Artykuły

Czy Twoja Pielęgnacja jest warta swojej ceny?

0

Jeśli lubisz dbać o swoją skórę, prawdopodobnie już zrezygnowałeś z faktu, że produkty do pielęgnacji skóry nie są tanie. Najgorsze jest to, że te małe butelki serum i kremu nawilżającego zawsze wydają się wyczerpywać szybciej niż się spodziewasz.

Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł rozpieszczać swoją skórę bez niszczenia budżetu? Jak się okazuje, jest sposób, aby to zrobić – i to podejście dermatolodzy stosują od lat.

Zadzwoniliśmy do dermatologa, aby dowiedzieć się, na jakie produkty do pielęgnacji skóry warto wydać pieniądze – i które prawdopodobnie możesz całkowicie porzucić.

Uprość Swoją Rutynę

Dzięki popularności 10-stopniowego koreańskiego trendu kosmetycznego wielu konsumentów wydało więcej pieniędzy, dodając kroki do swojej rutyny. Ale dr Neelam Khan, certyfikowany dermatolog z Waszyngtonu, martwi się, że dłuższa rutyna utrudnia ludziom zachowanie spójności.

Zamiast tego woli prostą rutynę, której nauczyła się w szkole medycznej. Rano powinieneś:

  • Użyj delikatnego środka czyszczącego
  • Zastosuj serum z witaminą C
  • Zastosuj krem przeciwsłoneczny i krem nawilżający

Wieczorem należy:

  • Użyj delikatnego środka czyszczącego i / lub zmywacza do makijażu
  • Zastosuj retinol lub produkt retinoidowy
  • Nałóż krem nawilżający

„Najważniejszą rzeczą, która ma największe znaczenie, jest konsekwencja osoby używającej produktu” – powiedziała. „Nie obchodzi mnie, czy to coś, co dostajesz w CVs vs.Sephora.”

Jeśli produkt Cię drażni, przestań go używać i spróbuj innego. Ale ogólnie rzecz biorąc, Khan mówi, że można znaleźć przedmioty, które działają w aptece lub sklepie spożywczym. Polecanych przez nią drogerii jest wiele, w tym CeraVe i Neutrogena.

Wizyta u dermatologa

Istnieją pewne problemy z pielęgnacją skóry, które możesz rozwiązać na własną rękę. Na przykład, jeśli zimą masz suchą, łuszczącą się skórę, możesz spróbować przełączyć się na silniejszy krem nawilżający i zanotować wyniki.

Ale Khan mówi, że jest wiele problemów, które wymagają profesjonalnej pomocy. W niektórych przypadkach możesz faktycznie zaoszczędzić pieniądze, odwiedzając dermatologa przed wypróbowaniem rozwiązania DIY. Na przykład istnieją różne rodzaje trądziku, których kosztowny krem bez recepty może nie rozwiązać.

Dobre wieści? Twoje ubezpieczenie może obejmować wszystkie lub niektóre wizyty dermatologa, a nawet może zapłacić za niektóre recepty, które zalecają. Na przykład, jeśli masz trądzik, twoje ubezpieczenie może obejmować produkt retinoidowy o mocy na receptę, który również zapobiegnie zmarszczkom.

Jeśli chcesz uzyskać wartość swoich pieniędzy, przynieś produkty do pielęgnacji skóry na wizytę, aby dermatolog mógł je przejrzeć. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy produkty są odpowiednie dla Twojej skóry.

Unikaj szumu marketingowego

Jeśli czytasz czasopisma dla kobiet lub obserwujesz wpływowe kosmetyki na Instagramie, prawdopodobnie zobaczysz twierdzenia, że pewien produkt działał cuda dla konkretnej gwiazdy lub osoby. I chociaż może to być prawdą dla danej osoby, nie ma gwarancji, że odniesiesz taki sam sukces.

Wiele gwiazd zapomina również o innych zabiegach kosmetycznych, takich jak wypełniacze i Botox. Te mniej przystępne zabiegi są prawdopodobnie bardziej odpowiedzialne za brak zmarszczek niż konkretna marka retinolu.

Pamiętaj, że jeśli magazyn lub influencer Promuje produkt, prawdopodobnie otrzymują wynagrodzenie za wspominanie o nim lub otrzymują część z każdej sprzedaży. Jeśli chcesz to czytać uczciwe opinie, patrzeć na stronach takich jak MakeUpAlley.com lub fora do pielęgnacji skóry na Reddit.

Wydawaj Tam, Gdzie To Ważne

Dla Khan, uzyskanie twarzy lub kupowanie zabawnej jednorazowej maski na twarz to więcej o samoopiece niż tworzenie idealnej pielęgnacji skóry. Na przykład hydrafacial może odczuwać relaks i złuszczanie, ale nie jest to tak ważne, jak kupowanie i używanie odpowiedniego produktu retinolowego każdego dnia. Dodatkowo, kosztem $200 do $ 300 za pop, hydrafacial często nie jest wart swojej ceny.

„Żaden jednorazowy zabieg nie zrobi tak dużej różnicy w porównaniu z codzienną pielęgnacją w domu” -powiedziała. „Wolałbym, żeby ludzie szumili w codziennej rutynie.”

Jeśli chodzi o upuszczanie dolarów na produkty do pielęgnacji skóry, Khan powiedział, że powinieneś wydać więcej na produkty, które będą długo leżały na twojej skórze.

„Jeśli masz zamiar wydać pieniądze na pielęgnację skóry, środek czyszczący powinien być najtańszą rzeczą, jaką otrzymasz” – powiedziała. „Nawet najbardziej wyszukany środek czyszczący będzie na twojej skórze tylko przez minutę. Wolałabym, żeby ktoś wydał pieniądze na produkt na urlop.”

Jak zaoszczędzić na Pielęgnacji Skóry

Użyj Ochrony Przeciwsłonecznej

Dermatolodzy są w stanie usunąć lata uszkodzenia słońca, ale to zajmuje dużo czasu – i pieniędzy. Tańszym rozwiązaniem jest codzienne stosowanie kremu przeciwsłonecznego, zakrywającego twarz, szyję i górną część klatki piersiowej.

Innym poważnym problemem, który widzi Khan, jest to, że ludzie zapominają o zastosowaniu retinolu na szyi i górnej części klatki piersiowej. Jeśli zastosujesz retinol tylko do twarzy, w końcu będziesz mieć różnicę między twarzą a resztą ciała. Może to również wymagać kilku zabiegów w celu skorygowania.

Użyj swojego HSA lub FSA

Elastyczne konto wydatków (FSA) lub zdrowotne Konto Oszczędnościowe (HSA) jest jak specjalne konto oszczędnościowe na wydatki związane ze zdrowiem. Możesz odliczyć składki od swoich podatków, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze pod koniec roku. Jeśli masz już FSA lub HSA, prawdopodobnie wiesz, że możesz zapłacić za wizytę lekarską, badanie krwi lub obrazowanie za pomocą tych funduszy.

Ale możesz również użyć pieniędzy z HSA lub FSA, aby zapłacić za wizytę dermatologa i wszelkie związane z tym recepty. Wiele produktów do pielęgnacji skóry jest również kwalifikowanych do FSA i HSA, w tym produkty do ochrony przeciwsłonecznej i leczenia trądziku. Na przykład, jeśli lekarz przepisze ci retinoid, możesz użyć karty FSA lub HSA, aby za niego zapłacić.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Zina Kumok (146 Postów)

Zina Kumok jest niezależną pisarką specjalizującą się w finansach osobistych. Była reporterka, opisywała procesy o morderstwo, finałową czwórkę i wszystko pomiędzy. Występowała w Lifehacker, DailyWorth i Time. Przeczytaj o tym, jak spłaciła 28,000 dolarów kredytów studenckich w ciągu trzech lat w Conscious Coins.

Linki

Czym jest giełda kryptowalut? Przewodnik dla początkujących na rok 2022

Poprzedni wpis

Formuła stopy inflacji i jak ją obliczyć

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły