Artykuły

Dlaczego warto świętować National Buy Nothing Day zamiast Black Friday

0

Zapewne zauważyliście to już w ostatnich latach-fala obraca się przeciwko Black Friday. Publiczne postrzeganie święta skupiającego się na zakupach pogorszyło się, głównie z powodu rosnącego niesmaku do konsumpcjonizmu i obaw o dobro pracowników handlu detalicznego.

Jeśli jesteś na płocie o Czarny piątek, może być zainteresowany National Buy Nothing Day. Wyjaśnimy, jak to działa i przedstawimy kilka pomysłów na świętowanie.

Co to jest Buy Nothing Day?

Kilka lat temu, kiedy Czarny piątek zaczął rozszerzać się na Święto Dziękczynienia i nie tylko, niektórzy sprzedawcy detaliczni i konsumenci zaczęli protestować przeciwko zmianom. Wtedy Buy Nothing Day zaczął zdobywać coraz szersze uznanie. Rozpoczęty w 1992 roku, Buy Nothing Day jest dokładnie tym, jak brzmi: świętem, które świętuje się, nie wydając pieniędzy, zarówno w sklepach fizycznych, jak i internetowych.

Konsumenci mają różne powody do świętowania Dnia „kup nic”, w tym kwestie środowiskowe i etyczne. Inni mogą również używać Buy Nothing Day jako sposobu na uniknięcie emocjonalnego przyciągania zakupów w Czarny piątek.

Jak świętować Dzień kup nic

Oto kilka pomysłów na to, jak w tym roku zintegrować dzień bez kupna z życiem:

Anuluj Subskrypcje

Przeciętny człowiek wydaje $ 273 miesięcznie na usługi abonamentowe. Jeśli subskrybujesz różne usługi strumieniowe i fizyczne, zastanów się, ile z nich faktycznie regularnie korzystasz.

Przejrzyj swoje konto bankowe i wyciągi z karty kredytowej, aby zidentyfikować powtarzające się subskrypcje. Następnie rozdziel każdą subskrypcję na trzy kategorie: regularnie używaj, czasami używaj i rzadko używaj. Bądź szczery w kwestii konsumpcji i korzystania z tych usług. Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio oglądałeś film na Hulu, rozważ anulowanie go.

Pro-tip: aplikacja Mint automatycznie wykryje subskrypcje, aby pomóc ci wykryć te, które masz i przypomnieć o subskrypcjach, o których mogłeś zapomnieć.

Po anulowaniu subskrypcji, z których rzadko lub nigdy nie korzystasz, spójrz na subskrypcje, z których czasami korzystasz. Czy możesz zmniejszyć te usługi lub znaleźć sposób na konsolidację lub wydać na nie mniej? Wiele subskrypcji pozwala zatrzymać się na miesiąc lub dwa. Spróbuj to zrobić, aby sprawdzić, jak bardzo tęsknisz za usługą.

Po anulowaniu lub zmniejszeniu subskrypcji zdecyduj, co zrobić z dodatkowymi pieniędzmi. Niektóre pomysły obejmują oszczędzanie na zaliczkę, inwestowanie na emeryturę lub spłatę długu. Skonfiguruj automatyczne przelewy lub płatności z dokładną kwotą, którą wyciąłeś z budżetu. Pozwala to skierować zaoszczędzone pieniądze na najwyższe priorytety finansowe.

Declutter Your House

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie masz zbyt wiele rzeczy w domu. Wykorzystaj Buy Nothing Day jako okazję do stworzenia swojej przestrzeni-może nawet przynieść nieoczekiwane korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

Po odrzuceniu możesz przekazać przedmioty na cele charytatywne, umieścić je na krawężniku ze znakiem „free” lub sprzedać. Witryny takie jak Poshmark, eBay, Craigslist i ThredUp są popularnymi miejscami do wyświetlania pozycji, dzięki czemu możesz zarobić dodatkową gotówkę ze swojego bałaganu.

Wyjdź Na Zewnątrz.

Kolejną świetną opcją na National Buy Nothing Day jest wydostanie się i dosłownie zrobienie czegokolwiek innego. Ta wędrówka, o której mówiłeś? Wyłaź! Park dla psów, do którego zabierasz szczeniaka? Złap piłkę i idziemy! A nawet relaksujący dzień w domu. Namaste właśc. Whatever you zdecyduj się na to mamy nadzieję, że znajdziesz radość z Obchodów Narodowego Dnia kupowania niczego.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Zina Kumok (152 Posty)

Zina Kumok jest niezależną pisarką specjalizującą się w finansach osobistych. Była reporterka, opisywała procesy o morderstwo, finałową czwórkę i wszystko pomiędzy. Występowała w Lifehacker, DailyWorth i Time. Przeczytaj o tym, jak spłaciła 28,000 dolarów kredytów studenckich w ciągu trzech lat w Conscious Coins.

Linki

Jak przygotować się finansowo do dziecka

Poprzedni wpis

Dow Jones vs. Nasdaq VS. S & P 500

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły