Artykuły

Dobre oferty na koniec roku, na które warto zwrócić uwagę…

0

Koniec roku może być czasem rozrzutnych wydatków, ale może to być również czas, w którym można znaleźć całkiem dobre oferty. Jeśli udało Ci się zarządzać budżetem lub tonącymi funduszami, a w listopadzie i grudniu nadal masz dodatkowe pieniądze, możesz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pamiętaj, tylko dlatego, że coś wydaje się dobrą okazją lub jest w sprzedaży, nie oznacza to, że musisz to kupić. Rozważ swoje potrzeby i pragnienia w kontekście całego budżetu przed zakupem któregokolwiek z tych elementów pod koniec roku.

Kupno samochodu

Tradycyjnie koniec roku (listopad i Grudzień) jest uważany za najlepszy czas w roku na zakup samochodu. Jest to prawdą z kilku powodów. Przede wszystkim wielu sprzedawców i producentów próbuje osiągnąć swoje limity na koniec kwartału i na koniec roku. To daje im dodatkową motywację do zawarcia umowy. W ich entuzjazmie do zamknięcia sprzedaży często można znaleźć oferty, których nie znajdziesz wcześniej w tym roku.

Koniec roku to dobry czas na zakup samochodu nie dotyczy tylko nowych i leasingowanych samochodów. Każdego roku jesienią większość producentów wypuszcza nową wersję każdego ze swoich Modeli Samochodów. Kiedy modele 2022 zostaną wprowadzone pod koniec 2021 roku, oznacza to, że wszystkie modele 2021 muszą zostać wyczyszczone, aby zrobić miejsce. Podobnie, jak ludzie dzierżawią lub kupują nowe samochody, handlują swoimi starymi samochodami. To połączenie może prowadzić do doskonałych oszczędności na używanych samochodów, jak również.

Samochód elektryczny i inne ulgi podatkowe

Mówiąc o samochodach, istnieje również wiele ulg podatkowych na zakup samochodów elektrycznych. Te ulgi i ulgi podatkowe mogą być dostępne na poziomie federalnym, stanowym i lokalnym i często zmieniają się w każdym roku podatkowym. Jeśli oszczędzasz na samochód elektryczny lub hybrydowy, upewnij się, że wiesz, do jakich kredytów możesz się kwalifikować.

Samochody elektryczne nie są jedyną rzeczą, która czasami ma ulgi podatkowe-wiele rodzajów energii odnawialnej kwalifikuje się do ulg podatkowych. Może to obejmować zakup lub instalację paneli słonecznych lub korzystanie z energii wiatrowej lub geotermalnej. A jeśli spodziewasz się nowego dziecka, należy wziąć pod uwagę, że dziecko urodzone 31 grudnia jest uważane za mieszkające z tobą przez cały rok dla celów podatkowych. Może to oznaczać dodatkowe odliczenie podatku i ulgę podatkową na dzieci w porównaniu do posiadania noworocznego dziecka.

Rozpoczęcie nowej umowy najmu

Przeprowadzka w środku sezonu zimowego i wakacyjnego może nie brzmieć jak najbardziej zabawna przygoda, może być warta twojego czasu. Wynika to z faktu, że nikt inny nie lubi przeprowadzać się w środku zimy, więc właściciele i firmy zarządzające często doświadczają wyższych niż średnia pustostanów i chętniej udzielają dobrych ofert na koniec roku.

Jeśli rozważasz przeprowadzkę po mieście lub w całym kraju, zapoznaj się z ofertami wynajmu i sprawdź, czy są jakieś promocje, które możesz wykorzystać. Możesz uzyskać zniżkę na czynsz za pierwszy miesiąc lub niższy depozyt. Nawet jeśli nie chcesz się przeprowadzić, możesz skorzystać z tego zjawiska, jeśli umowa najmu wygasła lub korzystasz z umowy najmu z miesiąca na miesiąc. Pokaż swojemu obecnemu właścicielowi inne opcje, które rozważasz i zobacz, czy cię dogadają.

Zamieść oferty na czarny piątek

Jak większość ludzi wie, weekend po Święcie Dziękczynienia (Czarny piątek i Cyber poniedziałek) to prawdopodobnie największy weekend zakupowy w roku. Ale gdy sądziesięć bardzo niesamowite oferty Black Friday, większość naprawdę wielkie ceny sprzedaży są bardzo ograniczone w ilości. Jeśli nie jesteś jednym z tych cennych niewielu, często nadal można znaleźć niektóre z tych samych ofert w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia.

Jest to nieco otwarty sekret, że wiele z Black Friday sprzedaży nie są tak fantastyczne. Może być jeden lub dwa „doorbusters”, mające na celu wejście do drzwi sklepu lub na stronę internetową, ale większość innych rzeczy zawartych w wymienionych wyprzedażach będzie nadal dostępna w cyber poniedziałek lub przez cały grudzień. Koniec roku to świetny czas, aby uzyskać oferty między innymi na elektronikę, sprzęt AGD, słuchawki i rozrywkę.

The Bottom Line

Dla wielu ludzi pieniądze są napięte podczas wakacji i pod koniec roku. Ale jeśli wykonałeś świetną robotę w zakresie budżetowania i nadal masz dodatkowe pieniądze, koniec roku może być świetnym czasem na szukanie ofert na pewne rzeczy Zakup nowego (lub po prostu nowego dla ciebie) samochodu, podpisanie nowej umowy najmu lub oferty na elektronikę i sprzęt AGD to tylko kilka rzeczy, które można uzyskać oferty w listopadzie i grudniu. Pamiętaj, aby pozostać w granicach swojego budżetu i podejmować mądre decyzje finansowe, a będziesz na dobrej drodze do udanego sezonu wakacyjnego.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Dan Miller (87 Postów)

Dan Miller jest niezależnym pisarzem i założycielem PointsWithACrew.com, strona, która pomaga rodzinom podróżować za darmo / tanio. Jego główna baza znajduje się w Cincinnati, ale stara się podróżować po świecie jak najwięcej ze swoją żoną i sześciorgiem dzieci.

Linki

Varo Bank Review – rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe online

Poprzedni wpis

Co zrobić z nadmiarem gotówki

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły