Artykuły

Jak zacząć inwestować pieniądze jako nastolatek

0

Chcesz się wzbogacić? 

Zacznij inwestować młodo. 

Nie, naprawdę – jeśli zmaksymalizujesz swój Roth IRA w wieku od 15 do 20 lat, to nigdy nie inwestuj ani centa, przy historycznie średnim 10% zysku z giełdy, będziesz miał ponad 2,7 miliona dolarów, zanim skończysz 65 lat. 

Nie daj się zastraszyć przez cały niejasny żargon finansowy. Nie musisz zostać kreatorem finansów osobistych. Musisz tylko zrozumieć kilka podstaw i konsekwentnie inwestować pieniądze co miesiąc, aby budować bogactwo. 

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Przegląd typów kont idealny dla nastolatków

Większość rodzajów kont finansowych nie jest zbyt istotna dla nastolatków. Ale powinieneś znać kilka rodzajów kont, w szczególności, aby zacząć jako młody dorosły.

1. Podatkowy Rachunek Maklerski

Twoje typowe konto inwestycyjne waniliowe nazywa się podatkowym kontem maklerskim, na którym inwestujesz pieniądze bez specjalnych ulg podatkowych. Zajmują mniej niż pięć minut, aby otworzyć online w dobrych początkujących brokerów inwestycyjnych, takich jak Vanguard, TD Ameritrade lub Charles Schwab.

Po otwarciu tych kont kupujesz i sprzedajesz skarpety, obligacje, fundusze inwestycyjne Reit, fundusze ETF, towary i inne aktywa notowane na giełdzie. Więcej o najlepszych z tych inwestycji dla nastolatków wkrótce. 

I nie, nie musisz wybierać żadnej z tych inwestycji samodzielnie. Zarejestruj się w pośrednictwie inwestycyjnym, który oferuje bezpłatną usługę robo-doradcy, a oni mogą wybierać i zarządzać idealnymi inwestycjami dla Ciebie. 

2. Tradycyjne i Roth IRAs 

Oprócz zwykłych rachunków podlegających opodatkowaniu, brokerzy inwestycyjni oferują również indywidualne rachunki emerytalne zabezpieczone podatkiem (IRAs). 

Są dostępne w dwóch smakach. Tradycyjne IRAs pozwalają odliczyć składkę od dochodu podlegającego opodatkowaniu na tegorocznym zeznaniu podatkowym. Natomiast Roth IRAs nie daje Ci natychmiastowej ulgi podatkowej, ale pieniądze rosną i są wolne od podatku, a ty nie płacisz podatków od wypłat na emeryturze. 

Dla nastolatków, którzy nie przynoszą do domu wysokich dochodów – ale którzy będą znacznie bogatsi na emeryturze – o wiele bardziej sensowne jest inwestowanie w Roth IRA. Pozwalając, aby Twoje inwestycje rosły bez podatku przez kilka dziesięcioleci, będzie warte znacznie więcej niż skromna ulga podatkowa, którą możesz uzyskać dzisiaj od dochodów, które zarabiają większość nastolatków.

Otwierasz i inwestujesz w Roth IRAs dokładnie tak, jak robisz to z podatkowymi rachunkami inwestycyjnymi, używając tego samego loginu w swoim brokerze inwestycyjnym. 

3. Rachunki powiernicze (UGMA / UTMA)

Jeśli twoi rodzice lub inni członkowie rodziny otworzyli konto powiernicze dla Ciebie jako osoby niepełnoletniej, Zwykle uzyskasz do niego dostęp po ukończeniu 18 lat. 

Są to również rachunki inwestycyjne prowadzone przez firmę maklerską. Podobnie jak rachunki podatkowe i IRAs, możesz zalogować się, aby przeglądać i zarządzać swoimi inwestycjami. 

Tylko uważaj, że mogą one mieć wpływ na twoje wnioski o pomoc finansową i muszą zostać ujawnione podczas wypełniania FAFSA. 

4. Coverdell Education Savings Account (ESA) 

Jeśli pracujesz w całej nastolatków specjalnie, aby odłożyć pieniądze na studia, należy rozważyć inwestowanie pieniędzy za pośrednictwem konta oszczędnościowego coverdell edukacji (ESA). 

Te konta działają podobnie do Roth IRAs, gdzie nie uzyskasz natychmiastowego odliczenia podatku, bpieniądze rosną bez podatku i nie płacisz żadnych podatków, gdy je wycofujesz, aby zapłacić za kwalifikowane wydatki edukacyjne, takie jak czesne, opłaty i książki. 

Ponownie możesz je otworzyć za pomocą pośrednictwa inwestycyjnego. 

5. Konto Oszczędnościowe Wysokodochodowe

Czasami po prostu potrzebujesz miejsca do parkowania gotówki, wiedząc, że możesz potrzebować jej wyciągnąć w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Zamiast inwestować pieniądze i ryzykować krótkoterminową zmienność na giełdzie, umieść pieniądze na wysoko dochodowym koncie oszczędnościowym. Możesz zminimalizować straty wynikające z inflacji bez żadnego ryzyka, ponieważ konta depozytowe są gwarantowane przez FDIC.  

Alternatywnie możesz zaparkować pieniądze na swoim koncie czekowym, ale nie spodziewaj się żadnych odsetek. 

Jak zacząć inwestować pieniądze jako nastolatek

Nastolatki mają ogromną przewagę nad wszystkimi innymi, jeśli chodzi o budowanie bogactwa: czas na inwestycje. 

O ile nie inwestujesz na nadchodzące studia, nie musisz martwić się zmiennością na giełdzie lub innymi inwestycjami. Masz dużo czasu, zanim będziesz musiał wyciągnąć pieniądze z inwestycji na emeryturę lub inne długoterminowe cele finansowe. 

Co oznacza, że możesz inwestować agresywnie, aby uzyskać maksymalne zyski. Niech starsi ludzie martwią się o każdy spadek i korektę giełdową — dla Ciebie oznaczają one po prostu szansę na zakup akcji ” na sprzedaż.”

Oto najczęstsze aktywa, w które możesz rozważyć inwestowanie.

1. Zapasy

Jeśli nie kupisz innego rodzaju inwestycji jako nastolatek, kup akcje. 

Od momentu powstania, S & P 500 osiągnął średni roczny zwrot w wysokości około 10%. Możesz otworzyć swoje konto maklerskie (najlepiej Roth IRA) w ciągu kilku krótkich minut i zacząć inwestować w akcje już za 10 USD. 

Zapasy ułatwiają również dywersyfikację. Za pomocą jednego kliknięcia możesz kupić mieszankę amerykańskich i międzynarodowych Akcji, Małych i dużych firm oraz akcji z branż od opieki zdrowotnej po technologię po Bankowość i nie tylko. 

A dzięki funduszom ETF i funduszom inwestycyjnym możesz uzyskać tę dywersyfikację, kupując tylko jeden lub dwa fundusze (więcej na ten temat).

2. Fundusze Inwestycyjne Typu ETF

Fundusz ETF (exchange-traded fund) jest funduszem posiadającym wiele różnych akcji. Lub, w tym przypadku, wiele różnych obligacji, lub REITs, lub metali szlachetnych, lub towarów, lub dowolnej kombinacji powyższych. 

Na przykład możesz kupić akcje ETF, które naśladują indeks giełdowy, taki jak S&P 500. Te „fundusze indeksowe” posiadają udziały we wszystkich spółkach reprezentowanych w tym indeksie, więc jedna akcja funduszu daje prawo własności każdej spółki w indeksie. 

Kiedy otwierasz konto u robo-doradcy, zadają ci kilka pytań, aby określić idealny portfel inwestycyjny (zwany alokacją aktywów). Następnie zazwyczaj proponują serię funduszy ETF, a jeśli zatwierdzisz ich sugerowany portfel, automatycznie rozłożą Twoje pieniądze na te fundusze ETF, aby uzyskać maksymalną dywersyfikację i zyski. 

3. Fundusze Inwestycyjne

Podobnie jak fundusze ETF, fundusze inwestycyjne posiadają wiele różnych akcji lub innych rodzajów aktywów. 

Ale ETF-y, jak sama nazwa wskazuje, handlują w czasie rzeczywistym na giełdach. Ich ceny akcji zmieniają się w górę i w dół w ciągu dnia w zależności od tego, co inwestorzy są gotowi za nie zapłacić. 

Fundusze inwestycyjne resetują swoją wartość pod koniec każdego dnia i są bardziej aktywnie zarządzane przez zarządzającego funduszem niż fundusze ETF. To sprawia, że są droższe co do zasady, ponieważ sam fundusz każdego roku pobiera więcej opłat. 

Jako nastolatek trzymaj się pasywnie zarządzanych funduszy ETF, chyba że masz przekonujący powód, aby kupić konkretny fundusz inwestycyjny. 

4. Nieruchomości

Prawdopodobnie nie masz czasu, pieniędzy ani wiedzy jako nastolatek, aby inwestować bezpośrednio w nieruchomości. Wielu starszych też nie. Ale to nie znaczy, że nie można inwestować w nieruchomości. 

Od funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości (Reit) po platformy crowdfundingowe na rynku nieruchomości i nie tylko, masz wiele sposobów inwestowania w nieruchomości. Z każdym z nich możesz dodać kolejny strumień pasywnego dochodu. Wypróbuj Fundrise i Groundfloor jako świetne początkowe opcje inwestycyjne, które wymagają tylko skromnych inwestycji. 

Nieruchomości mają różne zalety i wady niż akcje. Pod wieloma względami doskonale uzupełniają swoje mocne i słabe strony, dlatego inwestuję zarówno w akcje, jak i nieruchomości na dłuższą metę. 

5. Obligacje

Filarem portfeli emerytów dla ich stabilności, nie potrzebujesz obligacji w swoim portfelu jako nastolatek.

W XXI wieku stopy procentowe utrzymywały się wiecznie na niskim poziomie. Co sprawia, że obligacje są inwestycją o niskim zwrocie i niskim ryzyku odpowiednią dla emerytów, ale nie dla młodych ludzi, którzy mogą znieść większe ryzyko dla wyższych zysków. 

6. Mikroinwestycyjne Aplikacje

Chociaż nie jest to inwestycja sama w siebie, aplikacje do mikroinwestowania oferują łatwy sposób na automatyzację oszczędności i Inwestycji. 

Każdy ma swój unikalny spin, ale większość działa w ten sposób: kiedy wydajesz pieniądze, zaokrąglają koszt do najbliższego dolara i inwestują różnicę. Więc jeśli wydasz $12.50 na lunch, zaokrąglają koszt do $13 i przenoszą $.50 na konto oszczędnościowe lub inwestycyjne. 

Wiele z tych platform działa jako robo-doradcy, automatycznie inwestując pieniądze w różne fundusze ETF. Wypróbuj żołędzie jako łatwą i renomowaną opcję. 

Inwestowanie jako nastolatek FAQ

Getted rozpoczął od inwestowania czuje przytłaczające. Na szczęście technologia ułatwia rozpoczęcie inwestycji i automatyzację oszczędności i Inwestycji.

Ile musisz mieć lat, aby zacząć inwestować?

Aby otworzyć własne konto maklerskie, musisz mieć ukończone 18 lat. Możesz jednak otworzyć konto powiernicze u rodziców, które zostanie Ci przekazane po ukończeniu 18 lub 21 lat. 

Jeśli jesteś niepełnoletni i chcesz rozpocząć inwestowanie, Otwórz konto powiernicze u rodziców, na które możesz się zalogować i zarządzać razem z nimi. 

Ile musisz mieć lat, żeby zainwestować w Roth IRA?

Podobnie, musisz mieć 18 lat, aby otworzyć własną Roth IRA, ale nieletni nastolatkowie mogą otworzyć kuratora Roth IRA z rodzicami. 

Zauważ, że IRS nie pozwala wnieść więcej do IRA niż dochody, które zgłaszasz na zeznaniu podatkowym. Jeśli zarobisz $3,000 w zgłoszonych dochodów za rok, to najbardziej można przyczynić się do IRA. W roku podatkowym 2022, IRS pozwala na maksymalny wkład $6,000 dla podatników w wieku poniżej 50. 

Jakie narzędzia są dobre dla Nastoletnich inwestorów?

Jednym słowem: robo-doradcy.

Tak, im więcej dowiesz się o inwestowaniu i finansach osobistych, tym bardziej prawdopodobne jest, że zbudujesz bogactwo. Ale nie musisz w ogóle rozumieć wskaźników P/E ani wybierać poszczególnych akcji, aby rozpocząć inwestowanie — po prostu zacznij inwestować w garść różnych funduszy indeksowych.

I tu przydają się robo-doradcy. Wybierają dla ciebie najlepsze inwestycje, w oparciu o Twoje tolerancja wieku i ryzyka, a następnie możesz skonfigurować automatyczne powtarzające się przelewy na swoje konto. Oni zajmą się resztą. Zawsze możesz zmienić sposób inwestowania później, kiedy i jeśli zdecydujesz się dowiedzieć więcej o inwestowaniu i stać się bardziej praktycznym ze swoim portfelem.

Lubię SoFi Invest, Ally Invest i Charlesa Schwaba jako darmowych robo-doradców, z których każdy może korzystać. SoFi Invest pozwala zacząć od minimalnej inwestycji tylko $5.

Rozważ również aplikacje do mikroinwestowania, które pomogą Ci zautomatyzować oszczędności. Spróbuj połączyć mikro-inwestowanie z usługą robo-doradcy.

Na koniec sprawdź Mint.com jako bezpłatne narzędzie do śledzenia postępów w czasie i obserwowania wzrostu wartości netto. 

Czy nastoletni inwestorzy płacą podatki od swoich inwestycji?

Technicznie rzecz biorąc, każdy jest winien podatki od swoich zwrotów z inwestycji, przynajmniej tych na rachunkach podlegających opodatkowaniu. Ale w rzeczywistości prawdopodobnie nie zapłacisz dużo, jeśli w ogóle, podatków od swoich zysków jako nastolatek. 

Ponieważ większość nastolatków zarabia tak mało, zazwyczaj podlegają standardowym odliczeniom i innym korektom podatkowym dla osób o niskich dochodach. W rzeczywistości większość Amerykanów nie płaci federalnych podatków dochodowych netto. Na przykład w roku podatkowym 2020 61% Amerykanów nie płaciło nic w federalnych podatkach dochodowych. 

Nawet jeśli nie kończy się należne trochę pieniędzy w podatkach, nadal będzie prawdopodobnie spaść w niskim przedziale podatku dochodowego. 

Co więcej, zwrot z inwestycji jest uważany za zyski kapitałowe, a nie za zwykły dochód. Prawdopodobnie unikniesz podatków od inwestycji, które posiadasz przez rok lub dłużej, ponieważ samotni ludzie zarabiający mniej niż $41,675 w 2022 nie płacą podatków od długoterminowych zysków kapitałowych. 

Dlaczego Nastolatki Powinny Zacząć Inwestować Już Teraz?

Im dłużej twoje inwestycje muszą się składać, tym mniej pieniędzy musisz wpłacić z własnej kieszeni. Twoje zyski z inwestycji zaczynają się odśnieżać, a Ty zarabiasz na swoich zwrotach. 

Na przykład, jeśli inwestujesz 75 USD miesięcznie, począwszy od wieku 15 lat, będziesz miał ponad 1 milion USD w wieku 65 lat przy historycznie średniej stopie zwrotu na giełdzie 10%. Ale jeśli czekasz do 35, aby rozpocząć inwestowanie, musisz zainwestować około $550 miesięcznie, aby osiągnąć tę samą liczbę w wieku 65 lat. 

Ostatnie Słowo

Im młodsze zaczniesz inwestować, tym szybciej możesz budować bogactwo. To z kolei pomaga rozpocząć budowanie pasywnych strumieni dochodów, aby zarabiać pieniądze podczas snu. 

Przy wystarczającym pasywnym dochodzie osiągasz niezależność finansową, a praca staje się opcjonalna, bez względu na wiek. Znam ludzi, którzy przeszli na emeryturę w wieku 30 lat, bo mają fory w inwestowaniu młodo. Dziś podróżują po świecie, pracują nad projektami z pasją, są wolontariuszami i prowadzą firmy online według własnego harmonogramu. 

Zobacz, jak daleko można wyciągnąć od stada, sprawdzając średnią wartość netto według wieku. Następnie zostaw swoich rówieśników w lusterku wstecznym, po prostu zaczynając inwestować, zanim myśl w ogóle przejdzie im do głowy. 

21 wyzwań związanych z oszczędnością pieniędzy, aby zwiększyć swój budżet

Poprzedni wpis

Akcje FAANG – czym są i dlaczego warto w nie inwestować

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły