Artykuły

Czym są inwestycje Safe-Haven i kiedy należy je kupować lub sprzedawać?

0
Czym są inwestycje Safe-Haven i kiedy należy je kupować lub sprzedawać?

Giełda jest akcją równoważącą. Z jednej strony byki-inwestorzy, którzy wierzą, że papiery wartościowe wzrosną-kupują aktywa, mając nadzieję na wzrost. Z drugiej strony, niedźwiedzie — ci, którzy oczekują spadku wartości papierów wartościowych-sprzedają aktywa.

Gdy byki wyprzedzają niedźwiedzie, rynek jest uważany za rynek byków. Wartości akcji rosną, a inwestorzy po stronie byczej zaczynają liczyć swoje zyski.

Od czasu do czasu niedźwiedzie chwytają. Po biegu byków wysokie wyceny zbliżają się lub są oporne, co wywołuje strach wśród inwestorów. W związku z tym inwestorzy ci wahają się otwierać pozycje lub dodawać do obecnych pozycji. W tym samym czasie presja spadkowa ze strony niedźwiedzi zaczyna nabierać tempa, spychając rynek na tak zwany rynek niedźwiedzi.

Na rynku niedźwiedzi obserwuje się znaczne spadki. To w tych czasach, że wielu początkujących inwestorów są pozostawione z nieco zagadki. Jeśli wyjmą pieniądze z rynku, ich dolary nie przyniosą żadnego zwrotu. Z drugiej strony, jeśli pieniądze zostaną pozostawione, inwestor może zrealizować znaczne straty.

Ale jak wygrać na rynku niedźwiedzi? Poprzez wykorzystanie inwestycji safe-haven.

Czym Są Inwestycje Safe-Haven?

Bezpieczne przystanie to aktywa, o których wiadomo, że mają swoją wartość lub zwiększają wartość w czasach niepokojów gospodarczych i giełdowych. Istnieje kilka różnych rodzajów inwestycji w klasie aktywów safe-haven.

Jeden, który prawdopodobnie znasz, to gotówka. W końcu, kiedy weźmiesz gotówkę z rynku, gotówka będzie warta tej samej kwoty Dzisiaj, co jutro, następnego dnia i tak dalej.

Jednak gotówka ma tylko swoją wartość. Niektóre bezpieczne przystanie zyskują na wartości, gdy warunki gospodarcze i rynkowe okazują się burzliwe.

Powodem, dla którego niektóre bezpieczne przystanie zyskują na wartości, gdy ogólny rynek spada, jest jedna z najbardziej podstawowych zasad gospodarczych: podaż i popyt. Kiedy Giełda okazuje się niedźwiedź, inwestorzy ścigają się sprzedać akcje, wyciągając pieniądze z inwestycji cyklicznych.

Po likwidacji inwestycji inwestorzy zostają z gotówką. Ale gotówka nie zyskuje na wartości, a jeśli nie wygrywasz, przegrywasz. Inwestorzy zaczynają więc szukać opcji inwestycyjnych, które zyskują na wartości na rynkach niedźwiedzi. Biorąc pod uwagę fakt, że istnieje tylko kilka rodzajów inwestycji, które to robią, popyt na te, które nie rosną.

Zgodnie z prawem podaży i popytu, gdy popyt rośnie, albo podaż musi rosnąć, albo cena musi rosnąć. Ponieważ nie można po prostu stworzyć nowych bezpiecznych przystani, podaż tych inwestycji pozostaje ograniczona, co prowadzi do wzrostu cen, a ostatecznie do zysków dla tych pojazdów inwestycyjnych na rynkach niedźwiedzi.

Wspólne Inwestycje Safe-Haven

Rynek się załamuje. Wyciągnąłeś trochę pieniędzy. Gdzie się teraz obracasz? Istnieje pięć wspólnych bezpiecznych instrumentów, do których inwestorzy zwracają się na rynkach niedźwiedzi.

1. Metale Szlachetne

Metale szlachetne są obecnie jedną z najpopularniejszych bezpiecznych przystani na rynku. Metale, takie jak złoto i srebro, są jednymi z najstarszych form waluty. Przez dłuższy czas światowe gospodarki wspierały swoje waluty złotem, srebrem i innymi metalami szlachetnymi, aby zapewnić stabilność w swoich gospodarkach.

Podczas gdy złoty wiek waluty się skończył, metale szlachetne nadal są świetną bezpieczną przystanią.

Historycznie, gdy warunki gospodarcze i rynkowe są negative, metale szlachetne zyskują na wartości, ale aby w nie inwestować, nie musisz kupować sztabek złota i srebra. Dostępne są papierowe metale szlachetne, takie jak fundusze ETF (Exchange-traded funds). Masz również możliwość inwestowania w spółki wydobywające metale szlachetne o silnych fundamentach, ponieważ skorzystają one na wzroście cen produktów, które produkują.

Bez względu na to, jak się do tego zabrać, inwestowanie w metale szlachetne jest jednym z najlepszych sposobów, aby osiągnąć zyski w środku rynku niedźwiedzia.

2. Zapasy Mediów

Wyobrażasz sobie życie w domu, w którym światło się nie włącza, gdy włączasz przełącznik, woda nie spływa, gdy próbujesz spłukać toaletę, a śmieci po prostu leżą na krawężniku, ponieważ nie ma nikogo, kto by je odebrał? Podstawowe narzędzia to usługi, bez których zdecydowana większość Amerykanów nie chce żyć, nawet w czasach niepokojów gospodarczych.

W rezultacie zapasy mediów są jednymi z najbardziej stabilnych zapasów na rynku, nie tylko realizując zyski w czasach pozytywnej koniunktury, ale także gdy gospodarka i Rynek zmagają się z problemami. Są one czasami określane jako zapasy obronne,

Zapasy narzędzi pozwalają mieć ciasto i jeść je zbyt. Nie tylko mają tendencję do wzrostu wartości, nawet w czasach niepokojów gospodarczych, ale są znane z wypłacania najwyższych dywidend na rynku. W rezultacie, nawet jeśli akcje pozostają na niskim poziomie lub odnotowują niewielki spadek, dywidendy zwiększają ochronę bezpiecznych przystani zapewnianą przez te opcje inwestycyjne.

3. Fundusze ETF Skarbu Państwa

Niewiele jest bardziej stabilnych inwestycji niż inwestycja w Skarb Państwa Stanów Zjednoczonych. Istnieje kilka funduszy ETF na rynku, które inwestują w obligacje rządowe z amerykańskiego Skarbu Państwa, przekonany, że rząd USA będzie płacić swoje rachunki.

Inwestowanie w te fundusze ETF daje inwestorom dostęp do szerokiej gamy amerykańskich obligacji skarbowych, które nie tylko płacą przyzwoite stopy procentowe, ale są bardziej prawdopodobne, aby spłacić inwestorów niż jakakolwiek inna Obligacja na rynku. W rezultacie fundusze ETF Treasury to świetny sposób na zwiększenie portfela w Warunkach pogorszenia koniunktury rynkowej.

4. Obligacje Skarbowe

Obligacje skarbowe podejmują decyzje z rąk zarządcy funduszu. Zamiast pozwolić menedżerowi Treasury ETF na dokonywanie inwestycji za ciebie, możesz po prostu kupić obligacje skarbowe na własną rękę.

Nie tylko jest to świetna inwestycja bezpieczna przystań, to świetny sposób na zmniejszenie wskaźnika kosztów w portfelu, jednocześnie wychodząc z przodu na rynku niedźwiedzi. Jednocześnie, ponieważ obligacje te są wspierane przez pełną wiarę i kredyt rządu USA, mają wysoką płynność, co oznacza, że będzie kupujący, gdy zdecydujesz, że nadszedł czas, aby opuścić swoją pozycję.

5. Gotówka

Gotówka jest królem. Wszystkie powyższe inwestycje safe-haven prawdopodobnie przyniosą zyski na rynku spadkowym, ale to nie znaczy, że mają gwarancję, że to zrobią. Nie ma czegoś takiego jak inwestycja wolna od ryzyka. Dlatego niektórzy ludzie używają dolara jako bezpiecznej przystani, gdy rynek upada.

Oczywiście, gotówka nie zdobędzie żadnych nagród za zyski. W rzeczywistości trzymanie gotówki w ogóle nie doprowadzi do zysków, ale zapewni stabilność.

Gotówka, którą posiadasz dzisiaj, jeśli jest przechowywana w obecnej formie, zachowa swoją wartość nominalną niezależnie od tego, jak długo znajduje się w Twoim sejfie. Tak więc niektórzy inwestorzy są gotowi zrezygnować z potencjału do generowania zysków podczas rynku niedźwiedzi, aby zapewnić, że nie ma żadnych szans na zrealizowanie strat.

Wskazówka: Strzeż się Inflacja

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli nie zyskujesz, przegrywasz. Gotówka utrzymuje wartość dolara w czasie, ale jest okropna w posiadaniu wewnętrznej wartości lub siły nabywczej. To jest produkt inflacji.

Pomyśl o tym; twój dziadek był prawdopodobnie w stanie kupić hot doga, paczkę chipsów i napój za mniej niż dolara, kiedy był młody. Dziś będziesz miał szczęście znaleźć paczkę chipsów za mniej niż dolara, nie mówiąc już o pełnym posiłku.

Oczywiście, że dolar jest nadal dolarem, ale jego siła nabywcza nie jest taka, jak kiedyś. Tak więc, podczas gdy gotówka jest wielką bezpieczną przystanią krótkoterminową, nie powinna być przechowywana przez znaczny okres czasu, aby uniknąć strat opartych na inflacji.

Plusy i minusy inwestowania w bezpieczne przystanie

Bez względu na to, jaki pojazd inwestycyjny szukasz, będą korzyści i wady dokonywania inwestycji. Bezpieczne przystanie nie różnią się od siebie. Istnieje wiele wspaniałych korzyści wokół nich mówić o, ale są też pewne pułapki, które należy Rozważyć Przed Zakupem do nich.

Plusy inwestowania w bezpieczne przystanie

Inwestowanie w bezpieczne przystanie zapewnia doskonałą ochronę portfela, gdy jest właściwie używane, ale to tylko jedna z zalet inwestowania w te piękno. Niektóre z najważniejszych zalet, które należy wziąć pod uwagę przy inwestowaniu w aktywa obronne, takie jak te, to:

1. Chronią Twój portfel na rynkach niedźwiedzi

Ze swojej natury bezpieczne przystanie zapewniają inwestorom poziom bezpieczeństwa, gdy niedźwiedzie zaczynają przejmować rynek. Ogólny rynek jest cykliczny. W rezultacie będzie odpływać i płynąć w warunkach ekonomicznych.

Kiedy rynek upada, bezpieczne przystanie nie tylko pozwalają chronić swoją wartość, ale także ją rozwijać. To bezcenne.

2. Oferują one sposób na zabezpieczenie zakładów

Dywersyfikacja jest kluczem do sukcesu portfela inwestycyjnego. Bezpieczne przystanie są często wykorzystywane do dywersyfikacji, zabezpieczając ryzykowne zakłady aktywami, które prawdopodobnie będą wyższe, jeśli te ryzykowne zakłady się nie opłacą.

Na przykład, możesz zainwestować w firmę biotechnologiczną, która pracuje nad lekiem na AIDS. Ponieważ lek ten nie został zatwierdzony przez FDA, inwestycja jest ryzykowna. Masz więc możliwość zabezpieczenia tego zakładu, kupując akcje mediów, co doda stabilności i dochodu do Twojego portfela.

3. Niektóre Bezpieczne Przystanie Mogą Generować Dochód

Niektóre bezpieczne przystanie to nie tylko sposób na wzrost wartości podczas rynków niedźwiedzi; są również sposobem na uzyskanie wypłaty. Jeśli szukasz zarówno wzrostu, jak i dochodu w trudnych czasach ekonomicznych, możesz spojrzeć na następujące typy aktywów, aby zarysować swędzenie:

  • Zapasy Mediów. Akcje przedsiębiorstw użyteczności publicznej są jednymi z najwyższych wypłacających dywidendę na rynku. Tak więc stabilność, którą oferują w cenie, będzie połączona z dochodami z tych wysokich wypłat dywidendy.
  • Obligacje Skarbowe. Obligacje są zasadniczo pożyczkami udzielanymi przez inwestorów. Płacą odsetki w formie stawek kuponowych. Obligacje skarbowe są bardzo bezpieczne, więc ich stopy kuponowe będą niskie w porównaniu z innymi rodzajami obligacji. Niemniej jednak dodatkowy dochód jest zawsze mile widziany na rynku niedźwiedzi.
  • Fundusze ETF Skarbu Państwa. Wreszcie, fundusze ETF skarbowe składają się z obligacji skarbowych. W związku z tym własność funduszy ETF Skarbu Państwa równa się własności obligacji skarbowych i ma tę samą formę dochodu opartego na stopie kuponowej.

Minusy inwestowania w bezpieczne przystanie

Bezpieczne przystanie to świetny sposób na protect siebie i generować pieniądze podczas rynku niedźwiedzia, ale to nie wszystko ciasto z lukrem na górze tutaj. Istnieje kilka wad, które należy wziąć pod uwagę przy inwestowaniu w aktywa safe-haven.

1. Mają powolny do żadnego wzrostu

Safe-haven investments nie są znane z monumentalnych ruchów. W rzeczywistości zdecydowana większość tych inwestycji odnotowuje powolny, stały wzrost. Brak zmienności lub gwałtowne zmiany cen są jednym z czynników, które czynią te inwestycje bezpiecznymi rajami.

Co więcej, jeśli używasz gotówki jako siatki bezpieczeństwa, powolny wzrost nie staje się wzrostem, ponieważ Dolar nigdy nie będzie wart więcej niż Dolar.

W rezultacie, jeśli zainwestujesz cały swój portfel w bezpieczne przystanie, stracisz znaczne zyski, które można uzyskać dzięki inwestycjom w inne pojazdy.

2. Mają Też Czasy Przestoju

Bezpieczne przystanie są znane ze stosunkowo powolnego i stabilnego wzrostu, ale to nie znaczy, że nigdy nie tracą na wartości. Każdy atut ma czas przestoju.

W szczególności większość bezpiecznych rajów doświadcza spadków, gdy trwają ekspansje gospodarcze i rynki byków. W tych czasach inwestorzy sprzedają aktywa w bezpiecznej przystani, chcąc uzyskać większy zysk z bardziej cyklicznych opcji inwestycyjnych.

W rezultacie popyt na bezpieczniejsze instrumenty inwestycyjne nabiera tempa. Oczywiście, tak jak prawo podaży i popytu sugeruje, że gdy popyt jest wysoki, ceny bezpiecznych przystani idą w górę, prawo przewiduje również, że gdy popyt jest niski, ceny spadną.

Bezpieczne przystanie nie zawsze są bezpiecznymi inwestycjami. Czas jest wszystkim, nawet w tej kategorii instrumentów inwestycyjnych.

3. Inflacja może prowadzić do strat

Wybierając bezpieczną przystań, jeśli szukasz wzrostu, ważne jest, aby szukać opcji, które rosną w szybszym tempie niż inflacja. Pieniądze nie są już warte tego, co przed laty, a za lata będą warte jeszcze mniej dzięki inflacji.

Średnia inflacja w Stanach Zjednoczonych wynosi 3,10% rocznie, według InflationData.com. oznacza to, że każdego roku Twoje zainwestowane dolary muszą zarabiać co najmniej 3,10%, aby Twoja siła nabywcza osiągnęła próg rentowności. W rezultacie, jeśli inwestujesz w bezpieczne przystanie, które rosną wolniej niż 3,10% rocznie, tracisz pieniądze-lub przynajmniej wartość swoich pieniędzy.

Kiedy najlepiej zainwestować w bezpieczne przystanie?

Aby upewnić się, że twój portfel jest zdywersyfikowany, zawsze powinien istnieć pewien poziom bezpiecznych przystani w twoim portfelu. Ile? To zależy zarówno od czasu, jak i celów.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest dywersyfikacja portfela za pomocą obligacji, używając wieku jako wskazówki, jaki procent powinien być inwestowany w obligacje. Na przykład, jeśli masz 33 lata, 33% Twojego portfela powinno zostać zainwestowane w bezpieczniejsze inwestycje, takie jak obligacje skarbowe.

Wraz z wiekiem apetyt na ryzyko powinien się zmniejszać. W rezultacie powinieneś zwiększyć swoje zasoby safe-haven, dając Ci możliwość dodania stabilności do swojego portfela w miarę zbliżania się do emerytury. Niemniej jednak, w każdym momencie, twój portfel powinien mieć dobrą mieszankę bezpiecznych przystani.

Jednak w niektórych przypadkach możesz chcieć zwiększyć lub zmniejszyć ekspozycję na te instrumenty inwestycyjne:

  • W korzystnych warunkach gospodarczych: w czasach korzystnych warunków gospodarczych inwestycje w akcje cykliczne przyniosą atrakcyjne zyski. Więc w tych czasach, będziesz chciał zmniejszyć ekspozycję na bezpiecznych przystani i skorzystać z zysków rynku hco do oferty.
  • W niekorzystnych warunkach gospodarczych: gdy warunki gospodarcze słabną, inwestycje cykliczne mają tendencję do zanurkowania. W rezultacie, w trudnych warunkach gospodarczych, nadszedł czas, aby zmniejszyć ekspozycję na cykliczne akcje i skorzystać ze stabilności — a nawet potencjalnego wzrostu — bezpiecznych rajów na rynkach niedźwiedzi.

Ostatnie Słowo

Bezpieczne przystanie mają szczególne miejsce w portfelach najbardziej udanych inwestorów uber. Czasami ich pozycje w bezpiecznych rajach są stosunkowo małe, czasami są dość duże.

Kluczem jest poświęcenie czasu na przeprowadzenie badań. Określając, ile portfela przeznaczyć na bezpieczne przystanie, przeczytaj trochę o aktualnym stanie gospodarki.

Należy również pamiętać, że nie wszystkie inwestycje w dowolnej kategorii są sobie równe, a nawet bezpieczne przystanie. Niektóre będą rosły szybciej niż inne, niektóre nie będą rosły w ogóle, a niektóre upadną. Nawet jeśli możliwości inwestycyjne są oznaczone jako bezpieczne przystanie, wymagają one należytej staranności.

Czym jest Nasdaq Composite Stock Market Index?

Poprzedni wpis

Jak inwestować w zapasy zszywek konsumenckich

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły