Artykuły

Jak zaoszczędzić pieniądze jako Gość Weselny

0

Kiedy do twojej skrzynki pocztowej dotrze zapisana Data, chcesz poczuć się podekscytowany zaangażowanymi przyjaciółmi. Zamiast tego czujesz ciężki węzeł tworzący się na dnie żołądka. Ile kosztuje ten ślub?

Wszyscy wiemy, że wesela nie są najbardziej niedrogie-dla par lub gości. Z prezentem, podróżą i strojem możesz łatwo upuścić kilkaset dolarów na czyjś ślub. Niektóre czynniki, takie jak długie podróże i bycie bliskim przyjacielem narzeczonych, zwiększają koszty. 

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na obfity Ślub członka rodziny, ślub docelowy, czy nieformalną ceremonię przyjaciela, nie musisz popadać w długi, aby to zrobić.

Jak zaoszczędzić pieniądze jako Gość Weselny

Niezależnie od tego, czy jest to jednorazowy ślub w ciągu roku, czy sezon weselny, nie daj się złapać nieprzygotowany. Gdy zaproszenia zaczną przychodzić, stwórz plan i budżet. Dowiedz się, co możesz wydać, na czyje wesela możesz uczestniczyć i jak możesz obniżyć koszty.

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Jak zaoszczędzić pieniądze przed ślubem

Zacznij planować oszczędzanie pieniędzy, gdy tylko otrzymasz datę zapisu. Zdecyduj, na co chcesz wydać pieniądze i gdzie można je ograniczyć. 

Staranne planowanie zmniejsza prawdopodobieństwo przekroczenia wydatków

1. Uzyskaj szczegóły z góry

Najpierw dobra wiadomość: o wiele łatwiej jest wziąć udział w czyimś ślubie niż zaplanować własny. Ale masz jeszcze wiele do zrobienia jako Gość Weselny. Realizacje Last minute mogą skrócić wszystkie Twoje staranne plany, zwłaszcza jeśli jest więcej niż jeden ślub do wzięcia udziału. 

Stwórz plan gry, dowiadując się:

 • Gdzie (miasto i państwo oraz konkretne miejsce)
 • Kiedy (Data i godzina)
 • Temat, styl i oczekiwania gości
 • Twoja rola na weselu (bycie na przyjęciu weselnym może być droższe)
 • Jeśli dotyczy, na ile wesel jesteś zaproszony

Uzyskanie jak największej ilości informacji jak najszybciej pomoże Ci ustalić budżet i określić, czy możesz uczestniczyć w każdym weselu. Może również pomóc ci dowiedzieć się, jak zmniejszyć wydatki. 

Na przykład, być może twój kuzyn i koleżanka z liceum biorą ślub w Twoim rodzinnym mieście w dwa kolejne weekendy. Możesz być w stanie zrobić jedną podróż, oszczędzając na transporcie, zamiast podróżować do domu dwa razy.

A może współpracownik i twoja współlokatorka z college ’ u planują swoje wesela na ten sam weekend. Możesz uczestniczyć tylko w jednym, co może pomóc ci zaoszczędzić pieniądze. 

2. Naucz się mówić nie

Niektóre wesela to skromne sprawy, podczas gdy inne zamieniają się w wielodniowe, jeśli nie wielomiesięczne, programy z imprezami, od zaręczyn i przyjęć przedślubnych po prysznice i brunche po ślubie. 

Jako Gość Weselny możesz wybrać, na jakie wydarzenia Będziesz uczestniczyć, o ile zostaniesz zaproszony. Twoje relacje z osobą, która wychodzi za mąż, mogą mieć wpływ na Twoją decyzję, ale nie czuj się zobowiązany do uczestniczenia w każdym spotkaniu z okazji ich wielkiego dnia, zwłaszcza jeśli wymagają dużo podróży i planowania z twojej strony.

Możesz również swobodnie odmówić, jeśli ktoś poprosi Cię o zostanie druhną lub drużbą. Jeśli masz zamiar powiedzieć nie do przyjęcia weselnego, daj znać osobie jak najszybciej, aby mogła przejść do następnej osoby na ich list. 

Idź z przeczuciem tutaj-dobrze jest od razu odmówić, jeśli wiesz, że obowiązki druhny lub drużby nie są dla ciebie. Możesz również poprosić o dzień lub dwa, aby to przemyśleć, ale nie zostawiaj tego dłużej.

Bądź szczery, mówiąc nie i daj człowiekowi powód: 

 • Za dużo się dzieje z pracą, szkołą, czy dziećmi.
 • Planujesz własny ślub.
 • Spodziewasz się dziecka.
 • Masz napięty budżet.
 • Będziesz podróżował.

Bądź przygotowany na pewne pushback od swojego przyjaciela. Na przykład, jeśli powiesz, że nie stać Cię na obowiązki druhny, mogą zaoferować zapłatę. Jeśli tak się stanie, zapytaj, za co zapłacą. Aby podjąć świadomą decyzję, musisz jasno określić oczekiwania z góry.

3. Stwórz budżet

Musisz wiedzieć, ile możesz sobie pozwolić, aby wydać przed zakupem rzeczy, takich jak prezenty i stroje, zwłaszcza jeśli musisz podróżować, aby się tam dostać. 

Aby to rozgryźć, ustal budżet weselny. Po pierwsze, spójrz na swój osobisty budżet, aby zobaczyć, gdzie możesz sobie pozwolić na redukcję. Dostosuj swoje uznaniowe wydatki, takie jak mniej jedzenia na mieście lub pomijanie cotygodniowego filmu, aby zrobić miejsce na wesele.

Następnie zdecyduj, co zamierzasz wydać i na co. Niektóre kategorie, które należy uwzględnić w budżecie to:

 • Prezent
 • Odzież ślubna (w tym buty i Dodatki)
 • Podróż (przelot, bilety kolejowe, Gaz)
 • Jedzenie i przekąski (w drodze i podczas przerwy weselnej)
 • Włosy, makijaż i pielęgnacja

Przejrzyj swoje finanse, aby dowiedzieć się, na co możesz sobie pozwolić w każdej kategorii. Przygotowując się do ślubu, zapoznaj się ze swoim budżetem, aby pozostać na dobrej drodze i uniknąć wydawania zbyt dużo. 

4. Szukaj ofert

Uzbrojony we wszystkie informacje, które zebrałeś o ślubie, możesz zacząć szukać ofert. 

Najpierw Utwórz osobne konto e-mail dla alertów sprzedażowych związanych ze ślubem, aby zapobiec zalaniu zwykłej skrzynki odbiorczej. Możesz zamknąć konto po ślubie.

Następnie wybierz od trzech do pięciu miejsc, w których prawdopodobnie kupisz odzież ślubną lub prezenty. Nie zapomnij o salonach kosmetycznych, takich jak Ulta i Sephora, jeśli planujesz nosić makijaż lub potrzebujesz kosmetyków zapachowych lub produktów do pielęgnacji włosów. 

Sprawdź newsletter, który często ci wysyłają, aby uzyskać informacje o wyprzedażach i ofertach, które dotyczą stroju, który planujesz nosić lub prezentu, który rozważasz. Na przykład, jeśli Macy ’ s prowadzi sprzedaż butów, które chcesz (lub podobnej pary), wiesz, że wkrótce ją zdobędziesz.

I zapisz się na programy lojalnościowe wszystkich sklepów. Jest mało prawdopodobne, aby zdobyć wystarczającą liczbę punktów rewards, aby uzyskać zniżkę przed ślubem, chyba że byłeś już członkiem. Ale wielu sprzedawców, takich jak Nordstrom i William Sonoma, oferuje zniżki tylko dla członków. I może zarobić wystarczająco dużo nagród kupując strój, aby dostać się coś miłego później.

Możesz również kupić karty upominkowe ze zniżką dla sprzedawców detalicznych i usług, które przewidujesz na ślub. Na przykład kup kartę podarunkową o obniżonej cenie do sklepu, w którym para jest zarejestrowana, a następnie użyj jej, aby kupić prezent. Możesz znaleźć zniżki na karty upominkowe na stronach takich jak Raise, Gift Card Granny i CardCash. 

W przypadku zakupów online zainstaluj i użyj rozszerzenia przeglądarki, takiego jak Honey lub Rakuten. Rozszerzenia zakupów działają poprzez przeszukanie Internetu w poszukiwaniu najlepszych ofert na dowolny produkt, którego szukasz, lub automatyczne stosowanie kodów kuponów przy kasie (lub obu). 

Żadna z tych metod nie jest lmam nadzieję, że zdobędziesz ogromną zniżkę. Ale razem mogli łatwo zapłacić za Ubera lub Lyft domu z recepcji.

5. Zapisz się na kartę kredytową Cash-Back

Tak długo, jak nie przekroczysz budżetu i nie pobierzesz więcej niż możesz spłacić, możesz użyć karty kredytowej z nagrodami lub zwrotem gotówki, aby zapłacić za wydatki weselne. W ten sposób otrzymasz procent od każdego zakupu z powrotem. 

Szukaj kart z atrakcyjnymi bonusami rejestracyjnymi. Na przykład w chwili pisania tego tekstu, Karta Chase Freedom Unlimited i karta Capital One Quicksilver dają Ci bonus 200$, jeśli wydasz 500 $w ciągu pierwszych trzech miesięcy. 

To koszt nowego stroju lub taniego biletu lotniczego. Otrzymasz również co najmniej 1,5% zwrotu gotówki, którą możesz wymienić na wyciągu, za pośrednictwem portalu nagród lub jako kartę podarunkową.

Wymień swój zwrot gotówki na karty podarunkowe lub użyj go na pokrycie zakupu dokonanego za pomocą karty.

Jeśli otrzymasz kartę wystarczająco wcześnie, możesz zebrać wystarczającą ilość punktów, aby kupić prezent ślubny lub pokryć koszty podróży.

Jak zaoszczędzić na ubraniach i akcesoriach ślubnych

Będziesz chciał się ubrać, nawet na relatywnie zrelaksowany ślub. Na szczęście, można posprzątać ładnie bez łamania budżetu ślubu.

6. Załóż Coś, Co Już Posiadasz

Zanim jeszcze poszukasz ubrań, zrób zakupy w swojej szafie. Nie musisz wydawać pieniędzy na nowy strój, jeśli masz coś, co pasuje i wygląda dobrze. 

Nawet jeśli nie masz kompletnego stroju, możesz mieć elementy, których możesz użyć, takie jak te buty, które kochasz, ale nigdy nie nosiłeś, lub klasyczne spodnie robocze, które wymagają odrobiny przebierania.

7. Nie bój się powtarzać strojów

W” Crazy Rich Asians ” Astrid jest znana z tego, że jest modna i zawsze ma najlepsze stroje. Ale nosi tę samą prostą sukienkę na każdy ślub. Pozwala to skupić uwagę na szczęśliwej parze i oszczędza czas i pieniądze. 

Jeśli płyta Moda jak Astrid może powtórzyć stroje, tak można. Możesz łatwo nosić ten sam szary garnitur lub małą czarną sukienkę na każdy ślub, na który idziesz. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli wesela są wśród różnych grup przyjaciół lub rodziny. 

Dodaj trochę urozmaicenia do stroju ślubnego, mieszając Dodatki, jeśli cię na to stać (kolejny argument na rzecz neutralnych kolorów). Na przykład noś złoty naszyjnik do jednego ślubu i srebrne obręcze i bransoletkę do następnego. Albo wybierz niebieski krawat na ślub A i zielony krawat na ślub B.

Dostosuj akcesoria, aby ten sam strój był odpowiedni na dzień lub wieczór. Mieszkania mogą pracować na popołudniowe wesele, podczas gdy wieczorne przyjęcie wymaga obcasów. Lub nosić otwarty kołnierz w ciągu dnia i krawat w nocy.

8. Wypożycz Swój Strój

Podstawowy garnitur lub klasyczna sukienka będzie Ci dobrze służyć na wielu weselach. Ale możesz mieć jednego przyjaciela, który nie zadowoli się niczym mniej niż czarnym lub białym krawatem. 

W takich przypadkach najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest wypożyczenie stroju ślubnego. Rent the Runway pozwala wypożyczyć markowe suknie za ułamek ceny detalicznej. Większość wypożyczeń jest na cztery dni i obejmuje wysyłkę i wysyłkę zwrotną, a także pranie chemiczne. 

9. DIY Pielęgnacja, włosy i makijaż

Fryzura na ślub przyjaciela to gratka, dopóki nie zobaczysz metki. Pamiętaj, że każdy i tak będzie patrzył na parę, więc warto zaoszczędzić pieniądze, samodzielnie układając włosy. 

Jeśli jesteś gaby usunąć włosy przed ślubem (takie jak broda lub brwi), pomiń drogi Salon fryzjerski lub depilację spa i zrób to sam. Nie czas jednak na skrajności. Skup się na odrobinie sprzątania, a nie na metamorfozie.

To samo dotyczy makijażu, jeśli go nosisz. I niech to będzie proste. Ślub twojego przyjaciela to nie czas, aby wypróbować skomplikowany samouczek urody na YouTube.

Jeśli jesteś absolutnie beznadziejny, jeśli chodzi o włosy i kosmetyki, skorzystaj z pomocy utalentowanego przyjaciela lub krewnego. 

10. Zorganizuj przedślubną wymianę z przyjaciółmi

Musisz iść na wesela, tak jak twoi przyjaciele. Jedną z opcji oszczędzania pieniędzy dla wszystkich jest wymiana strojów i akcesoriów przed każdym wydarzeniem. 

Spróbuj handlu akcesoriami, takimi jak krawaty, Biżuteria i buty. Powiększysz rozmiar swojej garderoby dla gości weselnych, nie wydając ani centa.

Jak zaoszczędzić na prezencie ślubnym

Nie chcesz, aby twój prezent wyglądał tanio lub bezmyślnie, ale to nie znaczy, że nie możesz zaoszczędzić pieniędzy. Nawet jeśli para prezenty rejestru są trochę poza swoim przedziale cenowym, nadal istnieją sposoby, aby zaoszczędzić.

11. Kup Prezent Ślubny jak najszybciej

Jeśli chodzi o rejestr ślubny, trzeba dostać, podczas gdy coraz jest dobry. Oznacza to, że wybór prezentu, zanim wszystko, co pozostało, to losowy zestaw do wytrząsania solą i pieprzem i Odkurzacz Dyson. Im szybciej kupisz, tym łatwiej jest znaleźć prezent, który pasuje do Twojego budżetu.

12. Pamiętaj, liczy się myśl

Jeśli nie stać Cię na nic z rejestru, pomiń to. To naprawdę jest myśl, która się liczy, gdy dajesz prezent. Zastanów się, czego para potrzebuje lub naprawdę ucieszy się przy wyborze prezentu.

Przypomnij sobie rozmowy z nimi. Może wspomnieli, że chcą urządzać przyjęcia po ślubie. Jeśli tak, komplet bielizny stołowej to przemyślany prezent. 

A może wspomnieli, że drzwi w ich nowym domu kij lub pisk. Puszka WD-40, zestaw do naprawy drzwi i notatka pokazują, że wysłuchałeś ich obaw (zwłaszcza jeśli twoja notatka oferuje samodzielną naprawę drzwi). 

Na szczęście wiele par rejestruje się na wiele mniejszych prezentów, które kosztują $5 do $10 lub mniej. I nierzadko zdarza im się, że żaden z tych prezentów nie znajduje się w ich pudełkach na prezenty ślubne. Co zrozumiałe, wielu gości chce wybrać coś bardziej błyskotliwego lub droższego. Ale możesz to wykorzystać na swoją korzyść.

Kup kilka tańszych prezentów i umieść je w Koszyku prezentów. To pozwala wydawać do granic możliwości i zapewnia szczęśliwej parze dostaje wszystkie małe rzeczy, których potrzebują, aby rozpocząć swoje życie razem.

Jeśli to możliwe, kup kompletne zestawy i wybierz motyw. Na przykład możesz kupić wszystkie ściereczki do herbaty, łyżkę i wszystkie łyżki do serwowania, aby pomóc w wyposażeniu kuchni. Wzmocnij troskę, dodając osobisty akcent, taki jak kilka prostych przepisów.

13. Rozejrzyj Się

To, że para umieściła coś w swoim rejestrze w jednym sklepie, nie oznacza, że musisz kupić prezent od tego konkretnego sprzedawcy. Możesz znaleźć taniej gdzie indziej. 

Opłaca się kupować prezenty. Narzędzie takie jak Capital One Shopping wykonuje pracę za ciebie, automatycznie znajdując niższe ceny lub stosując kupony.

Ale jeśli znajdziesz zarejestrowany prezent w innym sklepie, zaktualizuj rejestr pary, aby zapobiec duplikatom. Większość rejestrów pozwala oznaczyć prezent jako zakupiony, nawet jeśli nie kupiłeś bezpośrednio od sprzedawcy.

>14. Go Halfsies With a Friend

Możesz również podzielić koszt drogiego prezentu ślubnego z przyjaciółmi. Podział kosztów ma szczególny sens, gdy ludzie pobierający się chcą tylko dużych przedmiotów, takich jak wysokiej klasy próżnia lub mikser Stojący. 

Ale jest również idealny dla par, które nie oczekują, że większość gości wyda dużo, zwłaszcza jeśli jest to coś, z czego będą korzystać na co dzień. Na przykład, jeśli podzielicie zestaw naczyń kuchennych za 100 dolarów na trzy sposoby, każdy z was zapłaci tylko nieco ponad 30 dolarów, a oni otrzymają fantastyczny prezent ślubny.

Jak zaoszczędzić na podróżach weselnych i zakwaterowaniu 

Niezależnie od tego, czy dotrzesz tam samolotem, pociągiem, czy samochodem, musisz zapłacić, aby przetransportować się na ślub. Koszty również sumują się, jeśli musisz zostać kilka dni na imprezy związane ze ślubem. Na szczęście istnieją sposoby, aby zaoszczędzić na podróży i zakwaterowania. 

15. Carpool 

Jeśli wesele jest w odległości jazdy, carpooling z innymi może pomóc wszystkim zaoszczędzić na gazie i opłat za przejazd. Carpooling jest również dobrym rozwiązaniem dla wesel open-bar, ponieważ pozwala wyznaczyć kierowcę.

Carpooling jest szczególnie oszczędność kosztów, jeśli wynajmujesz samochód. Jeśli podzielisz koszt z trzema lub czterema przyjaciółmi, nie wpłynie to tak bardzo na twoje budżety. 

16. Ważenie Opcji

Nie zawsze wiadomo, która metoda jest najtańsza. W zależności od tego, jak daleko jedziesz i dostępnych opcji podróży, koszty mogą się różnić. A jeśli chodzi o wydarzenia, cena nie jest jedynym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę. Musisz też dotrzeć na czas. 

Ale możesz użyć wyszukiwarek podróży, takich jak Rome2Rio, aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Pokazuje koszt i czas podróży różnych środków transportu, aby pomóc ci podjąć najlepszą decyzję. Może również pokazać różne kombinacje opcji podróży, takich jak lot do miasta w drodze i kończenie podróży autobusem lub pociągiem.

I możesz być zaskoczony, jeśli chodzi o to, które metody podróży są najbardziej przystępne. Na przykład latanie z Dallas do Nashville może być o prawie 20 dolarów tańsze i znacznie szybsze niż podróż autobusem. Jest nawet nieco tańszy niż jazda, w zależności od przebiegu gazu. 

Ale to nie koniec. Jeśli chodzi o przelot, lotniska, z których chcesz latać, mogą mieć znaczący wpływ na wyniki finansowe. 

Rome2Rio pokazuje również, które lotniska są najtańsze. Na przykład, można tylko dostać ten niedrogi Dallas-do-Nashville taryfy, jeśli wylatują z pola miłości zamiast znacznie większe (i wygodniejsze dla wielu) Dallas-Fort Worth International. 

17. Znajdź Własny Hotel

Nawet jeśli para zablokowała niektóre pokoje w lokalnym hotelu, warto poszukać ofert hotelowych, aby uzyskać lepszą cenę. Jeśli nie masz nic przeciwko zatrzymaniu się w innym hotelu niż inni goście, możesz zaoszczędzić znaczne pieniądze.

18. Udostępnij Zakwaterowanie

Podzielenie kosztu pokoju hotelowego z innym gościem może zaoszczędzić Ci pakiet, nawet jeśli zdecydujesz się na pobyt w tym samym hotelu, który zarezerwowała para. Możesz też wykorzystać oszczędności na pobyt w ładniejszym pokoju niż zwykle.

Co więcej, zdobądź wypożyczenie peer-to-peer, takie jak Vrbo lub Airbnb, dla kilku osób. Możesz wynająć cały dom, co pomaga zaoszczędzić na kosztach żywności, ponieważ masz dostęp do kuchni.

W zależności od tego, ile chcesz zaoszczędzić, możesz poświęcić trochę komfortu. Dziel się łóżkami z przyjaciółmi lub miej ktoś śpi na kanapie lub materacu powietrznym.

Jeśli podróżujesz samotnie, nadal możesz zaoszczędzić, rezerwując prywatny pokój we wspólnej rezydencji Airbnb. 

Ale wynajem peer-to-peer nie zawsze jest tańszy niż pokój hotelowy, zwłaszcza jeśli chcesz podwoić i dzielić pokoje i łóżka. Zawsze porównuj ceny przed rezerwacją, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą ofertę.

Dostępne są również bezpłatne opcje zakwaterowania. 

Strony takie jak Couchsurfing i TrustedHousesitters pozwalają wyszukiwać ludzi w Twojej okolicy docelowej, którzy chcieliby umieścić cię na noc lub pozwolić ci zostać na ich miejscu, gdy ich nie będzie, w zamian za opiekę nad zwierzętami lub po prostu pilnowanie rzeczy.

19. Zarezerwuj podróż z wyprzedzeniem

Zazwyczaj otrzymasz najlepszą cenę na transport, jeśli zarezerwujesz tak daleko z wyprzedzeniem, jak to możliwe. Na przykład Amtrak oferuje obniżone ceny biletów kolejowych, jeśli zarezerwujesz co najmniej 14 dni przed podróżą. Bilety lotnicze również wydają się być tańsze wcześniej zarezerwować. 

Kupując bilety z wyprzedzeniem, otrzymasz również najlepszy wybór pod względem harmonogramu. Pociągi, autobusy i samoloty mogą I sprzedają się. 

Jeśli zamierzasz polecieć na wesele, skorzystaj z usługi Google Flights, aby śledzić ceny biletów lotniczych dla preferowanych dat i lokalizacji. Możesz użyć flight tracker, aby zobaczyć najniższe ceny za okno dat, które pomoże Ci zdecydować, kiedy wyjechać lub wrócić z podróży.

Ale zasada rezerwacji z wyprzedzeniem zwykle nie dotyczy hoteli. Możesz dostać ofertę, jeśli poczekasz do ostatniej chwili, zwłaszcza jeśli hotel ma hojne zasady anulowania i wielu podróżnych anuluje swoje rezerwacje. Ale może to być ryzykowne, jeśli nie masz planu zapasowego i możesz nie zaoszczędzić wystarczająco dużo, aby było warto.

20. Połącz Podróż Poślubną Z Wakacjami

Masz wakacje w banku, a twój przyjaciel bierze ślub w wymarzonym miejscu. Jeśli i tak masz zamiar wziąć wolne, przedłużenie pobytu o kilka dni może być opłacalne i połączyć udział w weselu z wakacjami. 

Możesz również zatrzymać się na weselu w drodze na wakacje. Na przykład, jeśli jesteś nowojorczykiem, którego przyjaciel bierze ślub w Nebrasce, możesz zatrzymać się na Środkowym Zachodzie w drodze na zaplanowane wakacje na Zachodnim Wybrzeżu. 

21. Przynieś Własne Jedzenie

Jedzenie jest częścią większości wydarzeń weselnych, w tym przyjęcia, próbnej kolacji i wszelkich powiązanych stron. Ale jeśli podróżujesz dla dużych rzeczy, będziesz musiał radzić sobie za kilka posiłków.

Ponieważ jedzenie w restauracjach na każdy posiłek zrobi liczbę na portfelu, przyniesie własne jedzenie lub zatrzyma się w lokalnym supermarkecie, aby uzyskać składniki do prostych, zdrowych posiłków.

Zastanów się nad zakwaterowaniem podczas zakupów. Jeśli masz pełną kuchnię, kilka zestawów sałatek, kartony z gotową zupą i jogurt może przypływać, ale nie wymagają rozległego przygotowania. 

Ostatnie Słowo

Pójście Na Ślub nie powinno powodować stresu finansowego. Zwiększ swój budżet i zwiększ liczby, aby upewnić się, że wiesz dokładnie, z czym musisz pracować.

Następnie przygotuj się na przyjęcie lub grzecznie Odrzuć zaproszenia, które przychodzą na Twoją drogę. Wiedząc z góry, co można sobie pozwolić, aby wydać na ubrania, prezent, koszty podróży, i wszelkie koszty strony ślubnej może pomóc uniknąć krach swój budżet.

Co To jest intercyza i co się stanie, jeśli ją podpiszesz?

Poprzedni wpis

Vanguard vs. Fidelity-która firma inwestycyjna jest dla ciebie odpowiednia?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły