Artykuły

Czy członkostwo w Costco jest tego warte?

0

Więc zdecydowałeś się zanurzyć i dołączyć do klubu magazynowego. Myślisz, że dla Twojej rodziny niskie ceny na zszywki domowe będą więcej niż płacić za składkę członkowską. Pytanie tylko, który?

Istnieje wiele dobrych powodów, aby wybrać Costco. Stając się członkiem Costco daje dostęp do wszelkiego rodzaju dodatkowych korzyści oprócz cen towarów masowych. Dzięki członkostwu Costco możesz zaoszczędzić na benzynie, okularach i nie tylko.

Jednak te korzyści nie są równie dobre dla każdej rodziny. Aby dowiedzieć się, czy Costco oferuje lepszą wartość dla ciebie niż inne sklepy magazynowe, musisz przyjrzeć się bliżej najlepszym korzyściom, jakie oferuje ten sklep i zważyć je pod względem kosztów członkostwa.

Koszt członkostwa w Costco 

Najbardziej oczywistym minusem wyboru Costco jest jego wyższe opłaty członkowskie. To kosztuje co najmniej $60, aby stać się członkiem Costco. Dla kontrastu, podstawowe członkostwo w rival chain BJ 's kosztuje $55, A Sam’ s Club kosztuje tylko $ 45.

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Costco oferuje dwa poziomy członkostwa:

 • Członkostwo W Gold Star. To podstawowe członkostwo kosztuje $60 rocznie. Jest wyposażony w dwie karty gospodarstwa domowego, które można w drzwiach we wszystkich lokalizacjach Costco. Daje również zniżkę na zakupy w Costco.com.
 • Członkostwo W Zarządzie. Za $120 rocznie możesz zostać członkiem wykonawczym i otrzymać 2% zwrotu gotówki na wszystkie zakupy Costco. Ta warstwa daje również zniżki na usługi Costco i subskrypcję magazynu członkowskiego Costco.

Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz wybrać członkostwo biznesowe. Masz do wyboru te same dwa poziomy, z tymi samymi cenami i korzyściami. Możesz jednak również kupić przedmioty do odsprzedaży i dodać dodatkowe karty członkowskie po 60 USD za sztukę. 

Czasami można dołączyć do Costco za mniej niż pełną cenę. Codzienne oferty witryn, takich jak Groupon i LivingSocial od czasu do czasu oferują zniżki członkostwa lub oferty pakietowe. Na przykład Twoja opłata 60 może dać Ci członkostwo plus kartę podarunkową lub książkę kuponów, aby uzyskać dodatkowe oszczędności.

Costco oferuje również specjalne oferty członkostwa dla członków niektórych zawodów. Należą do nich osoby udzielające pierwszej pomocy, członkowie służby wojskowej, lekarze, pracownicy rządowi, nauczyciele i studenci. Sprawdź ich stronę internetową dla szczegółów.

Członkostwo A Zakupy Online

W rzeczywistości nie potrzebujesz członkostwa, aby robić zakupy na Costco.com. jednak osoby niebędące członkami płacą 5% dopłaty do wszystkich zakupów, oprócz opłat za wysyłkę. 

Również ceny na Costco.com często są wyższe niż w sklepie. Analiza przeprowadzona przez San Francisco Chronicle wykazała, że ceny w sklepach były średnio o 20% tańsze. Inaczej mówiąc, ceny na stronie były o 25% wyższe.

To przynosi całkowity koszt zakupów na stronie internetowej jako członek do 31,5%. W tym tempie, jeśli wydajesz 192 lub więcej rocznie na stronie internetowej, taniej jest zostać członkiem i robić zakupy w sklepie.

Członkostwo Regularne A Zarządcze

Dość łatwo jest obliczyć, czy warto przejść ze zwykłego członkostwa Gold Star na członkostwo Executive. Mówiąc najprościej, warto, jeśli 2% cash back na zakupy kompensuje dodatkowe $60 rocznie.

Jeśli kupisz $ 3,000 warto z rzeczy w Costco każdego roku, Twoje członkostwo wykonawcze zapłaci ci $ 60 W cash back-wystarczy, aby zapłacić za siebie. Jeśli wydasz więcej, członkostwo wyższego poziomu jest dobrą okazją. Jeśli wydajesz mniej, nie jest to warte tych pieniędzy.

Ale to rodzi kolejne pytanie. Jeśli wydasz 3000 dolarów w Costco każdego roku, czy naprawdę zaoszczędzisz pieniądze? Czy kupisz produkty, które kosztowałyby więcej niż $3,000, gdybyś kupił je gdzie indziej? Czy dużo z tych 3000 dolarów to pieniądze, których inaczej byś nie wydał?

Najważniejsze powody, aby rozważyć członkostwo Costco

Odpowiedź na to pytanie zależy od bieżących wydatków domowych. Istnieją pewne kategorie, w których Costco może naprawdę zaoszczędzić dużo pieniędzy. Jeśli obecnie wydajesz dużo w tych kategoriach, zdecydowanie możesz zaoszczędzić wystarczająco dużo w Costco, aby zrekompensować swoją składkę członkowską.

Istnieje kilka rodzajów towarów i usług na tyle tanich, że członkostwo Costco opłaca się — przynajmniej dla właściwej osoby.

1. Promocje Dla Dzieci

Jeśli masz nowe dziecko w domu, Costco może zaoszczędzić pakiet na kosztach dziecka. Na górze listy: jednorazowe pieluchy.

Pieluchy od Kirkland, marki sklepu Costco, kosztują tylko od 0,17 do 0,19 USD za sztukę. To na równi z pieluchami od Mama Bear, marki Amazon house. Ale dzięki pieluch Costco nie musisz czekać na dostawę-jest to poważny problem, gdy zapasy się kończą.

Chusteczki dla dzieci Kirkland są również okazją w przybliżeniu $ 0.02 każdy. To trochę ponad połowa kosztów chusteczek Mamuśki.

Ale być może Najlepsze baby okazja Costco oferuje jest formuła. Sproszkowana formuła kosztuje zaledwie $0.48 za uncję, w porównaniu do $0.78 za uncję dla najtańszej marki w Amazon. Każda uncja sprawia, że około 5 uncji przygotowanej formuły dla dzieci.

W pierwszym roku, dziecko przechodzi przez około 10,767 uncji formuły. Wykonanie tej kwoty z proszku Costco kosztowałoby około $1,033. Najtańsza konkurencyjna Marka kosztowałaby 1679 dolarów. Tak więc na tej pozycji Sam, Costco może zaoszczędzić $646-więcej niż 10 razy opłata członkowska.

2. Leki Rabatowe

Nie potrzebujesz członkostwa Costco, aby korzystać z apteki sklepu. Jednak bycie członkiem daje dostęp do programu zniżek na leki na receptę w sklepie. 

Program Costco Member Prescription Program (CMPP) oferuje oszczędności na lekach na receptę od 2% do 40% lub więcej. Na przykład, jeśli weźmiesz lek, który kosztuje $ 50 miesięcznie, a program oszczędza 15%, to sumuje się do $ 90 rocznie.

Oczywiście nie jest to prawdziwa oszczędność, jeśli możesz dostać leki za mniej w innym sklepie. Ale są szanse, Costco ma najlepszą cenę w Twojej okolicy.

Analiza raportów konsumenckich z 2018 r. wykazała, że ceny Costco za” koszyk rynkowy „siedmiu leków pokonały Sam’ s Club, Walmart i cztery inne duże sieci aptek. Tylko magazyn zdrowia, apteka internetowa, była tańsza.

CMPP zapewnia zniżki na leki dla zwierząt domowych, jak również. Oszczędności na nich są potencjalnie nawet większe, ponieważ zwykle nie są objęte ubezpieczeniem.

Costco ma też dobre oferty na leki dostępne bez recepty. Na przykład generyczna wersja Zyrtec kosztuje 0,04 USD za tablet w Costco-jedna trzecia ceny w Walgreens lub Target. Przy tych cenach, tylko jeden lub dwa leki dziennie może zapłacić za całe członkostwo Costco.

3. Zakład Optyczny

Podobnie jak Apteka, Dział optyczny Costco jest otwarty dla osób nie będących członkami. Ale podczas gdy ynie potrzebujesz członkostwa, aby uzyskać badanie oczu, potrzebujesz go, aby kupić okulary lub kontakty. A kwota, którą możesz zaoszczędzić na okularach, sprawia, że członkostwo Costco jest warte kosztów.

To właśnie oferty okularów Costco przekonały mnie i mojego męża do zostania członkami Costco po zabawie z tym pomysłem przez lata. Zanurzyliśmy się w 2017 roku, kiedy dostał pierwszą receptę na soczewki progresywne.

Opierając się na wcześniejszych doświadczeniach, wiedzieliśmy, że nasz gabinet okulistyczny pobierze ponad 400 dolarów za te okulary. Mogliśmy kupić je za mniej niż 100 dolarów od Internetowego Sprzedawcy okularów, ale dla skomplikowanej recepty, takiej jak ta, chciał mieć możliwość przymierzenia okularów. 

Więc dołączyliśmy do Costco i kupiliśmy okulary za 180 dolarów-mniej niż połowę ceny naszego okulisty. Oszczędności na tym jednym zakupie pokryły naszą roczną składkę członkowską ponad trzykrotnie.

4. Żywność Ekologiczna

Odkąd dołączyliśmy do Costco, odkryliśmy, że nasze członkostwo może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie na żywności ekologicznej. Cukier organiczny jest szczególnie dobry w cenie 0,80 USD za Funt. To mniej niż połowa ceny, którą kiedyś płaciliśmy, a kupowanie 10 funtów na raz oznacza mniej odpadów opakowaniowych. 

Nasze doświadczenie nie jest wyjątkowe. Kilku zdrowo żyjących blogerów oszacowało, że oszczędzają między $100 a $150 miesięcznie kupując naturalną i ekologiczną żywność w Costco. W takim tempie członkostwo zapłaciłoby więcej niż za siebie w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Jedną z wad kupowania ekologicznych artykułów spożywczych — lub jakichkolwiek artykułów spożywczych-w Costco jest to, że często przychodzą w dużych ilościach. Nie ma problemu ze zszywkami jak nasz organiczny cukier i rodzynki. Po prostu je składujemy i chowamy w spiżarni, dopóki ich nie potrzebujemy.

Jednak kiedy kupujesz łatwo psujące się jedzenie luzem, istnieje ryzyko, że niektóre z nich mogą się zepsuć, zanim będziesz mógł je zjeść. Tak więc kupowanie ekologicznego mięsa i produktów w Costco jest dobrą wartością tylko wtedy, gdy masz dużą rodzinę, która może szybko zjeść wszystko — lub samodzielną zamrażarkę do przechowywania nadmiaru.

5. Niedrogie Wino

Costco jest jednym z najlepszych sprzedawców wina na całym świecie, z miliardami dolarów w rocznej sprzedaży. Sekret jego sukcesu: dobre roczniki w przystępnych cenach.

Większość detalistów pobiera marżę w wysokości około 50% od swoich win. Innymi słowy, butelka, którą kupili za 10 dolarów hurtowo, sprzedawałaby się za 15 dolarów. Ale Costco notuje swoje wina średnio tylko o 14%, więc to samo wino za 10 $sprzedałoby się na półkach za jedyne 11,50$.

W przypadku niektórych win różnica w cenie jest jeszcze bardziej stroma. Sommelier Wywiad Seattle Times mówi, że można kupić Gran Reserva za $16 w Costco, który jest tak dobry, jak butelki, które sprzedają za $ 50 lub więcej. Jego Chateauneuf-du-Pape za 18 dolarów odpowiada rocznikowi za 35 dolarów.

Jeśli jesteś wielkim pijącym wino, te oszczędności mogą się sumować. Powiedzmy, że pijesz trzy butelki tygodniowo. Jeśli zapłacisz $35 za butelkę w butikowym sklepie z winami, to osiągnie $5,460 rocznie. Przełącz się na rocznik Costco za 18$, a zapłacisz 2808 $rocznie-2652 $ oszczędności.

W niektórych stanach nie musisz być członkiem Costco, aby cieszyć się niskimi cenami wina w sklepie. Nielegalne jest wymaganie członkostwa w sklepie przy zakupach alkoholu w tych 13 stanach:

 • Arizona
 • Kalifornia
 • Colorado
 • Connecticut
 • Delaware
 • Hawaje
 • Indiana
 • Kentucky
 • Massachusetts
 • Michigan
 • Minnesota
 • Nowy Jork
 • Texas
 • Vermont

Jeśli mieszkasz w jednym z tych stanów, możesz kup wino bez karty członkowskiej. (Przygotuj się jednak na rozmowę z menedżerem, ponieważ kasjerzy nie zawsze wiedzą o prawie.) W innych stanach możesz zaoszczędzić więcej niż wystarczająco na winie, aby zapłacić za członkostwo Costco.

6. Karty Upominkowe W Restauracji

Jedną z najbardziej niesamowitych ofert Costco ma do zaoferowania są karty upominkowe w restauracji. Wybór jest ograniczony, ale cena jest fenomenalna-od 20% do 30% od ich wartości nominalnej. 

Na przykład możesz kupić karty upominkowe o wartości 60 USD do Krispy Kreme za 45 USD. To oszczędność $15 za sztukę. Jeśli zużywają $ 20 wartości kawy i pączki każdego miesiąca, można zapłacić za to z czterech tych pakietów i zaoszczędzić $ 60-wystarczy na pokrycie składki członkowskiej.

On Costco.com, można znaleźć karty upominkowe do restauracji, począwszy od skromnego Boston Market do ekskluzywnej restauracji Sullivan ’ s Steakhouse. Sklepy Costco mogą oferować karty dla innych restauracji, ale wybór zależy od lokalizacji.

7. Karma Dla Psów

Jeśli dzielisz swój dom z psem, Costco to świetne miejsce, aby zaoszczędzić na karmie dla zwierząt.

Profesjonalni recenzenci konsekwentnie dają Costco ’ s Kirkland Dog kibble wysokie oceny za odżywianie. Jedna strona daje taką samą ocenę jak Blue Buffalo Wilderness, która sprzedaje za $2.28 za funt na Chewy. Ale jedzenie Kirkland jest o połowę tańsze — zaledwie 1,12 dolara za Funt. 

30-funtowy pies przechodzi przez około 2 filiżanki jedzenia dziennie, lub mniej więcej pół funta. Jeśli nakarmisz go Niebieskim jedzeniem Buffalo, to osiągnie wartość $ 416.10 rocznie. 

Ale ta sama ilość żywności Kirkland kosztowałaby tylko $204.40, oszczędzając ponad $210 rocznie. To ponad trzy razy więcej niż koszt członkostwa w Costco.

Costco sprzedaje również karmę dla kotów, chociaż jej ceny nie są tak znakomite. Oferuje wiele innych produktów dla zwierząt domowych, takich jak łóżka, smakołyki i zabawki. I, jak wspomniano powyżej, jego apteki niosą leki dla Twojego zwierzaka po okazyjnych cenach.

8. Tania Benzyna

Jednym produktem, którego potrzebuje każdy klient Costco, jest benzyna. A stacje benzynowe Costco oficjalnie oferują najniższe ceny na nim w całym kraju. W 2020 porównanie stacji benzynowych przez CSP, Costco gazu przyszedł w prawie $0.25 za galon poniżej typowej ceny. 

Aby zobaczyć, jak te oszczędności na gazie się sumują, Załóżmy, że jeździsz 12 000 mil rocznie w samochodzie, który dostaje 30 mil na galon. To działa do 400 galonów gazu rocznie. Kupując całą benzynę w Costco, możesz zaoszczędzić 100 USD rocznie – 40 usd więcej niż koszt członkostwa. 

W praktyce jednak nie każdy może zaoszczędzić tyle. Jeśli stacje benzynowe w Twojej okolicy oferują lepsze niż średnia ceny, przewaga cenowa Costco kurczy się lub nawet znika. 

Na przykład, nasz lokalny Costco gazu jest tylko $0.10 mniej za galon niż cena na stacji, która jest znacznie bliżej. Więc dla nas, gaz, który spaliliśmy jadąc do i z Costco, zjadłby nasze oszczędności w pompie. Aby zobaczyć, jak lokalne stacje benzynowe układają się w cenie, sprawdź GasBuddy. 

Nawet jeśli nie kupisz całego gazu w Costco, możesz zaoszczędzić, tankując, gdy już odwiedzasz sklep z innymi rzeczami. Jeśli jednak planujesz to zrobić, upewnij się, że masz na to dodatkowy czas. Ze względu na niskie ceny, stacje benzynowe Costco często mają bardzo długie linie. 

9. Opony Samochodowe

Podczas napełniania zbiornika samochodu w Costco, możesz skorzystać z okazji, aby sprawdzić opony. Jeśli wyglądają na trochę zużyte, możesz udać się do sklepu, aby szukać okazjis na oponach samochodowych. 

Costco prowadzi głównie trzy marki opon: BFGoodrich, Bridgestone i Michelin. Łatwo jest znaleźć opony pasujące do Twojego pojazdu na swojej stronie internetowej. Kiedy przeprowadziłem wyszukiwanie opon w moim samochodzie, znalazłem pięć modeli z cenami zaczynającymi się od $112 za oponę.

Ponadto Costco okresowo oferuje zniżki na niektóre marki opon. Na przykład w listopadzie 2021 r.zaoferował 150 USD za kompletny zestaw opon Bridgestone z instalacją.

Usługa instalacji opon Costco kosztuje zaledwie 20 USD za koło. Ta cena obejmuje kontrolę ciśnienia, obroty, wyważenie i naprawy płaskie przez cały okres eksploatacji opony. Jednak na tę usługę często czeka się długo.

Chociaż ceny opon Costco są dobre, nie zawsze są najniższe dostępne. Sprzedawcy opon online, tacy jak TireBuyer i TireRack, pobierają zaledwie 75 USD za oponę dla niektórych modeli. Zanim więc kupisz opony w Costco, warto sprawdzić ceny i oceny online.

10. Skup Aut

Jeśli przychodzi czas na wymianę samochodu, Costco może Ci w tym pomóc. Usługa zakupu samochodów, Costco Auto, oferuje specjalne ceny dla nowych i używanych pojazdów.

Pracownik Costco Auto przesłuchany przez Business Insider w 2018 twierdzi, że przeciętny nabywca samochodu oszczędza ponad $1,000 zakupy dzięki swojej usłudze. To w porównaniu ze średnią ceną, jaką inni kupujący zapłacili za ten sam samochód.

Jeśli jesteś dobry w negocjacjach, możesz być w stanie zaoszczędzić więcej niż to na samochodzie, targując się z dealerem. Jeśli jednak nienawidzisz targowania się, Usługa Costco może zapewnić Ci dobrą cenę bez kłopotów. 

11. Biżuteria

Kolejną dużą pozycją z dużym potencjałem oszczędności w Costco jest Biżuteria. Wybór sklepu z wysokiej klasy zegarków, kolczyków, naszyjników i pierścionków nie jest tak rozległy, jak pełen zakres usług jubilerskich. ale ceny mogą być dość olśniewające.

Weźmy za przykład pierścionki zaręczynowe. Costco oferuje prosty pierścionek pasjans z brylantem 0,7 karata z platynową opaską za 2400 dolarów. Złożenie porównywalnego pierścionka w internetowym sklepie z diamentami James Allen kosztowałoby 2950 dolarów.

Jedno zastrzeżenie: jeśli $2,400 to nadal za dużo dla Twojego budżetu, Costco nie może Ci pomóc. Skupia się na wysokiej klasy sztukach i nie oferuje żadnych pierścionków zaręczynowych poniżej $1,000. Będziesz miał więcej szczęścia z dużym łańcuchem biżuterii, który oferuje szerszy wybór mniejszych kamieni.

12. Food Court

Wielu odwiedzających Costco zatrzymuje się w Food court na lunch. Gdzie indziej można dostać ćwierć funta hot doga i 20 uncji sody za jedyne $1.50? Pomimo inflacji cena ta nie zmieniła się od 1985 roku. Nic dziwnego, że sieć sprzedaje ponad 150 milionów combo rocznie.

Costco jest również jedną z największych sieci pizzerii w kraju. Jego kawałki pizzy za 1,99 $są ogromne – 700 kalorii-i zawsze świeże. Każdy kawałek, który nie sprzeda się w ciągu godziny, zostanie odrzucony.

Tylko jeden kawałek pizzy Costco to tyle samo jedzenia, co cztery kawałki w California Pizza Kitchen. To dwie trzecie ciasta wartego 15 dolarów, czyli 10 dolarów. Tak więc, teoretycznie, za każdym razem, gdy wybierzesz Costco zamiast CPK, oszczędzasz $8. Osiem wycieczek w ciągu roku opłaciłoby Twoje członkostwo samodzielnie.

Do niedawna nie potrzebowałeś karty członka Costco, żeby zjeść obiad w food court. Jednak w marcu 2020 roku konto na Instagramie Costco Deals opublikowało zdjęcie znaku w nienazwanym sklepie ostrzegającego, że Food court jest teraz otwarty tylko dla członków.

To nie jest Łańcuchowy policy, więc twój lokalny Costco może nadal pozwolić Ci odwiedzić Food court jako członek. Ale nie możesz być tego pewien. 

13. Karta Kredytowa Costco

Visa jest jedyną kartą kredytową akceptowaną w sklepach Costco warehouse. I chociaż każda karta Visa wystarczy, istnieją dobre powody, aby rozważyć kartę Visa® Costco Anywhere w sklepie. Dostępna tylko dla członków Costco, ta karta oferuje Nagrody cash-back w Costco i wszędzie tam, gdzie robisz zakupy.

Karta Costco Anywhere podwaja się jako karta członkowska, więc nie musisz nosić ze sobą oddzielnej karty. Posiadacze kart Costco Anywhere korzystają z następujących przywilejów:

 • 4% cash back na zakupach gazu do $7,000 rocznie (i 1% cash back po tym)
 • 3% zwrotu gotówki na zakup podróży i restauracji
 • 2% cash back na wszystkie zakupy w Costco lub Costco.com
 • 1% cash back na wszystkie inne zakupy
 • Brak opłaty rocznej
 • Brak opłat za transakcje zagraniczne

Kilka innych kart kredytowych cash-back może dopasować te nagrody. Niektóre karty oferują zniżki do 5% przy niektórych zakupach, ale zwykle tylko przez ograniczony czas. Oferty cash-back Costco są dobre, o ile masz kartę.

Pierwszy pełny rok, w którym mój mąż i ja mieliśmy naszą kartę Costco Anywhere, zarobiliśmy $ 57.35 w nagrodach. Obliczyłem, że gdybyśmy zrobili te same zakupy za pomocą innej karty cash-back, zarobilibyśmy tylko $16.38.

W ten sposób korzystanie z tej karty przyniosło w ciągu roku 34,26 USD nagród — prawie połowę kosztów członkostwa w Costco. Nie wydajemy zbyt dużo pieniędzy. Nic nie wydaliśmy w tamtym roku na podróże, mniej niż 100 dolarów w restauracjach i mniej niż 1000 dolarów na benzynę. 

Każdy, kto wydaje dużo w tych kategoriach, może spodziewać się jeszcze większych nagród. Jeśli wydasz tylko $1,000 na gaz i $1,000 na podróże i restauracje, Twoje Nagrody cash-back będą więcej niż zapłacić za składkę członkowską Costco.

Najgorsze powody, aby uzyskać członkostwo Costco

Oczywiście, w Costco są pewne wielkie wartości. Jednak niektóre oferty sklepu-w tym te, które przyciągają największą uwagę fanów — są wysoce przereklamowane. 

Te „okazje” na pewno nie zaoszczędzi ci wystarczająco dużo, aby zapłacić za koszty członkostwa, i może nie zaoszczędzić nic w ogóle. Więc jeśli rozważasz członkostwo Costco głównie po to, aby zapisać się w tych kategoriach, możesz ponownie rozważyć.

1. Artykuły Papiernicze

Najlepiej sprzedającym się produktem w Costco jest papier toaletowy.  Możesz kupić 30 rolek marki Kirkland Signature za $19.99 lub $ 0.18 za 100 arkuszy. To całkiem dobra cena, ale nie najlepsza, jaką możesz dostać. 

Możesz znaleźć dwuwarstwowe TP na Amazon za jedyne $ 0.13 za 100 arkuszy. Marka sklepu w Trader Joe ’ s kosztuje tylko 0,17 USD za 100 arkuszy, a wystarczy kupić tylko 12 rolek na raz. To plus, jeśli nie masz dużo miejsca do przechowywania.

Ręczniki papierowe Costco są równie so-so deal. Ręczniki Kirkland Signature kosztują $19.99 za tuzin lub $1.04 za 100 arkuszy. Ale najniższa cena na Amazon to $0.97 za 100 arkuszy. A przejście na ściereczki do naczyń wielokrotnego użytku lub szmaty kosztuje znacznie mniej za użycie.

2. Elektronika

Kiedy idziesz w drzwiach sklepu Costco, jedną z pierwszych rzeczy, które prawdopodobnie zobaczysz, jest piękny wyświetlacz najnowszych telewizorów, telefonów i komputerów. Towar wygląda fantastycznie, ale ceny nie mają o czym pisać. 

Na przykład jedną z ofert na czarny piątek w 2021 roku był 65-calowy, 4K LED smart TV od Samsunga za 700 dolarów. Ale szybkie wyszukiwanie okazuje się model z porównywalnymi funkcjami za $ 570 w Best Buy. 

To nie znaczy, że nigdy nie znajdziesz bezkonkurencyjnej oferty elektroniki w Costco. Ale zawsze warto zrobić szybkie wyszukiwanie przed zakupem, aby upewnić się, że naprawdę jest nie do pobicia. Prawdopodobnie znajdziesz lepszą cenę w sklepie specjalizującym się w elektronice.

3. Oferty Podróży

Będąc członkiem Costco daje również dostęp do ofert podróży za pośrednictwem Costco Travel. Oferuje specjalnie wynegocjowane stawki na hotele, wynajem samochodów, rejsy, parki rozrywki i pakiety wakacyjne. Dodatkowo Członkowie Zarządu otrzymują 2% z powrotem na zakupy w Costco Travel.

Ale korzystanie z Costco Travel nie zawsze jest najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na wakacjach. Kiedy przeglądałem oferty podróży na stronie, znalazłem czterodniową wycieczkę na plażę Waikiki dla dwóch osób za sumę 3300 dolarów. Wliczono w to przelot w obie strony, pokój na plaży Hyatt Regency Waikiki, opłaty za Ośrodek wypoczynkowy i transfer lotniskowy.

Potem przeszukałem Expedię w poszukiwaniu ofert na ten sam przelot i hotel. Znalazłem ofertę pakietową, w tym oba za jedyne $2,402. Więc o ile transfer z lotniska nie doda prawie $900 do kosztów, Expedia ma lepszą ofertę.

Nawet oferty podróży na stronie Hot Buys Costco nie są tak gorące. Znalazłem weekendowe wycieczki dla dwóch osób do San Diego w Kalifornii, zaczynając od $829. Ale Expedia znalazła mi wycieczki do tego samego obszaru, w tym przelot i hotel, zaczynając od $576.

4. Zakupy Spożywcze

Jeśli uważasz, że możesz zaoszczędzić, robiąc wszystkie zakupy spożywcze w Costco, pomyśl jeszcze raz. Podczas gdy Costco oferuje świetne oferty na niektóre zszywki spiżarni, jego świeża żywność nie jest zauważalnie tańsza niż oferty w większości sklepów spożywczych. 

W teście porównawczym 2019 w Cheapiism Costco miał lepsze ceny niż Kroger na większości artykułów spożywczych. Ale nie mógł pokonać ceny Krogera na świeże produkty spożywcze, takie jak kurczak, pomidory, winogrona, cebula i mleko. 

Nawet gdy świeże jedzenie było tańsze w Costco, oszczędności były zwykle banalne. Jego ceny bananów, ziemniaków, marchwi i mielonej wołowiny pobiły Kroger ’ s o mniej niż 0,02 USD za uncję. 

Podobne wyniki znaleźliśmy w naszym lokalnym Costco. Zaopatrujemy się tam w suche pokarmy, takie jak orzechy, rodzynki i komosa ryżowa. Pomijamy jednak sekcję lodówki, ponieważ mleko migdałowe i jajka z wolnego wybiegu są znacznie droższe niż w Lidlu, naszym ulubionym sklepie spożywczym z dyskontem. 

I jest jeszcze jedno ryzyko kupowania łatwo psujących się przedmiotów w Costco. Ponieważ są one dostarczane w tak dużych opakowaniach, Twoje zakupy mogą się zepsuć, zanim będziesz mógł je wykorzystać. Dotyczy to nie tylko świeżej żywności, ale także innych przedmiotów, których nie należy kupować luzem, takich jak brązowy ryż, przyprawy, a nawet niektóre środki czyszczące.

Dodatkowo, jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem kuponów, twój zapas nie zrobi ci nic dobrego w Costco. Sklep nie akceptuje żadnych kuponów producenta.

5. Kurczak Rotisserie

Jedną z rzeczy, która sprawia, że klienci Costco wracają, są kurczaki z rożna za 5 dolarów. W rzeczywistości są liderem strat dla sklepu — to znaczy sprzedają za mniej niż kosztują zakup. Ale Costco rekompensuje stratę wszystkimi innymi rzeczami, które kupują kupujący, gdy przychodzą po taniego kurczaka.

Jednak Costco nie jest jedynym sklepem, który oferuje ptaki tak tanie. ShopRite, na przykład, sprzedaje pieczone kurczaki pod marką house, Bowl & Basket, za tę samą cenę 5$.

Co więcej, w ostatnim czasie pojawiło się wiele kontrowersji na temat jakości ptaków Costco. W 2020 roku grupa praw zwierząt udała się dondercover, aby sfilmować warunki w jednej z farm kurczaków, które zaopatrują sklep. Jego wideo z ciemnym, brudnym magazynem wypełnionym rannymi i zdeformowanymi ptakami sprawia, że cena $ 5 wydaje się znacznie mniej apetyczna.

Grupa, Mercy for Animals, rzuciła Costco wyzwanie przyjęcia lepszego zaangażowania kurczaków na rzecz dobrostanu zwierząt. Ponad 200 firm, w tym gigantów, takich jak Burger King i Subway, podpisało to zobowiązanie. Costco twierdzi jednak, że nie zamierza tego robić i że obecne standardy dotyczące dobrostanu zwierząt są odpowiednie.

Ostatnie Słowo

Czy członkostwo w Costco jest dla Ciebie dobrym wyborem? To zależy od twojej sytuacji.

Twoje członkostwo prawie na pewno opłaci się, jeśli musisz dokonać zakupu dużego biletu, takiego jak samochód, pierścionek zaręczynowy, zestaw opon lub para okularów. I prawdopodobnie opłaci się, jeśli masz dziecko lub psa. 

Regularni goście restauracji mogą również zaoszczędzić, korzystając z ofert Costco na kartach upominkowych w restauracji. A ludzie, którzy spożywają dużo żywności ekologicznej, wina lub drogich leków na receptę mogą również zobaczyć duże oszczędności.

Ale Costco nie jest najlepszą ofertą dla wszystkich. Jeśli planujesz zapłacić za członkostwo oszczędnościami na podróżach, elektronice lub zakupach spożywczych, prawdopodobnie będziesz rozczarowany.

Jeśli nie jesteś pewien, czy oferty Costco uzasadniają koszt członkostwa dla Twojej rodziny, najlepszym sposobem, aby się dowiedzieć, jest sprawdzenie ich osobiście. Możesz tagować wraz z przyjacielem, który jest członkiem lub poprosić go, aby kupił ci kartę sklepu Costco, która dostaje się do drzwi. Następnie możesz sprawdzić ceny rzeczy, które kupujesz i porównać je z tym, co zwykle płacisz. 

12 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na weselu docelowym

Poprzedni wpis

Jak Odzyskać Dług Z Karty Kredytowej Wakacje

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły