Artykuły

Jak Zaplanować Idealną Pierwszą Randkę

0

Pierwsze randki to ryzykowna sytuacja. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, może to być pierwszy krok do związku, który zmienia twoje życie na zawsze. Jeśli pójdzie źle, będziesz zasadniczo płacić pieniądze cierpieć przez godziny niezręcznej rozmowy.

Możesz pomóc obniżyć to ryzyko-i metkę – planując datę, która jest równie oszczędna i zabawna. Poniżej przedstawiliśmy kilka pomysłów na pierwszą randkę, podzielonych przez to, na co możesz sobie pozwolić.

Jak zaplanować oszczędną randkę

Kiedy brakuje Ci gotówki, musisz być trochę bardziej kreatywny przy planowaniu pierwszej randki. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby być romantycznym bez wysadzania budżetu.

Jeśli jesteś aktywny lub lubisz przyrodę, wycieczka może być idealnym lodołamaczem. Wstęp do większości parków lokalnych lub stanowych kosztuje od 5 do 10 USD za osobę, podczas gdy parki narodowe zwykle kosztują od 10 do 15 USD za osobę. Wędrówka oznacza, że robisz coś interesującego, co naturalnie nadaje się do rozmowy. Zapakuj kilka przekąsek i butelek z wodą, aby nie zgłodnieć podczas Randki.

Jeśli nie lubisz wędrówek, ale lubisz być na zewnątrz, wybierz lokalny park lub ogród i zapakuj piknik na lunch. Idź wcześniej do sklepu spożywczego i kup gotową do jedzenia deskę do wędlin, pojedyncze butelki wina lub seltzers.

Na naprawdę wyjątkową i oszczędną randkę, uderz w oldschoolową arkadę, aby zagrać w kilka gier. Arkady są proste zabawy i pozwalają uzyskać trochę rywalizacji – jeden z najlepszych sposobów na flirt. Większość arkad nadal są dość przystępne. Kiedy skończysz, weź kawałek pizzy i porównaj swoje wygrane.

Gra runda mini golfa jest inny oszczędny pomysł Data i zwykle kosztuje mniej niż $10 za osobę. Jeśli nie znacie się dobrze, gra w minigolfa oznacza, że nie musicie niezręcznie siedzieć obok siebie i wypełniać ciszy.

Jeśli oboje lubicie piwo, odwiedźcie lokalny browar, który oferuje bezpłatne lub zniżkowe degustacje. Wybierz miejsce, które serwuje również jedzenie i podziel kilka przystawek.

Jak zaplanować pierwszą randkę w umiarkowanej cenie

Aby urozmaicić klasyczną randkę z kolacją i filmem, odwiedź lokalne lub historyczne Kino pokazujące starszy film. Prawdopodobnie zapewni to więcej pożywienia do rozmowy niż oglądanie najnowszego filmu Marvela.

Jeśli będzie ładna pogoda, sprawdź, czy w pobliżu jest drive-in. Większość dysków obsługuje podwójne pokazy, dzięki czemu można uzyskać dwa filmy w cenie jednego. A kiedy siedzisz w samochodzie, a nie w kinie, możesz swobodnie rozmawiać bez uciszania przez pobliskich klientów.

Jeśli lubisz sztukę, odwiedź lokalne muzeum sztuki, aby sprawdzić nowe eksponaty. Po zakończeniu wybierz się na kawę do muzealnej kawiarni lub przejrzyj sklep z pamiątkami. Wstęp do Muzeum Sztuki jest różny, ale zwykle kosztuje od 10 do 25 dolarów za osobę.

W niektórych lokalnych sklepach z winami organizowane są zajęcia winiarskie, podczas których można dowiedzieć się więcej na temat konkretnego stylu wina i sposobu łączenia go z jedzeniem. Po zakończeniu zajęć przejdź do pobliskiej restauracji, aby nasiąknąć alkoholem i kontynuować randkę.

Skorzystaj ze zmieniających się pór roku z pierwszą randką. Jeśli jest jesień, odwiedź lokalny Sad na pączki z cydru i zbieranie jabłek. Latem odwiedź plażę lub wybierz się na własną farmę truskawek. Jeśli jest zima, odwiedź lodowisko.

Jak zaplanować luksusową pierwszą randkę

Jeśli pieniądze nie są celem, zaplanuj pierwszą randkę, której nikt z Was nie zapomni, jak kolacja w restauracji z menu degustacyjnym. Menu degustacyjne zwykle zawiera od pięciu do siedmiu starannie spreparowanych kursów i może kosztować od 75 do 300 USD dla jednej osoby, nie wliczając podatków i napiwków.

Wybierając menu degustacyjne, każda osoba podaje to samo danie w tych samych odstępach czasu. Możesz również dodać parowanie wina, co oznacza, że kelner przyniesie kieliszek wina do każdego dania, które pasuje do dania, które jesz

Menu degustacyjne to coś więcej niż fantazyjna Kolacja. Kelner wyjaśnia, dlaczego każde danie jest wybierane i w jaki sposób Dania się uzupełniają. Ponieważ oboje jecie to samo, łatwiej jest porównać i omówić posiłki.

Jeśli nie chcesz ciężkiego posiłku, Kup bilety na przedstawienie, takie jak musical na Broadwayu lub koncert. W zależności od tego, gdzie siedzisz, bilety mogą wynosić od 20 do 200 USD. Upewnij się, aby wybrać akt oboje chcą zobaczyć; nie chcesz ryzykować znudzony daty, który jest odliczanie minut, aż będą mogli wrócić do domu.

Jeśli obie znasz się na kuchni, zapisz się na lekcje gotowania lub pieczenia. Specjalne sklepy lub lokalne restauracje często oferują te zajęcia specjalnie dla par, aby gotować lub piec razem. Wybierz kuchnię, którą oboje lubicie. Nauczycie się pracować razem, ale nie będziecie zmuszeni rozmawiać godzinami. A kiedy skończysz, będziesz miał ciekawą pamięć, nawet jeśli zdecydujesz się nie iść na drugą randkę.

Sprawdź Swój Budżet

Przed wyborem jednego z pomysłów daty wymienionych powyżej, przejść przez swój budżet i zobaczyć, co rzeczywiście można sobie pozwolić na wydanie. Bądź realistyczny i nie przekraczaj budżetu, bez względu na to, jak bardzo jesteś podekscytowany i jak długo minęło od twojej ostatniej randki.

Randki jest o poznawanie kogoś, jak oni są, więc jeśli data przeszkadza, że można sobie pozwolić tylko oszczędny wycieczka, nie są odpowiednią osobą dla ciebie.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Zina Kumok (160 Postów)

Zina Kumok jest niezależną pisarką specjalizującą się w finansach osobistych. Była reporterka, opisywała procesy o morderstwo, finałową czwórkę i wszystko pomiędzy. Występowała w Lifehacker, DailyWorth i Time. Przeczytaj o tym, jak spłaciła 28,000 dolarów kredytów studenckich w ciągu trzech lat w Conscious Coins.

Linki

Czym Jest Kredyt Studencki?

Poprzedni wpis

Jakie Są Wymagania Dotyczące Kredytu Hipotecznego?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły