Artykuły

Jak Odzyskać Dług Z Karty Kredytowej Wakacje

0

Po grudniowej zabawie, jaką jest otwieranie prezentów, niektórzy z nas mają do otwarcia znacznie bardziej nieprzyjemny prezent: wyciągi z karty kredytowej nadejdą w Nowym Roku.

Jeśli masz do czynienia z górą rachunków i kopcem żalu, nie jesteś sam. Ale to jest sezon na zmiany-a teraz jest czas, aby zacząć na właściwej stopie.

Unikanie zadłużenia karty kredytowej jest mądry, ponieważ kosztuje cię w znacznie więcej niż tylko odsetki opłaty jesteś racking się. To może ding swój wynik kredytowy i sprawiają, że znacznie trudniej zakwalifikować się do przyszłego kredytu hipotecznego w tempie chcesz, gdy nadszedł czas, aby kupić dom.

Oto, co musisz wiedzieć, aby wyjść z wakacyjnego zadłużenia karty kredytowej i pozostać tam.

Jak Uniknąć Nadmiernych Wydatków Podczas Wakacji?

Możesz mieć tonące uczucie, gdy patrzysz na zadłużenie karty kredytowej i mówisz sobie: „nie ma mowy, żebym nigdy więcej to zrobił.”Ale zabawne jest to, że większość z nas zapomina o tym wyrzutach sumienia w ciągu roku i kończy z powrotem w tym samym miejscu. Ale nie musisz.

Najlepszym sposobem na uniknięcie nadmiernego zadłużenia wakacyjnego jest rozpoczęcie oszczędzania na następne wakacje już teraz. Być może słyszałeś o „koncie wakacyjnym” lub rachunku przedpłaconym – innymi słowy, specjalnym koncie oszczędnościowym przeznaczonym do jednego konkretnego celu finansowego. Dlaczego nie założyć „konta wydatków wakacyjnych” wraz z nim?

Odkładanie pieniędzy co miesiąc służy teraz podwójnemu celowi: nie będziesz pochłonięty ogromnymi wydatkami na raz, a będziesz miał jasny obraz tego, jaki powinien być twój wakacyjny budżet.

Czasami przepłacamy podczas wakacji, ponieważ nie mamy pojęcia, jaka jest odpowiednia kwota na leczenie naszych bliskich – a potem za to płacimy (dosłownie!) z przytłaczającym zadłużeniem karty kredytowej. Z dobrymi nawykami ustawionymi na miejscu, będziesz gotowy, aby przejść do następnego sezonu wakacyjnego z solidnym planem.  

Ile Osób Ma Długi Kredytowe?

To może sprawić, że poczujesz się (nieco) lepiej wiedzieć, że nie jesteś sam. W rzeczywistości przeciętne gospodarstwo domowe z kartą kredytową (a to jest 189 milionów gospodarstw domowych) ma ponad $8,000 zadłużenia karty kredytowej, według Debt.org.

Możesz nie być zaskoczony, aby usłyszeć, że osoby z długiem karty kredytowej nie były zbyt zaniepokojony kopanie dziury nieco głębiej z wydatków na wakacje. Ponad 60% osób, które miały już zaległe saldo na swoich kartach, stwierdziło, że nie przejmują dodatkowego długu za swoich bliskich i wakacje.

Jak Spłacić Dług Z Karty Kredytowej

Ślubowanie, aby nie dostać się w tej samej sytuacji nadmiernych wydatków na wakacje w przyszłym roku jest godnym celem – ale to nie pomaga dzisiaj. Dlatego trzeba podjąć kroki teraz, aby wydostać się z zadłużenia karty kredytowej.

Wiesz, Co Jesteś Winien

Najpierw zacznij od oceny uszkodzeń. Może to być bolesne, ale jedynym sposobem na stworzenie kompleksowego planu jest wiedza, ile jesteś winien, na jakie karty, po jakich stawkach.

Złóż arkusz kalkulacyjny lub użyj aplikacji, takiej jak Mint, która pomoże Ci policzyć swoje sumy i zidentyfikować karty o najwyższym oprocentowaniu – są to te, które będziesz chciał spłacić jako pierwsze.

Idź Na Detoks

Słyszałeś o suchym styczniu, w którym ludzie przysięgają, że nie będą pić alkoholu przez pierwszy miesiąc nowego roku? Ta strategia może również działać na wydatki, przechodząc do zimnego indyka – nie umieszczając żadnych zakupów na swoich kartach, dopóki nie zostaną opłacone, a przynajmniej w dół.

Możesz nawet wziąć cały „zimny indyk”o krok dalej i umieścić swoje karty na lodzie-dosłownie. Tak, zamrozić je, żeby nie były dostępne.

Następnie stwórz budżet i wyjmij środki w gotówce; podziel go między koperty na różne wydatki (Artykuły spożywcze, rozrywka itp.) a kiedy koperta jest pusta, koniec z wydawaniem w tej kategorii. Jest zaskakująco skuteczny, a ta metoda może Skocz swoje wysiłki, aby wydostać się z zadłużenia karty kredytowej, Jak zastosować jeszcze więcej pieniędzy na spłatę długu.

Sprawdź, Czy Konsolidacja Zadłużenia Jest Właśnie Dla Ciebie

Jeśli jesteś naprawdę poważny w swoim dążeniu, aby wydostać się z zadłużenia karty kredytowej, może warto rozważyć konsolidacji zadłużenia, metoda przeznaczona do obniżenia płatności, dając niższe stopy procentowej. Oznacza to, że nie tylko można spłacić swoje długi wcześniej, ale będzie płacić mniej odsetek po drodze.

Wiąże się to z zaciągnięciem kolejnej pożyczki-co może wydawać się ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić – ale w wielu przypadkach jest to finansowo rozsądny wybór. Oto jak może wyglądać Konsolidacja zadłużenia:

  • Dostarczysz informacje finansowe-nie martw się, nie jest to nachalne.
  • Zobaczysz, do jakich opcji pożyczki osobistej się kwalifikujesz i możesz wybrać zmienne, które najlepiej dla Ciebie działają; to jest miesięczna kwota płatności, jak długo ją spłacisz (zwany terminem pożyczki) i stopa procentowa.
  • Po znalezieniu czegoś, co ci się podoba, będziesz musiał podać trochę bardziej szczegółowe informacje finansowe.
  • Po zatwierdzeniu i zaakceptowaniu warunków pożyczka zostanie sfinansowana i będziesz gotowy do walki z zadłużeniem karty kredytowej!

Zadłużenie konsolidacja przez pożyczkodawcy pożyczki osobiste jak Rocket Loans jest tylko jedną z opcji, jak wydostać się z zadłużenia karty kredytowej, ale może zaoferować spokój i łatwy, pojedyncza płatność, która pomaga usprawnić cały proces.

Jeśli jesteś właścicielem domu i mają kapitał zbudowany w domu, można również rozważyć refinansowanie kredytu hipotecznego skonsolidować dług. Dzięki refinansowaniu Możesz zwinąć swój wysoki procentowy dług w kredyt mieszkaniowy o znacznie lepszej stopie procentowej niż średnia karta kredytowa. W zależności od tego, ile masz kapitału własnego, konsolidacja długu z pożyczkodawcą, takim jak Rocket Mortgage®, może pomóc ci utrzymać się na dobrej drodze dzięki jednej miesięcznej płatności w porównaniu z żonglowaniem stopą procentową i datami płatności na wielu kontach.

Gotowi, Gotowi, Ratujcie!

Jeśli nie podjąłeś decyzji finansowej, zrób to w tym roku, w którym wyjdziesz z zadłużenia karty kredytowej-i oczekuj świętowania swojego sukcesu dzięki inteligentnym wydatkom wakacyjnym w nadchodzącym roku.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Rocket Mortgage (7 Postów)

Rocket Mortgage Learning Center zajmuje się dostarczaniem artykułów na temat zakupu domu, rodzajów kredytów, podstaw hipotecznych i refinansowania. Oferujemy również kalkulatory do określania przystępności cenowej domu, kapitału własnego domu, miesięcznych płatności hipotecznych i korzyści z refinansowania. Bez względu na to, gdzie jesteś w procesie zakupu i finansowania domu, Rocket Mortgage ma artykuły i zasoby, na których możesz polegać.

Czy członkostwo w Costco jest tego warte?

Poprzedni wpis

Przegląd brokerski Vanguard-Tanie inwestycje na emeryturę

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły