Artykuły

Jak zarobić dyplom na firmie

0

Jeśli myślałeś o powrocie do szkoły w 2022 roku, prawdopodobnie rozważałeś zdobycie tego stopnia, kontynuując pracę w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Ale to nie jedyny sposób, w jaki twój pracodawca może pomóc sfinansować Twoje czesne.

Wiele firm oferuje programy zwrotu czesnego w ramach pakietu świadczeń pracowniczych. Jeśli szkolnictwo wyższe znajduje się na liście noworocznej rezolucji, oto firmy 9, które mogą być skłonne zapłacić rachunek.

Co To jest zwrot czesnego?

Zwrot czesnego jest zasiłkiem dla pracodawcy, który częściowo lub całkowicie pokrywa koszty szkoły średniej, uczelni lub innego rodzaju edukacji. Większość pracodawców zapłaci tylko za studia licencjackie, podczas gdy kilku obejmie również tytuł magistra, certyfikat lub GED.

Firmy oferujące pełną pomoc w zakresie czesnego zazwyczaj wymagają od pracowników uczestnictwa w college ’ u lub uniwersytecie, z którym są związani, ale nie wszyscy pracodawcy mają ten wymóg.

Podczas gdy wiele dużych firm oferuje zwrot czesnego lub pomoc, niektóre małe firmy oferują ją również. Jeśli jesteś obecnie zatrudniony, zapytaj swój dział HR o wszelkie świadczenia edukacyjne dostępne dla pracowników.

Zasady zwrotu czesnego

Jeśli chodzi o zwrot czesnego, nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch. Niektóre firmy wymagają kontynuowania pracy przez określony czas po otrzymaniu zwrotu czesnego. Jeśli zrezygnujesz przed tym czasem, możesz być zmuszony do zwrotu części pieniędzy.

Pracodawcy często mają również wymóg GPA, aby kwalifikować się do zwrotu czesnego. Jeśli twój GPA spadnie poniżej tego minimum, nie otrzymasz w ogóle zwrotu czesnego.

Wielu pracodawców zapłaci tylko za stopień, który jest związany z branżą, w której pracujesz, podczas gdy inni pozwalają wybrać dowolny kierunek. Niektóre firmy płacą tylko za czesne, jeśli zdobywasz pierwszy stopień, ale inne mogą obejmować stopnie zaawansowane.

Jeśli pracodawca zwróci ci więcej niż $5,250, będziesz musiał zapłacić podatek od dodatkowej kwoty.

Niektórzy pracodawcy, jak Starbucks, pokrywają wydatki edukacyjne z góry, podczas gdy inni proszą, abyś sam zapłacił za te wydatki z obietnicą późniejszego zwrotu. Ważne jest, aby zrozumieć, jaki rodzaj programu zwrotu czesnego oferuje firma, więc nie jesteś zaskoczony.

9 firm, które płacą czesne

Oto niektórzy główni pracodawcy, którzy oferują pełny lub częściowy zwrot czesnego:

Starbucks

Zarówno w niepełnym wymiarze godzin, jak i w pełnym wymiarze godzin pracownicy mogą mieć 100% czesnego w programie Online Arizona State University. Do wyboru jest ponad 100 kierunków. Pracownicy Starbucks nadal będą musieli złożyć wniosek i zostać zaakceptowani przez Asu. W przypadku pracowników, którzy początkowo nie zostali przyjęci do Asu, Starbucks ma program, który pomaga zwiększyć szanse kandydata na przyjęcie.

Aby kwalifikować się do zwrotu czesnego, nie możesz obecnie mieć tytułu licencjata i musisz pracować w Starbucks przez co najmniej 240 godzin w ciągu trzech kolejnych miesięcy.

Weterani, którzy są pracownikami Starbucks, otrzymują dodatkowe korzyści, ponieważ mogą przekazać swoje czesne członkowi rodziny.

Amazonka

Pracownicy Amazon będą kwalifikować się do 100% pomocy w nauce po przepracowaniu w firmie co najmniej 90 dni. Nie ma dożywotniego limitu na pomoc w nauce. Kwalifikują się zarówno pracownicy niepełnoetatowi, jak i pełnoetatowi.

Pracownicy mogą wybrać program w jednym z następującychobszary ing:

  • Administracja i usługi biznesowe
  • Transport
  • Opieka zdrowotna
  • Handel mechaniczny i wykwalifikowany
  • Informatyka

Walmart

Walmart oferuje 100% bezpłatne czesne dla ponad 50 różnych programów online z uczelni takich jak University of Arizona, University of Denver i Purdue University.

Zarówno pracownicy godzinowi w niepełnym wymiarze godzin, jak i pełnoetatowi kwalifikują się do programu zwrotu czesnego Walmart, gdy tylko zaczną pracować. Pracownicy nie mogą już mieć tytułu licencjata, aby się kwalifikować. Pracownicy najemni i tymczasowi nie kwalifikują się.

Intuit

Pracownicy Intuit kwalifikują się do zwrotu czesnego. Pracownicy w pełnym wymiarze godzin mogą otrzymać do 5000 USD rocznie, a pracownicy w niepełnym wymiarze godzin mogą otrzymać do 2000 USD rocznie.

Zajęcia muszą zostać zatwierdzone wcześniej, a pracownicy muszą pracować w kierunku stopnia, aby się zakwalifikować.

Chipotle

Chipotle oferuje bezpłatny program studiów dla pracowników, którzy wybierają z wybranej listy programów. Obejmuje to szkołę średnią, studia licencjackie i magisterskie, z ponad 300 różnymi programami do wyboru w dziedzinach takich jak biznes, technologia i opieka zdrowotna.

Pracownicy, którzy wybiorą program nieuwzględniony na oficjalnej liście, otrzymają do $ 5,250 w ramach pomocy czesnego.

McDonald ’ s

McDonald ’ s oferuje zwrot czesnego zarówno pracownikom najemnym, jak i godzinowym. Menedżerowie mogą otrzymać do $ 5,250 w pomocy czesnego, podczas gdy inni pracownicy mogą otrzymać do $ 2,000.

Pracownicy muszą pracować co najmniej 15 godzin tygodniowo, byli zatrudnieni przez co najmniej 90 dni i wykazywali” znaczące wyniki ” lub lepsze w ocenie wyników.

Home Depot

Home Depot współpracuje z kilkoma uniwersytetami, aby zapewnić zniżki na czesne dla swoich pracowników, ale pracownicy mogą wybierać własne szkoły.

Płacą do 50% wydatków edukacyjnych za zatwierdzone kursy. Roczny limit wynosi $5,000 dla pracowników zatrudnionych na etacie, $3,000 dla pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin i $1,500 dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin.

Cel

Pracownicy docelowi w niepełnym i pełnym wymiarze godzin kwalifikują się do bezpłatnego tytułu licencjata lub associate. Pracownicy muszą wybierać spośród kierunków związanych z biznesem, takich jak zarządzanie przedsiębiorstwem, operacje i łańcuch dostaw, analityka danych, informatyka i projektowanie.

Dla pracowników, którzy mają już tytuł licencjata, Target zapewni Do $10,000 rocznie, aby pomóc w finansowaniu studiów magisterskich.

UPS

Pracownicy UPS, którzy pracują w Louisville, Kentucky hub, mogą uzyskać bezpłatny tytuł licencjata za pośrednictwem Jefferson Community Technical College lub University of Louisville.

Pracownicy, którzy znajdują się w innym miejscu, kwalifikują się do zwrotu czesnego w wysokości do 5250 USD rocznie, w tym zarówno w niepełnym wymiarze godzin, jak i w pełnym wymiarze godzin. Pracownicy kwalifikują się do tego programu od razu po zatrudnieniu i nie ma żadnych ograniczeń co do tego, co mogą studiować. Istnieje limit życia $ 25,000.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Zina Kumok (156 Postów)

Zina Kumok jest niezależną pisarką specjalizującą się w finansach osobistych. Była reporterka, opisywała procesy o morderstwo, finałową czwórkę i wszystko pomiędzy. Ma pszczołęn występuje w Lifehacker, DailyWorth i Time. Przeczytaj o tym, jak spłaciła 28,000 dolarów kredytów studenckich w ciągu trzech lat w Conscious Coins.

Linki

16 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zaproszeniach ślubnych

Poprzedni wpis

Czym są świadczenia dodatkowe, A które podlegają opodatkowaniu w 2022 roku?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły