Artykuły

Jak oszczędzać na książkach?

0
Jak oszczędzać na książkach?
Jak oszczędzać na książkach?

Słyszałeś kiedyś powiedzenie „jak dziecko w sklepie ze słodyczami”? Dokładnie tak się czuję w księgarni. Widok tych wszystkich pięknych nowych książek, pokrytych połyskiem i wypełnionych słowami czekającymi, aż je przeczytam, rozświetla Moje oczy.

Dopóki nie spojrzę na metki. Nawet powieści w miękkiej oprawie kosztują tyle, co bilet do kina, a ceny książek w twardej oprawie i podręczników szkolnych są jeszcze bardziej oszałamiające. W tych cenach, gdybym kupił każdą książkę, którą chciałem przeczytać, nie miałbym pieniędzy na nic innego.

Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby utrzymać się w czytaniu materiałów na budżet.

Jak oszczędzać na książkach

Zamiast wysadzić całą moją wypłatę kupując książki, nauczyłem się sposobów wspierania mojego nawyku czytania za mniej. Nieustannie poszukuję nowych źródeł tanich i — jeszcze lepiej-darmowych książek. I przez lata odkryłem kilka świetnych zasobów dla mola książkowego z budżetem.

1. Biblioteki

Dla każdego miłośnika książek Biblioteka Publiczna to niebo na ziemi – cały budynek pełen książek, które każdy może przeczytać za darmo. Jeśli masz dobrą bibliotekę w swoim mieście, karta biblioteczna jest biletem do każdej epoki w historii i każdego świata, o którym możesz marzyć.

Niestety, nie wszystkie biblioteki publiczne są sobie równe. Niektóre z nich są ogromnymi budynkami wypełnionymi milionami woluminów na każdy temat, podczas gdy inne są skromnymi budynkami mieszczącymi tylko kilka półek.

Na szczęście, kiedy pożyczasz książki z biblioteki, nie ograniczasz się do tego, co znajduje się w lokalnym oddziale. Twoja karta biblioteczna daje Ci dostęp do czegoś więcej niż tylko stacków. To paszport do całego systemu bibliotecznego dzięki staromodnej współpracy i nowoczesnej technologii.

  • Pożyczka Międzybiblioteczna. Jeśli lokalna biblioteka jest częścią większego systemu, możesz uzyskać dostęp do każdej książki w tym systemie. Lokalny bibliotekarz może przeszukać inne oddziały w poszukiwaniu żądanego tytułu i wysłać go do lokalnego oddziału, gdzie go sprawdzisz, przeczytasz i zwrócisz.
  • E-Biblioteki. Nawet biblioteki, które nie są częścią większych systemów, mogą należeć do e-biblioteki. To kolekcja e-booków i audiobooków, które członkowie biblioteki mogą pobierać i przesyłać strumieniowo przez ograniczony czas. Wyszukaj „E-biblioteka blisko mnie” lub „wirtualna biblioteka blisko mnie” lub spróbuj otworzyć bibliotekę.

2. E-Booki

Książki cyfrowe są zazwyczaj tańsze niż fizyczne. Na przykład wiele tytułów na Amazon ma również dostępną edycję Kindle, a te kosztują mniej niż drukowana miękka oprawa. W przypadku niektórych dłuższych książek e-book jest o połowę tańszy od wersji drukowanej.

E-booki mają również inne zalety w stosunku do książek fizycznych. Nie zajmują miejsca na półkach z książkami, które są już spakowane, jeśli są podobne do moich. Nie potrzebujesz dedykowanego e-czytnika, aby je wyświetlić. Darmowe aplikacje, takie jak aplikacja Kindle, aplikacja Nook, Libby, Adobe Digital Editions i Calibre, umożliwiają czytanie książek cyfrowych na dowolnym urządzeniu przenośnym.

Możesz również znaleźć cyfrowe wersje wielu książek online za darmo, legalnie. E-biblioteki są jednym z głównych źródeł, ale nawet jeśli Twoja biblioteka nie należy do jednego, istnieje wiele innych stron, które pomogą Ci naprawić książkę.

Na przykład Amazon, Barnes & Noble i iTunes store oferują bezpłatne e-booki. Strona z recenzjami książek Goodreads oferuje zarówno pełne książki, jak i krótkie teasery, które autorzy udostępnili do czytania online. Możesz również znaleźć ponad 60 000 prac w domenie publicznej na temat Projektu Gutenberg.

3. Audiobooki

Audioksiążki dają Ci swobodę cieszenia się dobrą historią, zachowując wolne ręce do innych zadań. Możesz słuchać na drodze, pod prysznicem lub podczas wykonywania prac domowych. Każde urządzenie odtwarzające muzykę cyfrową, takie jak Komputer, smartfon lub dedykowany odtwarzacz muzyki, może odtwarzać audiobooki.

Największym dostawcą audiobooków jest Audible, którego właścicielem jest Amazon. Za stałą miesięczną opłatę w wysokości 7,95 USD otrzymujesz nieograniczony dostęp do wybranej listy audiobooków, podcastów i audiobooków Audible Originals (ekskluzywne historie audio stworzone tylko dla Audible). Pierwszy miesiąc jest bezpłatny. Inne usługi subskrypcji audiobooków to Downpour i Scribd.

Możesz także wypożyczać audiobooki w wielu e-bibliotekach. Na przykład Hoopla to usługa, która współpracuje z bibliotekami publicznymi w całym kraju, aby zapewnić swoim klientom treści cyfrowe, w tym e-booki i Audiobooki.

Dostępne są również bezpłatne nagrania utworów z domeny publicznej czytanych przez wolontariuszy na Librivox.

4. Używane Książki

Tak poręczne jak e-booki i audiobooki są, staromodne Książki w oprawie nadal mają kilka znaczących zalet. Możesz zabrać je wszędzie i nigdy nie zabraknie im energii. Dla oszczędnych czytelników najlepszą zaletą książek oprawionych jest to, że łatwo je znaleźć z drugiej ręki po naprawdę niskich cenach.

Miejsca, w których można znaleźć używane książki to:

  • Sprzedawcy Online. Duże sklepy internetowe takie jak Amazon czy eBay sprzedają używane książki po okazyjnych cenach. Musisz zapłacić za wysyłkę, ale całkowity koszt nadal jest zwykle o połowę tańszy od nowej książki. Możesz także sprawdzić Alibris (dobre dla rzadkich książek i podręczników), Abebooki i książki oszczędnościowe.
  • Używane Księgarnie. Stacjonarne używane Księgarnie mają zwykle mniejszy wybór niż sklepy internetowe. Ale cena jest ogólnie podobna, ponieważ nie płacisz za wysyłkę. Aby znaleźć używaną księgarnię, przeszukaj Internet w poszukiwaniu ” używane książki w pobliżu mnie.”Jeśli szukasz konkretnego tytułu, wyszukaj BookFinder.com.
  • Sklepy Oszczędnościowe. Większość książek thrift store kosztuje mniej niż $10, choć nowsze tytuły i książki specjalistyczne mogą kosztować więcej. Ale często kosztują jeszcze mniej. Na przykład, mój lokalny sklep z lumpeksami ma tak dużą kolekcję, że praktycznie je rozdają. Każdy tom kosztuje tylko $0.10, a jeśli kupisz dwa, otrzymasz trzeci za darmo.
  • Sprzedaż Stoczni. Sprzedaż garażowa to mieszana torba. Możesz znaleźć wiele niewypałów. Ale co jakiś czas, natykasz się na skarb. W związku z tym książki na wyprzedaży są zawsze warte szybkiego obejrzenia. Ceny są zwykle bezkonkurencyjne, ponieważ sprzedawcy próbują usunąć bałagan. Niektórzy sprzedawcy oferują nawet rabaty zbiorcze.
  • Biblioteki Publiczne. Biblioteki publiczne prowadzą sprzedaż książek w celu pozyskania funduszy na programy publiczne. Ceny są różne, ale często są kradzieżą. Na przykład nasza lokalna biblioteka niedawno sprzedawała Książki w twardej oprawie za 1 lub 2 dolary każda, a wiele papierowych torebek kosztowało tylko 0,50 USD. O zbliżających się wyprzedażach skonsultuj się ze stroną internetową biblioteki lub bibliotekarzem. Możesz również sprawdzić wyszukiwarkę sprzedaży książek.

5. Zamiana Książek

Kiedy kupujesz dużo książek po naprawdę niskich cenach, po pewnym czasie kończy ci się miejsce na półce. Dlatego Zamiana książek jest korzystna dla ćpunów książek. Możesz wyczyścić przepełnione półki, przekazać nadmiar książek innym miłośnikom książek i przynieść do domu nowe tytuły, aby je czytać i cieszyć się nimi.

Istnieje kilka sposobów handlu z innymi moli książkowych.

  • Imprezy Związane Z Wymianą Książek. Spotkaj się z przyjaciółmi i przynieś wszystkie niechciane książki. Przeglądaj swoje kolekcje i wybieraj nowe książki, które możesz zabrać do domu. Ymożesz przekazać resztki książek za pośrednictwem Freecycle lub wyprzedaży książek w bibliotece lub sklepu z artykułami oszczędnościowymi.
  • Witryny Wymiany Online. Na stronach takich jak BookMooch i PaperBack Swap, rozdajesz swoje książki, aby zdobywać punkty. Wtedy możesz je spieniężyć za Książki innych ludzi. Płacisz za wysyłkę książek, a niektóre witryny pobierają również niewielką opłatę. Ale to wciąż dużo tańsze niż kupowanie nowych książek.
  • Małe Darmowe Biblioteki. Mała darmowa biblioteka to po prostu małe, wypełnione książkami pudełko, w którym każdy może zostawić książkę lub odebrać ją za darmo. Można je znaleźć w podwórkach, parkach publicznych, kawiarniach, biurach i holach budynków mieszkalnych. Sprawdź witrynę, aby znaleźć ją w pobliżu lub załóż własną.

Ostatnie Słowo

Lata temu miałem koszulę nocną pokrytą portretami znanych autorów, takich jak Walt Whitman i Jane Austen. W środku było hasło: „miłośnik książek nigdy nie kładzie się sam do łóżka.”To zabawne, ale też prawdziwe. Dopóki mam książkę do łóżka, nigdy nie czuję się samotna. Mam całe światy i wszystkich ludzi, którzy dotrzymują mi towarzystwa.

Bycie miłośnikiem książek oznacza również, że życie nigdy się nie nudzi. Tak długo, jak masz dużo książek, zawsze masz mnóstwo rozrywki lub nowych pomysłów. A przy tak wielu sposobach na zaoszczędzenie pieniędzy na książkach, książek też nie potrzebujesz. Twoim jedynym problemem będzie znalezienie czasu na przeczytanie ich wszystkich.

Ale jeśli ci się kończy, możesz zacząć od naszych ulubionych książek o finansach osobistych.

Co to jest kredyt hipoteczny o regulowanej stawce (ARM)?

Poprzedni wpis

Jak uzyskać pożyczkę osobistą?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły