Artykuły

Czy oferty Black Friday naprawdę oszczędzają pieniądze?

0

Znalezienie prawdziwej transakcji może być zaskakująco trudne. Szczególnie w Czarny piątek.

Oczywiście każdy sprzedawca chce, abyś myślał, że promocje i promocje, które reklamują, są prawdziwą kradzieżą, ale firmy te stają się coraz bardziej wykwalifikowane w maskowaniu cen rynkowych jako stromych rabatów. Więc skąd możesz wiedzieć, czy Black Friday „deal”jest rzeczywiście warto sprawdzić?

Przyjrzyjmy się kilku strategiom, aby uporządkować szum Black Friday, aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy – i czasu – jak to możliwe.

Nie Wszystkie Oferty Są Sobie Równe

Kiedy widzisz 55-calowy telewizor w sprzedaży za $200, na pierwszy rzut oka wydaje się to świetną okazją na czarny piątek. Ale niektórzy producenci tworzą konkretne przedmioty na Czarny Piątek, które nie są tak dobrze wykonane, jak ich normalne produkty.

Zanim wybierzesz ofertę na czarny piątek, zrób kilka badań na temat konkretnego przedmiotu. Przeczytaj recenzje z publikacji poufnych, takich jak CNET, Wirecutter i Consumer Reports. Pamiętaj, aby porównać ten sam produkt i uważać na podobne numery modeli.

Skip the Doorbusters

Wiele sklepów oferuje specjalne oferty doorbuster, które są ograniczone w ilości. Te oferty zazwyczaj wymagają, aby być w sklepie, gdy otwiera lub online w odpowiednim czasie. Ale jeśli nie chcesz spędzić godzin czekając w kolejce, jest prawie niemożliwe, aby złapać jeden z tych przedmiotów.

Po wejściu do sklepu większość ludzi kupuje coś, więc nie czują się zmarnowani. Zamiast oszczędzać pieniądze, kończą kupując przedmiot, którego tak naprawdę nie było.

Utwórz listę

Przed Czarnym Piątkiem Zapisz dokładnie to, czego szukasz, w tym świąteczne prezenty. Uwzględnij, ile kosztuje teraz każdy przedmiot, aby wiedzieć, czy oferta na czarny piątek jest naprawdę tego warta. Bądź jak najbardziej konkretny.

Następnie, gdy zostaną ogłoszone oferty Black Friday, porównaj swoją listę z reklamami sklepu. Bądź bezwzględny i kupuj tylko produkty, które są już na twojej liście. W ten sposób upewnisz się, że kupujesz tylko przedmioty, które rzeczywiście chcesz lub potrzebujesz, a nie tylko kupujesz coś na podstawie rabatu.

Kiedy zamiast robić zakupy

Zakupy po Świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku mogą zwykle przynieść lepsze oferty niż zakupy w Czarny piątek. Telewizory często trafiają do sprzedaży tuż przed Super Bowl, podczas gdy materace i oferty pościeli zwykle zdarzają się w lutym. Laptopy i komputery często trafiają do sprzedaży późnym latem, tuż przed rozpoczęciem szkoły.

Rozważ inwestycję czasową

Jeśli robisz zakupy w Czarny piątek, niezależnie od tego, czy stawiasz czoła chaosowi lokalnego centrum handlowego, czy też zamieszaniu na stronie ulubionego sprzedawcy, to kosztuje cię to czas i energię. Jeśli masz rodzinę na Święto Dziękczynienia, możesz tracić czas, którego nie wrócisz.

Pomyśl o tym, jak zakupy sprawiają, że czujesz się w porównaniu do tego, jak czujesz się w pobliżu swoich bliskich. Nawet jeśli możesz zaoszczędzić setki dolarów, budząc się o 6 rano na zakupy-i nie ma gwarancji, że to zrobisz – czy naprawdę warto to zrobić?

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Zina Kumok (147 Postów)

Zina Kumok jest niezależną pisarką specjalizującą się w finansach osobistych. Była reporterka, zajmowała się procesami o morderstwo, Final Four i Ewąrytm pomiędzy. Występowała w Lifehacker, DailyWorth i Time. Przeczytaj o tym, jak spłaciła 28,000 dolarów kredytów studenckich w ciągu trzech lat w Conscious Coins.

Linki

10 rzeczy, które zawsze powinieneś kupić używane

Poprzedni wpis

Jak uniknąć opłat za wynajem samochodu?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły