Artykuły

Jak zaoszczędzić pieniądze na podłodze

0

Instalacja nowych podłóg jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej kosztownych projektów dekoracji domu. W przypadku pokoju o powierzchni 500 stóp kwadratowych większość właścicieli domów płaci $1,500 do $4,500 za materiały i instalację. Jeśli chcesz usunąć i wymienić stare podłogi, koszt jest jeszcze wyższy.

Ale jeśli nie masz tysięcy dolarów, aby upuścić na nową podłogę, to nie znaczy, że utknąłeś ze swoimi brudnymi starymi podłogami na całe życie. Istnieje wiele sposobów, aby uzyskać podłogę, którą chcesz za niższą cenę. Wymaga tylko odrobiny pomysłowości i wysiłku.

Jak zaoszczędzić pieniądze na podłodze

Każdy projekt podłogi ma dwa podstawowe koszty: materiały i montaż. Istnieje więcej sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na materiałach, ponieważ masz wiele opcji, co kupić i gdzie go kupić. Ale istnieją strategie, aby zaoszczędzić pieniądze na kosztach instalacji zbyt.

1. Napraw Drobne Problemy

Po pierwsze, zastanów się, czy w ogóle musisz wymienić podłogę. W wielu przypadkach możesz sprawić, że twoje stare podłogi będą wyglądały jak nowe po znacznie niższych kosztach. 

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Niektóre opcje wykończenia istniejącej podłogi obejmują:

 • Renowacja Podłóg Z Drewna Twardego. Nawet jeśli musisz zatrudnić profesjonalistę, aby to zrobić, renowacja może być tańsza niż wymiana. Możesz mieć stare podłogi szlifowane, bejcowane i wykończone kilkoma warstwami lakieru za $2 do $8 za stopę kwadratową.
 • Malowanie lub lakierowanie podłóg drewnianych. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na pełne wykończenie podłóg drewnianych, możesz je odnowić za pomocą farby, lakieru lub wybielania. To kosztuje zaledwie $1 do $4 za stopę. I nie powstrzyma cię to od późniejszego odnawiania podłóg.
 • Malowanie lub bejcowanie posadzek betonowych. Możesz sprawić, że gołe betonowe podłogi będą bardziej reprezentacyjne poprzez malowanie lub barwienie betonu. Możesz nadać mu inny kolor, wzór lub warstwę uszczelniacza dla połysku. Możesz zapłacić $2 do $4 za metr kwadratowy, aby wynająć pro lub DIY za mniej niż $1 za stopę.
 • Naprawiam Zaprawę. Płytka jest bardzo trwała, ale zaprawa, która przechodzi między płytkami, zużywa się szybciej. Czasami głębokie czyszczenie fugi wystarczy, aby stare podłogi z płytek wyglądały jak nowe. Jeśli to nie zrobić, można dodać nową warstwę fugi dla $2 do $5 za metr kwadratowy.
 • Dodanie dywanu. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na wystrojenie obskurnych podłóg jest rzucenie na nie ładnego dywanu. Dywan o wymiarach 8 na 10 stóp kosztuje zaledwie kilkaset dolarów-znacznie mniej niż zupełnie nowa podłoga.

2. Wybierz Tańsze Materiały

Jeśli twoje stare podłogi są zbyt daleko, aby zaoszczędzić, nie oznacza to, że jedyną opcją jest wyrwanie ich i zainstalowanie drogich egzotycznych liściastych lub wysokiej klasy płytek. Możesz być w stanie uzyskać wygląd, który chcesz za mniej z innym rodzajem podłogi. 

Na przykład podłogi laminowane, luksusowe płytki winylowe lub podłogi z desek winylowych mogą nadać wygląd drewnianym podłogom za mniej niż lite drewno liściaste. Laminat i luksusowy winyl mogą również naśladować wygląd innych materiałów, takich jak płytki, kamień lub cegła.

I nawet w tych samych typach podłóg, niektóre materiały są znacznie tańsze niż inne. Na przykład koszty podłóg z twardego drewna wahają się od 3 do 14 USD za stopę kwadratową. Wykładziny mogą kosztować od $1 do $7 za stopę, a płytki obejmują ogromny zakres-od $ 1 do $25. 

Jednak przy wyborze opcji podłóg często dochodzi do wymianyf między kosztem podłogi a trwałością. Na przykład tanie wykładziny olefinowe nie wytrzymują tak dobrze, jak wełna. Jeśli używasz go w obszarze o dużym natężeniu ruchu, musisz go wymienić znacznie wcześniej. To sprawia, że jest to słaba wartość długoterminowa.

Aby uzyskać najlepszą wartość, trzymaj się opcji podłóg odpowiednich do Twojej przestrzeni. Na przykład unikaj podłóg laminowanych i drewnianych w wilgotnych środowiskach, takich jak Łazienki i piwnice. A twarde, trwałe płytki są dobre dla łazienek, ale niewygodne dla sypialni. 

Jeśli wkrótce będziesz musiał sprzedać swój dom, warto również pomyśleć o wartości odsprzedaży. Na przykład drewniane podłogi kosztują więcej niż dywan, ale opłacają się, gdy sprzedajesz dom.

3. Rozejrzyj Się

Gdy już wiesz, jaki ogólny rodzaj podłogi chcesz, rozejrzyj się, aby uzyskać najlepszą ofertę. Odwiedź wiele różnych sprzedawców i spójrz na wiele wyborów, zanim zdecydujesz. Rozważ wszystkie opcje, ponieważ drobne różnice w kolorze lub wzorze mogą mieć dużą różnicę w cenie.

Porównując ceny, Uwzględnij koszty wysyłki Lub dostawy. Dwa sklepy mogą zaoferować ten sam kafelek w tej samej cenie,ale koszt po wysyłce może być prawie dwa razy wyższy w jednym sklepie w porównaniu do drugiego.

Po zawężeniu opcji podłóg kup małe próbki tych, które lubisz najlepiej zabrać ze sobą do domu. To pozwala zobaczyć je w swojej przestrzeni, z wystrojem i oświetleniem.

Dany odcień dywanu lub płytki może wyglądać zupełnie inaczej w Twoim domu niż w salonie. Wydanie kilku dolców z wyprzedzeniem na próbkę może zaoszczędzić od wydawania setek lub tysięcy na projekt podłogi, z którego nie będziesz zadowolony.

4. Ponowne Wykorzystanie Materiałów

Porównując produkty podłogowe, nie zapominaj o materiałach, które już masz w domu. Sprawdź poddasze, piwnicę i szopę magazynową pod kątem materiałów pozostałych po innych projektach podłogowych. 

Możesz znaleźć drewniane deski z remontu, który zrobiłeś tak dawno temu, że o nim zapomniałeś. Może być nawet płytki pozostały po przebudowie łazienki wykonanej przez poprzedniego właściciela. Jeśli jest ich wystarczająco dużo, aby zaspokoić Twoje potrzeby, możesz nie kupować nowego materiału podłogowego.

Możesz również poprosić przyjaciół i rodzinę o resztki materiałów podłogowych. Często chętnie oddają je tylko po to, by wydostać je z domu.

Jeśli nikt, kogo znasz, nie ma podłóg, spróbuj ponownie użyć stron internetowych. Ludzie rozdają niechciane materiały do ulepszania domu na stronach takich jak Freecycle i projekt Buy Nothing. Można je również kupić tanio na Craigslist lub Facebook Marketplace.

Na koniec sprawdź lokalne centra ponownego wykorzystania, takie jak Habitat for Humanity ReStores. Sklepy takie jak te często przenoszą płytki, drewno lub arkusze winylu pozostawione po projektach budowlanych lub odzyskane ze starych budynków.

5. Kupuj w sklepach ze zniżkami i wyprzedażami

Kolejnym miejscem, w którym można szukać najlepszych cen na podłogę, są sprzedawcy z rabatami i nadmiernymi zapasami. Sprzedawcy detaliczni kupują nadmiar materiałów podłogowych od producentów i sprzedają je społeczeństwu, często po kosztach niższych niż większość sklepów detalicznych.

Opcje obejmują:

 • Overstock. Ta strona overstock przenosi wszystkie rodzaje podłóg, w tym twardego drewna, laminatu, dywanu, winylu, bambusa i korka. Sprawdź sekcję sprzedaż podłóg, aby uzyskać dodatkowe rabaty.
 • LL Flooring. Dawniej znany jako likwidatorów drewna, ten sprzedawca prowadzi teraz wiele rodzajów podłóg. Możesz znaleźć laminaty od $1 za stopę kwadratową, luksusowe deski winylowe od around $2, i litego drewna za jedyne $ 3.
 • Podłoga I Wystrój. Ten sklep internetowy jest jednym z najlepszych miejsc, aby znaleźć tanie płytki. Płytki ceramiczne zaczynają się od około $1 za stopę kwadratową. Wraz z szeroką gamą płytek, strona zawiera również laminat, winyl i drewno liściaste.
 • BuildDirect. Za pośrednictwem tej strony, profesjonaliści i właściciele domów można znaleźć oferty zbiorcze na wszelkiego rodzaju produktów do domu poprawy, w tym podłogi. Sprawdź sekcję odprawy, aby uzyskać najlepsze ceny. Wszystkie zamówienia na tej stronie muszą spełniać minimalne wymagania dotyczące zamówienia, które różnią się w zależności od produktu.

6. Szukaj materiałów ze zniżką

Strony z ofertami specjalnymi nie są jedynymi miejscami, w których można znaleźć oferty na podłogi. Centra Poprawy domu, takie jak Home Depot i Lowe, często przenoszą również zdyskontowane Materiały podłogowe, takie jak:

 • Zawyżone Zapasy. Czasami centra domowe kupują więcej produktów podłogowych niż chcą klienci. Często sprzedają Nadmiar zapasów w pudełku po cenach wyprzedażowych.
 • Wycofane Podłogi. Home centers oferuje również oferty na wycofane produkty podłogowe. Nie chcą, aby te produkty zajmowały miejsce w swoich magazynach, więc rozładowują je po niskich cenach.
 • Anulowane Zamówienia. Czasami klienci składają zamówienie na podłogę, a następnie je anulują. Często taniej jest w sklepie sprzedać go ze zniżką niż zwrócić do magazynu.
 • Pozostałości. Są to kawałki pozostawione na końcu dużej rolki dywanu. Domowe centra i sklepy z wykładzinami sprzedają je ze zniżkami do 90% – Fantastyczna oferta, jeśli nie potrzebujesz wiele. Jednak te kawałki zwykle sprzedają się tak, jak są, BEZ GWARANCJI.
 • Sprzedaż. Jak każdy inny produkt, podłogi czasami trafiają do sprzedaży. Najlepszy czas, aby kupić to jest zwykle w połowie zimy, kiedy mniej właścicieli domów robią projekty poprawy domu. Możesz również znaleźć oferty w okolicach Black Friday. 

Z każdym rodzajem specjalnej umowy, ważne jest, aby przeczytać drobnym drukiem. Czasami z transakcją wiąże się minimalna lub maksymalna kwota. Produkty mogą być dostarczane bez gwarancji lub mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące zwrotów. 

7. Negocjuj Koszty Materiałów

Jeśli nie możesz znaleźć oferty na podłogi, nie oznacza to, że utknąłeś płacąc cenę na metce. Często można wynegocjować lepszą ofertę. 

Jednym z kluczy do negocjacji jest podanie sprzedawcy powodu, dla którego powinien być skłonny obniżyć cenę. Niektóre przykłady obejmują:

 • Uszkodzone Towary. Zawsze dokładnie sprawdzaj Materiały podłogowe pod kątem drobnych wad. Jeśli znajdziesz jakieś, które nie są deal-breakers dla Twojego projektu, możesz poprosić sprzedawcę, aby strącił coś z ceny.
 • Pomaganie lokalnej firmie. Jednym z powodów zakupów lokalnych jest to, że mniejsze firmy często chętniej negocjują cenę. Zależy im na przekazie ustnym, aby przyciągnąć nowych klientów, więc chętnie odeślą Cię szczęśliwego.
 • Rabaty Zbiorcze. Jeśli kupujesz wszystkie swoje materiały od jednej firmy podłogowej, zapytaj, czy mogą wziąć coś od ceny. Rabat od 5% do 10% to rozsądna Prośba.
 • Płacę gotówką. W przypadku korzystania z karty kredytowej sprzedawca musi uiścić opłatę Sprzedawcy w wysokości do 3,5%. Jeśli zamiast tego płacisz gotówką, oszczędzasz im pieniądze. Więc jeśli możesz sobie pozwolić na płacenie gotówką z góry, poproś ich o zniżkę. 
 • Zniżki Dla Członków Grupy. Detaliści zajmujący się ulepszaniem domu oferują różne zniżki dla członków niektórych grup, takich jak osoby udzielające pierwszej pomocy, członkowie wojskowi, weterani, nauczyciele i studenci. Sprawdź, czy twój store ma wszelkie zniżki, które mają zastosowanie do ciebie.

8. Zrób To Sam

Instalacja może być jedną z najdroższych części projektu podłogi. W przypadku pokoju o powierzchni 500 stóp kwadratowych może kosztować od 500 do 4500 dolarów. Cena zależy od rodzaju podłogi, wykonawcy instalującego ją oraz wielkości projektu.

W wielu przypadkach można zaoszczędzić pieniądze na instalacji podłóg, wykonując pracę samodzielnie. Wiele rodzajów podłóg wymaga tylko podstawowych umiejętności majsterkowania. 

Ogólnie rzecz biorąc, podłogi pływające są najłatwiejsze do zainstalowania. Ten typ podłogi ma Zazębiające się deski, które znajdują się na podkładce z pianki lub korka, a nie są klejone lub przybijane na miejscu. Wiele nowoczesnych podłóg pływających posiada system „click-and-lock”, który jeszcze bardziej ułatwia montaż. 

Podłogi laminowane, luksusowe płytki winylowe i podłogi z desek winylowych to rozsądny wybór dla projektu DIY. Natomiast instalowanie podłóg drewnianych, płytek ceramicznych lub płyt winylowych jest prawdopodobnie zadaniem dla profesjonalisty. Wykładziny od ściany do ściany są trudne, ale płytki dywanowe są znacznie łatwiejsze w obsłudze.

Nawet jeśli nie możesz samodzielnie zainstalować nowych podłóg, możesz zaoszczędzić pieniądze, wykonując część pracy samodzielnie. Na przykład możesz przygotować pokój, usuwając meble, wyciągając starą podłogę i czyszcząc podłoże.

Podobnie, gdy nowa podłoga jest na miejscu, możesz zająć się końcowymi etapami, takimi jak czyszczenie lub nakładanie uszczelniaczy. Zapytaj swojego kontrahenta, jakie części pracy możesz podjąć, aby obniżyć koszty.

9. Negocjuj Z Kontrahentami

Jeśli nie możesz wykonać pracy samodzielnie, nadal możesz negocjować z wykonawcą, aby obniżyć koszty. Sposoby uzyskania najlepszej ceny od wykonawcy podłóg obejmują: 

 • Wykonaj swój projekt podłogi w zimie. Czas zimowy jest powolny sezon dla specjalistów domu poprawy. Oznacza to, że kontrahenci są bardziej skłonni zaoferować dobrą ofertę.  
 • Uzyskaj Wiele Cytatów. Zawsze Otrzymuj oferty od co najmniej trzech wykonawców i daj im znać, że to robisz. To daje im zachętę do zaoferowania Niższej ceny, aby uzyskać swój biznes. 
 • Poznaj szczegóły. Gdy otrzymasz każdy cytat, przeczytaj go uważnie. Upewnij się, że wiesz, co jest wliczone w cenę, na przykład przenoszenie mebli na zewnątrz i z powrotem oraz co zwiększa koszty. Najniższa cena może nie być najlepszą ofertą, jeśli obejmuje mniej pracy. 
 • Nie podawaj ceny. Kiedy otrzymujesz oferty, nie mów kontrahentom, jaki jest Twój budżet. Jeśli powiesz im, że możesz zapłacić $3,000 za pracę, która zwykle kosztowałaby $2,000, to po prostu zachęci ich do licytowania wyżej. Niech podadzą swoją cenę.
 • Poproś o zniżkę na znak. Czasami wykonawcy proszą o wyświetlenie znaku stoczni na twojej nieruchomości, aby reklamować swoje usługi. Powiedz im, że pozwolisz na to tylko wtedy, gdy dostaniesz zniżkę na cenę.
 • Uzyskaj osobną wycenę materiałów. Wykonawcy często mogą uzyskać lepsze ceny na materiały, ale mogą zawyżać koszty. Więc poproś o osobne cytaty na temat materiałów i pracy. Jeśli ich cytat materiałów jest więcej niż znalazłeś, nalegaj na ich zakup. Ale jeśli jest niżej, śmiało.

Poproś również wykonawców o ich poświadczenia: licencję, ubezpieczenie i referencje od innych klientów. I poświęć czas, aby zadzwonić do referencji i upewnić się, że wykonawca wykonał dobrą robotę. Możesz też sprawdzić recenzje online.

To nie da ci Niższej ceny za projekt podłogi. Ale może to pomóc uniknąć tandetnej pracy, która kosztuje więcej pieniędzy na ponowne wykonanie.

Ostatnie Słowo

Po zainstalowaniu nowych podłóg możesz zaoszczędzić pieniądze, utrzymując je. Im dłużej możesz zachować ich wspaniały wygląd, tym więcej czasu upłynie, zanim będziesz musiał ponownie wykonać projekt podłogi. 

Skontaktuj się z wykonawcą lub producentem, który przyszedł z podłogą. Dowiedz się, jak prawidłowo czyścić podłogi i jak często trzeba wykonywać inne czynności konserwacyjne, takie jak mycie dywanów szamponem lub uszczelnianie twardych podłóg.

Ponadto należy podjąć rozsądne środki ostrożności, aby chronić nowe podłogi. Połóż maty przy każdym wejściu, aby wytrzeć brud i brud z butów, aby nie przesuwały się po podłodze. Natychmiast oczyść wszystkie wycieki. I umieść podkładki na nogach mebli, aby nie porysowały podłogi podczas przenoszenia.

Dbając o swoje podłogi, możesz cieszyć się korzyściami z pięknej nowej podłogi tak długo, jak to możliwe — i uniknąć kosztów i kłopotów związanych z ich wymianą.

Pilna opieka vs. Pogotowie. Czy Klinika czy ostry dyżur są tańsze?

Poprzedni wpis

Co to jest stopa zwrotu ważona w czasie (TWR)?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły