Artykuły

Recenzja EY TaxChat-czy jest to usługa profesjonalnego przygotowania podatkowego dla Ciebie?

0

Tradycyjnie podatnicy mieli tylko kilka możliwości złożenia zeznania podatkowego. Mogą odwiedzić lokalną firmę księgową lub sieć przygotowania podatku detalicznego lub przygotować własny zwrot online.

To było wtedy. Technologia umożliwia teraz pracę z fiskusem w dowolnym miejscu na świecie bez wychodzenia z zacisza własnego domu. 

EY TaxChat jest jedną z takich opcji. Jest to usługa firmy Ernst & Young, międzynarodowej firmy świadczącej profesjonalne usługi, popularnie znanej jako EY. EY TaxChat łączy cię z profesjonalistą EY tax, który może przygotować i złożyć federalne i stanowe deklaracje podatkowe.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o EY TaxChat i zdecydować, czy jest to odpowiednia opcja dla Ciebie.

Najważniejsze cechy EY TaxChat

Kilka funkcji EY TaxChat odróżnia go od oprogramowania podatkowego dla MAJSTERKOWICZÓW. Co najważniejsze, możesz liczyć tutaj na obszerną listę dokumentów podatkowych, a twoje zeznanie jest zawsze przygotowywane przez licencjonowanego specjalistę podatkowego.

Prosty Proces Przygotowania Podatków

Aby rozpocząć korzystanie z EY TaxChat, wystarczy zarejestrować się na stronie www.podatek.czat lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej dostępnej dla urządzeń z systemem iOS w App Store lub Android w Google Play. Wtedy:

 1. Odpowiedz na kilka pytań dotyczących twojej sytuacji podatkowej w ubiegłym roku. Na przykład, czy masz kredyt hipoteczny lub na utrzymaniu? Jesteś samozatrudniony lub posiadasz małą firmę? Czy masz dochody z odsetek, dywidend i zysków kapitałowych? Czy jesteś właścicielem nieruchomości na wynajem?
 2. Na podstawie udzielonych odpowiedzi EY TaxChat oferuje niezobowiązującą ofertę o stałej opłacie za przygotowanie deklaracji podatkowych przez specjalistę EY tax.
 3. Jeśli chcesz iść do przodu, EY TaxChat przypisuje twój zwrot do tax pro.
 4. Prześlij dokumenty, wykonując zdjęcie telefonem lub przesyłając je z komputera do bezpiecznego portalu internetowego EY.
 5. W każdej chwili porozmawiaj z specjalistą ds. podatków EY, aby omówić zwroty lub przekazać dodatkowe informacje.

Gdy tax pro zakończy przygotowywanie deklaracji, użytkownik przejrzy i upoważni EY do złożenia deklaracji drogą elektroniczną.

Podatki przygotowane przez licencjonowanego specjalistę podatkowego

Niektóre sieci zajmujące się przygotowywaniem podatków detalicznych i usługi składania podatków online oferują pomoc od „specjalisty ds. podatków”, ale definicja specjalisty ds. podatków różni się w zależności od firmy. Niektórzy mogą mieć tylko kilka godzin treningu.

Przygotowujący EY TaxChat są CPA lub Ea z doświadczeniem w przygotowywaniu federalnych, stanowych i lokalnych deklaracji podatkowych. Dodatkowo, oni rzeczywiście przygotować zeznania podatkowe—nie tylko odpowiedzieć na pytania podczas składania zeznania na własną rękę. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje zeznania podatkowe są dokładne.

Obszerny wykaz dokumentów podatkowych

Jedną z trudnych części przygotowania zeznania lub o przygotowanie podatku obsługiwać go dla Ciebie jest wiedząc, jakie informacje potrzebne do złożenia zeznania.

Po złożeniu wniosku w EY TaxChat system udostępnia listę wymaganych dokumentów na podstawie odpowiedzi udzielonych na wstępne pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz robić zdjęcia dokumentów za pomocą telefonu i przesyłać je za pomocą aplikacji EY TaxChat lub przesyłać je na swoje konto z komputera lub laptopa. System śledzi wszystkie formularze, które przesyłasz, dzięki czemu wiesz dokładnie, co ma przygotowujący EY TaxChat i czego jeszcze od ciebie potrzebuje.

Wygodny i wszechstronny

Dzięki EY TaxChat nie musisz umawiać się na spotkanie ani wysyłać papierowych dokumentów. Dostęp do EY TaxChat możesz uzyskać zawsze i wszędzie, o ile masz komputer lub urządzenie mobilne i połączenie z Internetem. Twój zespół obsługi klienta jest również dostępny telefonicznie od 9:00 do 21: 00 Od Poniedziałku do piątku.

Przejrzyste Ceny

W przypadku niektórych firm trudno jest dokładnie wiedzieć, ile kosztuje zeznanie podatkowe, aż do momentu zgłoszenia. Niektóre firmy przygotowujące podatki reklamują niskie opłaty, Ale gdy już jesteś w środku, zdajesz sobie sprawę, że nie kwalifikujesz się do bezpłatnego lub najniższego pakietu. Inni dodają e-zgłoszenia, ochronę audytu i inne opłaty, które zwiększają całkowity koszt.

EY TaxChat zapewnia stałą wycenę za przygotowanie podatków po odpowiedzi na pytania dotyczące twojej sytuacji podatkowej, dzięki czemu dokładnie wiesz, ile kosztuje usługa. Według EY, ceny zaczynają się od $199 za federalny i jeden Stanowy zwrot.

Oczywiście opłata ta może się zmienić, jeśli okaże się, że zeznanie podatkowe jest bardziej skomplikowane niż początkowo sądziłeś. Na przykład, kiedy wprowadziłem moje informacje (żonaty, jeden zależny, Samozatrudniony, standardowe odliczenie), mój cytat wynosił ponad $1,200 za federalny i jeden Stanowy zwrot.

Gdy zwrot będzie bardziej skomplikowany, doradca podatkowy EY taxchat poinformuje Cię o nowej opłacie. W tym momencie możesz zaakceptować nową opłatę lub zabrać firmę gdzie indziej.

Bezpieczeństwo Danych

EY TaxChat wykorzystuje wiele protokołów szyfrowania, aby zapewnić bezpieczeństwo danych osobowych i dokumentów podatkowych przez cały czas. Tylko specjaliści EY TaxChat pracujący nad Twoim zwrotem mają dostęp do Twoich danych. 

Zalety EY TaxChat

Istnieje kilka obszarów, w których EY Tax Chat wyróżnia się na tle innych opcji, takich jak firmy księgowe lub firmy zajmujące się oprogramowaniem podatkowym online.

 • Wygodne. Usługa EY TaxChat jest dostępna na żądanie za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego, dzięki czemu nie musisz umawiać się na spotkanie ani wysyłać papierowych dokumentów. 
 • Doświadczeni Specjaliści. Wszyscy przygotowujący EY TaxChat są wyszkolonymi i licencjonowanymi specjalistami podatkowymi, którzy posiadają licencję certified public accountant (CPA) lub zarejestrowanego agenta (EA). Są w stanie przygotować federalne, stanowe i lokalne deklaracje podatkowe.
 • Przejrzyste Ceny. EY TaxChat oferuje stałą wycenę za przygotowanie podatków, więc nie musisz się martwić o otrzymanie rachunku niespodzianki, gdy twój zwrot jest gotowy do złożenia. Opłata ta może ulec zmianie, jeśli Twoje zeznania podatkowe są bardziej skomplikowane niż zdawałeś sobie sprawę lub zostały ujawnione podczas rejestracji, ale EY TaxChat powiadomi Cię o skorygowanej cenie i da Ci możliwość kontynuowania lub nie. 

Wady EY TaxChat

Chociaż EY TaxChat oferuje kilka zalet, ma kilka wad do rozważenia.

 • Nie Są Powszechnie Dostępne.Obecnie usługa EY TaxChat jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.
 • Ograniczone Godziny Pomocy Telefonicznej.Chociaż zawsze możesz uzyskać dostęp do funkcji czatu, jeśli chcesz rozmawiać z profesjonalistą EY TaxChat przez telefon, są one dostępne tylko w godzinach od 9:00 do 21:00.
 • Opłaty Za Powrót Stanu Mogą Szybko Się Sumować. Jeśli chcesz złożyć więcej niż jeden raport stanowy lub lokalny, EY taxchat pobiera opłatę w wysokości 60 USD za dodatkowe zgłoszenie stanowe lub lokalne. Jeśli musisz złożyć kilka deklaracji podatku dochodowego od państwa, opłaty te mogą szybko się sumować.
 • Ograniczone Przechowywanie Dokumentów.EY TaxChat nie przechowuje kopii dokumentów i deklaracji podatkowych w nieskończoność. Firma usuwa dokumenty z systemu w listopadzie każdego roku, więc musisz pobrać kopię zwrotu i zachować wszystkie powiązane dokumenty.

Ostatnie Słowo

You have wiele opcji, jeśli chodzi o to, gdzie złożyć zwrot. Możesz to zrobić samodzielnie za pomocą oprogramowania online lub zatrudnić lokalnego księgowego, który zajmie się tym za Ciebie. EY TaxChat to najlepsze rozwiązanie z obu światów: wygodny Internet, ale obsadzony przez specjalistów podatkowych, którzy rozszyfrowują prawo podatkowe i wypełniają formularze za Ciebie.

Dzięki typowym opłatom zaczynającym się od około 200 USD za federalne i stanowe zeznanie podatkowe, EY TaxChat nie jest najtańszą opcją, ale warto zwrócić podatki na profesjonalistę. W przeciwnym razie sprawdź naszą listę bezpłatnych usług przygotowania podatkowego online.

Co To jest kredyt konsolidacyjny i jak działa?

Poprzedni wpis

Najlepsze miejsca do zakupu wina Online 2022

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły