Artykuły

Jak wybrać stronę do swojego stylu życia

0

Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które chcą być przedsiębiorcą, być może zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą stronę. Chociaż nie ma jednego i tylko idealne zgiełku strony, która pasuje do każdego, istnieje kilka pytań, które chcesz zadać sobie, aby spróbować znaleźć odpowiednią pracę gig dla Ciebie. 

Czym jest side Hustle?

W najprostszym, zgiełku strony jest po prostu coś, co robisz na boku, aby zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Zwany także freelancing lub pracy gig, istnieje szeroki zakres zawodów lub czasu i pieniędzy zobowiązań do Side hustling. Side hustle może być czymś, co robisz bardzo od czasu do czasu, aż do czegoś, co byłoby uważane za drugą pracę w pełnym wymiarze czasu.

Znalezienie odpowiedniego dopasowania

Chociaż nie ma One-size-fits-all side hustle, który będzie idealny dla każdego, istnieje wiele różnych rzeczy, które można zrobić, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Oto kilka naszych najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy w domu, bez względu na wiek i poziom umiejętności:

  • Zostań wirtualnym asystentem
  • Znajdź i Sprzedaj używane przedmioty
  • Zostań transcriptionistą
  • Wynajmij swój dom lub samochód na pół etatu
  • Sterownik dostawy (Uber / Lyft / Doordash / Grubhub / Postmates / etc)
  • Korepetycje dla studentów w Twojej okolicy

To tylko kilka pomysłów, które warto rozważyć. Większość ludzi uczy się, czy coś im się podoba, robiąc to. Więc najlepszą radą jest po prostu wybrać coś i wypróbować. Poświęć trochę czasu i zrób miejsce na przedsiębiorczość w swoim budżecie i idź do niego. 

Wyznacz cele i oczekiwania, dzięki czemu możesz regularnie sprawdzać, jak działa twój boczny zgiełk i czy ma sens obracanie się w coś innego. W najgorszym przypadku okaże się, że nie jest to świetne dopasowanie i nie jest warte twojego czasu ani pieniędzy. Ale jeśli tak się stanie, przynajmniej wiesz trochę więcej o tym, jakie rodzaje hustles pobocznych będzie lub nie będzie działać dla ciebie. A w najlepszym przypadku, twój zgiełk poboczny może stać się tak skuteczny, że możesz przekształcić go w pełnoetatową pracę.

Ile masz czasu, miejsca i pieniędzy?

Jak spojrzeć przez listę możliwych hustles stronie wybrać, jedną rzeczą, że będziesz chciał zadać sobie pytanie, ile czasu, miejsca lub pieniędzy masz. Różne strony hustles mają różne wymagania dla każdej z tych trzech rzeczy. Zostanie kierowcą Ubera lub korepetytorem zajmuje dużo czasu, ale nie ma dużo pieniędzy ani miejsca. Jeśli chcesz przeprowadzić Arbitraż Detaliczny i znaleźć produkty do odsprzedaży, potrzebujesz czasu, pieniędzy i miejsca.

Zastanów się, ile pieniędzy możesz potrzebować, aby odłożyć i jak to pasuje do ogólnej sytuacji finansowej. Stare powiedzenie o tym ,jak” it takes money to make money ” ogólnie trzyma, ale będziesz także chciał rozważyć potencjalne ryzyko i nagrodę, aby zobaczyć, czy jest to coś warte rozważenia. Jeśli jesteś mamą przebywającą w domu, szukającą zgiełku na boku, musisz również zastanowić się, jak zrównoważyć swoją przedsiębiorczość z obowiązkami w zakresie opieki nad dzieckiem.

Czy jest to dochód aktywny czy pasywny?

Aktywny dochód to pieniądze, które zarabiasz aktywnie robiąc coś. Wiele „tradycyjnych” miejsc pracy, w których idziesz do pracy przez 8 godzin dziennie, to aktywny dochód. Nie możesz łatwo podwoić swoich aktywnych dochodów bez podwojenia ilości czasu i pracy, którą wkładasz. Pasywny dochód to miejsce, w którym dokonujesz początkowej inwestycji i otrzymujesz pieniądze cyklicznie i na bieżąco.

Side hustles może generować zarówno dochód aktywny, jak i pasywny, w zależności od tego, co is. bycie korepetytorem lub kierowcą rajdowym to głównie aktywny dochód. Kwota pieniędzy, które można umieścić w jest ograniczona przez ilość dostępnego czasu, który masz. Pisanie ebooka lub nagrywanie podcastu można uznać za podcasting. To dlatego, że gdy napiszesz książkę lub nagrasz podcast, twoje dochody przychodzą, gdy ludzie kupują twoją książkę lub pobierają podcast. Zostanie właścicielem jest kolejnym sposobem generowania (głównie) pasywnego dochodu.

The Bottom Line

Znalezienie najlepszej strony zgiełku dla Twojego stylu życia jest nieco kwestią prób i błędów. Przy tak wielu różnych sposobach zarabiania dodatkowych pieniędzy na stronie, nie ma na pewno być opcja dla prawie wszystkich. Biorąc pod uwagę Twój dostępny czas, pieniądze i dostępną przestrzeń fizyczną, to kilka dobrych pytań, które możesz sobie zadać. 

Patrząc na osi czasu dla zarabiania pieniędzy jest kolejnym świetnym pomysłem. Potrzebujesz teraz dodatkowych pieniędzy, aby rozwiązać natychmiastowy kryzys finansowy? A może jesteś bardziej zainteresowany znalezieniem cyklicznego strumienia dochodów, który uzupełni lub zastąpi twoje przyszłe dochody? Wypróbuj kilka koncertów i zobacz, jak ci się podobają. Jedną z fajnych rzeczy w wielu bocznych hustles jest to, że nie biorą dużo początkowej inwestycji — to pozwala wypróbować je, zobaczyć, jak pasują, a następnie zdecydować się na najlepsze następne kroki dla ciebie.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Dan Miller (95 Postów)

Dan Miller jest niezależnym pisarzem i założycielem PointsWithACrew.com, strona, która pomaga rodzinom podróżować za darmo / tanio. Jego główna baza znajduje się w Cincinnati, ale stara się podróżować po świecie jak najwięcej ze swoją żoną i sześciorgiem dzieci.

Linki

Plusy i minusy refinansowania kredytów studenckich przed ukończeniem szkoły

Poprzedni wpis

Co To jest kredyt konsolidacyjny i jak działa?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły