Artykuły

Jak refinansować pożyczkę osobistą

0

Pożyczki osobiste są popularnym sposobem pożyczania pieniędzy na różne cele. Niezależnie od tego, czy konsolidujesz istniejący dług, płacisz za projekt poprawy domu, czy próbujesz wyjechać na wymarzone wakacje, pożyczka osobista może zapewnić Ci gotówkę, której potrzebujesz.

Często pożyczki osobiste mogą mieć okres pięciu lat lub nawet dłużej. Wiele może się zmienić w tym czasie, więc może się okazać, że chcesz refinansować swój osobisty kredyt, aby zmienić okres kredytowania.

Jak refinansować pożyczkę osobistą

Jeśli chcesz refinansować pożyczkę osobistą, oto siedem kroków, które powinieneś podjąć.

1. Uruchom numery

Pierwszym krokiem do refinansowania pożyczki osobistej jest ustalenie, czy refinansowanie jest dla Ciebie i uruchomienie liczb.

Po pierwsze, pomyśl o swoich celach refinansowania. 

 • Niższe Miesięczne Płatności.Zwiększenie okresu kredytowania zmniejszy miesięczną wypłatę, ale zwiększy całkowity koszt kredytu. Możesz również zrezygnować z miesięcznej płatności, utrzymując termin stały, ale zmniejszając stopę procentową.
 • Niższy Całkowity Koszt.Skrócenie okresu kredytowania lub obniżenie jego stopy procentowej zazwyczaj pozwala zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając ogólne opłaty odsetkowe od kredytu.
 • Szybsza Wypłata.Możesz skrócić okres kredytowania podczas refinansowania, co oznacza, że spłacisz go szybciej.
 • Przelicz pożyczkę o zmiennym oprocentowaniu na pożyczkę o stałym oprocentowaniu.Kredyty o regulowanej stopie procentowej mogą być nieprzewidywalne, a płatności zmieniają się wraz ze zmianą stóp procentowych. Refinansowanie kredytu o stałej stopie procentowej oferuje bardziej przewidywalny harmonogram płatności. 

Następnie musisz wykonać matematykę i przeczytać drobnym drukiem istniejącą pożyczkę. Najpierw sprawdź, czy Twoja pożyczka ma karę przedpłaty. Jeśli tak, to zwiększa koszty refinansowania.

Na koniec spójrz na kwotę spłaty kredytu i aktualną miesięczną wypłatę. Jeśli próbujesz zaoszczędzić pieniądze, musisz refinansować kredyt z niższą miesięczną spłatą lub taką, która będzie kosztować mniej w dłuższej perspektywie.

2. Sprawdź Swoją Zdolność Kredytową

Jeśli uruchomiłeś numery i zdecydowałeś, że refinansowanie może być dobrym pomysłem, następnym krokiem jest sprawdzenie zdolności kredytowej.

Istnieje wiele usług tam, że pozwoli Ci sprawdzić swój wynik kredytowy za darmo. Przed ubieganiem się o wszelkiego rodzaju pożyczki, należy spojrzeć na Raport kredytowy. Co najmniej powinieneś sprawdzić, czy nie ma błędów, które mogłyby mieć wpływ na twój wynik i utrudnić zakwalifikowanie się do pożyczek w dobrym tempie.

Jeśli masz trochę czasu, zanim chcesz refinansowania, można wykorzystać czas, aby spróbować poprawić swój wynik kredytowy na podstawie elementów można zobaczyć w raporcie kredytowym. Na przykład, jeśli widzisz, że wysoki poziom zadłużenia lub wykorzystania karty kredytowej są szkodliwe wynik, można wykorzystać czas, aby spłacić część długu.

3. Uzyskaj Wstępną Kwalifikację

Kiedy szukasz, aby uzyskać wszelkiego rodzaju pożyczki, czy to kredyt konsolidacyjny, kredyt hipoteczny, lub pożyczki osobiste, należy rozejrzeć się za najlepszą ofertę.

Pierwszą częścią zakupów jest uzyskanie kwalifikacji wstępnej. Znajdź kilku kredytodawców, którzy mają atrakcyjne oferty kredytowe i przejść przez proces wstępnej kwalifikacji.

Podczas tego procesu pożyczkodawca potwierdzi twoje uprawnienia do pożyczki w celu konsolidacji lub refinansowania starej pożyczki. Musisz podać podstawowe informacje finansowe o sobie. Pożyczkodawca będzie mógł udzielić ci wstępnej zgody ze wstępną stawką i szczegółami opłaty, które możesz wykorzystać do wyboru najlepszej oferty.

Pobieranie prequalified nie będzie wymagało twardego dochodzenia kredytowego, więc nie ma nic złego w sprawdzaniu z wieloma kredytodawcami, aby spróbować znaleźć lepszą stawkę lub lepsze warunki.

4. Porównaj Oferty

Po uzyskaniu wstępnej kwalifikacji z wielu kredytodawców, jesteś gotowy, aby rozpocząć porównywanie ofert kredytowych. Czynniki, na które należy zwrócić uwagę, to:

 • Stopa Procentowa.Im niższa roczna stopa procentowa kredytu, tym mniejsze odsetki będą naliczane. Oznacza to niższą miesięczną płatność i niższy całkowity koszt kredytu.
 • Okres Kredytowania.Dłuższy okres spłaty kredytu oznacza niższą miesięczną wypłatę, ale wyższy całkowity koszt kredytu, ponieważ będzie więcej czasu na naliczenie odsetek. Jeśli twój osobisty cel refinansowania pożyczki jest niższa Miesięczna płatność, jest to dobra rzecz. Alternatywnie, jeśli chcesz ogólnie zaoszczędzić więcej pieniędzy, krótszy termin będzie miał wyższy miesięczny koszt, ale pozostawi mniej czasu na naliczenie odsetek.
 • Opłaty. Wielu pożyczkodawców dodać dodatkowe opłaty do swoich pożyczek osobistych, w tym opłat początkowych, opłaty za wniosek o pożyczkę, i opłaty za wcześniejszą spłatę. Im mniej opłat masz do czynienia, tym tańszy będzie twój kredyt.
 • Inne Względy.Niektórzy kredytodawcy oferują specjalne oferty lub promocje, takie jak obniżka stopy procentowej po zarejestrowaniu się na autopay z konta bankowego lub korzyści dla klientów bankowych, którzy również otrzymują kredyt. Weź je pod uwagę przy wyborze pożyczkodawcy.

5. Wybierz pożyczkodawcę i złóż wniosek

Po porównaniu ofert kredytowych i wybraniu najlepszej dla twojej sytuacji, nadszedł czas, aby złożyć wniosek kredytowy. Wybierz żądany termin i złóż wniosek o kwotę równą kwocie spłaty istniejącego kredytu.

Ubieganie się o pożyczkę będzie wiązać się z wieloma tymi samymi krokami, jak uzyskanie wstępnej akceptacji, ale kontrola kredytowa będzie nieco bardziej dogłębna. Pożyczkodawca będzie chciał dowodu informacji podanych podczas procesu wstępnego zgłoszenia, aby mógł być pewien Twojej zdolności kredytowej.

Bądź gotowy, aby dostarczyć odcinki wypłat i inne informacje finansowe, takie jak wyciągi bankowe i wyciągi z pożyczek z innych kont, które posiadasz.

6. Spłać pierwotną pożyczkę

Po otrzymaniu pieniędzy z nowej pożyczki osobistej jesteś gotowy do spłaty istniejącej pożyczki. Skontaktuj się ze swoim obecnym pożyczkodawcą, aby znaleźć najlepszy sposób na złożenie płatności pożyczki dla pozostałego salda pożyczki osobistej.

Po użyciu nowych osobistych funduszy pożyczkowych, aby spłacić starą pożyczkę, proces refinansowania jest zakończony.

7. Rozpocznij spłatę nowej pożyczki

Po spłacie starego kredytu, zostanie Ci tylko nowy kredyt, którego użyłeś do refinansowania poprzedniego. Tak jak wcześniej, co miesiąc otrzymasz rachunek od nowego pożyczkodawcy.

Zacznij spłacać nową pożyczkę, tak jak spłacałeś starą. Z czasem będziesz spłacać saldo kredytu, dopóki nie spłacisz nowego kredytu w całości.

Czy Należy Refinansować Swój Osobisty Kredyt?

Jeśli masz możliwość refinansowania swojej osobistej pożyczki, musisz wziąć pod uwagę zarówno zalety, jak i wady przed podjęciem decyzji.

Plusy refinansowania kredytu osobistego

Jeśli jesteś w stanie refinansować swój osobisty kredyt, istnieje wiele powodów, aby to zrobić. Ogólnie rzecz biorąc, korzyści dotyczą oszczędności pieniędzy, zarówno ogólnych, jak i miesięcznych.

 1. Obniż Miesięczną Płatność. Obniżenie oprocentowania kredytu lub przedłużenie jego terminu może pomóc w zmniejszeniu miesięcznej płatności, dając większą elastyczność w budget.
 2. Zaoszczędź pieniądze na dłuższą metę.Refinansowanie do niższej stopy procentowej lub krótszy okres kredytowania może zmniejszyć kwotę odsetek, które narosły na kredyt, oszczędzając pieniądze w ogóle.
 3. Konsolidacja Wielu Pożyczek.Jeśli masz więcej niż jeden osobisty kredyt, Możesz refinansować wszystkie z nich w jeden kredyt. Ułatwia to życie, zamieniając wiele płatności w jedno.
 4. Zmień oprocentowanie kredytu.Refinansowanie oznacza zastąpienie stopy procentowej istniejącej pożyczki nową. Jeśli poprawiłeś swój kredyt od czasu zaciągnięcia poprzedniego kredytu, refinansowanie często może oznaczać zmniejszenie stopy. Możesz również wymienić kurs zmienny na stały.

Wady refinansowania kredytu osobistego

Refinansowanie nie jest panaceum, więc ważne jest, aby wziąć pod uwagę wady refinansowania przed pójściem na to. W zależności od sytuacji, można skończyć płacąc więcej przez refinansowanie.

 1. Wyższy Całkowity Koszt. Jeśli przedłużasz okres kredytu, aby zmniejszyć miesięczną spłatę, zwykle w dłuższej perspektywie zapłacisz więcej, ponieważ będzie więcej czasu na naliczenie odsetek.
 2. Opłaty Z Góry.Refinansowanie może wiązać się z kosztami z góry,które mogą utrudniać dostęp do finansowania. Będziesz musiał zapłacić wszelkie kary przedpłaty, które pobiera Twój obecny pożyczkodawca, plus wszelkie opłaty za inicjację, które pobiera nowy pożyczkodawca.
 3. Podwyższona Stopa Procentowa.Jeśli wynik FICO spadła, ponieważ masz swój pierwotny kredyt lub osobiste oprocentowanie kredytów w ogóle wzrosły, można skończyć refinansowania kredytu do jednego z wyższej stopy procentowej. Zwiększy to całkowity koszt kredytu, ponieważ łączne odsetki, które narosną, będą wyższe.

Alternatywy dla refinansowania kredytu osobistego

Jeśli chcesz dostosować swój osobisty kredyt, refinansowanie nie jest jedyną opcją.

Zwłaszcza jeśli szukasz refinansowania, ponieważ masz problemy z minimalną kwotą płatności każdego miesiąca, zacznij od skontaktowania się z obecnym pożyczkodawcą. Czasami możesz negocjować ze swoim pożyczkodawcą, aby uzyskać niższą miesięczną płatność lub poprosić o więcej czasu na dokonanie płatności.

Możesz również rozważyć przeniesienie pożyczki na kartę kredytową przelewu salda. Te karty kredytowe zwykle pochodzą z ofertą wprowadzającą, w której nie płacisz odsetek od salda przez 12 do 18 miesięcy. Zazwyczaj jednak pobierana jest opłata za przelew salda z góry.

Jeśli planujesz spłacić kredyt w przyszłym roku lub tak, saldo przelew karta kredytowa z 0% APR może być dobrą alternatywą dla refinansowania pożyczki osobiste, które pozwoli Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy w odsetkach. Po prostu upewnij się, aby w pełni spłacić kredyt przed upływem stawki promocyjnej, albo będziesz w lewo płacąc ogromne stopy procentowe karty kredytowej.

Kontakt

Jak szybko można refinansować osobisty kredyt?

Zazwyczaj nie ma ograniczeń co do tego, jak szybko można refinansować osobistą pożyczkę. Możesz refinansować tak szybko, jak chcesz.

Jednak refinansowanie wiąże się z kosztami w postaci kar przedpłaty i opłat za zaciąganie pożyczek, więc nie powinieneś refinansować, chyba że pomoże Ci to osiągnąć Twoje cele finansowe. Jeśli chcesz refinansować w ciągu miesiąca lub dwóch od uzyskania kredytu, powinieneś zastanowić się, dlaczego refinansujesz.

Ile razy można refinansować osobisty kredyt?

Nie ma realnego ograniczenia co do tego, jak często można refinansować pożyczkę osobistą. Za każdym razem, gdy refinansujesz, wymieniasz starą pożyczkę na nową.

Limit opiera się wyłącznie naly od tego, czy kredytodawcy będą nadal zatwierdzać Cię do nowych pożyczek. Za każdym razem, gdy ubiegasz się o pożyczkę, zmniejsza twój wynik kredytowy o kilka punktów, więc w końcu będziesz walczyć, aby znaleźć chętnego pożyczkodawcę, a twoje nowe pożyczki będą droższe.

Realistycznie, prawdopodobnie nie chcesz refinansować pożyczki osobistej więcej niż raz lub dwa razy.

Dlaczego miałbym chcieć refinansować pożyczkę osobistą?

Głównym powodem refinansowania pożyczki osobistej jest oszczędność pieniędzy, zarówno miesięcznie, jak i na dłuższą metę.

Refinansowanie kredytu na dłuższy okres pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze co miesiąc, zmniejszając miesięczną płatność. Wiąże się to jednak z wyższymi opłatami odsetkowymi przez cały okres kredytowania.

Refinansowanie do niższej stopy procentowej może zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie, zmniejszając całkowite odsetki, które narosły. Może również pomóc zmniejszyć miesięczną płatność.

Ostatnie Słowo

Jeśli masz osobisty kredyt, refinansowanie może pomóc obniżyć całkowity koszt kredytu lub obniżyć miesięczną płatność. W dzisiejszym środowisku o niskiej stopie refinansowanie może zaoszczędzić dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli twój kredyt poprawił się od czasu, gdy po raz pierwszy otrzymałeś pożyczkę.

Istnieje wiele powodów do refinansowania. Najlepsze opcje refinansowania kredytu pomogą Ci osiągnąć wiele celów, takich jak konsolidacja wielu kredytów i obniżenie miesięcznych płatności. Poszukaj możliwości refinansowania w sposób, który pomoże Ci osiągnąć Twoje osobiste cele finansowe.

Jak porównać oferty refinansowania kredytów hipotecznych

Poprzedni wpis

Jak negocjować drogę do lepszego zdrowia

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły