Artykuły

Jak poprosić o podwyżkę – i ją uzyskać: przewodnik krok po kroku

0

Jeśli ciężko pracowałeś, przekraczałeś oczekiwania i osiągałeś większe cele, ale nadal nie otrzymałeś podwyżki — może nadszedł czas, aby o nią poprosić.

Ale jeśli prośba o podwyżkę brzmi onieśmielające dla Ciebie, nie szukaj dalej niż ten przewodnik krok po kroku, jak poprosić o podwyżkę dla zwiększenia pewności siebie, aby poprosić o zasłużoną podwyżkę płacy.

Co zrobić przed prośbą o podwyżkę

Prośba o podwyżkę nie jest niczym niezwykłym, zwłaszcza jeśli wiesz, że byłeś cenionym pracownikiem w Twojej firmie-w rzeczywistości tylko 37 procent pracowników prosiło o podwyżkę wcześniej.

Jednak przed prośbą o podwyżkę, istnieje kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Czynniki te obejmują: Jak długo pracujesz dla firmy, sytuację finansową firmy i plany promocyjne, a także jakość twoich wyników.

Oceniając powody podwyżki, weź pod uwagę to, co wnosisz do zespołu i zbieraj opinie i osiągnięcia podczas zatrudnienia.

 

Jak poprosić o podwyżkę

Najlepszym sposobem, aby poprosić o podwyżkę, i zwiększyć swoje szanse na uzyskanie jednego, jest być przygotowanym. Jeśli nie czujesz się jeszcze wystarczająco pewnie, aby poprosić o podwyżkę, na którą zasługujesz, wykonaj nasze 10 kroków i wskazówek, jak poprosić o podwyżkę w pracy:

1. Wymyśl najlepszy czas, aby poprosić o podwyżkę

Wybór odpowiedniego czasu, aby poprosić o podwyżkę może pomóc zwiększyć swoje szanse na uzyskanie jednego. Zazwyczaj najlepszym czasem, aby poprosić o podwyżkę jest:

  • podczas przeglądów wydajności
  • po pomyślnym zakończeniu dużego projektu
  • po otrzymaniu odpowiedniej ilości pozytywnych opinii
  • gdy zwiększa się Twoje obciążenie pracą
  • kiedy twój menedżer jest przystępny i wolny od stresu

Chociaż Prośba o podwyżkę w tych czasach ma sens, ważne jest również, aby wziąć pod uwagę inne czynniki, które mogą mieć wpływ na twoje szanse na uzyskanie podwyżki. Oto kilka pytań, które należy sobie zadać, wybierając najlepszy czas, aby zadać:

  • Jak wygląda kondycja finansowa firmy? Jeśli źle się czujesz, podwyżki wynagrodzeń mogą nie być w tej chwili możliwe.
  • Kiedy odbywa się ocena podatkowa firmy? Zazwyczaj pracodawcy sporządzają plany rekompensat po zakończeniu oceny budżetu.
  • Jak duże jest obciążenie pracą menedżera? Jeśli menedżer musi skupić się na innych rzeczach lub jest pod dużym stresem, może to nie być najlepszy czas, aby zapytać.

2. Badania Trendów Płacowych

Ale co to jest odpowiednia podwyżka? Aby lepiej zrozumieć, o jaką podwyżkę płac powinieneś poprosić, poświęć trochę czasu na zbadanie trendów płacowych w Twojej okolicy. Przyjrzenie się, ile zarabiają inni pracownicy w tej samej dziedzinie, może pomóc w lepszym zrozumieniu potencjalnego poziomu wynagrodzenia.

Jeśli większość pozycji w twoim obszarze oferuje więcej niż to, co robisz, możesz użyć go jako dźwigni, prosząc o podwyżkę. Możesz również badać oferty pracy i porównywać Kwalifikacje z własną pozycją i osiągnięciami, aby pomóc ci określić wzrost wynagrodzenia, który ma największy sens.

Zobacz średnie wynagrodzenia w USA

3. Zrób listę swoich kwalifikacji i osiągnięć

Twoje kwalifikacje i osiągnięcia mogą pomóc ci zbudować lepszy przypadek, dlaczego pytasz o podwyżkę. Skompiluj listę wszystkich swoich kwalifikacji, takich jak wykształcenie, certyfikaty, lata doświadczenia i miękkie i humiejętności ard. Następnie zapisz listę wszystkich swoich osiągnięć podczas zatrudnienia. Nie sprzedawaj się krótko, bądź konkretny dzięki liczbom, opiniom i wszelkim wartościom, które wnosisz do firmy.

4. Wymyśl numer podwyżki

Więc o co należy prosić o rozsądną podwyżkę? Chociaż pracodawcy oczekują, że w 2022 r. zapłacą średnio 3-procentową podwyżkę, nie ma ustalonej kwoty, ile może wynosić podwyżka pensji.

Z powiedział, że, jest konkretny z tym, o co pytasz zwiększy swoje szanse na uzyskanie podwyżki. Niezależnie od tego, czy będziesz prosić o wzrost procentowy, czy o określoną liczbę, przeprowadzanie badań na temat trendów płacowych i zbieranie kwalifikacji i osiągnięć pomoże Ci również zdecydować, ile podwyżki zasługujesz.

Mając na uwadze odpowiednią liczbę i przyczyny, możesz teraz zaplanować spotkanie ze swoim menedżerem.

5. Umów się na spotkanie

Następnym krokiem jest skonfigurowanie spotkania z menedżerem lub przełożonym. Idealnym sposobem, aby poprosić o podwyżkę jest osobiście – lub poprzez rozmowę wideo, jeśli pracuje zdalnie-najlepiej prywatnie. Aby pokazać profesjonalizm, unikaj dyskusji o potencjalnym podwyżce za pośrednictwem poczty elektronicznej lub we wspólnych obszarach w miejscu pracy.

Niezależnie od tego, czy będziesz prosić o podwyżkę podczas przeglądu wydajności, czy planujesz całkowicie oddzielne spotkanie, ważne jest, aby poinformować swojego menedżera o swoich planach. Oto jak można do tego podejść:

 

 

„Chciałbym umówić się na spotkanie w celu omówienia mojego odszkodowania. Czy możesz dać mi znać, który dzień i godzina pracy najlepiej dla ciebie?”

„Czy podczas naszego spotkania oceniającego wyniki miałbyś coś przeciwko, gdybyśmy poświęcili trochę czasu na omówienie mojego wynagrodzenia?”

6. Przygotuj Się.

Po zaplanowaniu spotkania nadszedł czas, aby się do niego przygotować. Przygotowanie tego, co powiesz, może pomóc Ci poczuć się pewniej podczas spotkania. Poświęć trochę czasu na przećwiczenie swojej prezentacji i zbierz wszystko, co będziesz prezentował swojemu menedżerowi.

Może to być również dobry moment na zaplanowanie odpowiedzi na możliwe pytania, które zadaje menedżer. Ponadto przygotuj się na wszystko, co nieoczekiwane, takie jak spotkanie, które musi zostać skrócone.

Przygotowując się do spotkania, rozważ stworzenie i przećwiczenie scenariusza, aby upewnić się, że wypełniłeś wszystkie swoje punkty:

Zacznij Od Dobrego Otwieracza

Zacznij od podziękowania menedżerowi za poświęcenie czasu na spotkanie z Tobą i jasno określ cel tego spotkania. Nadszedł czas, aby wspomnieć, że chciałbyś omówić swoje osiągnięcia i wynagrodzenie.

 

„Dziękuję za poświęcenie czasu na spotkanie ze mną dzisiaj. Cieszę się czasem [Wstaw pozycję] przez ostatnie [wstaw numer] lata i myślałem o tym, jak bardzo się rozwinąłem i o mojej przyszłości tutaj w [Wstaw nazwę firmy]. Cieszę się, że mogę nadal pomagać firmie w rozwoju i pracować nad zwiększeniem moich obowiązków. Z tego powodu chciałbym omówić moje odszkodowanie”.

Wyłóż Szczegóły

Po tym, jak Twój menedżer potwierdzi, że jest to dobry czas na rozmowę i jest otwarty na dyskusję, możesz śledzić szczegóły. Porozmawiaj z nimi o podwyżce, na którą uważasz, że zasługujesz, o konkretnym numerze, który wymyśliłeś, jak wymyśliłeś ten numer i dlaczego na niego zasługujesz.

�W czasie mojej pracy w [Wstaw nazwę firmy] wziąłem na siebie odpowiedzialność [Wstaw listę obowiązków]. Doprowadziło to do osiągnięcia kluczowych celów firmy ,takich jak [insert goals achived]. Ostatnio przejąłem również odpowiedzialność za [Wstaw nowe obowiązki], co doprowadziło do [Wstaw mierzalne wyniki]. Otrzymałem również pozytywne opinie od [Wstaw członków zespołu, działy lub klientów], które podkreślają wartość, jaką wnoszę zespołowi.

 

Po otrzymaniu tej informacji zwrotnej i ponownym zapoznaniu się z moimi osiągnięciami, zostałem zachęcony do przeprowadzenia badań płacowych. Moje badania przeprowadziłem przez [Wstaw jak przeprowadzono badania]. Opierając się na podobnych stanowiskach z podobnymi obowiązkami, ustaliłem, że [Wstaw roczny lub miesięczny] wzrost wynagrodzenia w wysokości [Wstaw kwotę lub procent w dolarach] jest porównywalny z moimi osiągnięciami, umiejętnościami i obowiązkami”.

Zamknij Boisko

Po ustaleniu szczegółów Zakończ przemówienie, określając swoje cele i prosząc o ponowne rozpatrzenie odszkodowania.

 

„Biorąc pod uwagę te punkty, moim celem jest nadal być ważnym atutem tej firmy w [Wstaw nazwę firmy]. Byłbym wdzięczny, gdybyśmy mogli ponownie rozważyć moje odszkodowanie w tym czasie i omówić rozsądną podwyżkę dla obu stron”.

7. Poproś o podwyżkę

W tym momencie przygotuj się na wstrząsające spotkanie i zdobądź podwyżkę, na którą zasługujesz. Pamiętaj, aby przyjechać wcześniej i ubierać się odpowiednio, tak jak na nową rozmowę kwalifikacyjną. Przyjdź z otwartym umysłem i przekonaniem, że przygotowałeś się do tego spotkania i masz odpowiednie kwalifikacje.

8. Oczekuj Pytań

Po ustaleniu wszystkich szczegółów bądź gotowy odpowiedzieć na pytania od swojego menedżera. Mogą zapytać o to, dlaczego i jak zdecydowałeś się na kwotę podwyżki lub więcej szczegółów na temat swoich osiągnięć.

Oprócz tych pytań, Twój menedżer może również chcieć negocjować kwotę podwyżki, o którą prosisz, więc ważne jest, aby nauczyć się taktyk negocjacyjnych i zaplanować różne kwoty podwyżek, które są nadal rozsądne dla ciebie.

9. Podziękuj Swojemu Menedżerowi

Na koniec spotkania jeszcze raz podziękuj swojemu menedżerowi za poświęcenie czasu na rozpatrzenie TWOJEJ prośby. Po spotkaniu wyślij e-mail z podziękowaniem za poświęcony czas i podkreśl ważne aspekty spotkania, takie jak twoje osiągnięcia i twoja prośba.

10. Bądź Przygotowany Na Odpowiedź

Możesz oczekiwać, że nie otrzymasz od razu odpowiedzi od swojego menedżera. Jeśli powiedzą „może”, możesz zapytać, czy byłoby w porządku śledzić i zaplanować spotkanie w przyszłości w celu omówienia decyzji. Jeśli powiedzą „Nie”, zapytaj o powody swojej decyzji i jak możesz zarobić podwyżkę w przyszłości.

Rzeczy, których należy unikać, prosząc o podwyżkę

Po naszych 10 kroków, jak poprosić o podwyżkę może zagwarantować większe szanse na uzyskanie jednego. Jednak, aby upewnić się, że jeszcze bliżej do zarabiania podwyżki, istnieje kilka rzeczy, których należy unikać.

Skupienie się na przyczynach osobistych

Unikaj skupiania się na osobistych przyczynach, dla których wnioskujesz o podwyżkę, takich jak konieczność płacenia rachunków lub uczucie wypalenia. Prosząc o podwyżkę, powinieneś skupić się na tym, co zrobiłeś dla firmy i jak możesz przyczynić się do jej rozwoju.

Pytanie we Wroczas ng

Podobnie jak jedna z naszych porad, musisz znaleźć odpowiedni czas, aby poprosić o podwyżkę. Z tego powodu unikaj proszenia o podwyżkę w czasie, gdy firma znajduje się w złej sytuacji finansowej lub gdy nie masz wystarczająco dużo znaczących osiągnięć, aby przedstawić.

Wymyślanie błędnych liczb i osiągnięć

Pokazywanie swoich osiągnięć za pomocą danych jest bardzo ważne, aby namalować obraz tego, co zrobiłeś dla firmy. Jednak nie staraj się, aby te liczby wyglądały na większe i lepsze niż w rzeczywistości są i nie bierz zasług za osiągnięcia innych ludzi. Jeśli byłeś częścią projektu zespołowego, nadal możesz wspomnieć, jak pomogłeś i co twój zespół osiągnął dzięki Twojemu wkładowi.

Sprzedając Się Krótko

Prośba o podwyżkę to twój czas, aby zabłysnąć i pokazać pracodawcy wszystko, co osiągnąłeś, więc nie sprzedawaj się krótko. Staraj się być pewny siebie i konkretny z tym, co prezentujesz i pokaż, jak możesz być wielkim atutem dla firmy.

Mówienie Złych Rzeczy

Powinieneś również uważać na to, jak wypowiadasz to, co chcesz powiedzieć. Oprócz praktykowania scenariusza, ważne jest również, aby unikać mówienia takich rzeczy jak „potrzebuję więcej pieniędzy” lub „myślę, że zasługuję.”Mówienie takich rzeczy może utrudnić szanse na uzyskanie podwyżki.

 

The Bottom Line

Chociaż 30 procent ludzi zgłosiło, że dostało podwyżkę, zanim jeszcze musieli poprosić o podwyżkę, Prośba o podwyżkę jest nadal normalną częścią pracy. Jeśli uważasz, że wiele osiągnąłeś podczas zatrudnienia i zasługujesz na to, nie wahaj się i postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak poprosić o podwyżkę.

Źródła: Payscale

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Jak wybrać odpowiednią cenę wykonania i datę wygaśnięcia opcji

Poprzedni wpis

Jak korzystać z konta oszczędności zdrowotnych (HSA) do inwestowania emerytalnego

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły