Artykuły

Karty kredytowe z opłatami rocznymi: czy warto?

0

Kupując karty kredytowe, Możesz być zaskoczony wysoką roczną opłatą za niektóre karty premium. Te atuty gold-star mają swoją cenę: w niektórych przypadkach kilkaset dolarów i więcej. Kiedy więc warto opłacić roczną opłatę? Omówimy niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli kupujesz Karty kredytowe. 

Oto, co omówimy w tym poście:

Kliknij jeden z powyższych linków, aby przejść od razu do sekcji lub Przeczytaj, aby dokładniej się przyjrzeć. Zaczniemy od odpowiedzi na proste pytanie: Jakie są opłaty roczne?

Jakie są opłaty roczne?

Opłaty roczne są w zasadzie takie, jak brzmią: są to ceny, które płacisz każdego roku, aby utrzymać otwartą kartę kredytową. Według sondażu USNews około 70% kart kredytowych nie pobiera opłaty rocznej. Spośród kart, które pobierają roczną opłatę, średnia kwota wynosiła 110 USD. Istnieje jednak wiele innych opcji, jak pokazuje Ta lista karmy kredytowej, za tę cenę. 

Kiedy płacisz roczną opłatę za kartę kredytową?

Ogólnie rzecz biorąc, opłaty roczne są pobierane tylko raz w roku w tym samym miesiącu każdego roku. Firmy obsługujące karty kredytowe często używają miesiąca otwarcia karty kredytowej jako miesiąca, w którym pobierają opłatę roczną. Tak więc, jeśli otworzyłeś nową kartę z roczną opłatą w marcu, prawdopodobnie zostaniesz obciążony tą opłatą ponownie w marcu następnego roku.

Kiedy warto korzystać z kart kredytowych z opłatami rocznymi?

Istnieje kilka różnych sposobów, które można ocenić, czy karta kredytowa z roczną opłatą jest tego warta. Aby dowiedzieć się więcej, rozmawialiśmy z ekspertami ds. finansów osobistych, aby odkryć, czego szukają w karcie kredytowej z roczną opłatą.

Chcesz lepszych nagród cash-back niż to, co oferuje darmowa karta

Mówiąc najprościej, będziesz chciał upewnić się, że korzyści przewyższają koszty. Tak więc, jeśli karta kredytowa travel rewards pobiera roczną opłatę w wysokości 100 USD, jeśli otrzymasz ponad 200 USD w milach lub punktach na bezpłatną podróż, opłacenie dodatkowej karty może być tego warte.

To, czego szukać, obejmuje wyższe niż średnia Punkty za dolara, a także dodatkowe funkcje i korzyści związane z podróżą. Dzięki cashback cards łatwo jest obliczyć próg rentowności, wyjaśnia Eric Rosenberg z personal Profitability. „Możesz zrobić trochę matematyki, aby dowiedzieć się dokładnie, co musisz wydać na kartę rocznie, aby odzyskać opłatę i osiągnąć zysk.”

Możesz zrekompensować opłatę nagrodami za wydatki

Innym sposobem oceny, czy karta kredytowa premium jest warta opłaty rocznej, jest ocena trzech głównych rzeczy: 1. wartość krótkoterminowa, 2. wartość dzienna, a 3. doświadczenie wartość poprzez korzyści podróży, mówi Kathy Hart, podróż hacking entuzjastów.

 • Wartość krótkoterminowa jest hojny bonus wprowadzający, który pochodzi z wielu kart kredytowych premium. Na przykład na niektórych kartach możesz zdobyć 50 000 punktów bonusowych, jeśli wydasz 3 000 $na swoją kartę w ciągu pierwszych trzech miesięcy.
 • Wartość dzienna ile punktów zdobędziesz za codzienne zakupy. Niektóre oferty zawierają do trzech punktów za każdego dolara w określonych kategoriach. Możesz również zdobyć więcej punktów za rotację kategorii wydatków, takich jak Artykuły spożywcze jesienią lub paliwo w miesiącach zimowych.
 • Wartość empiryczna oznacza wszystkie schludne Podróże i inne korzyści, które są szeroko promowane. Może to obejmować kilka słodkich korzyści, takich jak bezpłatne przejazdy podczas podróży, posiłki podczas lotów i dostęp do poczekalni na lotnisku replete z pysznymi przekąskami i napojami. Niektóre karty mogą oferować kilkaset dolarów w podróży lub kredytu sklepowego, które można wykorzystać każdego roku.

Słowo ostrzeżenia: Nie jest mądrze używać kart kredytowych, chyba że płacisz saldo w całości co miesiąc, wskazuje Hart. „Korzyści z travel points są negowane, jeśli płacisz odsetki lub opłaty za kartę kredytową”, mówi. Jeśli dopiero zaczynasz, zacznij powoli.

Masz złą lub ograniczoną historię kredytową

Firmy obsługujące karty kredytowe mogą czasami stosować opłatę roczną jako sposób na udostępnienie kart kredytowych osobom z trudniejszymi lub ograniczonymi historiami kredytowymi. Jeśli masz słabą zdolność kredytową, może to być trudne do pomyślnego ubiegania się o kartę, jak firmy mogą wahać się pożyczyć do ciebie. I chociaż istnieją karty kredytowe bez opłat rocznych sprzedawane osobom z niskim kredytem, wiele razy Karty kredytowe dla trudniejszych lub nieobecnych profili kredytowych pobierają opłatę. 

Dla niektórych osób karta z opłatą roczną jest jedyną lub najlepszą opcją. Jeśli tak jest w przypadku ciebie, to może być mądry, aby zainwestować w opłatę roczną jako sposób na rozpoczęcie budowy lub naprawy kredytu. 

 

Pełny zestaw korzyści działa dla Ciebie

Oprócz premii, mocno reklamowanych zalet karty kredytowej, będziesz chciał zapoznać się z pełnym pakietem korzyści karty, mówi Lee Huffman, pisarz finansów osobistych i podróży. „Często są niedostatecznie wykorzystywane korzyści – takie jak ochrona ceny, dostęp do salonu VIP, ochrona przed zakupem, rozszerzona gwarancja lub podstawowe ubezpieczenie samochodu—które mogą zapewnić ogromną wartość dla Ciebie, jeśli wiedziałeś, że są częścią korzyści z karty.”Będziesz chciał porównaj te korzyści z innymi kartami aby sprawdzić, czy należy go zatrzymać lub ubiegać się o inny.

Więcej porad dotyczących opłat rocznych kartą kredytową

Jeśli masz już kartę kredytową z roczną opłatą, dobrze jest mieć na nią oko i upewnić się, że nadal jest tego warta. Tylko dlatego, że było to warte kosztów w zeszłym roku, nie oznacza, że będzie to w tym lub przyszłym roku. Oto, o czym możesz pamiętać podczas oceny. 

Śledź korzyści, które zarobiłeś

Pewnie, mogą być jakieś korzyści. Ale czy w pełni je wykorzystujesz? Miej oko na wszystkie korzyści, które zgarniasz, oszacuj, ile jest wart każdy perk, a następnie wykonaj matematykę, aby dowiedzieć się, czy opłata jest tego warta. „Oceń, czy korzystasz z zalet karty”, mówi Hart. „Jeśli okaże się, że nie korzystasz z karty, sprawdź, czy możesz ją obniżyć lub przełączyć na kartę, która ma niższą opłatę roczną lub nie ma jej.

Pamiętaj, aby przeglądać co roku

Aby upewnić się, że opłata roczna jest tego warta, przeglądaj karty co roku. „Korzyści z kart kredytowych stale się zmieniają, więc karta, która działała idealnie dla Ciebie w zeszłym roku, może nie być tą właściwą w przyszłości”, mówi Huffman. „Upewnij się, że bank co roku zarabia na Twojej firmie.”Na przykład, jeśli jedna z Twoich kart platynowych zaczyna ograniczać dostęp do salonu lub zmniejsza liczbę bezpłatnego bagażu, rozważ nie odnawianie karty w momencie uiszczenia opłaty.

Inny sposób, aby sprawdzić, czy karta jest warta swojej wagi w opłatach rocznych? Zsumuj całą wartość nagród i korzyści, jakie oferuje Ci karta, a następnie odejmuj to, co otrzymałbyś, gdybyś przełączył się na kolejną najlepszą kartę z roczną opłatą, sugeruje Steele. Jeśli różnica jest większa niż koszt opłaty rocznej, karta jest posiadaczem.

I będziesz chciał track wykorzystania jako osoby w tym roku, nie tylko ile karta oferuje. Więc nawet jeśli karta oferuje kilkaset dolarów w podróżach, ale używasz tylko, powiedzmy $100, a karta ma roczną opłatę w wysokości $150, może nie być tego warta. I może korzyści, które w końcu wykorzystasz, najwięcej zmian. A jeśli korzyści, które ostatecznie wykorzystasz, najbardziej się zmieni, będziesz chciał wziąć to pod uwagę.

To jest w porządku, aby skontaktować się z firmą karty kredytowej do negocjacji

Uelastycznij swoje mięśnie negocjacyjne i sprawdź, czy firma obsługująca Karty kredytowe jest skłonna wydać roczną rezygnację z opłaty za kartę kredytową. Najlepszy czas na to, aby to zrobić, to tuż przed uiszczeniem opłaty rocznej. Poinformuj wystawcę karty kredytowej, że rozważasz zamknięcie karty, ponieważ nie masz pewności, czy korzyści są warte opłaty rocznej.

Po prostu może być w stanie je zmaksymalizować nagrody karty kredytowej, aby osłodzić ofertę. „To nie działa w 100 procentach czasu”, dodaje Steele, ” ale odniosłem sukces na tyle, że WARTO zadzwonić.”

Zanim skontaktujesz się z wystawcą karty kredytowej, odrób pracę domową. Jeśli jesteś klientem z solidnym kredytem i byłeś znakomity w dokonywaniu płatności na czas, będziesz miał większą dźwignię finansową. Ponadto sprawdź, jakie istniejące karty mają porównywalne nagrody i korzyści przy niższych opłatach.

Rozważ porównywalne karty

Zastanawiasz się, czy powinieneś przełączyć się na inną kartę kredytową? Sztuczka polega na zsumowaniu całkowitej wartości nagród i korzyści karty, a następnie odjęciu tego, co otrzymałbyś, gdybyś przełączył się na kolejną najlepszą kartę z roczną opłatą, mówi Jason Steele. Jeśli okaże się, że nie warto, może nadszedł czas, aby przełączyć się na inną kartę kredytową.

Chociaż początkowo możesz doświadczyć szoku naklejki z tymi platynowymi kartami kredytowymi, które mają, powiedzmy, roczną opłatę w wysokości 450 USD, jeśli w końcu skorzystasz z punktów związanych z podróżą i nagrodami, może to okazać się warte dodatkowej części reszty.

Opłaty roczne za Karty kredytowe: kluczowe dania na wynos

Dużo do strawienia? Nie martw się-oto, o czym warto pamiętać:

 • Opłaty roczne to opłaty, które płacisz raz w roku za prawo do korzystania z karty kredytowej. Zazwyczaj są one pobierane w tym samym miesiącu, w którym po raz pierwszy otworzyłeś kartę. 
 • Chociaż może to wydawać się złą ofertą, istnieją przypadki, w których roczna opłata karta kredytowa może mieć wiele sensu:
  • Korzyści, takie jak zwrot gotówki i mile podróżne, sumują się do ponad rocznego kosztu opłaty
  • Korzyści dobrze pasują do Twojego stylu życia i są lepsze niż to, co oferuje darmowa karta
  • Masz ograniczony lub niski kredyt, a karta kredytowa z opłatą roczną jest twoją jedyną opcją
 • Jeśli posiadasz już kartę z opłatą roczną, pamiętaj o ponownej ocenie każdego roku, aby określić, czy nadal jest tego warta. Możesz nawet wynegocjować lepsze korzyści lub niższą opłatę, jeśli użyłeś karty w sposób odpowiedzialny. 
 • Zawsze możesz rozważyć lepsze karty, jeśli okaże się, że twoja nie działa już dla ciebie. 

Pamiętaj, że bez względu na to, jaką kartę kredytową wybierzesz, zawsze możesz połączyć ją z aplikacją Mint, aby szybko zobaczyć, jak twoja karta pasuje do Twoich finansów. 

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

15 tanich pomysłów na miejsce ślubu na niedrogą ceremonię lub przyjęcie

Poprzedni wpis

Jak zainwestować pieniądze w wieku 20 lat, aby zbudować długoterminowe bogactwo

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły