Artykuły

Czym jest Bitcoin ETF

0
Czym jest Bitcoin ETF
Czym jest Bitcoin ETF

Kryptowaluta i blockchain, od jakiegoś czasu są gorącymi tematami na Wall Street ale i na warszawskiej giełdzie i nie bez powodu. Jeśli kupiłbyś Bitcoin o wartości 10 000 USD — najpopularniejszą kryptowalutę-pięć lat temu, Twoja inwestycja byłaby warta ponad 830 000 USD dzisiaj.

Nie ma nic, co zwróciłoby uwagę inwestorów tak bardzo, jak obserwowanie tego typu wzrostu.

Dlatego ProShares niedawno uruchomił pierwszy Bitcoin ETF, ProShares Bitcoin Strategy ETF (ticker: BITO). Te kryptowaluty ETF wydają się być również popularne, ponieważ inne firmy, takie jak Vaneck, Valkyrie i Invesco, planują wprowadzenie na rynek własnych wersji. Ale czym dokładnie jest Bitcoin ETF i czy jest to coś, co należy wziąć pod uwagę w swoim portfolio?

Czym jest Bitcoin ETF?

Jak każdy inny fundusz notowany na giełdzie, Bitcoin ETF handlują na głównych giełdach, takich jak Nasdaq lub New York Stock Exchange (NYSE). Wszystko, czego potrzebujesz, aby kupić akcje, To konto maklerskie i kilka dolców do zainwestowania.

Tym, co różni te fundusze i inne fundusze ETF, jest klasa aktywów, w którą fundusze inwestują. Większość funduszy ETF zapewnia dostęp do zdywersyfikowanego portfela akcji, kontraktów futures i innych aktywów. Fundusze Bitcoin koncentrują się wokół samego Bitcoina.

Teoretycznie mogą to działać na dwa sposoby:

  1. „Fizyczny” Fundusz Bitcoin. Fundusz może posiadać rzeczywiste bitcoin (BTC)w portfelu kryptowaluta i sprzedawać udziały w swoich posiadanych do inwestorów publicznych.
  2. Pochodne. Fundusz może również inwestować w pochodne Bitcoin, takie jak futures, dzieląc się łupami z inwestorami, którzy są właścicielami akcji w funduszu.

Chociaż oba modele są teoretycznie możliwe,nie jest to dokładnie tak z punktu widzenia przepisów. United States Securities and Exchange Commission (SEC) nie zatwierdzi ETF notowanych na giełdzie w oparciu o samych posiadanych Bitcoin, przynajmniej nie biorąc pod uwagę obecny stan regulacyjny rynku kryptowaluta.

Kryptowaluty są nadal Dzikim Zachodem branży finansowej i niestety oszustwa i oszustwa są powszechne. Regulatorzy obawiają się, że fundusz, który posiadał jednostki bitcoin jako jego aktywów bazowych byłoby zbyt ryzykowne biorąc pod uwagę obecne otoczenie.

Zamiast tego, Bitcoin ETF, które regulatorzy zatwierdzili w Stanach Zjednoczonych są ETF futures Bitcoin, inwestowanie w kontrakty futures Bitcoin na Chicago Mercantile Exchange (CME). Jest to ważne zróżnicowanie, ponieważ giełdy futures są silnie regulowane w USA.

Dane pokazują, że cena BTC na rynku spot śledzi dość ściśle do ruchu na rynku kontraktów terminowych Bitcoin, według Matthew Hougan, Chief Investment Officer w Bitwise Asset Management. Oznacza to, że aktywność w kontraktach futures Bitcoin dość dokładnie odzwierciedla zmiany ceny spot BTC.

Tak więc, gdy kupujesz Bitcoin ETF, zasadniczo kupujesz akcje w szerokim zakresie kontraktów futures Bitcoin, które na ogół opadają i płyną w tym samym kierunku, co cena samego Bitcoina, ale z znacznie mniejszymi obawami regulacyjnymi.

Plusy na inwestowanie w Bitcoin ETF

Entuzjaści i inwestorzy Bitcoin są podekscytowani tymi funduszami ETF,ale o co dokładnie chodzi? Udział w tych funduszach ma kilka zalet.

1. Ekspozycja na kryptowaluty poza giełdami

Bez tych środków, jeśli chcesz ekspozycji na kryptowalutę, będziesz musiał przejść przez płaczgiełda walutowa. Niestety, te wymiany są nieuregulowane i są zaśmiecone ryzykiem bezpieczeństwa.

Dzięki Bitcoin ETF zyskasz ekspozycję na zmiany ceny Bitcoina bez konieczności pracy za pośrednictwem nieuregulowanej wymiany.

2. ​​Brak problemów z przechowywaniem i bezpieczeństwem

Przechowywanie i bezpieczeństwo to gorące tematy w branży blockchain. Prawie co tydzień pojawia się nowa historia o nowym oszustwie, które wyczerpuje portfele kryptowalut ze wszystkiego, co mają. Dzięki tym funduszom nigdy nie przechowujesz bazowych aktywów cyfrowych, więc ryzyko kradzieży jest zmniejszone.

3. Wyraźniejsze Konsekwencje Podatkowe Niż W Przypadku Posiadania Kryptowaluty

Istnieje więcej pytań niż odpowiedzi, jeśli chodzi o konsekwencje podatkowe kryptowaluty i zyski generowane przez handel tymi aktywami cyfrowymi. Jednak przepisy dotyczące podatku od papierów wartościowych są cięte i suszone, i są to przepisy, które będą regulować podatki związane z tymi funduszami.

4. Możliwość krótkiej sprzedaży

Krótka sprzedaż na rynku kryptowalut jest niemożliwa. Jednak na giełdzie krótka sprzedaż to świetny sposób na kapitalizację aktywów, których spodziewasz się obniżyć. Dzięki Bitcoin ETF trafiających na rynek, jest wreszcie możliwe, aby postawić zakłady przeciwko wzrostowi wartości tokenów cyfrowych.

5. Brak Wpadek Hasła Do Portfela

Aby uzyskać dostęp do portfela kryptowalut, musisz podać hasło. Dzięki zdecentralizowanemu charakterowi branży, nie ma organu lub instytucji, która jest właścicielem Twojego konta, które mogłyby pomóc w zarządzaniu hasłem, jeśli go zapomnisz. Oznacza to, że w przypadku utraty hasła nie ma możliwości jego odzyskania.

Inwestując w fundusze Bitcoin, uzyskasz dostęp do rynku kryptowalut bez martwienia się o śledzenie nieodwracalnego hasła. Uzyskujesz dostęp do swoich środków, logując się na swoje konto maklerskie, jak już to robisz, a jeśli stracisz hasło, twój dom maklerski może pomóc ci je zresetować.

Minusy na inwestowanie w ETF Bitcoin

Chociaż te fundusze mogą wydawać się świetne na pierwszy rzut oka, na rynkach finansowych nie ma czegoś takiego jak doskonały składnik aktywów. Niektóre z wad inwestowania w te fundusze to:

1. Brak regulacji

Podczas gdy kontrakty futures są regulowane, Bitcoin w dużej mierze nie jest. Ten brak regulacji może spowodować fundamentalne problemy z samym Bitcoinem, co ostatecznie doprowadzi do zwrotu kontraktów terminowych, jeśli inwestorzy będą kwaśni na walucie.

2. Wysoce Spekulatywny

Bitcoin i blockchain, na którym żyje, to stosunkowo nowe technologie. Podczas gdy zwolennicy walut cyfrowych chwalić go jako kluczowej zmiany w systemie monetarnym świat czekał, nadal istnieją poważne błędy, które muszą być wypracowane i nie ma gwarancji powszechnego przyjęcia konsumentów.

W związku z tym każda inwestycja w Bitcoina lub pochodną Bitcoina jest wysoce spekulacyjna.

3. Zmienność

Bitcoin jest bardzo niestabilnym aktywem, co oznacza, że widzi szerokie wahania wartości w krótkich okresach czasu. Zmienność ta odpowiada wysokiemu poziomowi ryzyka.

4. Problemy Z Płynnością

Jeśli masy nie przywiązują się do koncepcji funduszy Bitcoin, możesz mieć trudności ze znalezieniem kupującego, gdy zdecydujesz, że nadszedł czas, aby opuścić swoją pozycję. Ponieważ są tak nowe, nie jest jasne, ile wolumenu obrotu zobaczy dany fundusz.

5. Opłaty Za Zarządzanie

Wszystkie fundusze inwestycyjne mają opłaty za zarządzanie, ale fundusze związane z Bitcoinem zwykle pobierają wyższe opłaty niż tradycyjne fundusze ETF.

6. Brak Dywidend

Bitcoin to cyfrowa waluta, a nie firma. Dlatego inwestorzy nie mogą oczekiwać, że otrzymają dywidendy w ramach zwrotu z inwestycji.

7. Brak dywersyfikacji

Fundusze Bitcoin są po prostu tym — inwestują tylko w Kontrakty terminowe Bitcoin. W przeciwieństwie do większości innych funduszy ETF, które inwestują w zróżnicowaną grupę papierów wartościowych lub cały indeks rynkowy, nie ma dywersyfikacji między innymi aktywami finansowymi w tych funduszach ETF Bitcoin, dodatkowo zwiększając ryzyko.

Czy powinieneś zainwestować w Bitcoin ETF?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, czy bitcoin ETF jest dla Ciebie dobrą inwestycją. Ale możesz być dobrym kandydatem do rozważenia Bitcoin ETF, jeśli masz następujące cechy:

  • Jesteś młody. Młodzi inwestorzy mają mnóstwo czasu, aby odzyskać, jeśli ich portfele się zanurzą. Ze względu na wysokie ryzyko związane z inwestycjami związanymi z Bitcoinem, starsi inwestorzy zbliżający się do emerytury z niewielką ilością czasu na wyzdrowienie po spadku powinni ich unikać.
  • Masz wysoką tolerancję na ryzyko. Istnieje kilka zagrożeń, które należy Rozważyć Przed rozpoczęciem inwestycji w Bitcoin w ogóle. Chociaż istnieje potencjał znacznych zysków, istnieje również potencjał, że ten spekulacyjny składnik aktywów spadnie na wartość. Musisz być w stanie tolerować to ryzyko, jeśli planujesz inwestować w te fundusze.
  • Chcesz Uzyskać Dostęp Bez Trzymania Rzeczywistych Monet. Podstawowym typem inwestora dla ETF Bitcoin jest taki, który interesuje się Bitcoinem i ekspozycją na aktywa, ale nie ma napędu do otwierania portfela kryptowalut i posiadania „fizycznego” aktywa w swoim portfelu.

Alternatywy dla Bitcoin ETF

Jeśli chcesz trochę ekspozycji na Bitcoin i inne tokeny cyfrowe, ale nie jesteś zainteresowany kupnem ETF, który koncentruje się wyłącznie na tych aktywach, istnieją inne opcje.

Jedną z najlepszych opcji jest rozważenie zakupu w ETF technologiczny, który inwestuje w akcje technologiczne. Firmy technologiczne tworzą komputery, które wydobywają kryptowaluty, obsługują centra danych, które utrzymują blockchain przy życiu i rozwijają jednostki Przetwarzające, które umożliwiają wydobycie kryptowalut.

Inwestowanie w fundusze ukierunkowane na technologię daje żywotny interes w rozwoju blockchain bez poświęcania inwestycji w całości blockchainowi lub jednemu konkretnemu aktywowi, który na nim żyje.

Jeśli nie jesteś zainteresowany podejściem ETF, masz również możliwość inwestowania w poszczególne firmy obsługujące rynek kryptowalut.

Na przykład zaawansowane mikro urządzenia tworzą jednostki Przetwarzające, które są najczęściej używane zarówno w maszynach górniczych, jak i centrach danych. Coinbase to firma, która obsługuje popularną platformę wymiany kryptowalut.

Inwestowanie w tego typu firmy daje możliwość czerpania korzyści z rozwoju blockchain, jednocześnie chroniąc przed ryzykiem związanym z inwestowaniem wyłącznie w aktywa cyfrowe. Ważne jest jednak, aby przeprowadzić badania przed inwestowaniem w poszczególne akcje.

Ostatnie Słowo

Wszystko powiedziane, fakt, że Bitcoin ETF zaczynają trafiać na scenę, jest piórkiem w czapce entuzjastów blockchain.

Wielu uważa, że kryptowaluty są systemem monetarnym przyszłości. Inne aktywa, które żyją w blockchain – takie jak inteligentne kontrakty i NFTs-mają potencjał, aby zmienić sposób, w jaki świat postrzega własność zasobów cyfrowych, rozwiązując główne problemy w różnych branżach rozrywka dla służby zdrowia.

Choć nie wiadomo, co przyniesie przyszłość, historia pokazała, że wczesne inwestowanie w kluczowe technologie ma tendencję do dużych zysków. Nic dziwnego, że tak wielu ludzi skacze na modę blockchain.

Jeśli jednak zdecydujesz się wskoczyć na pokład, upewnij się, że wykonujesz badania, rozumiesz ryzyko i ograniczasz swoje zasoby do tego, co czujesz się komfortowo tracąc.

Rodzaje strategii inwestycyjnych – co jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem?

Poprzedni wpis

Jak zwiększyć stawki freelancera?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły