Artykuły

Jak kupić kryptowalutę na Venmo

0

Venmo zrewolucjonizowało sposób, w jaki wielu z nas radzi sobie z gotówką. Aplikacja nie tylko wyeliminowała potrzebę utrzymywania zakładki między znajomymi, ale ponad 2 miliony kupców akceptuje teraz płatności za pośrednictwem Venmo.

Od kwietnia 2021 roku Venmo oferuje cyfrowe rozwiązanie innego rodzaju ponad 70 milionom użytkowników. Możesz teraz użyć aplikacji, aby kupić kryptowalutę za jedyne $1. I to jest naprawdę łatwe do zrobienia.

Czy chcesz zgnieść swoją krypto FOMO? Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem kryptowaluty za pośrednictwem Venmo w porównaniu z jakąkolwiek inną platformą handlową.

Jak kupić kryptowalutę na Venmo

Możesz kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem swojego profilu Venmo. Jeśli jeszcze go nie masz, musisz najpierw założyć osobiste konto Venmo i zweryfikować swoją tożsamość. Może być wymagane podanie numeru ubezpieczenia społecznego lub indywidualnego numeru identyfikacyjnego podatnika (itin), adresu, daty urodzenia lub innych danych osobowych. 

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Aby dokonać zakupu, musisz połączyć swoją kartę debetową lub konto bankowe, lub po prostu użyć salda Venmo. Gdy będziesz gotowy do zakupu, otwórz aplikację i wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz menu 
  2. Stuknij „Eksploruj ” lub” Zarządzaj ” obok Crypto 
  3. Wybierz żądaną kryptowalutę 
  4. Wpisz kwotę dolara
  5. Hit”Recenzja”
  6. Sprawdź podział opłat
  7. Naciśnij przycisk Kup 

Możesz śledzić zmiany wartości kryptowaluty w aplikacji Venmo, a aktualizacje są dostępne tak często, jak co kilka sekund. Możesz również udostępnić swój zakup kryptowalut w swoim kanale Venmo, chociaż nie jest to zalecane (Zobacz więcej na ten temat poniżej).

Jaki rodzaj krypto można kupić na Venmo?

Niektóre platformy oferują aż 60 lub więcej kryptowalut, ale z Venmo możesz wybierać spośród czterech popularnych typów kryptowalut. Możesz kupić Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH). Bitcoin i Ethereum to dwie najpopularniejsze krypto na rynku, a Litecoin i Bitcoin Cash to dwie najstarsze kryptowaluty dostępne obecnie.

Opłaty za zakup krypto na Venmo

W przeciwieństwie do innych platform kryptograficznych, struktura opłat Venmo jest dość prosta. Venmo pobiera od 1,5% do 2,3% kwoty, którą kupujesz lub sprzedajesz, z niższymi opłatami za większe transakcje i minimalną opłatą w wysokości 0,50 USD. Oto załamanie:

Kwota zakupu lub sprzedaży kryptowaluty: Opłata
Od 1,00 do 24,99 zł $0.50 (minimalna opłata)
Od 25,00 do 100,00 zł 2.3%
Od 100,01 do 200,00 zł 2.0%
Od 200,01 do 1000,00 zł 1.8%
>$1,000.00 1.5%

Nie ma opłaty za trzymanie kryptowaluty Na Venmo, ale podobnie jak inne platformy, możesz być opodatkowany zyskami, gdy sprzedasz swoją krypto.

Jak Venmo porównuje się z innymi platformami kryptowalutowymi

Biorąc pod uwagę, że istnieje ponad 10 000 rodzajów kryptowalut do wyboru, łatwo jest przytłoczyć kupującego po raz pierwszy. Venmo, cyfrowy portfel i usługa płatności społecznościowych należąca do PayPal, tworzy łatwy punkt wejścia, usuwając ten proces. 

Gdzie inne platformy oferują dziesiątki możliwości wyboru, Venmo ręcznie wybrał cztery waluty i udostępnił je po niskiej cenie buy-in. Ale jako kompromis dla łatwości użytkowania, nie będziesz mieć niektórych funkcji, które uzyskasz z innych platform transakcyjnych crypto.

Venmo jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących inwestorów krypto, którzy chcą uzyskać dostęp do Bitcoin i kilku innych popularnych kryptowalut. Chociaż możesz kupić i trzymać te kryptowaluty, nie spodziewaj się ich przejąć (przenieść je na inne konto lub do własnego cyfrowego urządzenia pamięci masowej), ponieważ Venmo nie pozwala na usunięcie Twoich zasobów z platformy. Inne giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase i Gemini, pozwalają użytkownikom kupować, sprzedawać, handlować i zarabiać na swoich kryptowalutach, a także przejąć pełną opiekę nad aktywami cyfrowymi.

Ogólnie Rzecz Biorąc, Venmo jest prostym sposobem dla początkujących, aby rozpocząć inwestowanie w krypto, ale ci, którzy chcą uzyskać dostęp do większej liczby kryptowalut i sposobów inwestowania, będą chcieli szukać gdzie indziej.

Plusy i minusy

Krótko mówiąc, Oto, co powinieneś rozważyć przed zakupem krypto przez Venmo:

Plusy zakupu krypto przez Venmo

Kupowanie kryptowaluty za pośrednictwem Venmo ma kilka kluczowych zalet dla swoich użytkowników, dzięki czemu platforma jest atrakcyjnym punktem wejścia dla nowicjuszy. 

Przyjazny dla użytkownika

Venmo ma być zarówno przyjazny dla początkujących, jak i intuicyjny dla początkujących kupujących krypto, więc łatwiej jest skonfigurować aplikację i ukończyć procesy zakupu krypto niż w przypadku niektórych innych aplikacji. Podczas gdy SoFi oferuje 21 walut i Coinbase oferuje ponad 60, użytkownicy Venmo mogą wybierać spośród czterech najbardziej znanych dostępnych kryptowalut. 

Ponadto Venmo ma zalety znajomości. Miliony konsumentów mają już aplikację Venmo i wygodnie korzystają z niej w transakcjach finansowych. Natomiast giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase i Gemini, mogą nie być nazwami domowymi.

Niedrogie

Niska cena wywoławcza usuwa główną barierę wejścia dla nowych lub niezdecydowanych inwestorów kryptograficznych. Pojedynczy Bitcoin może mieć pięciocyfrową cenę, ale kupowanie w przyrostach $ 1 pozwala nowym inwestorom zrezygnować z czynnika zastraszania i zacząć z bardzo niskim ryzykiem.

Minimalne Opłaty

Struktura opłat Venmo jest prosta. Zostaniesz obciążony procentem tego, co kupujesz i sprzedajesz, bez dodatkowych opłat. Porównaj to z długą listą opłat Gemini, w tym 0,4% opłaty Powierniczej, 3,49% opłaty za przelew karty debetowej i 125 USD opłaty administracyjnej za wypłatę, oprócz standardowej opłaty wygodnej.

Wady zakupu krypto przez Venmo

Oczywiście korzystanie z Venmo ma również pewne ograniczenia do rozważenia, szczególnie dla weteranów kryptowalut poszukujących więcej opcji i zaawansowanych funkcji.

Ograniczona krypto do zakupu

Chociaż istnieją tysiące kryptowalut dostępnych do handlu, Venmo pozwala użytkownikom na zakup tylko czterech różnych typów kryptowalut. Podczas gdy Bitcoin i Ethereum są dostępne, inne popularne opcje, takie jak Solana, Cardano i Avalanche, nie można kupić na Venmo.

Bez Przelewów

Inne aplikacje, takie jak Coinbase, pozwalają przekonwertować saldo Bitcoina na różne rodzaje kryptowalut i możesz przenieść swoją kryptowalutę do dowolnego portfela cyfrowego. Venmo zabrania ci przenoszenia waluty z platformy lub przenoszenia salda na inne konta. Jeśli chcesz przenieść swoje środki kryptograficzne w inne miejsce, musisz najpierw je sprzedać i odkupić na innej platformie.

Ograniczone Funkcje

Inne platformy kryptograficzne dają użytkownikom różnorodność sposobów na wypłatę lub dostęp do swojej waluty. Niektóre pozwalają wypłacać pieniądze w kioskach w centrach handlowych lub sklepach spożywczych, wymieniać krypto od osoby do osoby, ładować saldo na kartę podarunkową lub kartę debetową, a nawet używać krypto jako metody płatności z głównymi sprzedawcami, takimi jak Overstock.com. ale z platformą Venmo, krypto musi zostać sprzedane, jeśli chcesz go użyć do wartości pieniężnej.

Mniej Bezpieczne

Venmo może nie być najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania kryptowaluty. W przeciwieństwie do innych platform, Venmo nie pozwala na przeniesienie krypto do własnego portfela cyfrowego. Jeśli Venmo zostanie zhakowany lub Twoje konto zostanie naruszone, złodzieje mogą szybko wyczerpać twoje zasoby kryptograficzne.. Ponadto konta kryptowalut nie są ubezpieczone, co oznacza, że utracona lub skradziona kryptowaluta nie zostanie zwrócona. Jeśli kupujesz kryptowalutę w Venmo, zalecamy, aby nie publikować swoich zakupów kryptowalut w kanale Venmo ani nie udostępniać publicznie żadnych innych informacji o swoich transakcjach. 

Ostatnie Słowo

Kupowanie kryptowaluty Na Venmo może wydawać się nowością i pod pewnymi względami tak jest. Ale jeśli chcesz zarabiać pieniądze za pomocą kryptowaluty, musisz przestrzegać tych samych sprawdzonych zasad dobrego inwestowania. 

Kupowanie kryptowalut Przez Venmo może być świetnym sposobem na rozpoczęcie nauki o nowej klasie aktywów, ale jak zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skupienie się na długoterminowych zyskach i inwestowanie tylko pieniędzy, na które możesz sobie pozwolić.

Jeśli szukasz bardziej solidnej platformy, nie zabraknie ci opcji. Cash App oferuje niestandardowe zamówienia Bitcoin, dzięki czemu możesz ustawić swoje konto, aby automatycznie kupować lub sprzedawać, gdy Bitcoin osiągnie wybraną cenę. Robinhood ustawia kołnierz na ceny, które mogą pomóc zmniejszyć straty, jeśli zmiana rynku tworzy różnicę między szacowaną ceną a rzeczywistą ceną w momencie zakupu.

Dla tych, którzy chcą uczynić krypto częścią swojego portfela, warto zmierzyć się z krzywą uczenia się i skorzystać z bardziej zaawansowanej platformy transakcyjnej. Założenie konta w Gemini może być nieco skomplikowane, ale daje dostęp do ponad 40 typów kryptowalut. Możesz również skorzystać z Gemini Earn, który oferuje do 7.4% APY na saldzie krypto. Tylko uważaj, że waluta na twoim koncie nie jest ubezpieczona FDIC. 

Kryptowaluta jest znana z dużych wahań cen, a także oszustw i zagrożeń cyberbezpieczeństwa, więc powinna być tylko niewielką częścią zróżnicowanego portfela inwestycyjnego. Eksperci zalecają trzymanie gdzieś w przedziale od 1% do 3% Twoich płynnych aktywów co najwyżej w kryptowalutach. 

Karta Kredytowa 101: Jak Działają Karty Kredytowe

Poprzedni wpis

Trendy zawodowe: ponad 100 statystyk zatrudnienia w 2022 r.

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły