Artykuły

Jak rozpocząć nową karierę: 9 wskazówek dotyczących zmiany kariery w 2022 roku

0

Prawdopodobnie musiałeś wybrać pole kariery na początku życia, ale co się stanie, jeśli później zdasz sobie sprawę, że nie jest to dla ciebie odpowiednie? Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć nową karierę, w późniejszym życiu lub po wypróbowaniu różnych zawodów, nie jesteś sam.

W 2021 roku coraz więcej osób zaczęło na nowo zastanawiać się nad swoją karierą i długofalowymi celami, co doprowadziło do Wielkiej rezygnacji-20 — procentowego wzrostu rezygnacji w porównaniu do 2020 roku.

Jeśli jesteś gotowy do zmiany kariery, ale myślisz sobie: „jak rozpocząć nową karierę w wieku 40 lat?”pokażemy Ci, jak-bez względu na wiek. W tym przewodniku dowiesz się nie tylko wskazówek, jak rozpocząć nową karierę w 2022 roku, ale także możesz odejść motywowany historiami sukcesu gwiazd. Od chemików-aktorów – po ikonę mody-łyżwiarzy-mamy notables pokryte.

Co oznacza rozpoczęcie nowej kariery?

Rozpoczęcie nowej kariery oznacza zmianę pracy, niezależnie od tego, czy jest to nowa rola, czy nowa branża. To szansa na odkrywanie nowych ścieżek i wyzwań, a może nawet podążanie za marzeniem, które od lat trzymasz w kieszeni. Chociaż dążenie do zmiany kariery może być niepokojące, istnieje wiele korzyści, jak również.

 

 

Kwestionowane

Praca w tej samej pracy przez lata i uczucie nieskrępowane może oznaczać, że potrzebujesz nowej kariery. Wyzwania związane ze zmianą kariery mogą pomóc Ci poszerzyć wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, wypróbować nowe środowisko pracy i zadania oraz otoczyć się ludźmi z różnych środowisk. W końcu pokonanie wyzwania z pewnością może być satysfakcjonujące.

Znalezienie nowego celu

Większość z nas chce mieć cel w życiu, zwłaszcza jeśli chodzi o naszą karierę. Zmiana kariery może być sposobem na znalezienie nowego celu w pracy i sprawić, że będziesz podekscytowany, aby zrobić coś nowego. Odnowione poczucie celu może również pomóc ci czuć się szczęśliwym w pracy i zwiększyć produktywność. Badania pokazują, że szczęśliwi pracownicy są o 13 procent bardziej produktywni.

Zwiększenie Wynagrodzenia

Większe dochody wiążą się z lepszym samopoczuciem i ogólną satysfakcją z życia. Chęć zmiany kariery zawodowej może być również okazją do uzyskania lepszej pensji. Możesz wykorzystać swoje doświadczenie i wcześniejsze wynagrodzenia, aby wykorzystać wzrost wynagrodzenia przy rozpoczynaniu nowej kariery.

Znalezienie zdrowszego miejsca pracy

Czasami twoje środowisko pracy może mieć wpływ na to, że chcesz znaleźć inną karierę. Niezdrowe środowisko pracy może prowadzić do stresu, obniżonej wydajności i poczucia wypalenia. Nawet jeśli pracujesz w zdrowym miejscu pracy, możesz nie czuć się dopasowany. Zmiana kariery może pomóc Ci znaleźć miejsce pracy, które jest zdrowsze i lepiej dopasowane do ciebie.

Zmiana Harmonogramu

Niezależnie od tego, czy pracujesz od 9 do 5 lat, czy masz elastyczny harmonogram, rozpoczęcie nowej kariery może również pomóc Ci znaleźć lepsze dopasowanie do swojej rutyny. W zależności od wybranej kariery jest to okazja do bardziej elastycznych godzin pracy lub zmiany zwykłego harmonogramu pracy.

9 wskazówek, jak rozpocząć nową karierę

Jeśli zdecydujesz, że chcesz przełamać nowe szlaki w swojej karierze, wcześniejsze przygotowanie może pomóc ci w sprawnym przejściu. Oto kilka wskazówek do naśladowania przy zmianie kariery.

1. Dowiedz Się, Jakie Są Twoje Zainteresowania

Szukając nowej kariery, możesz zacząć od pewnej introspekcji. Zastanów się, co Cię interesuje i jaka jest twoja naturalna zdolnośćS są i zadaj sobie pytanie, Jakie są rzeczy, które chciałbyś zmienić lub które nie lubisz robić. Zapisywanie celów i zainteresowań może również pomóc w wizualizacji doskonałej kariery.

2. Stwórz listę swoich doświadczeń

Rozpoczęcie nowej kariery najprawdopodobniej będzie wymagało przejścia przez cały proces zdobywania pracy. Oznacza to, że będziesz musiał wypolerować swoje CV, aby skierować się na nowe pole kariery. Zacznij od zapisania swojego doświadczenia i umiejętności i porównania ich z aktualnym rynkiem pracy.

3. Ucz Się Nowych Umiejętności

Istnieje szansa, że nie masz umiejętności i doświadczenia potrzebnych do zmiany kariery, zwłaszcza jeśli jest to znacznie inna dziedzina niż Twoja obecna praca. Mając to na uwadze, jeśli zadajesz sobie pytanie: „Jak rozpocząć nową pracę bez doświadczenia?”dobrym pomysłem może być poświęcenie trochę czasu na skupienie się na nauce potrzebnych umiejętności.

4. Opcje Pracy Badawczej

Badania są kluczem do znalezienia nowych przedsięwzięć zawodowych. Dowiedz się więcej nie tylko o swojej dziedzinie kariery, ale także o podobnych obszarach, w których możesz odnieść sukces. Przejrzyj opisy stanowisk, strony firmowe, a nawet aktualne doświadczenia zawodowe pracowników.

5. Zawęź Swoje Opcje

Jeśli masz długą listę możliwych obszarów kariery i stanowisk pracy, Spróbuj zawęzić ją do kilku, które wydają się bardziej dostosowane do Twoich umiejętności i celów w życiu. Pomocne może być skorzystanie z testu oceny kariery lub spisanie listy zalet i wad dla różnych karier.

6. Wypróbuj nowe pole kariery

Jeśli masz na myśli nową karierę, ale nie jesteś pewien, czy będzie pasować, możesz wypróbować ją bez zbytniego zaangażowania. Wolontariat w terenie lub shadowing kogoś na stanowisku pracy, które Cię interesuje, może być dobrym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o różnych karierach i budować kontakty.

7. Bądź Elastyczny

Rozpoczęcie nowej kariery zawodowej może stanowić wyzwanie na różne sposoby, z których jednym może być twoja elastyczność. Rozpocznij ten proces z otwartym umysłem i zrozum, że prawdopodobnie będziesz musiał być elastyczny w stosunku do swojej rutyny, zadań, a nawet wynagrodzenia.

Zobacz średnie wynagrodzenia w USA

8. Sieć

Bez względu na to, jaką dziedzinę wybierzesz, networking może Ci pomóc w zmianie kariery. Łączenie i budowanie relacji z ludźmi w nowej dziedzinie może pokazać, czego można oczekiwać od pracy, a nawet doprowadzić do potencjalnych pracodawców.

9. Aplikuj o pracę

Gdy będziesz zadowolony z nowego wyboru kariery i nowych możliwości, nadszedł czas, aby zacząć ubiegać się o pracę. Nie zniechęcaj się, ponieważ zmieniasz karierę — zamiast tego wykorzystaj swoje wyjątkowe doświadczenie i nieustraszoną naturę, aby komunikować swoje umiejętności i wiedzę z potencjalnymi pracodawcami.

Co należy wziąć pod uwagę rozpoczynając nową karierę

Chociaż przestrzeganie tych wskazówek powinno pomóc w osiągnięciu sukcesu podczas uczenia się, jak rozpocząć nową karierę, istnieje kilka rzeczy do rozważenia przed wykonaniem pełnej zmiany kariery.

Powody Zmiany Kariery

Gdy szukasz nowej kariery, ważne jest, aby zidentyfikować powód, dla którego chcesz zmienić karierę. Czy to dlatego, że nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego środowiska pracy lub dlatego, że chcesz znaleźć spełnienie zawodowe, znając swoje powody może pomóc ci dowiedzieć się, czy jest to właściwy ruch dla ciebie. Oto kilka pytań, które należy zadać sobie przed odkrywaniem nowych pomysłów na karierę:

  • Dlaczego chcesz zmienić swoją karierę?
  • Are you feEling masz dość swojej obecnej kariery?
  • Czego chcesz w przyszłości?
  • Czy czujesz się odpowiednio wynagradzany?
  • Myślisz, że jesteś bardziej wykwalifikowany do innego pola?

Plany Finansowe

Przygotowanie finansowe jest szczególnie ważne podczas zmiany pracy. Wymyślanie planu finansowego z wyprzedzeniem może pomóc ci przygotować się na wypadek, gdybyś nie miał pracy przez pewien czas, zmieniając karierę. Przyjrzyj się swoim oszczędnościom i wydatkom przychodzącym i oceń, czy możesz przejść kilka miesięcy bez pracy, czy lepiej zachować swoją obecną w trakcie procesu.

Zacznij swój plan finansowy już dziś.

Tworzenie budżetu jest łatwe w aplikacji Mint!

Niezbędne Doświadczenie

Podobnie jak zdobycie pierwszej pracy, każda dziedzina kariery ma swoje własne wymagania dotyczące doświadczenia. Oceń, czy masz wystarczająco dużo doświadczenia, aby zmienić karierę, badając tę dziedzinę. Jeśli nie, zadaj sobie pytanie, czy będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby wziąć udział w kursie specjalistycznym i czy jesteś gotów poświęcić dodatkowe godziny na naukę nowych umiejętności.

Zmiana rutyny

To normalne, że wpadasz w rutynę i dostosowujesz się do niej. Jednak inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowej kariery, jest to, czy chcesz zmienić swoją obecną rutynę. Zmiana kariery może oznaczać różne godziny pracy, inny dojazd do pracy i inny harmonogram snu, zwłaszcza jeśli zaczynasz nową karierę, która wymaga pracy na nocnych zmianach.

5 Gwiazd, Które Dokonały Udanych Zmian W Karierze

Nie jesteś sam, jeśli chodzi o rozpoczęcie nowej kariery-nawet jeśli jest późno w życiu. Wiele znanych postaci również znalazło się w tej sytuacji. Po prostu rozważ te godne uwagi gwiazdy, które zmieniły karierę na lepsze.

1. Julia Child

 

Czy 35 lat jest za Stare, aby rozpocząć nową karierę? Nie, jeśli jesteś legendą kulinarną Julią Child, która dopiero w późniejszym okresie życia zaczęła swoją francuską kuchnię. Przed opublikowaniem swojej pierwszej książki kucharskiej w wieku 49 lat pracowała jako maszynistka i asystentka badawcza w biurze Służb Strategicznych, które później przekształciło się w CIA. Jej miłość do gotowania zaczęła się, gdy po latach przeniosła się do Paryża. To pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby zdobyć pasję do czegoś.

  • Jak to zrobili: dowiedziała się, jakie są jej zainteresowania i nauczyła się nowych umiejętności.

 

2. Giorgio Armani

 

Giorgio Armani udowadnia każdemu, kto rozważa rozpoczęcie nowej kariery, że nie musisz trzymać się swojego pierwszego wyboru kariery. Przed założeniem marki, Armani, Giorgio studiował farmację w Mediolanie, a następnie wstąpił do armii. Służył w szpitalu wojskowym, kiedy postanowił zmienić zawód i pracować jako sprzedawca odzieży, co skłoniło go do rozpoczęcia projektowania odzieży.

  • Jak to zrobili: był elastyczny i wypróbował nowe pole kariery.

 

3. Retta

 

Jeśli jesteś fanem humoru Retty, prawdopodobnie nie zgadłbyś, że ustawiła się na karierę umysłową, chodząc do szkoły medycznej. Chociaż prawdopodobnie nie zdobyła swoich umiejętności aktorskich i komediowych ze studiów przedmedycznych, Retta zrobiła skok wiary i porzuciła pracę w chemii po studiach, aby kontynuować karierę aktorską. Jest przykładem, że podejmowanie nowych wyzwań i wiara w siebie może doprowadzić cię do kariery, którą kochasz.

  • Jak oni czy to: nauczył się nowych umiejętności i zawęził swoje opcje.

 

4. Pułkownik Sanders

 

Colonel Sanders jest doskonałym przykładem, że wiele różnych ścieżek w życiu może nadal prowadzić do sukcesu zawodowego – i trochę palca Lickin ’ dobry smażony kurczak. Przed utworzeniem swojego imperium restauracyjnego, KFC, w wieku 65 lat wielokrotnie zmieniał zawód. Od rolnika po sprzedawcę ubezpieczeń, a nawet zaciągając się do wojska, pułkownik Sanders w końcu odniósł sukces, gdy zaczął dzielić się swoim pysznym przepisem na kurczaka.

  • Jak to zrobili: zbadał możliwości zatrudnienia i wypróbował nowe pole kariery.

 

5. Vera Wang

 

Jeśli martwisz się o wielką zmianę kariery, weź Vera Wang jako przykład. Zanim stała się kultowym projektantem sukien ślubnych, miała swoje cele na Olimpiadzie na łyżwach. Vera Wang zaczęła jeździć na łyżwach jako dziecko i startowała w mistrzostwach kraju. Chociaż była zdruzgotana, gdy nie zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich, jej frustracja doprowadziła ją do studiów w Paryżu, gdzie odnalazła miłość do mody.

  • Jak to zrobili: dowiedziała się, jakie są jej zainteresowania i wypróbowała nowe pole kariery.

 

Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć nową karierę, prawdopodobnie nie jesteś jedynym. Przechodzenie przez zmianę kariery może być przerażające, ale przestrzeganie tych wskazówek i motywowanie ludzi, którzy pomyślnie zmienili karierę, może zbliżyć Cię o krok do wymarzonej pracy.

 

Źródło: Ranker / Jedz To, Nie TAMTO! / Zmiany w karierze / Southern Living / inspirujące cytaty / Harvard Business Review / CNBC / Fast Company

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

10 Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w styczniu 2022

Poprzedni wpis

Najlepsze karty kredytowe od Bank of America

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły