Artykuły

Jak Refinansować Kredyt Samochodowy

0

Kredyty samochodowe są notorycznie drogie, ale czasami są niezbędną częścią uzyskania cię z powrotem na drodze. Jeśli nadarzy się okazja, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na kredyt auto, należy prawdopodobnie wziąć go. Amerykanie, którzy refinansują swoje samochody, oszczędzają średnio około 950 dolarów rocznie, a kilka tysięcy w ciągu życia pożyczki.

Na początku 2022 r. stopy procentowe są nadal niskie, więc warto rozważyć refinansowanie kredytu samochodowego. Oto, co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem.

Jak zakwalifikować się do refinansowania kredytu Auto

Podobnie jak w przypadku innych produktów kredytowych, musisz mieć dobry wynik kredytowy i stabilny dochód, aby zakwalifikować się do refinansowania kredytu auto. Większość kredytodawców wymaga wyniku 781 lub więcej, aby zakwalifikować się do najlepszych stóp procentowych, chociaż ci z wynikami między 661 i 780 będą również kwalifikować się do niskich stóp procentowych.

Kredyt samochodowy jest zabezpieczony kredyt, co oznacza, że wartość samochodu jest używany jako zabezpieczenie dla pożyczkodawcy. Samochód musi mieć wystarczającą wartość, aby zakwalifikować się do kredytu. Większość kredytodawców wymaga, aby wskaźnik loan-to-value (LTV) wynosił 130% lub mniej. Aby obliczyć LTV dla Twojego samochodu, podziel pozostałe saldo kredytu przez aktualną wartość. Aby znaleźć wartość samochodu, użyj stron takich jak Kelley Blue Book lub Edmunds.

Na przykład, jeśli jesteś winien $8,000 za samochód o aktualnej wartości $7,000, to LTV wynosi 114%. W takim przypadku prawdopodobnie kwalifikujesz się do refinansowania z kilkoma kredytodawcami. Ale jeśli jesteś winien $8,000 na samochód z aktualną wartością $4,000, LTV jest 200% i zbyt wysoki, aby kwalifikować się do refinansowania.

Większość kredytodawców akceptuje również tylko kredyty samochodowe z pozostałymi saldami kredytowymi między $10,000 i $55,000. Jeśli saldo kredytu nie mieści się w tych parametrach, znalezienie kredytodawcy może być bardzo trudne lub prawie niemożliwe. Samochód musi mieć mniej niż 12 lat i mieć mniej niż 125 000 mil, aby zakwalifikować się.

Jak znaleźć najlepsze ceny

Po ustaleniu, że samochód i auto kredyt kwalifikują się do refinansowania, nadszedł czas, aby znaleźć pożyczkodawcę. Aby znaleźć pożyczkodawcę o najniższym oprocentowaniu, należy porównać wiele firm, w tym zarówno banki tradycyjne, jak i internetowe, a także lokalne i krajowe unie kredytowe.

Pro-tip: łatwo porównać kredytodawców na rynku pożyczek Auto Mint.

Powinieneś również pobierać stawki od kredytodawców, z którymi już masz relacje, takich jak bank, w którym obecnie masz konto czekowe lub kredyt hipoteczny. Często oferują lepsze oferty dla istniejących klientów.

Po otrzymaniu ofert od kredytodawców, można spróbować wynegocjować lepszą stawkę przez pitting konkurentów przeciwko sobie. Na przykład, jeśli pożyczkodawca A oferuje stopę procentową w wysokości 4% na okres pięciu lat, a pożyczkodawca B oferuje stopę procentową w wysokości 3,75% na okres pięciu lat, możesz wrócić do pożyczkodawcy A i poprosić go o pokonanie bardziej kuszącej oferty.

Kiedy ubiegasz się o refinansowanie kredytu samochodowego, kredytodawcy mogą zaoferować różne stopy procentowe o różnych warunkach. Ogólnie rzecz biorąc, krótsze warunki wiążą się z niższymi stopami procentowymi, a dłuższe z wyższymi stopami procentowymi.

Przed wyborem terminu spłaty upewnij się, że możesz wygodnie pozwolić sobie na miesięczną płatność. Na przykład nie wybieraj czteroletniego okresu zamiast pięcioletniego, jeśli płatność czteroletniego kredytu ledwo pozostawia miejsce na inne rachunki.

Poszukaj kredytodawcy bez kary przedpłaty, która jest karą, która jest pobierana, jeśli spłacisz kredyt wcześniej. Większość kredytodawców nie pobierają opłaty, więc powinno być łatwo znaleźć.

Kiedy Ty Czy refinansować kredyt samochodowy

Zastanawianie się, Kiedy refinansować swój kredyt samochodowy może być trudne. Jeśli spełniasz jedno z poniższych kryteriów, dobrym pomysłem może być rozważenie refinansowania:

Kiedy twój wynik kredytowy poprawił

Kredytodawcy wykorzystują Twój wynik kredytowy do określenia stopy procentowej, do której się kwalifikujesz. Kredytobiorcy ze słabym kredytem otrzymają wyższe stopy procentowe, natomiast kredytobiorcy z dobrym kredytem otrzymają niższe stopy procentowe.

Jeśli miał zły lub średni kredyt, gdy początkowo wziął kredyt auto i kredyt od czasu poprawy, może kwalifikować się do lepszej stopy teraz.

Twój dochód odgrywa również rolę w otrzymywanej stopie procentowej. Jeśli twoje dochody znacznie wzrosły, prawdopodobnie mądrze jest rozważyć refinansowanie. Ponadto, jeśli możesz dodać współsygnującego lub współ pożyczkobiorcę do pożyczki, który również ma dobry kredyt, możesz kwalifikować się do niższej stopy.

Gdy wartość samochodu wzrosła

W większości przypadków samochód jest środkiem amortyzującym. Oznacza to, że wartość spada w czasie. Natomiast domy zazwyczaj doceniają aktywa, których wartość rośnie z czasem.

Ponieważ pandemia Covid-19 wpłynęła na łańcuchy dostaw pojazdów, wartości używanych samochodów są obecnie wyższe niż normalnie. Oznacza to, że może to być dobry czas na refinansowanie kredytu samochodowego, ponieważ LTV będzie lepsze niż normalnie.

Gdy nie ma kary za przedpłatę

Niektóre kredyty samochodowe pochodzą z karą przedpłaty, gdzie pożyczkodawca pobiera opłatę, jeśli spłacić kredyt wcześniej lub refinansowania. Opłata może być ustaloną kwotą dolara lub odsetkiem pozostałego salda kredytu.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Zina Kumok (158 Postów)

Zina Kumok jest niezależną pisarką specjalizującą się w finansach osobistych. Była reporterka, opisywała procesy o morderstwo, finałową czwórkę i wszystko pomiędzy. Występowała w Lifehacker, DailyWorth i Time. Przeczytaj o tym, jak spłaciła 28,000 dolarów kredytów studenckich w ciągu trzech lat w Conscious Coins.

Linki

Czy Pieniądze Mogą Kupić Szczęście? – Zrozumienie ekonomii Szczęścia

Poprzedni wpis

Czym jest inwestowanie Wysokodochodowe i czy jest ono dla ciebie odpowiednie?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły