Artykuły

Jak zabezpieczyć torbę w 2022 roku

0

Czy żyjesz według mantry: „Nowy Rok, Nowy Ty?”Rok po roku ustalamy te postanowienia i cele-aby zostały one wyrzucone, zanim rok będzie mógł w pełni rozkwitnąć. Szukasz sposobów na podniesienie swojego życia? Utrzymać to, co zacząłeś? Przynieść realne rezultaty? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby zabezpieczyć swoją przyszłość i torbę w nadchodzącym roku.

Zapisz swoje cele

Tak bardzo, jak chcielibyśmy uważać się za Komputery, prawie niemożliwe jest dla nas zapamiętanie każdej rzeczy, którą chcielibyśmy zrobić. Aby pozostać skupionym i pozostać zorganizowanym, najlepiej po prostu zanotować swoje cele.

Postaraj się nie przesadzać i zacznij pisać wszystko, co przychodzi ci do głowy. Zasadniczo jest to ćwiczenie zrzucania mózgu, które pozwala oczyścić umysł tak bardzo, jak to możliwe. Często zamęt niekoniecznie pochodzi od tego, że nie wiemy, to po prostu dlatego, że nie spisaliśmy naszych myśli.

Po zakończeniu tego procesu drugim krokiem jest rafinacja. Przejrzyj wszystko, co wymieniłeś i zorganizuj je w kategorie. Stamtąd będziesz mógł wyróżnić najważniejsze cele 3-5, które chcesz osiągnąć. Dzięki temu możecie skupić się wyłącznie na celach z priorytetem-a gdy te przedmioty zostaną ukończone, następne w kolejce będą wasze do podboju!

Chcesz rozpocząć nową karierę lub przedsięwzięcie biznesowe? Zapisz wszystkie rzeczy do zrobienia potrzebne do osiągnięcia tego celu i przydziel określoną liczbę zadań dziennie, tygodniowo lub miesięcznie. W ten sposób nie przytłaczasz się nierealistycznymi oczekiwaniami, ale tworzysz praktyczny przewodnik, który poprowadzi Cię prosto do mety.

Samoocena i dostosowanie do potrzeb

Poświęćmy chwilę na refleksję nad rokiem 2021. Jakie rzeczy zrobiłeś wyjątkowo dobrze? Jakie są kilka elementów, które wymagają poprawy? Czy jesteś w stanie przypomnieć sobie cele, które nie miały żadnej przyczepności?

Zanim będziesz mógł wykonać, musisz wiedzieć, od czego aktualnie zaczynasz. Bądź szczery wobec siebie – to nie jest ćwiczenie, aby wzbudzić negatywne i nieproduktywne emocje. Ma to na celu zaplanowanie kolejnych kroków i uczynienie ich skutecznymi.

Jeśli w tym roku przekroczysz wydatki na przedmioty uznaniowe, przetestuj metodę płatności za zakupy. Chcesz zwiększyć swój potencjał zarobkowy? Zaktualizuj swoje CV, połącz się z siecią i poznaj interesujące Cię możliwości. Oszczędzasz na duży zakup? Stwórz rozsądny plan oszczędności, który określa kroki, aby zapewnić sukces.

Należy pamiętać, że nie jest to ćwiczenie jednodniowe. Poświęć trochę czasu w ciągu tygodnia, aby naprawdę się zastanowić.

Unikaj impulsywnych zachowań i zidentyfikuj przyczynę

Każdy z nas ma w boku ciernie, które wykolejają nas od naszych celów – dużych czy małych. Aby zidentyfikować prawdziwy problem, musimy wykorzystać naszą samoświadomość i omówić kilka brzydkich prawd. Na przykład, jeśli jesteś w podróży fitness i chcesz stać się zdrowszy– rutyna jest obowiązkowa. Harmonogramy pozwalają nam działać wydajniej. Powiedzmy, że chcesz ćwiczyć co najmniej trzy razy w tygodniu. Oznacza to, że istnieje pewne okno czasu, który musi być przydzielony do rzeczywistego treningu. Po tym potrzebujesz czasu na jedzenie, przygotowanie jedzenia i kontynuowanie przepływu przez cały dzień. Jeśli brakuje jednego z tych linków w rutynie, może to skusić, aby całkowicie pominąć trening.

Co musi się stać? Miej jedzenie łatwo dostępne w dni treningu. Zdobądź wystarczającą ilość odpocznij noc wcześniej, aby upewnić się, że masz energię, aby podbić dzień. Staraj się jak najlepiej jeść odpowiednie pokarmy, aby uniknąć uczucia ospałości lub podrażnienia. Przygotuj ubrania do ćwiczeń na noc przed, aby uniknąć wpadek rano. Bez względu na to, jak szalone i szalone mogą się wydawać te małe rzeczy, mają duży wpływ. Tworzy płynniejszy przepływ pracy, który zmniejsza niepokój, niepokój, frustrację i irracjonalne podejmowanie decyzji.

Porozmawiajmy o pieniądzach!

Jeśli masz problem z nadmiernymi wydatkami; rozważ to. Czy wydajesz więcej pieniędzy, gdy wahają się Twoje emocje?  Zastosuj kilka technik samoopieki, aby się zrelaksować i zrelaksować przed podjęciem decyzji o haszyszu. Spróbuj zaadoptować jogę w ramach swojej tygodniowej rutyny. Odsuń się od komputera, gdy pojawi się uczucie stresu w pracy. Zamień impuls do wydania na coś pozytywnego, na przykład szybki spacer lub po prostu Wyloguj się z mediów społecznościowych. Zrezygnuj z subskrypcji e-maili detalicznych, aby nawet nie było potrzeby wydawania. Kiedy jesteś zdrowy psychicznie i fizycznie-Twoje finanse nie mają wyboru, jak tylko pozytywnie skorzystać.

Porozmawiajmy o emeryturze

Przed końcem roku oceń swoje konto emerytalne, metody oszczędzania i / lub inwestycje. Czy twoje wybory są zgodne z celami finansowymi, które wyznaczyłeś na nadchodzący rok? Oceń swój wkład i dostosuj go według własnego uznania. Jeśli są rzeczy, które są niejasne lub potrzebujesz dalszych wskazówek, zwróć się o pomoc do doradcy finansowego. Nie daj się zawiesić, gdy pojawiają się wyzwania! Zawsze jest rozwiązanie. Weź głęboki oddech i wróć do swoich celów w chwilach frustracji.

Twórz stronę accountability tribe

Nie możemy żyć samotnie i w zamknięciu, więc czy jest lepszy sposób, aby zaangażować ludzi najbliżej ciebie niż stworzenie plemienia odpowiedzialności? Ustal pewne bezpieczne spotkania lub wirtualne odprawy, ponieważ harmonogramy pozwalają na omówienie czkawki, sukcesów i lekcji. W ten sposób ustanawia poczucie wspólnoty i wsparcia. To prawie tak, jakby twoje prywatne cheerleaderki prowadziły Cię przez wszystkie fazy życia. Możesz zyskać wiele perspektyw, a jednocześnie mieć bezpieczną przestrzeń, która nie ocenia cię za błędy.

Pozostań pozytywny i pozostań na kursie

W nadchodzącym roku, nie zadowalaj się mniej. Klucz do osiągnięcia wszystkich celów dzieli się na dwie główne kategorie: konsekwencję i dyscyplinę. Czy praca zawsze będzie łatwa? Absolutnie nie. Twoje cele rozciągną Cię na nowe sposoby i stworzą nowy poziom odporności.

Rok 2022 należy do nas. Masz narzędzia; teraz wykonuj pracę i zabezpiecz życie, którego naprawdę pragniesz!

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Marsha Barnes (26 Postów)

Marsha Barnes jest guru Finansów z ponad 20 lat doświadczenia poświęca swoje wysiłki, aby umożliwić kobietom na całym świecie stać się finansowo Kwitnące. Kompetencje finansowe i umiejętność czytania i pisania są pasją marshy, dostarczając praktycznych informacji dla klientów zwiększających ich ogólne zaufanie do ich finansów osobistych.

Linki

11 prostych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na artykułach gospodarstwa domowego

Poprzedni wpis

12 najlepszych inwestycji niskiego ryzyka za Twoje pieniądze

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły