Artykuły

Ile wydać na prezenty sezonie świątecznym 2021?

0

Wydatki wakacyjne mogą być delikatnym tematem. Nikt nie chce być najmniej hojnym dawcą prezentów w rodzinie lub grupie przyjaciół, ale prawie każdy szuka sposobów na zmniejszenie wydatków na wakacje.

Znalezienie tej równowagi wymaga odrobiny finezji, ale określenie budżetu na wakacje nie musi być zgadywanką. Oto kilka prostych strategii, aby znaleźć limit wydatków, z którym czujesz się komfortowo.

Ile wydać na prezenty

Dane z National Retail Federation (NRF) wykazały, że w 2020 przeciętny Amerykanin planował wydać 650 dolarów na prezenty dla członków rodziny, przyjaciół i współpracowników. Inne dane z 2020 r. wykazały, że przeciętny konsument wydał na prezenty 850 USD.

Podczas gdy odpowiednia kwota do wydania różni się w zależności od dochodów, norm kulturowych i innych czynników, podstawową zasadą jest wydawanie od 50 do 100 USD na prezent dla członka rodziny i od 20 do 50 USD dla przyjaciela. Kupowanie prezentu dla współpracownika, takiego jak asystent lub szef, zwykle kosztuje od $20 do $50.

Jak określić budżet prezentu

Próbujesz dowiedzieć się, ile wydać na świąteczne prezenty w tym roku? Skorzystaj z poniższych pytań, aby pomóc Ci wybrać odpowiednią kwotę:

1.   Ile masz obecnie oszczędności?

Aby określić swój wakacyjny budżet, spójrz na swoje konta czekowe i oszczędnościowe, aby zobaczyć, ile możesz przeznaczyć na prezenty świąteczne. Nie wydawaj pieniędzy na czynsz ani nie obniżaj składek na emeryturę; po prostu wykorzystaj to, co już masz, które nie jest przeznaczone na kolejne nadchodzące wydarzenie lub wydatki.

Jeśli masz jakieś karty podarunkowe lub punkty rewards, możesz dodać te kwoty do całkowitego budżetu prezentów, aby zmniejszyć wpływ na budżet.

2.   Masz jakieś problemy z wiatrem?

Jeśli twój pracodawca wypłaca pracownikom świąteczne premie, możesz przeznaczyć te środki na prezenty. Jedną z możliwych czkawek w tej strategii jest to, że twój pracodawca może nagle zmienić lub wyeliminować swoją politykę bonusową (jak to, co stało się z Chevy Chase z „National Lampoon’ s Christmas Vacation.”)

Bezpieczną strategią jest wydanie 50% ubiegłorocznej premii na prezenty. Jeśli otrzymasz więcej, możesz doładować swój budżet na prezenty lub po prostu zapisać go na przyszłoroczne święta.

3.   Dla ilu osób robisz zakupy?

Aby przygotować budżet na prezent, Zapisz wszystkich, dla których kupujesz prezent. Zacznij od wymienienia tylko tych, którzy na pewno dostaną prezent, jak twoi rodzice, inni znaczący, rodzeństwo, siostrzenice i siostrzeńcy. Dołącz wszelkie obowiązkowe imprezy podarunkowe, takie jak Giełda białego słonia w biurze lub tajne przyjęcie Świętego Mikołaja w Klubie Książki.

Obok imienia każdej osoby napisz, ile planujesz wydać na każdy prezent. Dodaj te liczby, aby uzyskać sumę. To będzie twój podstawowy budżet na prezenty. Jeśli w końcu masz więcej pieniędzy do wydania, możesz zrobić drugą listę innych osób, dla których chcesz robić zakupy, takich jak bliscy przyjaciele lub sąsiedzi.

4.   Jakie Są Twoje Inne Wydatki Na Wakacje?

Większość z nas myśli, że wydawanie pieniędzy wokół wakacji oznacza tylko kupowanie prezentów, ale nie zapominaj o innych wydatkach, takich jak podróże, imprezy wakacyjne i dekoracje. Jeśli lecisz do domu, możesz łatwo wydać więcej na same bilety lotnicze niż na prezenty.

Pro-tip: użyj kalkulatora budżetu podróży Mint, aby pomóc zaplanować podróż wakacyjną.

5.   Jakie są Twoje nadchodzące wydatki?

Zanim zrzucisz setki na świąteczne prezenty, przejrzyj wyciągi z karty kredytowej i banku z ubiegłego roku, aby sprawdzić, czy you mieć żadnych większych nadchodzących wydatków, takich jak co dwa lata składki na ubezpieczenie samochodu lub roczne vet check-up.

Jeśli będziesz w stanie wygodnie pozwolić sobie na te koszty wraz z planowanymi wydatkami wakacyjnymi, możesz spać spokojnie. Jeśli nie, musisz przyciąć swój wakacyjny budżet, aby zrobić miejsce.

Nie ulegaj presji rówieśników

Nikt nie chce być uważany za taniego-zwłaszcza przez najbliższych przyjaciół i członków rodziny – ale oto coś, o czym należy pamiętać. W 2020 roku około jedna trzecia Amerykanów pożyczyła pieniądze na opłacenie wakacji. Tak więc chociaż może to być kuszące, aby przejść nad budżetem, aby dopasować co Twoi przyjaciele i członkowie rodziny dać, rozważyć możliwość, że mogą być one będzie w dług, aby zapłacić za to wszystko.

Jeśli straciłeś pracę, zostałeś zwolniony lub ponieśli kosztowne rachunki medyczne w tym roku,nie czuj się pod presją, aby wydać tyle, ile zwykle. Twoi bliscy zrozumieją, że Twoje priorytety budżetowe się zmieniły i że musisz je ograniczyć.

Załóż Fundusz Tonący

Jeśli planowanie wakacyjnych zakupów cię stresuje, rozważ uruchomienie Funduszu, który ułatwi przyszły rok. Fundusz Tonący To konto oszczędnościowe przeznaczone na określony cel, np. prezenty świąteczne, naprawy samochodów czy rachunki za weterynarza.

Kiedy co miesiąc odkładasz pieniądze na fundusz Tonący, będziesz miał wystarczająco dużo, aby pokryć to, na co oszczędzasz. Oto jak to działa. Dodaj ile chcesz wydać na prezenty świąteczne i podziel to przez 12. Następnie utwórz automatyczne przelewy dla tej kwoty z konta czekowego na konto oszczędnościowe zarezerwowane na prezenty świąteczne. Kiedy nastanie kolejny sezon wakacyjny, będziesz już miał pieniądze, których potrzebujesz.

Porozmawiaj z bliskimi przed zakupami

Jeśli nie masz pewności lub pewności co do budżetu prezentów, rozważ przekazanie go członkom rodziny i znajomym. Mogą być jednym z milionów Amerykanów, którzy używają karty kredytowej lub pożyczki osobistej, aby zapłacić za święta, a pomysł spędzania mniej może być najlepszym prezentem, jaki można im dać.

Możesz również zasugerować tajną wymianę prezentów Świętego Mikołaja, w której każda osoba kupuje jeden prezent zamiast kilku. Działa to najlepiej z dużymi rozszerzonymi rodzinami i grupami przyjaciół, ponieważ większość ludzi tak naprawdę nie chce robić zakupów dla kilkunastu osób.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Zina Kumok (150 Postów)

Zina Kumok jest niezależną pisarką specjalizującą się w finansach osobistych. Była reporterka, opisywała procesy o morderstwo, finałową czwórkę i wszystko pomiędzy. Występowała w Lifehacker, DailyWorth i Time. Przeczytaj o tym, jak spłaciła 28,000 dolarów kredytów studenckich w ciągu trzech lat w Conscious Coins.

Linki

Dywidendy – czym są i powody do rozważenia inwestowania

Poprzedni wpis

9 najlepszych internetowych brokerów giełdowych i platform transakcyjnych dla początkujących

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły