy Outletowe Goodwill nie są jak zwykłe sklepy z artykułami codziennego użytku, w których towary są sortowane na regałach lub półkach według rodzaju, rozmiaru i koloru. Zamiast tego, wszystko zwykle jest po prostu ułożone w ogromne kosze, które możeszN grzebać przez.

Nie są najlepszym miejscem do polowania na coś konkretnego. Ale to fantastyczne miejsce, aby znaleźć tanie towary, które możesz odsprzedać online jako boczny zgiełk.

Sklepy Vintage

Sklepy z odzieżą Vintage zajmują się odzieżą i akcesoriami ostatnich dziesięcioleci. Niektórzy koncentrują się na strojach z określonej epoki, takich jak Lata 60., podczas gdy inni oferują ubrania obejmujące szeroki zakres okresów. Ale wszystko w sklepie ma co najmniej 20 lat.

W przeciwieństwie do sklepów oszczędnościowych, sklepy vintage zazwyczaj oferują rzadkie towary, które mają wyższą cenę. Często skupiają się na znanych markach, w tym na markach emerytowanych, takich jak Gunne Sax.

Sklepy Vintage pobierają dużo więcej niż sklepy lumpeksów. Ale kupuj mądrze. W niektórych przypadkach ich ubrania kosztują więcej niż fabrycznie nowe sprzedawane w zwykłych sklepach detalicznych, choć można znaleźć niewiele odzieży za mniej niż wysokiej klasy markowe Pudry.

W przypadku ubrań damskich jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupów vintage, jest rozmiar. Rozmiary odzieży damskiej zmieniały się na przestrzeni lat, więc twój rozmiar w odzieży vintage jest prawdopodobnie o kilka rozmiarów większy niż w nowoczesnych ubraniach.

Antykwariaty

Antykwariaty przenieść vintage do następnego poziomu. Sprzedają towary z minionych epok, w tym meble, wystrój domu, odzież i biżuterię. Podczas gdy towar w sklepach vintage może mieć zaledwie 20 lat, antykwariaty zajmują się głównie towarami, które mają co najmniej 100 lat.

Podobnie jak sklepy vintage, antykwariaty zwykle nie są dobrym miejscem na zakupy, jeśli twoim głównym celem jest zaoszczędzenie pieniędzy. Ale możesz znaleźć unikalne elementy, które są tańsze niż kupowanie nowych towarów wysokiej klasy, jeśli wiesz jak.

Pchli Targ

Pchli targ, znany również jako swap meet, to duży targ na świeżym powietrzu, na którym wielu sprzedawców ustawia stoiska do sprzedaży używanych towarów. Meble i wystrój domu są najczęstszymi towarami sprzedawanymi na pchlich targach, ale można znaleźć również szeroką gamę innych rzeczy, od odzieży po Instrumenty Muzyczne.

Pchle targi różnią się znacznie pod względem wielkości, wyboru i cen. Niektóre rynki to ogromne miasta namiotowe obejmujące Akry ziemi, podczas gdy inne to zaledwie kilkanaście stoisk ustawionych w magazynie. W zależności od Rynku można również znaleźć sprzedawców sprzedających nowe lub ręcznie wykonane wyroby, takie jak dzieła sztuki.

Centra Ponownego Wykorzystania

Jeśli szukasz materiałów do projektu przebudowy domu, sprawdź centra ponownego wykorzystania, takie jak Habitat for Humanity ReStores. Przenoszą meble, urządzenia i materiały budowlane, takie jak drewno, płytki i farby za około połowę ceny detalicznej.

Niektóre zapasy zostały wyrwane ze zburzonych lub odnowionych budynków, podczas gdy inne pozostały po projektach budowlanych.

Architektoniczne sklepy ratownicze są podobne do centrów ponownego wykorzystania, ale przechylają się nieco wyżej. Specjalizują się w zabytkowych meblach i oprawach, których nie można znaleźć w typowym centrum domu, takich jak rzeźbiona stolarka i zabytkowe oprawy oświetleniowe.

Są fantastycznym miejscem, aby wyglądać, jeśli remontujesz Dom z epoki i chcesz znaleźć materiały, które pasują do jego oryginalnego stylu.

Specjalistyczne Sklepy Używane

Istnieje wiele innych rodzajów sklepów używanych, które koncentrują się na konkretnych rodzajach towarów. Na przykład, używane Księgarnie sprzedają używane książki w miękkiej i twardej oprawie po cenach, które często mogą pokonać Amazon. używane sklepy płytowe sprzedają używane płyty winylowe, a niektóre oferują również płyty CD.

Witryny I Aplikacje Do Odsprzedaży Online

Istnieje ogromna różnorodność stron internetowych i apps poświęcony łączeniu sprzedawców towarów używanych z kupującymi. Można znaleźć w Internecie rynku używanych prawie wszystko, co chcesz kupić.

Odzież

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego ubrania w odpowiednim rozmiarze w lokalnym sklepie z artykułami spożywczymi, spróbuj zrobić zakupy online w sklepach z artykułami spożywczymi i sklepach konsygnacyjnych, takich jak ThredUp i Swap.com. witryny te oferują szerszy wybór i ułatwiają wyszukiwanie dokładnie tego, co chcesz.

Niektóre witryny odsprzedaży online specjalizują się w określonych rodzajach odzieży. Na przykład Tradesy, Poshmark i RealReal deal w markowych ubraniach w cenach do 70% od sprzedaży detalicznej, podczas gdy Stillwhite zapewnia rynek używanych sukien ślubnych.

Największym minusem zakupów w internetowych sklepach oszczędnościowych jest to, że nie można przymierzyć ubrania przed zakupem. Musisz polegać na opisie i pomiarach dostarczonych przez Sprzedawcę. Większość witryn akceptuje zwroty, ale zwykle musisz zapłacić opłatę za wysyłkę lub zarybianie.

Meble

Możesz znaleźć meble w stylu vintage, wystrój domu i dzieła sztuki online za pośrednictwem Chairish. Ta strona koncentruje się na wysokiej klasy spotkaniach kosztujących setki lub tysiące dolarów, więc jest bardziej przydatna do znajdowania unikalnych elementów niż do oszczędzania pieniędzy.

Istnieje kilka sposobów wyszukiwania ofert na Chairish. Możesz szukać konkretnej kategorii, takiej jak dywany lub bujane krzesła, lub konkretnego stylu, takiego jak art deco lub midcentury modern.

Możesz również zawęzić wybór według ceny i lokalizacji. Dzięki aplikacji Chairish możesz uzyskać podgląd tego, jak element będzie wyglądał w Twoim domu przed zakupem. Po wybraniu możesz wysłać zakupy do domu lub zorganizować odbiór u lokalnego sprzedawcy.

Elektronika

Trudno mieć pewność, że używana Elektronika działa. Ale możesz wyeliminować ryzyko zakupu, wybierając certyfikowany Odnowiony. Producent lub sprzedawca dokładnie je naprawił, aby zapewnić, że działają jak nowe za ułamek kosztów. Mają nawet Gwarancje.

Dobre strony do kupowania odnowionych gadżetów to Back Market, Decluttr i Gazelle. Możesz również kupić odnowioną elektronikę bezpośrednio od producentów, takich jak Samsung i Apple, oraz witryny detaliczne, takie jak Amazon Warehouse.

Inną stroną wartą sprawdzenia jest Swappa. Podczas gdy Swappa nie odnawia technicznie urządzeń, które wymienia, przegląda je, aby upewnić się, że są funkcjonalne i spełniają standardy firmowe.

Książki

Istnieje kilka dobrych stron do zakupu książek używanych. Możesz znaleźć używane kopie wielu tomów w księgarniach internetowych, takich jak Amazon i Alibris, a ThriftBooks zajmuje się używanymi książkami.

Możesz również zamienić swoje stare książki na nowe książki innych użytkowników w PaperBackSwap i BookMooch.

Aby zaoszczędzić na podręcznikach, zajrzyj na strony takie jak Amazon, eCampus.com, CampusBooks i Chegg. Możesz kupić podręczniki do 90% od ceny okładki i odsprzedać je po ukończeniu kursu, aby odzyskać część kosztów.

Wszystko Inne

Praktycznie wszystko jest dostępne na eBay, w tym odzież, artykuły gospodarstwa domowego, sztuka, Elektronika, Zabawki i sprzęt biurowy. Jest to również fantastyczne miejsce do poszukiwania rzadkich znalezisk vintage. Ale sprzedawcy eBay również magazynują nowe towary, więc sprawdź ofertę przed dodaniem jej do koszyka.

Innym dobrym rynkiem dla wszelkiego rodzaju towarów używanych jest Mercari. Podobnie jak eBay, oferuje zarówno nowe, jak i używane towary w szerokiej gamie kategorii. Dla towarów ponadgabarytowych, które są zbyt ciężkie do wysyłki ekonomicznie, such jako meble, można użyć Mercari Local.

Ogłoszenia Lokalne

Prawdopodobnie wiesz już o Craigslist, rynku używanych towarów wszelkiego rodzaju od sprzedawców w Twojej okolicy. Istnieje jednak kilka innych platform sprzedaży lokalnej, w tym Facebook Marketplace, OfferUp i 5Miles.

Użytkownicy mogą kupować i sprzedawać prawie wszystko za pośrednictwem tych witryn. Ale to, co jest dostępne w Twojej lokalnej grupie, zależy od tego, gdzie mieszkasz i może się różnić codziennie. Ceny różnią się również znacznie w zależności od przedmiotu i lokalizacji.

Jedną z miłych zalet zakupu lokalnego jest możliwość zobaczenia towaru osobiście przed przekazaniem pieniędzy.

Lombardy

Lombard to sklep, w którym ludzie mogą handlować towarami o wysokiej wartości za szybką gotówkę. Sklep płaci tylko ułamek ich wartości, ale daje kredytobiorcy prawo do odzyskania ich rzeczy w ciągu miesiąca za opłatą. Jeśli tego nie zrobią, towar zostanie wystawiony na sprzedaż.

Lombardy są doskonałym miejscem do znalezienia przedmiotów z wyższej półki. Biżuteria, elektronika, rowery, broń palna, elektronarzędzia i instrumenty muzyczne pojawiają się na ich półkach.

Ceny na metce nie zawsze są o wiele tańsze niż detaliczne. Jednak zazwyczaj można się targować. A Lombardy są bardziej skłonne zaoferować Ci dobrą cenę, jeśli płacisz gotówką.

Sprzedaż Stoczni I Garaży

Yard-sale zakupy to hit-or-miss propozycja. Możesz znaleźć wszelkiego rodzaju rzeczy w atrakcyjnych cenach — zazwyczaj nie więcej niż jedną trzecią tego, co zapłacisz za podobny nowy przedmiot. Jednak wybór i ceny różnią się znacznie w zależności od sprzedaży.

Minusem jest to, że nigdy nie można być pewnym znalezienia dokładnie to, co chcesz w danej sprzedaży. Ale jeśli odwiedzisz wystarczająco dużo sprzedaży, jesteś prawie pewien, że znajdziesz coś interesującego w rozsądnej cenie.

Pójście do sklepu z odsprzedażą lub wyprzedaży nie jest jak zakupy w domu towarowym. Nie możesz zdecydować, jaki dokładnie przedmiot chcesz kupić do numeru modelu i koloru.

Pomyśl o używanych zakupach bardziej jak o poszukiwaniu skarbów. Na niektórych wycieczkach można przeszukiwać półki przez godzinę i nie znaleźć nic przydatnego. Ale okazje, kiedy uderzasz go bogaty-znalezienie idealnego swetra za $ 5 lub świetny stół końcowy za $10-sprawiają, że wszystko jest warte zachodu.

Co więcej, istnieją sposoby, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie skarbu. Dostosowując swoje strategie i zachowania zakupowe, możesz znaleźć najlepsze wartości i w pełni wykorzystać swoją wyprawę zakupową.

1. Wybierz odpowiedni sklep

Tak jak prawdziwe poszukiwanie skarbów, udana wycieczka zaczyna się od wiedzy, gdzie szukać. Jeśli szukasz markowej odzieży, Sklep konsygnacyjny jest prawdopodobnie najlepszym miejscem do wyszukiwania. Jeśli chcesz najniższych cen na ubranka dla dzieci na powrót do szkoły, jesteś lepiej na zakupy w non-profit lumpeks lub wyprzedaż stoczni.

Książki znajdziesz w antykwariacie. Jeśli chodzi o biżuterię, spróbuj w lombardzie. A do wyposażenia domu, rozważyć pchle targi, antykwariaty, i ponownego wykorzystania centrów.

Lokalizacja może również wpływać na wybór. Sklepy w bogatszych częściach miasta mają tendencję do przenoszenia towarów wyższej klasy, podczas gdy sklepy w dzielnicach klasy robotniczej są bardziej narażone na najniższe ceny.

Jeśli sklepy w Twojej okolicy nie niosą towarów, których szukasz, spróbuj rozgałęzić się do innych części miasta. Zapytaj znajomych o sklepy używane w ich okolicy lub wyszukaj w Internecie, aby zobaczyć, co jest dostępne. Wtedy sprawdź opinie online, aby dowiedzieć się więcej o tym, co każdy sklep ma do zaoferowania.

2. Poznaj Swój Lokalny Sklep

Możesz robić zakupy bardziej wydajnie, gdy znasz lokalne Opcje używane i ich zasady. Przydatne rzeczy, które warto wiedzieć, to:

  • Układ Sklepu. Jeśli wiesz, jak sklep jest zorganizowany, możesz przejść od razu do sekcji, która przenosi Twój rozmiar lub rodzaj towarów, których szukasz. To oszczędza czas na każdym zakupie.
  • Polityka Zwrotów. W wielu sklepach z artykułami używanymi Wszystkie wyprzedaże są ostateczne, nawet jeśli produkt jest wadliwy. Jeśli twój sklep nie przyjmuje zwrotów, dobrze jest wiedzieć, że z góry, dzięki czemu możesz być bardzo ostrożny w kwestii tego, co kupujesz.
  • Harmonogram Sprzedaży. Niektóre sklepy odsprzedające mają wyprzedaże na koniec sezonu. Inni czasami dają zryczałtowaną stawkę za wypełnienie całej torby. Niektórzy, jak Goodwill, regularnie zaznaczają najstarsze towary. Ucząc się, kiedy i jak działa sprzedaż, możesz pojawić się w odpowiednim dniu, aby zdobyć najlepsze oferty.
  • Harmonogram Dostaw. Niektóre sklepy zawsze otrzymują lub wystawiają nowe towary w określonym dniu i godzinie, na przykład w poniedziałek rano. Uczenie się, kiedy pojawiają się nowe towary, pozwala Ci dotrzeć tam, zanim inni kupujący je odbiorą.
  • Dostępne Rabaty. Niektóre sklepy obniżają ceny dla osób starszych, studentów, wojskowych i osób udzielających pierwszej pomocy. Inni oferują zniżkę, gdy kupujesz dużo na raz. Zawsze pytaj o zniżki, aby uzyskać cenę, do której masz prawo.

Istnieje kilka sposobów, aby uzyskać wewnętrzną miarkę. Jeśli mają listę kontaktów, Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia e-mail lub SMS o sprzedaży i specjalnych ofertach. Możesz również śledzić sklep w mediach społecznościowych.

Ale być może najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co się dzieje, jest zaprzyjaźnienie się z personelem. Poświęć trochę więcej czasu, aby porozmawiać i poznać ich, zamiast po prostu tętnić życiem z zakupami.

Jeśli cię znają i lubią, są bardziej skłonni zdradzić ci sekrety, o których inni klienci nie wiedzą. Mogą nawet być gotowi odłożyć rzeczy na bok dla Ciebie lub przynajmniej dać Ci znać, jeśli wiedzą, czego szukasz.

3. Dołącz do Programu Lojalnościowego

Niektóre sklepy używane, takie jak niektóre oddziały Goodwill i Habitat ReStore, oferują programy lojalnościowe dla klientów. Członkowie zdobywają punkty, które mogą spieniężyć za kupony lub rabaty.

Jeśli twój lokalny lumpeks lub sklep z odsprzedażą ma program lojalnościowy, zdecydowanie warto się do niego zapisać. W rzeczywistości, jeśli robisz zakupy w wielu sklepach, w których wszystkie mają programy lojalnościowe, nie ma powodu, aby nie rejestrować się w nich wszystkich. To nic nie kosztuje i pozwala na zdobywanie nagród za każdym razem, gdy robisz zakupy.

4. Użyj Pracy Zespołowej

Nie zawsze jest łatwo znaleźć to, co chcesz w sklepach odsprzedaży. Regały i półki mogą być zdezorganizowane, a wybór często się zmienia. Jeśli nie jesteś we właściwym miejscu we właściwym czasie, możesz przegapić dokładny produkt, którego szukasz.

Dlatego pomaga mieć partnera – lub kilku — w swoich oszczędnych przedsięwzięciach. Poinformuj znajomych o tym, co znajduje się na twojej liście zakupów, w tym o szczegółach, takich jak marki, które lubisz lub rozmiar, którego potrzebujesz, i dowiedz się tego samego o każdej z nich.

W ten sposób, za każdym razem, gdy traficie do sklepu z używkami, możecie kupować dla siebie nawzajem. Jeśli ktoś z Was znajdzie coś, co znajduje się na liście życzeń znajomego, możesz wysłać mu zdjęcie, aby wiedział, gdzie je znaleźć. Mogą przyjść do szybkiego spojrzenia lub poprosić o odebranie go dla nich.

Kolejną zaletą pracy zespołowej jest to, że daje świeże spojrzenie. Czasami znajomi ostrzegają cię o znaleziskach, których nie ma na twojej liście — być może nawet o rzeczach, których nie pomyślałbyś o zakupie dla siebie. Ale jak tylko je zobaczysz, zdajesz sobie sprawę, że są dla Ciebie idealne.

5. Dokładnie Sprawdź Towar

Ponieważ większość towarów używanych jest sprzedawana w stanie, w jakim jest, musisz je dokładnie przeanalizować przed zakupem. Jeśli kupujesz odzież, sprawdź, czy nie ma w niej rozdarć, plam, zapachów lub brakujących guzików. Drobne uszkodzenia nie muszą być przeszkodą, ponieważ możesz je naprawić. Ale należy wziąć pod uwagę problemy przy podejmowaniu decyzji, ile jesteś w stanie zapłacić.

Kupując meble najważniejsze jest sprawdzenie czy są solidne i dobrze wykonane. Zbadaj wszystkie połączenia, aby sprawdzić, czy czują się bezpiecznie, i otwórz szuflady, aby zobaczyć, czy ślizgają się bez wysiłku. Usiądź w krzesłach, aby sprawdzić ich komfort. Zasadniczo przetestuj go tak, jak używasz go we własnym domu.

W przypadku wszystkiego, co działa na elektryczności, konieczne jest podłączenie go i przetestowanie jego funkcji. Sprawdź przycisk zasilania i wszystkie elementy sterujące, a także upewnij się, że wszystkie akcesoria i osprzęt są dołączone i działają. Jeśli to możliwe, włóż przedmiot do pełnego testu właśnie tam w sklepie – na przykład umieść płytę na gramofonie, którą chcesz zobaczyć.

6. Kupuj tylko to, czego użyjesz

Jeśli jesteś nowy w secondhand zakupy, łatwo być oczarowany przez zadziwiająco niskie ceny. Możesz w końcu załadować wózek z rzeczami, których nie potrzebujesz tylko dlatego, że ceny są tak nieodparte.

Potem dostajesz to wszystko do domu i uświadamiasz sobie, że nie potrzebujesz powolnej kuchenki, nigdy nie założysz jaskrawopomarańczowego swetra, a te dżinsy są tak ciasne, że nie możesz w nich usiąść.

Pamiętaj o swoich potrzebach i preferencjach podczas zakupów. Zastanów się nad ubraniami w szafie i meblami w domu i zastanów się, które kolory i style kochasz najbardziej. Skup się na nich i nie daj się skusić na „okazje”, które nie są dla ciebie.

Podobnie, należy uważać na Spadanie na ubrania, które nie do końca pasuje. Jeśli znajdziesz nieco zbyt duże ubranie, które kochasz, krawiec może być w stanie zabrać go za Ciebie. Ale jeśli jest za mały, nie kupuj go, mając nadzieję schudnąć. Są szanse, że będzie po prostu siedzieć w szafie, co czyni cię nieszczęśliwym za każdym razem, gdy go zobaczysz.

Jeśli próbujesz schudnąć, poczekaj, aż zmniejszysz rozmiar, zanim trafisz do sklepów odsprzedaży. W ten sposób możesz przymierzyć wszystko. A ponieważ ceny są tak niskie, możesz odebrać zupełnie nową garderobę dla swojego mniejszego rozmiaru, nie wydmuchując swojego budżetu.

7. Zakupy poza sezonem

Jeśli kupujesz ubrania, czasami możesz znaleźć lepsze oferty na ubrania poza sezonem. Jeśli kupujesz szorty latem lub swetry zimą, konkurujesz z innymi kupującymi z drugiej ręki szukającymi tej samej odzieży. Towar w lumpeksach i wyprzedażach jest zbierany, a wszystko, co znajdziesz, Może być droższe lub mniej pożądane.

Aby zaoszczędzić pieniądze, przełącz je i poszukaj ubrań chłodnych latem i ciepłych zimą. Będziesz miał więcej sztuk do wyboru, i prawdopodobnie będą tańsze.

Ta strategia nie działa wszędzie. Na przykład niektóre sklepy oszczędnościowe i konsygnacyjne zmieniają swoje wybory, wyświetlając tylko ubrania odpowiednie do sezonu.

Jednak nadal możesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie dobrych ubrań, robiąc zakupypoczątek sezonu. We wrześniu, gdy na półkach sklepowych pojawiły się ubrania w chłodnej pogodzie, zobaczysz wszystko, co mają. Poczekaj do lutego, a zostaniesz z resztkami innych kupujących.

8. Unikaj Wielkich Nazwisk

Kupując w antykwariatach, prawdopodobnie zapłacisz więcej, jeśli skupisz się na znanych producentach. Na przykład autentyczna sofa Thomas Chippendale może kosztować więcej niż sofa o porównywalnym wieku i jakości od mniej znanego producenta.

Podobnie w sklepach vintage i sklepach konsygnacyjnych markowe ubrania i znane marki mogą mieć wyższe ceny niż podobne style od marek bez nazwy. Wybierając podróbkę, możesz uzyskać wygląd, który chcesz za mniej.

9. Poddaj się impulsowym zakupom

W większości przypadków kupowanie pod wpływem impulsu to zły pomysł. Jeśli widzisz coś, co ci się podoba, ale nie potrzebujesz, bardziej sensowne jest pominięcie tego. Często po kilku dniach zastanowienia się nad tym decydujesz, że tego nie chcesz. A jeśli nadal chcesz, zawsze możesz wrócić i go kupić.

Ale w sklepie z częściami zamiennymi nie możesz liczyć na to, że dzisiejsza oferta będzie tam jutro. Sklepy te zazwyczaj mają tylko po jednym z każdego produktu w magazynie, więc jeśli coś zostawisz, ktoś inny może go kupić, zanim będziesz miał szansę wrócić.

Oznacza to uzyskanie najlepszych wartości podczas zakupów z drugiej ręki czasami oznacza poddanie się zakupom impulsywnym. Jeśli widzisz coś, co kochasz i wiesz, że użyjesz, a cena jest odpowiednia, chwyć to, póki masz szansę.

Nawet jeśli zdecydujesz, że ci się nie podoba, straciłeś tylko kilka dolców. To lepsze niż spędzanie następnych kilku lat szukając w sklepach tego jednego idealnego przedmiotu, który przegapiłeś. A jeśli zdecydujesz, że nie chcesz go, możesz go odsprzedać, aby odzyskać wydane pieniądze.

10. Negocjuj

W wielu sklepach używanych i prawie wszystkich lombardach i wyprzedażach można wynegocjować lepszą cenę niż ta, którą widzisz na metce. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku ponadgabarytowych przedmiotów, takich jak meble lub urządzenia. Jeśli siedzą niesprzedane przez jakiś czas, menedżer może zdecydować, że wolą zwolnić miejsce na podłodze niż wytrzymać.

Jednak sklepy, które umożliwiają targowanie się, nie zawsze go reklamują. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się na pewno jest spróbować. Na przykład, jeśli kupujesz towary o wartości 13 USD, zapytaj, czy zaakceptują 10 USD za całość. Najgorsze, co mogą zrobić, to odmówić, a jeśli to zrobią, nic nie stracisz.

Należy pamiętać, że w niektórych zakładach tylko właściciel lub zarządca ma prawo do zmiany cen. Jeśli sprzedawca odmówi, możesz poprosić o rozmowę z kierownikiem. Ale jeśli nie są dostępne, nie naciskaj numeru. Ale jeśli znajdziesz się do czynienia z inną osobą podczas następnej wizyty, spróbuj ponownie. Następnym razem możesz otrzymać inną odpowiedź.

11. Bądź Cierpliwy

Kupując z drugiej ręki, nie masz pewności, że znajdziesz to, czego szukasz. Czasami musisz wyjść z pustymi rękami, ponieważ nie było ani jednej pary spodni w Twoim rozmiarze ani jednego krzesła, na którym wygodnie byłoby usiąść.

Takie doświadczenia mogą być frustrujące, ale nie powinieneś pozwolić im na skruszenie Cię na oszczędność w ogóle. Dla każdej frustrującej podróży jest inna, gdy magicznie wydaje się, że znajdziesz wszystko na swojej liście-lub coś niesamowitego, czego nawet nie szukałeś.

Kluczem do urzeczywistnienia tej magii jest dać sobie tyle możliwości, ile możliwe. Zatrzymaj się w lokalnym sklepie często, gdy jesteś w okolicy. To daje więcej szans, aby zobaczyć nowe towary, gdy przyjeżdżają i chwycić ten specjalny element, zanim zniknie. I hamuj przy każdej wyprzedaży.

Pomaga również zachować otwarty umysł. Nie utkniesz na konkretnym pomyśle, czego chcesz, na przykład ” granatowy Golf L. L. bean z wzorem wieloryba.”

Zamiast tego pomyśl ogólnie o tym, czego potrzebujesz, na przykład „koszulki z golfem.”To pozwala ci rozważyć więcej towarów i znaleźć coś, czego w przeciwnym razie nie byłoby na Twoim radarze.

Ostatnie Słowo

Dreszcz ze znalezieniem okazji w sklepie odsprzedaży może być odurzający. Ale lepiej nie dać się ponieść emocjom.

To nie jest dobry pomysł, aby kupić używane za każdym razem. Na przykład używane kaski rowerowe i foteliki samochodowe mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. W takich przypadkach trzymaj się zupełnie nowych przedmiotów.

Ale dla wielu rzeczy, secondhand zakupy to łatwy sposób, aby zaoszczędzić pieniądze. Jest to szczególnie inteligentne posunięcie dla osób, które chcą wybrać zrównoważoną odzież, ale nie mogą sobie pozwolić na Ekologiczne Marki. Dzięki temu, że twój lokalny sklep z artykułami gospodarstwa domowego jest pierwszym przystankiem na zakupy ubrań, możesz zachować zieloną garderobę, trzymając się budżetu.

Jeśli chcesz przenieść swoje umiejętności w zakresie zakupów używanych na wyższy poziom, rozszerz swoje Wyszukiwania o towary używane, które nic nie kosztują. Odwiedzając darmowe sklepy, strony Wymiany I strony internetowe, takie jak Freecycle i projekt Buy Nothing, możesz uzyskać nowe rzeczy za darmo.

4 sposoby oszczędzania na sportach zimowych

Poprzedni wpis

Czym Jest Handel Forex? Przewodnik dla początkujących po rynkach walutowych

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły