Artykuły

Czy powinieneś stać rodziną z jednym samochodem?

0
Czy powinieneś stać rodziną z jednym samochodem?

Amerykanie kochają nasze samochody. Wiele rodzin ma nawet dwa lub więcej-i też za to płacą. Na podstawie obliczeń AAA Z 2019 r. całkowity koszt posiadania dwóch samochodów może wynosić od 12 120 do 25 114 USD rocznie.

Jeśli jesteś obecnie częścią rodziny dwóch samochodów, być może zastanawiałeś się, czy możesz zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając liczbę samochodów z dwóch do jednego (lub nawet żyć bez samochodu całkowicie). Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna.

Dla niektórych rodzin, stając się jednym samochodem gospodarstwa domowego prowadzi do znacznych oszczędności przy niewielkim poświęceniu. Ale dla innych, to zbyt wiele wysiłku dla zbyt małej korzyści. Aby dowiedzieć się, czy jest odpowiedni dla ciebie, musisz wiedzieć, ile możesz zaoszczędzić i jakie są alternatywy.

Oszczędność kosztów rezygnacji z drugiego samochodu

Najbardziej oczywistą korzyścią z oddania drugiego samochodu są pieniądze, które otrzymujesz ze sprzedaży. Kwota ta zależy od wieku i stanu pojazdu, a także lokalizacji.

Na przykład, Kelley Blue Book mówi, że dobry stan podstawowy model 2016 Honda Civic z 50,000 mil na nim może Ci około $18,500 w październiku 2021, jeśli sprzedasz samochód samodzielnie. Ale ten sam samochód z 100,000 mil na nim będzie tylko warte około $13,500.

Tak czy inaczej, te pieniądze mogą być bardzo pomocne. Może pomóc w uruchomieniu funduszu awaryjnego lub poradzić sobie z nieoczekiwanymi wydatkami. Albo może iść w kierunku oszczędności na studiach albo oszczędności na emeryturze.

Ale korzyści finansowe z zostania rodziną jednego samochodu nie kończą się, gdy sprzedajesz drugi pojazd. Ten samochód kosztuje utrzymanie, więc pozbycie się go pozwala czerpać bieżące oszczędności rok po roku. Dokładna kwota zależy od tego, jaki masz samochód i ile go używasz.

Aby dowiedzieć się, ile twoja rodzina zaoszczędzi, musisz teraz obliczyć, ile kosztuje twój drugi samochód. Aby to zrobić, należy zsumować wszystkie koszty posiadania tego pojazdu, od płatności samochodu w dół do kosztów miejsca parkingowego.

Płatność Za Samochód

Jeśli jesteś jak wielu właścicieli samochodów w Stanach Zjednoczonych, nadal masz zaległe saldo na kredyt samochodowy.

A jeśli tak, spłata zmniejsza natychmiastową wypłatę ze sprzedaży drugiego samochodu. Może nawet zmniejszyć go do mniej niż zera, jeśli jesteś do góry nogami na kredyt samochodowy, faktycznie biorąc pieniądze z kieszeni.

Ale dodatkowa gotówka, którą zwolnisz, eliminując miesięczną płatność, nadal może się opłacić. Jeśli obecnie płacisz $ 500 miesięcznie za samochód, wymazanie tego kredytu samochodowego da Ci dodatkowe $ 6,000 rocznie.

Jeśli leasingujesz swój drugi samochód, nie możesz uzyskać natychmiastowej zapłaty ze sprzedaży. Ale wciąż uwalniasz znaczną ilość miesięcznej gotówki.

Paliwo

Roczny koszt paliwa dla drugiego pojazdu jest bardzo zróżnicowany. Zależy to od przebiegu samochodu na gazie, liczby przejechanych mil każdego roku i tego, ile płacisz za gaz.

Aby obliczyć koszty paliwa, oblicz liczbę kilometrów przejechanych przez drugi samochód w ciągu roku. Podziel tę liczbę przez przebieg gazu w samochodzie, aby uzyskać liczbę galonów zużywanych rocznie. Następnie podziel to przez koszt galonu gazu w Twojej okolicy, aby znaleźć roczny koszt. (Jeśli masz samochód elektryczny, zamiast tego zmierz zużycie paliwa w kilowatogodzinach.)

Oddanie drugiego samochodu może nie zaoszczędzić całej kwoty. Prawdopodobnie będziesz umieszczać więcej mil rocznie na pozostałym pojeździe, jeśli będziesz musiał go wykorzystać na wszystkie swoje sprawy i wycieczki. Ale można wyeliminować w przynajmniej niektóre wycieczki metodami takimi jak carpooling, transport publiczny i spacery.

Ubezpieczenia

Posiadanie drugiego samochodu niekoniecznie podwoi koszt ubezpieczenia samochodu. Nie możesz więc po prostu podzielić aktualnej ceny polisy na połowę, aby dowiedzieć się, co zaoszczędzisz.

Jeśli oba samochody są na tej samej polisie ubezpieczeniowej, zwykle można uzyskać zniżkę w wysokości do 25% rocznie. Jeśli więc płacisz 1000 USD rocznie, aby ubezpieczyć swój pierwszy pojazd, koszt dodania drugiego pojazdu może wynosić zaledwie 750 USD rocznie.

Możesz uzyskać dokładną wycenę, kontaktując się z firmą ubezpieczeniową w celu uzyskania wyceny polisy na tylko jeden samochód.

Konserwacja

Innym kosztem związanym z utrzymaniem dwóch samochodów jest konserwacja. Musisz zapłacić za podstawową konserwację, taką jak wymiana oleju i naprawa samochodu, gdy się zepsuje.

Im więcej kilometrów przejedziesz każdego roku, tym wyższe mogą być koszty konserwacji. AAA informuje, że koszt konserwacji waha się od $0.066 za milę dla pojazdu elektrycznego do $0.096 za milę dla średniego SUV-a. Możesz pomnożyć te liczby przez liczbę przejechanych mil, aby oszacować roczny koszt. Szczegółowe informacje można znaleźć w analizie kosztów jazdy AAA.

Ale pomimo dodatkowych mil w głównym pojeździe, nadal odczuwasz pewne oszczędności. Istnieje kilka regularnych prac konserwacyjnych, które Wszystkie samochody wymagają rocznie, takich jak wymiana filtra powietrza. Pozbycie się drugiego pojazdu oznacza, że wystarczy zapłacić za te prace tylko na jednym samochodzie.

Rejestracja

Jednym z kosztów, które można wyeliminować, pozbywając się drugiego samochodu, jest koszt jego rejestracji. Koszt ten różni się dramatycznie w zależności od miejsca zamieszkania. Każdy stan ma własną metodę jego obliczania.

Jeśli nie znasz rocznego kosztu rejestracji, sprawdź stronę internetową Departamentu pojazdów samochodowych w swoim stanie. Jeśli nie możesz go łatwo znaleźć, wyszukaj na stronie ” opłata rejestracyjna.”Jeśli twój stan odnawia rejestracje tylko co dwa lata, podziel liczbę na pół, aby uzyskać roczny koszt.

Opłaty drogowe

Kiedy jeździsz drugim samochodem, nie płacisz tylko za paliwo. Często trzeba płacić za przejazd autostradami i mostami.

Koszt zależy od miejsca i czasu jazdy. W niektórych obszarach opłaty za przejazd są wyższe w dni powszednie niż w weekendy-i nadal wyższe w godzinach szczytu. A niektóre mosty pobierają opłaty za przejazd tylko w jednym kierunku.

Jeśli płacisz tylko $3 toll raz w tygodniu, to sumuje się do nieco ponad $150 rocznie. To mniej więcej to samo, co niektóre rodziny płacą za miesiąc telewizji kablowej lub usługi telefonii komórkowej.

Ale jeśli płacisz te same 3 dolary za przejazd do i z pracy 5 dni w tygodniu, 50 tygodni w roku, to daje 1500 dolarów rocznie. To może wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów ubezpieczenia głównego pojazdu, a następnie niektórych.

Aby oszacować swoje oszczędności, pomyśl o wszystkich podróżach, które regularnie odbywasz drugim samochodem. Zwróć uwagę, które z nich mają opłaty drogowe i ile kosztują. Pomnóż ten koszt przez liczbę razy w roku, gdy podróżujesz, aby uzyskać roczny koszt. Jeśli lista zawiera pracę, szybko się zsumuje.

Ale pozbycie się drugiego samochodu może nie zaoszczędzić całej kwoty. Jeśli przełączysz się na jazdę głównym pojazdem w te same miejsca, nadal musisz płacić za opłaty drogowe. Ale jeśli przełączysz się na transport publiczny, spacery lub jazdę na rowerze, możesz je znacznie obniżyć lub wyeliminować.

Parkowanie

Czasami drugi samochód kosztuje, kiedy nawet nim nie jeździsz. Jeśli musisz zapłacić za miejsce parkingowe . w domu, w pracy lub poza domem-to kolejny roczny koszt.

Koszty parkowania różnią się znacznie w zależności od miejsca zamieszkania. Według raportu Statista 2018, 10 najdroższych amerykańskich miast do parkowania to Dallas, Detroit, Atlanta, Seattle, Boston, Chicago, Waszyngton, Los Angeles, San Francisco i Nowy Jork. Średnie roczne koszty parkowania wahają się od 723 USD rocznie w Dallas do aż 5395 USD rocznie w Nowym Jorku.

Oczywiście większość miast nie jest tak droga. Mimo to jest to kolejny koszt, który musisz wziąć pod uwagę, gdy zastanawiasz się, ile kosztuje posiadanie drugiego samochodu i co możesz zaoszczędzić, rezygnując z niego.

Nowe koszty dla Twojego pojedynczego samochodu

Rezygnacja z samochodu może również generować nowe koszty. Potrzebujesz innego sposobu poruszania się, aw niektórych przypadkach może to oznaczać większe wykorzystanie pozostałego samochodu.

Na przykład, jeśli ty i twój współmałżonek wziąć dwa oddzielne pojazdy do pracy, być może można podwozić zamiast. Jeśli jednak podrzucenie współmałżonka do pracy dodaje dodatkowe 5 mil do długości codziennych dojazdów, to daje około 1250 Mil więcej rocznie.

W innych przypadkach można skorzystać z alternatywnej metody transportu. Niektóre metody, takie jak chodzenie, są prawie bezpłatne. Ale inne, takie jak transport publiczny, mają własne koszty. Aby dowiedzieć się, ile możesz naprawdę zaoszczędzić, stając się rodziną z jednym samochodem, musisz oszacować, ile te nowe koszty dodadzą do Twojego budżetu.

Alternatywy dla posiadania drugiego samochodu

Aby dowiedzieć się, ile wydasz na poruszanie się bez drugiego samochodu, musisz pomyśleć o tym, jak go teraz używasz. Chwyć kartkę papieru i zanotuj wszystkie sposoby korzystania z samochodu, takie jak:

  • Dojazdy
  • Sprawunki, takie jak wycieczki do lekarza lub sklepu spożywczego
  • Dowóz dzieci do szkoły
  • Jazda dzieci na imprezy i zajęcia, takie jak sport
  • Wycieczki drogowe

Dla każdego rodzaju podróży na liście, rozważyć alternatywne sposoby, aby się tam dostać. Istnieje wiele opcji do wyboru, każda z plusami i minusami.

Chodzenie

Można zrobić wiele krótkich wycieczek na piechotę. Oprócz zużycia butów, chodzenie jest całkowicie bezpłatne i jest doskonałym ćwiczeniem.

Ale chodzenie jest znacznie wolniejsze niż jazda. Jeśli przejście do pracy zajmuje Ci godzinę, musisz wstać godzinę wcześniej rano i każdego wieczora wracać do domu godzinę później.

Poza tym chodzenie nie zawsze wchodzi w grę. Jeśli Twoje miejsce pracy Znajduje się 15 mil od hotelu lub istnieje główna autostrada między domem a pracą, nie ma praktycznego sposobu, aby odbyć podróż pieszo. A zła pogoda-ulewny deszcz, śnieg, ekstremalne upały lub słaba jakość powietrza — może sprawić, że chodzenie będzie w najlepszym razie niewygodne i niebezpieczne.

Rower

Na wycieczki, które są zbyt długie, aby na piechotę, rower może być dobrym rozwiązaniem. Rowerzysta w rozsądnej formie może jeździć z prędkością około 15 mil na godzinę, więc możesz jeździć rowerem do pracy w krótszym czasie, niż potrzeba na spacer. Jazda na rowerze może być również dobrym rozwiązaniem do załatwiania spraw, takich jak szybka wycieczka do sklepu spożywczego.

W przeciwieństwie do chodzenia, jazda na rowerze wiąże się z pewnymi kosztami z góry. Jeśli nie masz jeszcze roweru, musisz kupić rower wraz z podstawowym sprzętem, takim jak kask, blokada roweru i zestaw naprawczy. Przyzwoity używany rower plus podstawowy zestaw akcesoriów będzie prawdopodobnie kosztował co najmniej $200.

A jeśli potrzebujesz go do spraw, takich jak zakupy spożywcze, musisz kupić sakwy lub przyczepę, która może łatwo kosztować $100 lub more.

Jednak gdy już posiadasz rower, jest on znacznie tańszy w utrzymaniu niż samochód. Internetowy sklep rowerowy the pros ’ Closet szacuje roczne koszty utrzymania roweru szosowego na średnio około $185.

Podobnie jak spacery, jazda na rowerze pozwala zaczerpnąć świeżego powietrza i ćwiczyć. Ale jazda na rowerze jest nadal wolniejsza niż jazda. Więc istnieje limit, jak długa podróż można rozsądnie zrobić. I nie wszystkie drogi są bezpieczne dla jazdy na rowerze.

Jeśli szukasz czegoś o nieco większym zasięgu niż standardowy rower, możesz rozważyć rower wspomagany elektrycznie (zwany także e-bike) lub skuter. Ale mogą one kosztować znacznie więcej niż zakup i utrzymanie roweru.

Carpooling

Jeśli jesteś zbyt daleko od miejsca pracy, aby dojeżdżać pieszo lub rowerem, carpooling z jednym lub kilkoma współpracownikami może być niedrogą opcją. Nawet jeśli podzielisz koszt paliwa, jest to znacznie tańsze niż posiadanie samochodu.

Na przykład załóżmy, że obecnie wydajesz 500 USD rocznie na gaz do codziennych dojazdów. Jeśli dzielisz tę podróż ze współpracownikiem, zapłacisz tylko 250 $za każdą. Jeśli dzielisz się z dwoma współpracownikami, koszt byłby mniejszy niż $170 za osobę.

Oczywiście ten układ działa tylko wtedy, gdy masz współpracowników, którzy mieszkają blisko ciebie i są w harmonogramie podobnym do twojego. Wymaga to również, aby być na ścisłym harmonogramem w godzinach porannych, aby uniknąć zatrzymywania swoich współpasażerów. Na plus, daje Ci kogoś do rozmowy podczas dojazdu lub pozwala pracować, gdy ktoś inny prowadzi.

W zależności od sytuacji, carpooling może działać również na inne wycieczki. Na przykład, może twoje dzieci mogą podwozić się do szkoły lub zajęć pozalekcyjnych z przyjaciółmi. Możesz nawet dzielić przejażdżkę z sąsiadem podczas załatwiania spraw w weekendy.

Transport Publiczny

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz polegać na transporcie publicznym, takim jak autobusy, metro i pociągi, podczas wielu podróży. Transport publiczny może być dobrym rozwiązaniem dla dojazdów do pracy i krótkich wycieczek, takich jak sprawunki.

W wielu obszarach dzieci mogą polegać na publicznych autobusach szkolnych, aby dostać się do iz szkoły. Nawet jeśli nie ma oficjalnego autobusu szkolnego, starsze dzieci mogą korzystać z transportu publicznego, eliminując potrzebę odwożenia ich do szkoły przez rodziców.

Dojazdy tranzytem pozwalają produktywnie wykorzystać czas, a nie skupić się na drodze. Może to być również mniej stresujące niż jazda w korkach w godzinach szczytu. I nie musisz się martwić o znalezienie miejsca parkingowego, gdy tam dotrzesz.

Ale transport publiczny jest niezawodnie dostępny tylko w niektórych miastach i na przedmieściach. I nawet wtedy, nie zawsze jest trasa, która zabierze cię tam, gdzie chcesz iść. Może to wymagać wielokrotnej zmiany pociągów lub autobusów lub chodzenia, co znacznie wydłuża podróż.

Jeśli chodzi o koszty, to zależy od tego, gdzie mieszkasz. Według raportu z czerwca 2017 Transit Savings od Amerykańskiego Stowarzyszenia Transportu Publicznego, osoba, która przełączy się z jazdy na transit w celu codziennego dojazdu, może zaoszczędzić prawie $9,800 rocznie.

Jednak liczba ta opiera się na średnich kosztach transportu, gazu i parkowania. Koszty w Twojej okolicy mogą być wyższe lub niższe.

Ridesharing

Carpools i mass transit nie zawsze może zabrać cię tam, gdzie chcesz iść. A dzięki nowoczesnym aplikacjom do współdzielenia podróży, takim jak Uber i Lyft, możesz po prostu zapłacić komuś, aby cię podwiózł.

Współdzielenie trasy jest wygodne, ponieważ możesz mieć samochód, który pojawi się dokładnie wtedy, gdy go potrzebujesz i zabierze cię gdziekolwiek chcesz. Najlepiej na wycieczki, które musisz robić tylko od czasu do czasu. Na przykład możesz zadzwonić do Ubera, aby zabrać cię na lotnisko lub na wizytę u lekarza.

Jednak prawdopodobnie jest to zbyt drogie, aby polegać na dojazdach i innych rutynowych wycieczkach. W połowie 2019 roku Statista postawił koszt średniej podróży na Uber lub Lyft około 25 USD. Co więcej, aplikacje do współdzielenia podróży pobierają dodatkowe opłaty w okresach wzmożonego ruchu, więc wynajęcie jednego w godzinach szczytu może kosztować znacznie więcej niż przejazd autobusem lub nawet wynajęcie starej taksówki.

Car-Sharing

Inną opcją w niektórych obszarach jest car-sharing. Usługi takie jak Zipcar daje dostęp do samochodu można użyć, gdy jest to potrzebne. Jest to tańsze niż posiadanie samochodu, ponieważ dzielisz koszty posiadania z innymi osobami, które korzystają z usługi.

Dokładna kwota, którą płacisz, zależy od miejsca zamieszkania i wybranej usługi. Może być wiele opłat, takich jak opłata członkowska po dołączeniu, opłata miesięczna i opłata za wykorzystanie.

Na przykład w New Jersey Zipcar kosztuje 9 USD miesięcznie lub 90 USD rocznie, plus 12,50 USD za każdą godzinę lub 103,75 USD za każdy dzień korzystania z samochodu. To wszystko, łącznie z gazem i ubezpieczeniem.

W przeliczeniu na godzinę usługi takie jak Zipcar mogą być droższe niż transport publiczny, a nawet jeździectwo. Są one jednak dobrym wyborem na dłuższe wycieczki, takie jak weekendowy wypad, kiedy potrzebujesz samochodu, aby dostać się tam, gdzie idziesz i poruszać się, gdy tam jesteś.

Ale ta usługa jest dostępna tylko w niektórych lokalizacjach. Zipcar działa w ponad 300 miastach w USA i Kanadzie, ale na ogół można je znaleźć w gęsto zaludnionych obszarach.

Wypożyczalnia Samochodów

W niektórych przypadkach, konwencjonalny wynajem samochodów może być tańsze niż usługi car-sharing jak Zipcar. Ceny wynajmu samochodów różnią się znacznie w zależności od lokalizacji, firmy i rodzaju pojazdu, więc nie można dokładnie określić, które koszty są niższe dziennie. Musisz sprawdzić ceny w Twojej okolicy, aby je porównać.

Jednak wynajem ma jedną znaczącą przewagę nad współdzieleniem samochodu: nie ma miesięcznej opłaty. Płacisz za samochód tylko w dniach, w których go używasz. Jeśli więc potrzebujesz samochodu tylko kilka razy w roku, prawdopodobnie wydasz mniej z wypożyczalnią samochodów.

W wielu obszarach jeszcze tańszą alternatywą jest wynajęcie samochodu z rynku peer-to-peer (P2P), takiego jak Turo lub GetAround. Usługi te łączą ludzi, którzy potrzebują samochodów z innymi, którzy mają samochody, których nie używają.

Usługi P2P car-sharing działają w więcej obszarach niż usługi flotowe, takie jak Zipcar. Na przykład Turo jest dostępny w ponad 5500 miastach w USA i Kanadzie i oferuje samochody za jedyne 25 USD dziennie. Koszty różnią się w zależności od lokalizacji i wybranego pojazdu.

Zmniejszenie Potrzeb Transportowych

Ostateczną metodą zarządzania bez drugiego samochodu jest po prostu zmniejszenie liczby przejazdów. Jest to najbardziej efektywna opcja, ponieważ nie musisz tracić dodatkowego czasu ani pieniędzy na alternatywną metodę transportu.

Na przykład możesz wyeliminować codzienne dojazdy do pracy, pracując w domu.

Praca w domu nie jest opcją dla wszystkich, a nawet ci, którzy mogą, mogą nie chcieć robić tego cały czas. Ale niektóre miejsca pracy pozwalają pracownikom na podejście hybrydowe, chodzenie do biura w niektóre dni i zdalną pracę w innych.

Podróżując rzadziej do pracy, możesz zmniejszyć potrzebę — a tym samym koszty-transportu publicznego lub współdzielenia samochodu.</p>

Innym sposobem na zmniejszenie potrzeb transportowych jest łączenie sprawunków. Na przykład załóżmy, że zazwyczaj odbierasz dzieci z przedszkola po pracy, podczas gdy współmałżonek robi zakupy spożywcze. Nawet jeśli sprawy są w tym samym obszarze, bierzesz dwie oddzielne wycieczki w dwóch oddzielnych pojazdach.

O wiele bardziej wydajne jest połączenie dwóch wycieczek. W ten sposób potrzebujesz tylko jednego samochodu, aby je oba, i zużywasz mniej paliwa. Im więcej spraw możesz połączyć w jedną podróż, tym więcej paliwa i pieniędzy możesz zaoszczędzić.

Ostatnie Słowo

Oszczędzanie pieniędzy nie jest jedynym plusem stania się rodziną z jednym samochodem. Na przykład, jeśli spędzasz mniej czasu na prowadzeniu samochodu, a więcej na chodzeniu lub jeździe na rowerze, masz więcej ćwiczeń. Przejście na spacery, jazdę na rowerze lub tranzyt może również sprawić, że dojazdy będą mniej stresujące. A jeśli w sumie mniej jeździsz, będziesz również mniej zanieczyszczać, dzięki czemu Twój styl życia będzie bardziej ekologiczny.

Czasami jednak brak drugiego samochodu powoduje większy stres. Jeśli współmałżonek ma spotkanie w pracy w tym samym czasie, w którym masz wizytę u lekarza, znacznie trudniej jest sprawić, aby działało z jednym samochodem zamiast dwóch. Ale możesz zminimalizować stres, przewidując i planując te okazje.

Co więcej, zarówno koszty, jak i korzyści wynikające z zostania rodziną z jednym samochodem różnią się znacznie w zależności od twojej sytuacji. W przypadku rodziny z jednym niezależnym pracownikiem i jednym rodzicem pozostającym w domu korzyści mogą łatwo przewyższyć koszty. Ale dla rodziny z dwójką pełnoetatowych pracowników i trójką dzieci w wieku szkolnym, zwykle jest odwrotnie.

To nie jest prosta decyzja. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, co jest dla Ciebie odpowiednie, jest zrobienie matematyki dla siebie. Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić, a następnie przedyskutuj pomysł z rodziną, aby zobaczyć, jak czują się z jednym samochodem. Jeśli wszyscy zgadzają się, że ma to sens, możesz zanurzyć się w poczuciu pewności swojego wyboru.

Program Amerykańskich Kobiet na monetach i banknotach

Poprzedni wpis

Czy kierunek studiów, który wybierzesz, wpływa na Twój potencjał zawodowy?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły