Artykuły

eSmart Tax Review-Tanie składanie podatków i przygotowanie deklaracji Online

0

DIY tax prep service ESMART Tax, który regularnie tworzy naszą listę najlepszych usług prep podatkowych online, jest podobny do innych znanych opcji składania online, w tym H & R Block, TurboTax, TaxAct i TaxSlayer. Ale jest wystarczająco różne-zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób-aby zapewnić bliższe spojrzenie.

Ogólnie rzecz biorąc, to oprogramowanie podatkowe jest tańsze niż niektórzy lepiej znani konkurenci. Jest wspierany przez Liberty Tax, dużą firmę przygotowującą podatki, która obsługuje tysiące fizycznych biur i oddzielną platformę przygotowującą podatki online o nazwie Liberty Tax Online.

Ale plany eSmart Tax nie są najprostsze i opłaca się dowiedzieć, jak jego plany, ceny i funkcje wypadają w porównaniu z konkurencją, zanim zdecydujesz się na tę usługę.

plany podatkowe i ceny eSmart

Podobnie jak w przypadku wielu innych, eSmart Tax wykorzystuje proces przygotowania podatkowego w stylu rozmowy kwalifikacyjnej. Wykorzystuje Twoje odpowiedzi na serię pytań tak lub nie (takich jak „do you own a home?”), aby ocenić swoją sytuację podatkową i określić, czego potrzebujesz, aby wypełnić zeznanie.

W zależności od tego, jak odpowiesz na te pytania, eSmart przenosi cię do jednego z trzech planów. Ale jeśli okaże się, że twój zwrot wymaga czegoś, czego nie obsługuje twój obecny plan (na przykład wypełnianie harmonogramu C), możesz dokonać aktualizacji w dowolnym momencie podczas procesu.

Ceny mogą ulec zmianie bez powiadomienia. W przeszłości, jego opłaty prep podatku wzrosły wraz z upływem terminu składania wniosków. Jeśli to w ogóle możliwe, czy swoje podatki wcześniej w roku przed zmiażdżeniem last minute, niezależnie od tego, który z tych planów wybrać.

1. Podstawowe

Podstawowy plan kosztuje $24.95 dla zwrotu federalnego i $36.95 dla każdego zwrotu stanowego. Jest to przydatne dla osób, które muszą złożyć formularz 1040, wziąć szczegółowe odliczenia (harmonogram A), które mają konta oszczędnościowe lub które muszą zgłosić odsetki lub dywidendy zwykłe (harmonogram B).

Podstawowy plan obejmuje:

 • Formularz Ulgi Na Podatek Dochodowy. Jeśli kwalifikujesz się do uzyskania earned income Tax credit, musisz złożyć harmonogram EIC.
 • Przystępne Formy Opieki. Plan ten wspiera składanie wszystkich formularzy związanych z Ustawą o opiece po przystępnej cenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli kwalifikujesz się do dotacji na ubezpieczenie zdrowotne.
 • Szczegółowe odliczenia i zaplanuj wsparcie. Jeśli eSmart stwierdzi, że wyszczególnienie odliczeń ma sens finansowy, pozwala na to Plan podstawowy. Musisz użyć harmonogramu A, aby to zrobić.
 • Harmonogram Wsparcia B. Jeśli w poprzednim roku podatkowym Zarobiłeś więcej niż $1,500 w podatkowych odsetkach i zwykłych dochodach z dywidendy ze wszystkich źródeł, musisz złożyć Załącznik B.
 • Wsparcie dla osób posiadających konta oszczędnościowe. Jeśli masz konto oszczędnościowe zdrowotne, musisz złożyć formularz IRS 8889 na Federalnym zwrocie. eSmart udostępnia ten formularz i instrukcje wraz z planem podstawowym.

2. Deluxe

Plan Deluxe kosztuje $44.95 za zwrot federalny i $36.95 za każdy zwrot Stanowy. 

Deluxe jest idealny dla samozatrudnionych filers, w tym niezależnych profesjonalistów i freelancerów. Plan Deluxe zawiera wszystkie funkcje planu Basic Plus Schedule C support.

Będziesz tego potrzebował, jeśli zarabiasz znaczne dochody dzięki kwalifikującym się działaniom biznesowym. Harmonogram C uprawnia do pełnej gamy dostępnych odliczeń i kredytów biznesowych, w tym coraz popularniejsze odliczenia home office.

3. Premium

Plan Premium kosztuje $64.95 dla federalnego zwrotu i $36.95 dla każdego stanu returna. 

Dzięki wsparciu dla osób, które są właścicielami nieruchomości na wynajem i zgłaszają znaczące zyski kapitałowe, jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli firm i inwestorów.

Zawiera wszystkie zalety planu Deluxe oraz te funkcje:

 • Harmonogram Wsparcia D. Jeśli masz zyski kapitałowe (lub straty) ze sprzedaży aktywów, takich jak papiery wartościowe i nieruchomości, eSmart może pomóc ci złożyć harmonogram D i wziąć wszystkie powiązane kredyty i odliczenia.
 • Harmonogram Wsparcia E. Jeśli uzyskałeś dochód z wynajmu nieruchomości lub jednostek przelotowych (takich jak korporacje S, trusty, nieruchomości i niektóre rodzaje partnerstw), eSmart może pomóc ci złożyć harmonogram E i wziąć powiązane kredyty i odliczenia.
 • Inne Rozkłady. Premium oferuje wsparcie dla innych harmonogramów, które mogą być wymagane w bardziej skomplikowanych sytuacjach podatkowych, w tym harmonogramu F (Rolnictwo) i harmonogramu K-1 (nieruchomości lub trusty).

Dodatkowe funkcje eSmart Tax

Niektóre funkcje i funkcje ESMART Tax, na które warto zwrócić uwagę, są dostępne niezależnie od wybranego planu.

Kontrole kredytów i odliczeń

Po wypełnieniu zwrotu eSmart automatycznie sprawdza kredyty i potrącenia, które mogą mieć zastosowanie do twojej sytuacji. Jeśli wykryje coś potencjalnie istotnego, powiadomi Cię o tym i zapyta, czy chcesz to zrobić.

Miniony rok importowania i przechowywania

Aby przyspieszyć proces składania i zmniejszyć prawdopodobieństwo nieostrożnych błędów, eSmart umożliwia import zeszłorocznego zwrotu i automatycznie zbiera wszelkie informacje, które się nie zmieniły, takie jak adres i numer ubezpieczenia społecznego, dla tegorocznego zwrotu. Obsługuje zwroty importowane z dowolnej platformy do przygotowywania podatków online.

Dostęp Z Poprzedniego Roku

To oprogramowanie przechowuje zakończone zwroty i wcześniej importowane zwroty przez pięć lat, przydatna funkcja dla powtarzających się użytkowników.

Ubiegłoroczne Tworzenie i składanie deklaracji

Jeśli chcesz utworzyć i złożyć roczny zwrot, możesz to zrobić za pomocą eSmart. Struktura opłat jest taka sama jak w przypadku zwrotów z bieżącego roku.

W-2 Importowanie

Jeśli twój pracodawca dostarcza elektroniczne W-2, możesz przesłać swoje dane bezpośrednio na swoje konto eSmart. Oszczędza to czas w porównaniu z ręcznym wprowadzaniem wszystkich informacji z wersji papierowej.

Maksymalna Gwarancja Zwrotu Pieniędzy

Podobnie jak większość usług składania podatków online, eSmart Tax zapewnia uzyskanie największego możliwego zwrotu federalnego za pomocą swojego oprogramowania. Jeśli złożysz identyczny zwrot w innej firmie i uzyskasz większy zwrot, eSmart spłaci opłaty za zgłoszenie. 

Zapłać Ze Zwrotem

Opłaty za przygotowanie podatku eSmart możesz zapłacić Federalnym zwrotem podatku, jeśli jest wystarczająco duży. Za tę usługę pobierana jest dodatkowa opłata.

Zasoby Pomocy

Ta platforma ma stosunkowo obszerny zestaw zasobów dla swoich klientów, w tym sekcję FAQ, która obejmuje kwestie techniczne i związane z procesami. Jednak bazy danych pomocy nie można przeszukiwać według słowa kluczowego tematu. Jeśli nie widzisz pytania na liście, musisz skontaktować się bezpośrednio z Pomocą techniczną.

Dostęp do obsługi czatu na żywo

Możesz uzyskać dostęp do funkcji czatu na żywo w zwykłych godzinach pracy w dni powszednie poza sezonem podatkowym (od początku stycznia do połowy kwietnia). Wydłużono godziny pracy (weekendy i wieczory) w miarę zbliżania się terminu składania wniosków. Musisz jednak utworzyć konto, aby uzyskać dostęp do tej funkcji.

Wsparcie techniczne przez e-mail i media społecznościowe

Jeśli czat na żywo nie jest dostępny, możesz wysłać wiadomość e-mail support@esmarttax.com za odpowiedź w 72 godziny. Możesz również skontaktować się z zespołem obsługi klienta eSmart za pośrednictwem Facebooka, Twittera i Pinteresta, ale nie ma gwarancji odpowiedzi za pośrednictwem tych kanałów.

Gwarancja Dokładności

Podobnie jak większość konkurentów, eSmart Tax oferuje gwarancję dokładności. Jeśli zostaniesz dotknięty karą podatkową IRS lub naliczeniem odsetek z powodu błędnego obliczenia podatku eSmart lub błędu oprogramowania, eSmart tax zwróci ci je bez ograniczeń. Ale ta gwarancja nie ma zastosowania do kar państwowych lub odsetek.

Bezpłatna Pomoc W Audycie

Każdy, kto wypełni deklarację z ESMART Tax, ma prawo do bezpłatnej pomocy audytowej od wyszkolonego specjalisty Liberty Tax Service. Obejmuje to pomoc w interpretacji wszelkich powiadomień otrzymywanych od IRS i porady dotyczące przygotowania się do audytu. Jeśli skorzystasz z bezpłatnej pomocy audytu, otrzymasz bezpośredni numer telefonu i adres e-mail, aby szybciej komunikować się z przydzielonym specjalistą.

Rozszerzona Pomoc W Zakresie Audytu

Jeśli obawiasz się, że możesz potrzebować więcej praktycznej pomocy podczas audytu, Zarejestruj się w pakiecie rozszerzonej pomocy audytu eSmart Tax za niewielką opłatą z góry. Po złożeniu pliku jest już za późno, aby go dodać.

Chociaż Rozszerzona pomoc w zakresie audytu nie obejmuje formalnej reprezentacji podczas audytu, rozszerza ona zakres pomocy uzyskanej dzięki bezpłatnej pomocy w zakresie audytu w całym procesie. Do czasu zakończenia audytu masz dostęp na żądanie do specjalisty Liberty Tax, który pomoże Ci zinterpretować i odpowiedzieć na wnioski z IRS.

Po przeprowadzeniu kontroli możesz usiąść ze swoim specjalistą podatkowym i omówić kolejne kroki, w tym ewentualne zmiany w ubiegłorocznych deklaracjach i karach pieniężnych.

Zalety eSmart Tax

Platforma podatkowa eSmart ma wiele rzeczy do zrobienia dla filerów, którzy mają sytuacje podatkowe nieco zbyt skomplikowane dla darmowych planów na innych stronach.

 • Federalne Pakiety Dokumentów Oferują Dobrą Wartość. Funt za Funt, federal filing packages eSmart Tax są bardziej przystępne cenowo-bez uszczerbku dla funkcji lub wsparcia-niż jego lepiej znanych konkurentów, w tym TurboTax i H&R Block.
 • Dostęp do sieci oddziałów podatku od wolności fizycznej. Księgowi i wyszkoleni Doradcy podatkowi w 2500 oddziałach Liberty Tax Service są dostępni, aby odpowiedzieć na pytania, pomóc wypełnić deklarację, jeśli stanie się ona zbyt przytłaczająca, oraz zapewnić pomoc i wsparcie w zakresie audytu.
 • Znacznie Poprawiono Możliwości Importowania. Wcześniejsze wersje eSmart Tax miały ograniczone możliwości importowania we wszystkich wersjach. Ten problem już nie istnieje, stawiając eSmart na równi z blokiem H&R I Turbotaxem i wyprzedzając Taxslayera, którego możliwości importowania W-2 są poważnie ograniczone.

Wady podatku eSmart

Jest wiele do polubienia w podatku eSmart, ale rozważ te wady przed przygotowaniem tam podatków.

 • Brak Możliwości Bezpłatnego Zgłoszenia. Najtańszy plan kosztuje około $24.95 za zwrot federalny plus $ 36.95 za zwrot Stanowy. Jeśli Twoja sytuacja podatkowa jest bardzo prosta, Cash App Taxes pozwala na przesyłanie deklaracji stanowych i federalnych za darmo.
 • Sekcja Pomocy Zawiera Pewne Problemy Z Funkcjonalnością. Ogólna funkcjonalność znacznie się poprawiła w porównaniu z poprzednimi latami podatkowymi, kiedy to często glitched podczas prostych zadań. Ale sekcja pomocy witryny pozostaje podrzędna, z nieistniejącą funkcją wyszukiwania i bardzo słabą nawigacją.
 • Obsługa klienta nie jest tak solidna, jak niektórzy konkurenci. Ty może uzyskać dostęp do przydatnej funkcji czatu na żywo, obsługi e-mail i uważnego zespołu mediów społecznościowych, ale brakuje mu obsługi klienta pod pewnymi kluczowymi względami. Otrzymanie odpowiedzi E-mail może potrwać trzy dni, a personel wsparcia na żywo ma ograniczone godziny.
 • Brak Bonusów Zwrotnych. Jeśli zależy ci na maksymalizacji siły nabywczej zwrotu pieniędzy, eSmart może nie być najlepszym rozwiązaniem. Usługa nie oferuje bonusów ani zachęt i nigdy nie otrzymasz więcej niż wartość nominalna zwrotu. Niektórzy konkurenci dają 5% do 10% zachęty do podjęcia go na Karcie Podarunkowej.
 • Musisz uaktualnić, aby uzyskać dostęp do wielu podstawowych formularzy i harmonogramów. Podstawowa opcja składania nie oferuje dostępu do wielu niezbędnych formularzy. Musisz uaktualnić, aby dostosować się do bardziej złożonych sytuacji podatkowych. Natomiast Plan podstawowy FreeTaxUSA oferuje dostęp do praktycznie każdej dostępnej formy.

Jak układa się podatek eSmart

H & R Block i TurboTax są lepiej znane niż eSmart Tax. Ale to nie znaczy, że nie warto się temu przyjrzeć. W przypadku filers z niczym innym niż prostymi sytuacjami podatkowymi, porównuje się korzystnie z innym konkurentem: TaxAct.

eSmart Tax TaxAct
Darmowy Plan Brak Tak, tylko w prostych sytuacjach
Pomoc Ekspertów Nie bezpośrednio, ale użytkownicy mogą uzyskać pomoc od profesjonalistów Liberty Tax Tak, odpowiedzi na jednorazowe pytania podatkowe online; pełna usługa tax prep zaczyna się od $100
Zapłacić Ze Zwrotem? Tak, za dodatkową opłatą Tak, za dodatkową opłatą
Najdroższy Koszt Planu  Zaczynając od około $65 Zaczynając od około $65

Ostatnie Słowo

Chociaż ESMART Tax nie ma rozpoznawania nazwy H&R Block lub TurboTax, jest wspierany przez Liberty Tax, bona fide tax preparation company. Wydaje się, że Liberty Tax naprawił wiele ograniczeń, które nękały wcześniejsze wersje eSmart Tax, sugerując, że jest w pełni zainwestowany w produkt.

Jeśli więc szukasz niedrogiej alternatywy dla pełnego przygotowania podatkowego, możesz zrobić coś gorszego niż podatek eSmart. I możesz być pewny, że jeśli utkniesz, Liberty Tax pros są tylko kilka kliknięć.

Capital One Shopping Review-łatwy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas zakupów Online

Poprzedni wpis

Odpowiedz Na 5 Pytań, Aby Dowiedzieć Się, Czy Twoje Środowisko Pracy Jest Toksyczne

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły