Artykuły

Jak negocjować drogę do lepszego zdrowia

0

Za każdym razem, gdy kalendarz zmienia się w Nowy Rok, Wiele osób zaczyna myśleć o sposobach poprawy swojego życia. Chociaż nie ma powodu, aby zrobić „postanowienie noworoczne” tylko na początku nowego roku, często ludzie zaczynają cele w styczniu. Możesz mieć cele finansowe, cele, aby poprawić swoją edukację lub zatrudnienie lub pracować nad byciem zdrowszym. Jeśli masz noworoczne postanowienie dotyczące zdrowia, oto kilka wskazówek, jak wynegocjować swoją drogę do lepszego zdrowia.

Wszystko podlega negocjacji

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że prawie wszystko w życiu jest do negocjacji, w takim czy innym stopniu. Często można negocjować swoje media i inne rachunki cykliczne, i to samo może być prawdą w przypadku niektórych rodzajów kosztów leczenia. Zamiast po prostu akceptując rachunki medyczne, które są wysyłane do ciebie, przyjrzyj się im szczegółowo, aby upewnić się, że je rozumiesz i że dokładnie odzwierciedlają świadczone usługi.

Negocjowanie rachunków medycznych

Rachunki medyczne mogą być często negocjowane, w zależności od dostawcy i rodzaju rachunku. Nigdy nie zaszkodzi zapytać, czy jest miejsce na negocjacje — najgorszą rzeczą, która może się zdarzyć, jest to, że mówią nie. Jeśli nie jesteś w sytuacji kryzysowej finansowej, prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem odrzucenie zalecanych usług ze względu na koszty. To może być mądre, ale głupie-ale chcesz mieć pewność, że bierzesz aktywną rolę zarówno podczas wizyty, jak i podczas przeglądu rachunku, aby upewnić się, że otrzymujesz i płacisz tylko za usługi, które mają dla ciebie sens.

Inną taktyką, którą możesz wykorzystać do negocjacji swojej drogi do lepszego zdrowia, jest poproszenie o zniżkę gotówkową przy płaceniu rachunków medycznych. Wiele firm, w tym szpitali i innych dostawców usług medycznych będzie zniżki usług, Jeśli płacisz gotówką. W zależności od firmy może to oznaczać płacenie gotówką zamiast kartą kredytową. Może to również oznaczać płacenie bezpośrednio bez ubezpieczenia rozliczeniowego. Wielu lekarzy ma bardzo wysokie ceny „gotówkowe”, które wystawiają na ubezpieczenie, wiedząc, że ubezpieczenie obniży kwotę, którą wypłacają. Jeśli pytasz, wiele razy można negocjować, aby zapłacić rzeczywistą cenę ubezpieczenia, nawet bez ubezpieczenia.

Porównywarka przed przystąpieniem do poważnej procedury

Często porównuje się sklep przed zakupem najnowszego gadżetu elektronicznego, ale może się wydawać dziwne, aby porównać sklep przed wykonaniem rezonansu magnetycznego lub planowej operacji. Ale może to być świetny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze na kosztach leczenia. I chociaż oczywiście nie chcesz mieć złamanej kości ustawionej w tylnej uliczce, wiele szpitali i renomowanych gabinetów lekarskich pobiera znacznie różne ceny za dokładnie tę samą procedurę. Jeśli jesteś w sytuacji, w której nie masz ubezpieczenia lub płacisz z kieszeni, dopóki nie spełnisz swojego odliczenia, możesz zapłacić za telefon.

Ponieważ wycena procedur w wielu gabinetach medycznych jest tak daleko od rzeczywistego punktu obsługi, czasami może być trudno nawet dowiedzieć się, jaka będzie cena. Są też dostawcy, którzy odmówią dzielenia się cenami. Mimo to, jeśli chcesz włożyć trochę pracy, możesz zaoszczędzić setki, jeśli nie tysiące dolarów.

Oszczędność pieniędzy dzięki recept generycznych

Wycena recept to kolejny sposób, w jaki można negocjować, aby zaoszczędzić pieniądze. Jeśli lekarz się zgodzi, możesz poprosić lekarza o przepisanie leku generycznego zamiast nazwy marki, aby pomóc ci zaoszczędzić. Chociaż istnieją pewne leki, w których lekarzlub preferuje przepisywanie nazwy marki, a w innych przypadkach, w których może nie być generycznego dla określonego rodzaju leku, w wielu przypadkach generyczna recepta będzie działać równie dobrze za ułamek kosztów leku markowego. Za pomocą porównywarki recept, takich jak GoodRx.com to może być kolejny dobry pomysł. W wielu przypadkach możesz uzyskać leki przez GoodRx taniej niż copay z ubezpieczeniem.

Rozważ użycie HSA

Korzystanie z konta oszczędności zdrowotnych (HSA) to kolejny świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na kosztach leczenia. Dzięki HSA możesz uzyskać odliczenie od podatku za wpłacanie pieniędzy, Twoje zarobki rosną bez podatku i nie musisz płacić podatków od wypłat, o ile są one wykorzystywane na kwalifikowane wydatki medyczne. Daje to HSA potrójną przewagę podatkową, która może również zaoszczędzić pieniądze, jak negocjować drogę do lepszego zdrowia.

The Bottom Line

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest filozofia życia, że prawie wszystko jest do negocjacji. Znalezienie sposobów negocjowania rachunków medycznych jest tylko jednym ze sposobów, aby zaoszczędzić na zdrowiu w tym roku. Nie oznacza to, że musisz negocjować wszystko, ponieważ czasami kończy się to większą pracą niż wartość z jakichkolwiek oszczędności, które otrzymujesz. Ale to oznacza, że należy zdawać sobie sprawę z kosztów medycznych, które płacisz, i być sumienny o pracy z lekarzem i upewniając się, że rozumiesz koszt usług, które otrzymujesz (i zapłacić). 

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Dan Miller (90 Postów)

Dan Miller jest niezależnym pisarzem i założycielem PointsWithACrew.com, strona, która pomaga rodzinom podróżować za darmo / tanio. Jego główna baza znajduje się w Cincinnati, ale stara się podróżować po świecie jak najwięcej ze swoją żoną i sześciorgiem dzieci.

Linki

Jak refinansować pożyczkę osobistą

Poprzedni wpis

10 Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w styczniu 2022

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły