Artykuły

Jak zarezerwować Najtańszy możliwy lot (uzyskać najlepsze ceny Linii Lotniczych)

0

Latanie to najlepszy sposób na dłuższe dystanse. Jest znacznie szybszy niż jazda na wycieczki dłuższe niż kilkaset mil. A jeśli wybierasz się gdzieś na Hawaje lub do Europy, powodzenia w znalezieniu mostu, który cię tam zabierze.

Nie jest tajemnicą, że bilety lotnicze mogą być drogie. Na szczęście masz do dyspozycji mnóstwo sztuczek, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na następnych latających wakacjach.

Jak zarezerwować Najtańszy możliwy lot

Latanie może być drogie, ale jeśli wiesz, co robisz, możesz zdobyć kilka świetnych ofert. Oto dziewiętnaście najlepszych sposobów, aby uzyskać najlepsze ceny linii lotniczych.

1. Kup bilety z wyprzedzeniem

Burzliwe wakacje, w których pojawiasz się na lotnisku i kupujesz bilety do pierwszego miasta, które przyciąga wzrok, mogą być ekscytujące, ale rezerwacja w ostatniej chwili jest droga. Zazwyczaj zaoszczędzisz kupując bilety z wyprzedzeniem.

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Idealne ramy czasowe na zarezerwowanie lotu to od jednego do czterech miesięcy z wyprzedzeniem w przypadku lotów krajowych i około sześciu miesięcy z wyprzedzeniem w przypadku lotów międzynarodowych.

Na przykład w ostatnim wyszukiwaniu lot w jedną stronę z Nowego Jorku do Los Angeles kosztował 308 USD przy rezerwacji na jeden dzień z wyprzedzeniem. Przy rezerwacji od trzech miesięcy do jednego miesiąca z wyprzedzeniem cena najtańszego lotu spadła do zaledwie 67 USD. 

Tymczasem lot w jedną stronę z Nowego Jorku do Londynu kosztował 277 USD przy rezerwacji z wyprzedzeniem. Koszt tej samej trasy spadł poniżej $200 przy rezerwacji pół roku wcześniej.

2. Bądź Elastyczny W Terminach Podróży

Większość ludzi wie, że są Pory roku, kiedy podróżowanie jest droższe. Zwykle wynika to z popytu. Każdy chce zobaczyć rodzinę na Święto Dziękczynienia i święta. Popularne okresy wakacji szkolnych i sezon letni to najlepsze czasy dla wycieczek rodzinnych.

Jeśli masz możliwość podróżowania poza godzinami pracy, takimi jak styczeń lub wczesna jesień, bilety mogą być znacznie tańsze niż się spodziewasz.

3. Korzystaj Z Porównywarek Cen

Istnieje wiele usług online, takich jak loty Google, które pomogą Ci porównać opcje lotów od wielu przewoźników. Po prostu wprowadź miasto, które chcesz odwiedzić i kiedy chcesz wyjechać, a silnik daje dziesiątki lotów do wyboru.

Ułatwia to porównywanie lotów różnych przewoźników, aby znaleźć najtańszą opcję.

Korzystając z tych usług, należy pamiętać, że niektórzy przewoźnicy blokują te porównywarki przed pokazaniem swoich lotów. Southwest to największa amerykańska linia lotnicza, która to robi. Jeśli chcesz porównać taryfy Southwest z innymi liniami lotniczymi, musisz wyszukać na swojej stronie internetowej. 

Po wybraniu lotu sprawdź bezpośrednio stronę linii lotniczych, aby sprawdzić, czy oferuje ona niższą cenę za ten sam bilet. Niektóre z tych porównywarek pobierają opłaty, które nie dotyczą rezerwacji bezpośrednich. A ponieważ strony te pobierają opłaty od linii lotniczych, aby się na nich pojawić, wielu przewoźników dodaje premię do taryf na porównywarkach. Ta premia przechodzi na Ciebie. 

4. Zarezerwuj we wtorek

Historycznie ludzie zalecali rezerwację lotów we wtorki, ponieważ ceny wydają się być najniższe. W ostatnich latach było to mniej prawdziwe. Badanie z 2017 roku przeprowadzone przez CheapAir.com stwierdza, że nie ma znaczącej różnicy w cenie w zależności od dnia tygodnia.

Mimo to, czasami, można znaleźć oferty we wtorek. Wykorzystanie danych zebranych w latach 2013-2017, Hopper.com (via Bloomberg) stwierdza, że rezerwacja we wtorek o północy oszczędza średnio $18 za bilet. Chociaż nie jest to ogromna ilość, to wciąż coś, więc jeśli jesteś nocną sową, równie dobrze możesz skorzystać.

5. Leć we wtorek i środę

Ludzie zwykle lubią rozpocząć swoje wakacje wcześnie w tygodniu i zakończyć je późno w tygodniu. Oznacza to, że wiele osób lata w weekendy. Wielu podróżujących służbowo kończy loty w poniedziałek lub piątek, co pozostawia środek tygodnia z niższym popytem niż inne dni.

Wtorek i środa są dwa najtańsze dni na lot i wydają się być mniej zajęty, co oznacza, że można znaleźć więcej otwartych lotów.

Istnieją wyjątki od tej reguły. Na przykład wtorek przed Świętem Dziękczynienia jest drogim dniem na lot, ponieważ jest blisko ważnego święta. Niektóre lotniska mają nietypowe wzorce ruchu, więc poświęć kilka minut, aby sprawdzić, czy jeden z lotnisk, z których korzystasz, ma inny wzór.

6. Wyjazd wcześnie i powrót późno

Ceny biletów lotniczych są ustalane w dużej mierze na podstawie popytu. Niewiele osób chce polecieć lotem czerwonych oczu lub musi pojawić się o 4 nad ranem, aby przejść przez ochronę na czas, aby złapać samolot. Oznacza to, że często można znaleźć najlepsze ceny lotów, które odlatują bardzo wcześnie rano lub późno w nocy.

Jeśli nie masz nic przeciwko lataniu w dziwnych godzinach lub nie masz problemów ze snem w samolocie, leć wcześnie lub późno. Zapłacisz mniej niż za bardziej cywilizowaną godzinę. 

7. Rozważ Tanie Linie Lotnicze

Niektóre linie lotnicze starają się, aby latanie było jak luksusowe doświadczenie. Delta i inne linie lotnicze mają poczekalnie na lotnisku, możesz latać w fotelach pierwszej klasy, jeśli chcesz zapłacić cenę, a otrzymasz dostęp do udogodnień, takich jak jedzenie i rozrywka podczas lotu.

Są też tanie linie lotnicze, takie jak Spirit i Southwest. Firmy te koncentrują się bardzo mocno na cenie. Będą cię z punktu A do punktu B, ale doświadczenie nie zawsze jest tak gładkie i przyjemne.

Ale jeśli możesz poradzić sobie z brakiem przypisanego miejsca i zrozumieć skomplikowane struktury opłat za torby rejestrowane i inne dodatki, tanie bilety lotnicze często kosztują ułamek bardziej ekskluzywnych taryf przewoźników. Tak długo, jak wiesz, w co się pakujesz, ta jedna prosta zmiana może zaoszczędzić Ci dużo pieniędzy. 

8. Rozważ Alternatywne Lotniska

Kiedy rezerwujesz lot, prawdopodobnie patrzysz na loty do najbliższego lotniska w dużym mieście. Jednak wiele miast ma wiele lotnisk pasażerskich. A nawet jeśli jest tylko jedno lotnisko w miejscu docelowym, zwykle można znaleźć mniejsze lotniska w pobliżu.

Biorąc pod uwagę mniejsze lotniska daje większe szanse na obniżenie kosztów biletu. Na przykład, jeśli wylatujesz z Bostonu, prawdopodobnie będziesz patrzył na bilety z międzynarodowego lotniska Boston Logan. Kilka minut jazdy samochodem lub pociągiem zabierze Cię na międzynarodowe lotnisko Providence T. F. Green, dając Ci więcej opcji lotu i szansę na zaoszczędzenie na podróży lotniczej.

Jeśli lecisz do miasta, na którym znajduje się wiele lotnisk pasażerskich, takich jak Nowy Jork lub Waszyngton, wyszukaj Wszystkie loty. Jeśli chcesz wylądować nieco dalej poza miastem, możesz zaoszczędzić pieniądze.

Pamiętaj tylko, że musisz pokryć dodatkowe koszty, aby dostać się do miejsca docelowego. Oznacza to, że marginalne oszczędności na przelotach mogą cię kosztować bardziej ogólnie. Jeśli zaoszczędzisz $10, korzystając z bardziej odległego lotniska, ale musisz wydać $ 40 więcej na taksówkę do hotelu, trzymaj się droższej taryfy.

9. Rozważ Loty Multistop

Latanie nonstop to najszybszy i najprzyjemniejszy sposób dotarcia tam, gdzie chcesz. Jednak płacisz premię za wygodę i szybkość.

Jeśli możesz sobie pozwolić na dodanie czasu do podróży, zapoznaj się z lotami, które obejmują lot łączony lub dwa. Dodanie tych przystanków może obniżyć całkowitą cenę.

10. Rezerwuj Osobno Loty Z Przesiadką

Ceny linii lotniczych są skomplikowane. Jest napędzany przez dynamiczne algorytmy, które aktualizują ceny w oparciu o tysiące czynników. Oznacza to, że czasami można znaleźć lepszą cenę, gdy zarezerwujesz dwa loty w jedną stronę, a nie jeden lot w obie strony. 

W ostatnich poszukiwaniach lotów między Bostonem A Orlando całkowity koszt dwóch biletów w jedną stronę wyniósł 192 USD. Lot w obie strony tym samym przewoźnikiem w tym samym czasie kosztował 195 dolarów. Oszczędności są niewielkie, ale możesz znaleźć możliwości większych oszczędności na dłuższych lotach.

Należy pamiętać, że nie ma gwarancji, że zaoszczędzisz pieniądze w ten sposób i że niektóre linie lotnicze ulepszają swoje algorytmy rezerwacji, aby wyeliminować te możliwości oszczędzania.

Dotyczy to również lotów łączonych. Jeśli znajdziesz opcję lotu z miasta A do miasta B z przystankiem w C pomiędzy, spójrz na ceny lotów z A do C i C do B. może się okazać, że dwie trasy w jedną stronę są tańsze.

11. Nośniki Mix I Match

Czasami najlepsza oferta dotyczy więcej niż jednego przewoźnika. Na przykład, jeśli jedna linia lotnicza ma świetną cenę za pierwszy etap podróży, ale wysoką cenę za odcinek powrotny, możesz zarezerwować bilet w jedną stronę u tego przewoźnika i poszukać innej linii lotniczej, aby uzyskać lepszą ofertę na odcinek powrotny.

Wiele witryn rezerwacyjnych domyślnie rozważa wielu przewoźników. Jeśli twój nie oferuje i nie oferuje takiej opcji, Wyszukaj loty w jedną stronę między miastami na planie podróży.

12. Zapisz się na Newsletter tanich lotów

Jednym z najlepszych sposobów na tanie loty jest zapisanie się do biuletynu lub usługi powiadomień o tanich lotach, takich jak tanie loty Scott lub Dollar Flight Club.

Linie lotnicze czasami obniżają ceny o ogromne kwoty przez krótki czas. Rabaty te występują losowo i mogą wystąpić celowo lub przez pomyłkę. Tanie biuletyny lotnicze monitorują te możliwości, dzięki czemu nie musisz i szybko ostrzegają cię o nich. Zarezerwuj szybko, a możesz dużo zaoszczędzić-często nawet o 50% od ceny regularnej taryfy.

Największą wadą biuletynów tanich lotów jest to, że nie ma gwarancji tanich lotów, kiedy i gdzie chcesz podróżować. Aby uzyskać najlepsze wyniki, Bądź elastyczny z dat podróży i miejsc docelowych.

13. Skonfiguruj Alerty Cenowe

Wiele usług ułatwiających rezerwację lotów, takich jak Google Flights i Expedia, pozwala skonfigurować alerty cenowe, które informują o wzroście lub spadku cen lotów. Jeśli wiesz, kiedy planujesz podróż, skorzystaj z tych powiadomień, aby dowiedzieć się, kiedy powinieneś zarezerwować najniższą cenę.

Jeśli masz już zarezerwowane bilety, usługi te nadal mogą pomóc. Jeśli ceny spadną, wiele linii lotniczych pozwala na zmianę rezerwacji tego samego lotu po niższej cenie, zwracając różnicę między ceną zapłaconą a aktualną ceną.

14. Wykorzystaj Mile dla osób często podróżujących i Punkty Rewards

Najlepszym rodzajem taniego przelotu jest bezpłatny przelot. Jeśli masz fremile Quent flyer lub punkty lojalnościowe karty kredytowej zaoszczędzone, jest to wyraźna możliwość.

Większość linii lotniczych ma program lojalnościowy, który przyznaje mile za każdym razem, gdy lecisz. Czasami możesz również gromadzić mile na inne sposoby. Po zebraniu wystarczającej liczby mil możesz wymienić je na bezpłatne bilety lotnicze. Nawet jeśli nie masz wystarczająco dużo, często możesz wykupić bilety po obniżonych cenach. 

Niektóre linie lotnicze mają inne korzyści dla osób często podróżujących, takie jak bezpłatne torby rejestrowane. Southwest nawet daje bardzo częstym lotnikom kupić jeden, dostać jedną bezpłatną ofertę na rok lub więcej z jego Companion Pass.

Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie wielu mil jest zarejestrowanie się na markową kartę kredytową linii lotniczej. Karty te dają Ci mile za każdego wydanego dolara, co oznacza, że każdy zakup pomaga Ci zbliżyć się do bezpłatnych wakacji.

Nawet jeśli nie masz karty kredytowej rewards, która współpracuje z konkretną linią lotniczą, emitenci tacy jak Chase i American Express pozwalają wymienić punkty na podróż po obniżonych cenach lub przenieść je do programu lojalnościowego preferowanej linii lotniczej.

15. Porównaj ceny biletów indywidualnych i grupowych

Jeśli rezerwujesz loty dla więcej niż jednej osoby, porównaj cenę biletu przy rezerwacji indywidualnej i grupowej.

Na przykład może się okazać, że rezerwacja pojedynczych biletów kosztuje 100 USD za osobę, podczas gdy rezerwacja lotów dla czteroosobowej grupy kosztuje 440 USD. O ile nie masz nic przeciwko rezerwacji osobnych biletów, możesz zaoszczędzić pieniądze, rezerwując indywidualne wycieczki.

16. Szukaj w trybie Incognito

Linie lotnicze dostosowują ceny za swoje loty codziennie lub nawet co godzinę. Czasami będą one dynamicznie dostosowywać ceny w oparciu o takie czynniki, jak to, czy szukałeś 

Na przykład, jeśli szukałeś biletów do Miami na obchody Nowego Roku każdego dnia przez ostatni tydzień, możesz zauważyć, że ceny zaczynają rosnąć. Pliki cookie w przeglądarce internetowej informują witrynę linii lotniczych o tym, że szukasz lotów, więc witryna zwiększa cenę, mając nadzieję, że i tak dokonasz rezerwacji.

Jeśli korzystasz z przeglądarki incognito, witryny linii lotniczych i witryny wyszukiwania lotów nie będą w stanie śledzić Twoich wyszukiwań, więc możesz znaleźć niższą cenę.

17. Szukaj ofert lotów „Ukryte miasto”

Latanie w ukrytym mieście to kontrowersyjna praktyka, na którą linie lotnicze marszczą brwi. Jednak może to zaoszczędzić ogromne ilości pieniędzy.

Wyobraź sobie, że chcesz polecieć z Orlando na międzynarodowe lotnisko im. Johna F. Kennedy ’ ego w Nowym Jorku. Bilet może kosztować około $400. Ta sama linia lotnicza oferuje również trasę z Orlando do Syracuse w Nowym Jorku za 350 dolarów. Ta trasa ma krótki postój na JFK.

Aby ukończyć rezerwację ukrytego miasta, zarezerwujesz lot z Orlando do Syracuse, wysiądziesz z samolotu, gdy przyleci do JFK i celowo przegapisz połączenie.

Oferty te są trudne do znalezienia na własną rękę, ale strony takie jak Skiplagged.com istnieć, by je odkryć. Jednak linie lotnicze nie lubią, gdy klienci to robią i zakazali ludziom lotów za nadużywanie tej taktyki w przeszłości. Możesz również znaleźć bilet na lot powrotny, ponieważ przegapiłeś część planu podróży.

Podczas korzystania z ukrytych lotów miejskich nie możesz sprawdzić swoich bagaży, ponieważ zostaną one automatycznie wysłane do przypuszczalnego miejsca docelowego. Jeśli jesteś gotów zrezygnować z tej wygody i ryzyko zostanie tymczasowo uwięziony, ukryte miasto rezerwacji można zaoszczędzić ogromne sumy.

18. Sprawdź ceny w innych walutach

Jeden z trudniejsze sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na podróżach międzynarodowych to zarezerwowanie lotu za pomocą innej waluty. Większość Amerykanów jest przyzwyczajona do używania dolara, ale nic nie mówi, że nie można zarezerwować lotu do Europy w Euro.

Niektóre linie lotnicze pozwolą Ci wybrać wersję strony, którą przeglądasz podczas pierwszej wizyty na stronie. Możesz po prostu wybrać kraj inny niż USA, aby zobaczyć ceny w innych walutach. W niektórych przypadkach musisz użyć usługi VPN, aby przekonać witrynę, że dokonujesz rezerwacji z innego miejsca, aby uzyskać możliwość zapłaty w innej walucie.

W zależności od kursu wymiany i wszelkich opłat, które płacisz za wymianę waluty, możesz czasami zaoszczędzić pieniądze, rezerwując loty w obcej walucie. Jest to szczególnie przydatne, jeśli korzystasz z międzynarodowych linii lotniczych.

19. Szukaj specjalnych programów rabatowych

Jedna z klasycznych strategii wyszukiwania ofert, szukanie specjalnych zniżek, nadal ma zastosowanie, jeśli chodzi o rezerwację lotów. Niektóre linie lotnicze mają programy zniżkowe dla grup, takich jak weterani, wojskowi aktywni lub studenci.

Istnieją również linie lotnicze, które oferują zniżki w określonych sytuacjach, takich jak podróże z powodu śmierci w rodzinie. Często tak zwana Zniżka żałobna wynosi 10%. Zazwyczaj musisz zarezerwować przez telefon, aby uzyskać preferowaną cenę.

Rezerwując lot, zrób kilka badań, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakieś programy rabatowe, do których kwalifikujesz się, aby upewnić się, że oszczędzasz każdego dolara, który możesz.

Ostatnie Słowo

Znalezienie najlepszych ofert lotów to połączenie sztuki i nauki. Czasami masz szczęście i dostajesz świetną ofertę na wycieczkę bez żadnych problemów. Innym razem, trzeba użyć strategii z tej listy, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą ofertę.

Tylko nie zapominaj, że loty to tylko część podróży. Musisz zarezerwować hotel i transport w miejscu docelowym też. Jeśli poświęcisz trochę czasu, aby znaleźć oferty na każdy aspekt swojej podróży, może to zaoszczędzić dużo pieniędzy na dłuższą metę.

To jest przypomnienie, aby wykonać coroczny audyt subskrypcji

Poprzedni wpis

Pięć fantastycznych nawyków finansowych, które zajmują mniej niż 10 minut

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły