Artykuły

Jak korzystać z aplikacji inwestycyjnych dla początkujących

0

Aplikacje inwestycyjne zrewolucjonizowały sposób, w jaki inwestorzy mogą kupować lub sprzedawać akcje, obligacje, opcje i inne instrumenty finansowe. Istnieje wiele różnych rodzajów aplikacji inwestycyjnych, które pozwalają inwestować na giełdzie. Robinhood i inne aplikacje inwestycyjne zostały w wiadomościach dużo ostatnio, więc ten artykuł daje krótką historię inwestowania aplikacje, czym są, i jak z nich korzystać jako część zdrowej strategii finansowej.

Historia inwestowania aplikacji

Historycznie dostęp do giełdy był ograniczony do maklerów giełdowych i innych specjalistów od inwestycji. Aby kupić lub sprzedać akcje, musisz zadzwonić do swojego maklera giełdowego i poprosić go o złożenie zamówienia. Pod koniec lat 90. ETrade była jedną z pierwszych firm, które umożliwiły inwestorom indywidualnym handel akcjami za pośrednictwem swojej strony internetowej. Inne firmy w latach 90.i 2000.

Robinhood był jedną z pierwszych aplikacji inwestycyjnych, która nie oferowała prowizji od zakupu i sprzedaży akcji. Zamiast tego zarabiali pieniądze, pomagając ułatwić handel z animatorami rynku. Wiele innych firm szybko podążyło za tym tropem, dzięki czemu obecnie można znaleźć wiele różnych aplikacji inwestycyjnych, które nie oferują żadnych opłat w przypadku wielu rodzajów transakcji inwestycyjnych.

Popularne Aplikacje Inwestycyjne

Jeśli zastanawiasz się, czym jest aplikacja inwestycyjna, możesz być zaskoczony, ile różnych aplikacji inwestycyjnych istnieje. Oto lista niektórych z bardziej popularnych aplikacji inwestycyjnych:

  • Robinhood
  • TDAmeritrade
  • Schwab
  • ETrade
  • Poprawa
  • Żołędzie
  • Sofi
  • WeBull
  • Wealthfront

Każda z tych aplikacji inwestycyjnych oferuje różne funkcje, w tym brak opłat za niektóre

Jak korzystać z aplikacji inwestycyjnych

Dzięki wielu aplikacjom inwestycyjnym oferującym brak prowizji za handel akcjami, możliwe jest szybkie kupowanie i sprzedawanie akcji w ciągu jednego dnia, ta strategia jest dość ryzykowna. Lepszym podejściem dla większości ludzi jest inwestowanie w bardziej długoterminową modę z dobrze zdywersyfikowanym portfelem. Historycznie rynek akcji był jedną z najbardziej wydajnych inwestycji w okolicy, ale inwestowanie na giełdzie w krótkim okresie może zapewnić nadmierną zmienność z dużymi dodatnimi i ujemnymi wahaniami.

Aby korzystać z aplikacji inwestycyjnej, pobierz aplikację mobilną lub skorzystaj ze strony internetowej z komputera. Musisz wprowadzić swoje dane osobowe i zweryfikować swoją tożsamość. Kolejnym krokiem w korzystaniu z aplikacji inwestycyjnej jest przelanie środków na nowe konto. Niektóre aplikacje inwestycyjne mają minimalny depozyt, który musisz przelać podczas tworzenia konta.

Gdy masz środki na koncie, możesz użyć aplikacji do inwestowania w różne formy Papierów Wartościowych. Ogólnie rzecz biorąc, prawie wszystkie aplikacje inwestycyjne pozwolą Ci założyć podatkowy rachunek maklerski, a wiele oferuje dodatkowe rodzaje kont, takie jak IRAs lub rachunki powiernicze.

Obawy lub wady korzystania z aplikacji inwestycyjnych

Wszystkie różne aplikacje inwestycyjne dokładają wszelkich starań, aby upewnić się, że informacje o koncie pozostają prywatne i bezpieczne. Musisz tylko upewnić się, że Twoje hasło i inne informacje są bezpieczne po twojej stronie. Pamiętaj jednak, że wiele aplikacji inwestycyjnych zapewnia swoim użytkownikom dostęp do wielu rodzajów skomplikowanych instrumentów finansowych. Jeśli nie czujesz się komfortowo z wysokim poziomem ryzyka, będziesz chciał upewnić się, że robisz rzeczy powoli i dokonujesz tylko inwestycji, które rozumiesz i są wygodne.</p>

Jednym z podzbiorów aplikacji inwestycyjnych są aplikacje „zapasowe zmiany”, które pozwalają automatycznie inwestować dodatkowe pieniądze każdego miesiąca. Inną potencjalną wadą inwestowania takich aplikacji jest to, że możesz zostać uśpiony fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, które oszczędzasz i inwestujesz wystarczająco. Magia odsetek złożonych mówi, że im wcześniej zaczniesz oszczędzać i inwestować, tym lepiej będziesz w drodze. Upewnij się, że wszystkie pieniądze, które oszczędzasz i inwestujesz, są częścią kompleksowego planu budżetowego.

The Bottom Line

Aplikacje inwestycyjne zrewolucjonizowały inwestowanie i oszczędzanie, zapewniając wszystkim bezprecedensowy dostęp do giełdy. Jeśli chcesz przywrócić swoje finanse na właściwe tory, rozważ jedną z tych aplikacji inwestycyjnych jako część swojego planu finansowego. Bez względu na to, jakiej aplikacji inwestycyjnej używasz, upewnij się, że pomoże Ci zaoszczędzić na produktywnej przyszłości finansowej.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Dan Miller (82 Postów)

Dan Miller jest niezależnym pisarzem i założycielem PointsWithACrew.com, strona, która pomaga rodzinom podróżować za darmo / tanio. Jego główna baza znajduje się w Cincinnati, ale stara się podróżować po świecie jak najwięcej ze swoją żoną i sześciorgiem dzieci.

Linki

10 trików karty upominkowej – oszczędzaj na codziennych zakupach

Poprzedni wpis

9 najlepszych akcji motoryzacyjnych do kupienia w 2021 roku

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły