Artykuły

Jak bawić się w weekend bez pieniędzy?

0

Jest to wspólny cykl: ciężko pracujesz przez cały tydzień, pochłaniając stres i próbując przetrwać. A kiedy nadejdzie weekend, odpuścisz sobie w ulubionych barach i restauracjach. Po wydaniu wszystkich ciężko zarobionych pieniędzy, budzisz się w poniedziałek, aby rozpocząć cykl od nowa.

Jeśli to brzmi znajomo, może nadszedł czas, aby rozważyć nową strategię. Oto niektóre z najlepszych sposobów, aby odstresować i towarzysko na budżet.

Wyjdź Na Zewnątrz.

Jeśli masz lokalnych przyjaciół, spotkaj się w pobliskim parku. Zrób to piknik i niech każda osoba przyniesie przekąskę i własny napój. W niektórych parkach organizowane są nawet wieczory w browarze lub food truckach, które są zwykle tańsze niż kolacja w restauracji.

Można nawet zrobić to gra i spróbować chodzić w każdym parku w mieście. Zaplanuj wycieczkę lub jednodniową wycieczkę do parku stanowego, jeziora lub plaży.

Host a Potluck

Zamiast zawsze spotykać się na kolacji lub lunchu w restauracji, spróbuj zorganizować potluck ze znajomymi. Możesz nawet wybrać motyw, taki jak włoskie lub meksykańskie jedzenie. Jeśli masz podstawową grupę przyjaciół, wybierz godzinę co miesiąc, aby spotkać się w czyimś domu na lunch lub kolację. Możesz obracać, kto przynosi danie główne, dodatki i napoje, aby było sprawiedliwie dla wszystkich.

Możesz również na zmianę zorganizować wieczór koktajlowy, podczas którego dowiesz się, jak zrobić fantazyjny koktajl razem w grupie, lub zorganizować imprezę degustacyjną, w której każda osoba przynosi inną butelkę wina do wypróbowania.

Zaplanuj Czynności Po Pracy

Jeśli zawsze jesteś zestresowany po pracy, zaplanuj low-key i niedrogie spotkania z przyjaciółmi. Znajdź zajęcia jogi oparte na darowiźnie lub poproś znajomego, aby zagrał z Tobą w tenisa lub disc golfa. Niektóre kina oferują zniżki na bilety w ciągu tygodnia.

Szukaj oszczędności w restauracji

Jedzenie z przyjaciółmi jest zabawne, ale może również znacznie obniżyć budżet. Zanim spotkasz się na kolacji, poszukaj restauracji z ofertą happy hour lub kuponem na Groupon. Niektóre kluby magazynowe sprzedają również karty upominkowe do restauracji, gdzie można zaoszczędzić od 20% do 30%. W wielu miastach odbywają się również tygodnie restauracyjne, podczas których restauracje oferują posiłki w stałej cenie ze znaczną zniżką.

Zanim wyjdziesz, zjedz przekąskę w domu, aby nie kusi Cię zamawianie zbyt dużej ilości jedzenia. I zawsze bądź pierwszym, który zamówi. Badania pokazują, że ludzie zawsze starają się dopasować to, co jedzą inni.

Na przykład, jeśli Twoi znajomi zamawiają stek, gdy chcesz tylko sałatkę, możesz czuć się pod presją, aby zamówić coś bardziej istotnego. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, nalegaj na zamówienie najpierw. Kto wie-możesz zainspirować wszystkich innych do wydawania mniej.

SPRAWDŹ WOLNE dni

Większość muzeów, ogrodów botanicznych i innych atrakcji oferuje bezpłatne dni dla ogółu społeczeństwa. Te dni są prawie gwarantowane, aby być bardziej tłoczno, ale to nadal świetna okazja, aby wydostać się z domu, nie wydając żadnych pieniędzy.

Wybierz miejsce, które chcesz odwiedzić i sprawdź ich harmonogram, aby zobaczyć, kiedy są wolne dni. Niektóre instytucje mają również specjalne zniżki dla niektórych zawodów. Na przykład, jeśli jesteś nauczycielem, osobą udzielającą pierwszej pomocy, pracownikiem służby zdrowia lub pracownikiem służby zdrowia, możesz otrzymać zniżkę każdego dnia.

Ponadto, jeśli szukasz ofert wydarzeń online, możesz znaleźć Bezpłatne wydarzenia odbywające się w pobliżu. Wiele lokalnych publikacji ma biuletyny internetowe poświęcone lokalnym wydarzeniom.

„Większość miast, bez względu na to, jak duże lub małe, mają tendencję do oferowania imprez dla swoich mieszkańców i gości, którzy odwiedzają okolicę,” Michelle Schroeder-Gardner powiedziała, że ma sens w centach. „Może to obejmować bezpłatne koncerty na żywo, czytanie książek, festiwale i wiele innych.”

Sprawdź Swoją Lokalną Bibliotekę

Jeśli dawno nie byłeś w lokalnej bibliotece, może nadszedł czas, aby się zatrzymać. Większość bibliotek ma szeroką gamę płyt DVD, gier wideo i innych nie-książkowych form nośników. Jeśli masz E-czytnik, możesz również sprawdzić ebooki za darmo. Wiele bibliotek przestało Oceniać zaległe opłaty, więc możesz nie spieszyć się, kończąc wszystko, co sprawdzisz.

Niektóre subskrypcje biblioteki obejmują dostęp do Kanopy, strony, w której można przesyłać strumieniowo filmy i filmy dokumentalne. Moja lokalna biblioteka ma nawet sekcję łamigłówek i gier planszowych.

Wolontariusz, aby uzyskać bezpłatny wstęp

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na udział w wydarzeniach, możesz zostać wolontariuszem w zamian za bezpłatny wstęp. Na przykład, jeśli w Twoim mieście odbywa się festiwal filmowy, możesz zgłosić się na ochotnika, aby odebrać bilety lub uruchomić stoisko z koncesjami. W zamian mogą zaoferować państwu bezpłatny wstęp na pozostałe dni festiwalu.

Poproś znajomych, aby również się zapisali, abyś mógł spędzać czas razem, gdy jesteś wolontariuszem. Możesz nawet spotkać innych ludzi, którzy również mają pasję do wolontariatu i oszczędzania pieniędzy.

Zdobądź pomysły od znajomych

Jeśli masz problemy ze znalezieniem sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i spędzanie czasu, porozmawiaj z przyjaciółmi. Mogą wczuć się w twoją sytuację finansową i mieć więcej sugestii. Na przykład twój znajomy może uzyskać bezpłatne lub zniżkowe bilety na wydarzenia w pracy.

Jeśli Twoi znajomi wiedzą, że masz ograniczony budżet, mogą wziąć te informacje pod uwagę podczas planowania wycieczek.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Zina Kumok (153 Postów)

Zina Kumok jest niezależną pisarką specjalizującą się w finansach osobistych. Była reporterka, opisywała procesy o morderstwo, finałową czwórkę i wszystko pomiędzy. Występowała w Lifehacker, DailyWorth i Time. Przeczytaj o tym, jak spłaciła 28,000 dolarów kredytów studenckich w ciągu trzech lat w Conscious Coins.

Linki

8 sposobów na obniżenie oprocentowania kredytów studenckich

Poprzedni wpis

52-tygodniowe wyzwanie na pieniądze: Jak zaoszczędzić 1378 złotych w ciągu roku

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły