Artykuły

Greenlight Review – karta debetowa dla dzieci

0

Greenlight to przyjazna dla rodziny aplikacja do zarządzania pieniędzmi. Został zaprojektowany, aby uczyć dzieci odpowiednich do wieku koncepcji finansowych-jak zarabiać, wydawać i oszczędzać odpowiedzialnie. Daje dzieciom kontrolę nad swoimi finansami bez całkowitego zdejmowania smyczy rodzicielskiej.

Greenlight jest wszechstronny. Funkcje aplikacji obejmują płatności za prace domowe, konfigurowalne płatności zasiłków, alerty dotyczące wydatków na karty debetowe w czasie rzeczywistym i szybkie transfery osobiste między użytkownikami. Doładowalna przedpłacona karta debetowa Greenlight jest akceptowana prawie wszędzie, gdzie Mastercard, z pewnymi ważnymi wyjątkami dla sprzedawców niestosujących się do wieku. Plany o wyższej cenie dodają przyjazną dla dzieci platformę inwestycyjną, ochronę przed kradzieżą tożsamości i nie tylko.

Zastanawiasz się, czy Greenlight jest odpowiedni dla Twojej rodziny? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o jego planach, funkcjach i ogólnej przydatności dla rodziców i dzieci. 

Plany Greenlight i ceny

Greenlight ma trzy niedrogie plany: Greenlight , Greenlight + Invest i Greenlight Max. Oto jak się układają.

Greenlight

Za $ 4.99 miesięcznie, podstawowy plan Greenlight oferuje:

Karty debetowe dla maksymalnie pięciorga dzieci

Twój plan Greenlight zawiera do pięciu kart debetowych Prepaid Mastercard. Każda karta posiada:

 • Mastercard Zero Liability protection
 • Ubezpieczenie FDIC do 250 000 USD
 • Zabezpieczone salda oszczędnościowe
 • Powiadomienia o wydatkach dzieci w czasie rzeczywistym dla rodziców
 • Sterowanie włączaniem/wyłączaniem aplikacji (wyłączanie lub włączanie karty za pomocą kranu)
 • Możliwość zalogowania się za pomocą touch lub face ID
 • Przelewy błyskawiczne na karty debetowe dla dzieci
 • Integracja z mobilnymi aplikacjami płatniczymi, takimi jak Apple Pay i Google Pay

Zauważ, że chociaż te karty działają jak konta kontrolne i mają ubezpieczenie FDIC, technicznie nie są to Konta bankowe.

Łapówki Oszczędnościowe

Ty lub Twoje dzieci możesz skonfigurować Greenlight, aby zaokrąglić zakupy kartą debetową do następnego dolara i zdeponować różnicę w oszczędnościach — świetny sposób na stopniowe zwiększenie oszczędności w czasie.

Odsetki Wypłacone Rodzicom

Możesz zwiększyć oszczędność swoich dzieci z własnej kieszeni dzięki odsetkom wypłacanym przez rodziców. Po prostu wybierz, co chcesz, aby twoje dzieci zarabiały na swoich saldach oszczędnościowych i Wypłać je z połączonego konta.

Zasiłki i zasiłki

Możesz przypisywać zadania dzieciom w aplikacji Greenlight i wysyłać płatności po ich zakończeniu lub konfigurować cykliczne wypłaty zasiłków w odstępach miesięcznych lub tygodniowych.

Aplikacja edukacyjna dla dzieci i rodziców

Aplikacja Greenlight zawiera przyjazne dla użytkownika Moduły edukacyjne, które uczą dzieci podstawowych koncepcji finansowych i umożliwiają rodzicom dzielenie się swoją wiedzą finansową z pewnością. Wybieraj spośród artykułów, filmów, quizów i innych, które mają na celu zwiększenie umiejętności finansowych.

Podstawowe Narzędzia Finansowe

Narzędzia finansowe Greenlight ułatwiają zarządzanie codziennymi wydatkami, odkładanie oszczędności i zwracanie. Trzy różne wiadra pomagają rozdzielić te trzy różne rodzaje funduszy. Użytkownicy kid mają swobodę w ustalaniu i dążeniu do dostosowywania celów oszczędności.

Kontrola Rodzicielska

Aplikacja Greenlight jest wyposażona w konfigurowalną kontrolę rodzicielską, którą można dostosować w miarę wzrostu dzieci. Możesz na przykład wybrać, gdzie akceptowana jest karta debetowa Greenlight Twojego dziecka, ograniczyć wypłaty z bankomatów i ustawić limity wydatków na poziomie kategorii lub sklepu.

Nagroda Greenlight Savings

Na podstawowym planie Greenlight, protected salda oszczędnościowe zarabiają 1% oszczędności (rocznie). Ta nagroda odnosi się do $5,000 (średnie dzienne saldo), po czym salda oszczędnościowe nie otrzymują dalszych nagród.

Greenlight + Invest

Za $ 7.99 miesięcznie Greenlight + Invest zachowuje wszystkie funkcje planu podstawowego Greenlight i dodaje:

Inwestowanie Dla Dzieci

Przyjazna dzieciom platforma inwestycyjna Greenlight oferuje:

 • Rachunek maklerski prowadzony w imieniu rodzica
 • Minimalne saldo tylko $1
 • Udział ułamkowy inwestowanie w akcje kwalifikowane
 • Brak opłat handlowych
 • Zgoda rodziców na wszystkie transakcje

Należy pamiętać, że papiery wartościowe przechowywane na koncie dziecka są zarejestrowane na właściciela rodzica. Ponieważ nie jest to rachunek powierniczy, ani własność rachunku, ani indywidualne akcje nie przechodzą, gdy dziecko osiągnie wiek pełnoletności.

Inwestowanie Dla rodziców

Greenlight oferuje oddzielną opcję inwestowania dla rodziców. Jest to również rachunek maklerski prowadzony w imieniu rodzica, ale rezygnuje z zgody rodziców na transakcje. Podobnie jak w przypadku konta dziecka, to Konto rodzica jest do wyłącznej dyspozycji dorosłego właściciela.

Greenlight Max

Za $ 9.99 miesięcznie Greenlight Max zachowuje wszystkie funkcje dwóch tańszych planów i dodaje:

2% Zniżki

Użytkownicy Greenlight Max otrzymują dodatkowe 1% oszczędności na kwalifikujących się saldach oszczędnościowych za łączną kwotę 2%. Obowiązuje ten sam średni dzienny limit salda w wysokości 5000 USD.

Zwrot gotówki z kwalifikujących się zakupów

Dzięki Greenlight Max twoje dzieci zarabiają 1% zwrotu gotówki na kwalifikujących się zakupach kartą debetową.

Priorytetowa Obsługa Klienta

Użytkownicy Greenlight Max kwalifikują się do priorytetowej obsługi klienta. Jeśli chcesz skontaktować się z zespołem obsługi klienta aplikacji, będziesz cieszyć się dostępem z pierwszej linii.

Ochrona Przed Kradzieżą Tożsamości

Greenlight Max jest wyposażony w bezpłatną ochronę przed kradzieżą tożsamości dla całej rodziny, nie tylko dzieci. Obejmuje to:

 • Monitorowanie kradzieży tożsamości
 • Alerty o kradzieży tożsamości
 • Przywrócenie tożsamości

Ochrona Telefonu Komórkowego

Greenlight ’ s cellphone Protection plan zapewnia zasięg do pięciu telefonów. Polisa obejmuje szkody, straty i kradzieże, z zastrzeżeniem obowiązujących limitów ochrony. 

Ochrona Zakupów

Świadczenie to zapewnia ochronę finansową za uszkodzenia lub kradzież kwalifikujących się przedmiotów zakupionych za pomocą karty debetowej Greenlight, z zastrzeżeniem limitów wartości w dolarach i innych ograniczeń.

Dodatkowe funkcje Greenlight

Bez względu na to, który plan wybierzesz, możesz skorzystać z tych dodatkowych funkcji i możliwości Greenlight.

Konfigurowalna Karta Debetowa Greenlight

Za jednorazową opłatą w wysokości 9,99 USD możesz dostosować swoją kartę debetową Greenlight za pomocą wybranego zdjęcia. Może to być selfie, zdjęcie ulubionego zwierzaka, poruszający krajobraz lub Martwa natura — cokolwiek ci się podoba.

Prezent Greenlight

Funkcja prezentu Greenlight ułatwia wysyłanie pieniędzy do każdego użytkownika Greenlight, nawet jeśli sam nie masz konta Greenlight. 

Transakcje Międzynarodowe

Możesz używać swojej karty debetowej Greenlight za granicą, prawie wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard. Zakupy międzynarodowe nie wiążą się z opłatami za transakcje zagraniczne, chociaż wahania kursów walut mogą mieć wpływ na ich rzeczywistą wartość w dolarach.

Program Poleceń

Greenlight ma hojny program poleceń, który płaci Tobie i newly polecił klientów po pomyślnym zarejestrowaniu się przy użyciu unikalnego kodu polecającego. Bonusy za polecenie różnią się, a program może ulec zmianie w dowolnym momencie; zobacz jego warunki, aby uzyskać więcej informacji.

Million Bazillion Podcast

Greenlight ’ s Million Bazillion to zabawny, dostosowany do wieku podcast, który sprawia, że podstawowe i pośrednie koncepcje finansowe są dostępne dla dzieci Greenlight.

Zalety Greenlight

Greenlight ma kilka znaczących zalet, w tym przejrzyste i uczciwe ceny oraz wiele wartości dodanych dla użytkowników, którzy uaktualnią do Greenlight Max.

 • Brak Ukrytych Opłat. Greenlight ma nieuniknioną miesięczną opłatę. Z drugiej strony nie znajdziesz tutaj żadnych ukrytych opłat-miesięczny koszt jest przejrzysty, a koszty dodatkowe nie są zbyt duże, poza jednorazową opłatą za niestandardowe karty.
 • Brak Minimalnego Wieku. Dzieci w każdym wieku mogą uczestniczyć w Greenlight. Nie ma tu limitu wieku.
 • Konfigurowalna Kontrola Rodzicielska. Potężna Kontrola rodzicielska Greenlight pozwala ustawić limity wydatków na karty dziecka do kategorii, a nawet do poziomu sklepu. To o wiele większa kontrola niż w przypadku tradycyjnego konta czekowego.
 • Płatności za prace domowe i tygodniowy lub miesięczny zasiłek. Greenlight ułatwia przydzielanie obowiązków i nagradzanie dzieci za ich wykonanie – oraz wypłacanie tygodniowych lub miesięcznych Diet za pośrednictwem bezpośredniego depozytu.
 • Rachunki inwestycyjne dla rodziców i dzieci. Greenlight + Invest dodaje konta inwestycyjne dla rodziców i dzieci, chociaż oba pozostają w imieniu rodziców. 
 • Użytkownicy Greenlight Max otrzymują zwrot gotówki za kwalifikujące się Zakupy. Jako użytkownik Greenlight Max otrzymasz 1% zwrotu gotówki na kwalifikujące się zakupy kartą debetową.
 • Użytkownicy Greenlight Max otrzymują ochronę przed kradzieżą tożsamości i nie tylko. Greenlight Max zawiera wiele potencjalnie użytecznych wartości, w tym ochronę przed kradzieżą tożsamości dla całej rodziny i ochronę zakupu kwalifikujących się przedmiotów zakupionych za pomocą kart Greenlight.

Wady Greenlight

Zielone światło nie jest idealne. Jego wady obejmują nieuniknioną miesięczną opłatę i limit zysków z oszczędności.

 • Wszystkie plany Greenlight mają miesięczną opłatę. Greenlight nie ma darmowego planu. Jeśli chcesz użyć go do zwiększenia finansowego IQ swoich dzieci, musisz zapłacić co najmniej $4.99 miesięcznie. To więcej niż rozsądne za to, co dostajesz, ale musisz za to zapłacić.
 • Greenlight Czapki oszczędności nagrody na $ 5,000 średnie dzienne saldo . Greenlight oferuje dobre oprocentowanie kwalifikujących się sald-od 1% do 2%, w zależności od Twojego planu. Niestety, ta stawka — która Greenlight nazywa nagrodą oszczędnościową-dotyczy tylko pierwszych $ 5,000 w średnich dziennych saldach każdego miesiąca. Jeśli Twoje dziecko zgromadzi więcej na swoim chronionym koncie oszczędnościowym, nie zarobi na tym nic.
 • Greenlight nie oferuje karty kredytowej. Jeśli chcesz zbudować kredyt dla swoich dzieci za pomocą podstawowej karty kredytowej lub kredytu na budowę kredytu, Greenlight nie może pomóc. 

Ostatnie Słowo

Greenlight to kompleksowa aplikacja do zarządzania pieniędzmi dla dzieci i rodziców. Dzięki doładowywanym kartom debetowym Prepaid Mastercard dla maksymalnie pięciorga dzieci, konfigurowalnym kontrolom wydatków i celom finansowym oraz wielu dodatkom w wyższych cenach, jest to potężne narzędzie dla każdego, kto chce dać swoim dzieciom przewagę na drodze do wolności finansowej.

Greenlight ma pewne wady, takie jak brak darmowego planu i żadnych narzędzi do budowania kredytów. Ale są one Pomniejsze w wielkim schemacie rzeczy. Dlaczego więc nie zarejestrować się i sprawdzić, czy Greenlight może zmienić Finanse Twojej rodziny? 

Czy można żyć bez samochodu?

Poprzedni wpis

12 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na weselu docelowym

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły