Artykuły

Porady Dotyczące Zarządzania Kartami Kredytowymi

0

Zarządzanie kartami kredytowymi to ogólny termin przechowywania kart kredytowych. Dotyczy to wydatków, dokonywania płatności na czas, monitorowania użytkowania i innych. Zarządzanie kartami kredytowymi może wydawać się proste, ale jest niezbędne dla długoterminowej kondycji finansowej.

Jeśli to czytasz, jesteś prawdopodobnie jednym z ponad 191 milionów Amerykanów, którzy mają karty kredytowe. Większość amerykańskich dorosłych ma co najmniej jeden, a większość użytkowników kart kredytowych ma więcej niż to. Wiele osób używa karty kredytowej jako podstawowego sposobu zakupu rzeczy. W rzeczywistości, w trzecim kwartale 2021 roku, salda amerykańskich kart kredytowych wzrosły o 17 miliardów. Podczas korzystania z karty kredytowej mądrze może być doskonałym sposobem, aby zapłacić za rzeczy wygodnie i budować kredyt, mogą one również często być nadużywane. 

Dlatego umiejętność zarządzania kartą kredytową jest niezbędna dla każdego, kto ją posiada. Dzięki odpowiednim sztuczkom prowadzenie kart nie musi być trudne. W tym poście przedstawimy Ci podstawy, o których powinieneś pamiętać, jeśli planujesz używać karty kredytowej. 

Oto, co omówimy:

Co To Jest Zarządzanie Kartami Kredytowymi?

Zarządzanie kartami kredytowymi to praktyka kontrolowania wszystkich kart kredytowych, w tym kluczowych funkcji, takich jak bieżące saldo (lub salda), Ostatnia aktywność, terminy płatności, długi, stopy procentowe i nagrody. Karty kredytowe zawierają wiele informacji, o których należy pamiętać; w tym może pomóc zarządzanie kartami kredytowymi. 

Dlaczego Zarządzanie Kartami Kredytowymi Jest Ważne?

Karty kredytowe są bardzo pomocnym narzędziem w wielu różnych sytuacjach, niezależnie od tego, czy jest to finansowanie dużego zakupu, czy tylko zakupy online. Ważne jest jednak również, aby użytkownicy kart kredytowych aktywnie zarządzali otwartymi kontami. Źle zarządzane Karty kredytowe mogą prowadzić do złych wyników finansowych, takich jak dług karty kredytowej i dings na Scoring kredytowy. Jeśli masz zwyczaj złego zarządzania kartą kredytową, może to znacznie utrudnić uzyskanie nowych kart kredytowych w przyszłości, a także innych rodzajów pożyczek.  

Potrzebujesz przerwy od zadłużenia karty kredytowej? Sprawdź nasz post na karty kredytowej zadłużenia ulgi więcej informacji.

5 wskazówek, jak zarządzać kartą kredytową

Nie ma wątpliwości, że zarządzanie kartą kredytową jest ważne. Ale możesz nie wiedzieć, jakie są najważniejsze kroki. Oto 5 wskazówek, które możesz wykonać, aby zachować się na dobrej drodze i odpowiedzialny, bez względu na to, czego używasz karty kredytowej do zakupu. 

Wskazówka # 1: Zawsze płać w terminie

Federalna Komisja Handlu, która nadzoruje i reguluje wiele produktów finansowych, takich jak karty kredytowe, zaleca, aby najważniejszą rzeczą, którą robisz, była płatność salda w terminie. Karty kredytowe naliczają odsetki. Oznacza to, że jeśli nie spłacisz pełnego salda, pozostała kwota wzrośnie o określoną stawkę (to jest twoja stopa procentowa). Spłacając swoje pełna równowaga nie tylko minimum, to jedyny sposób na uniknięcie płacenia odsetek. 

Ważne jest również, aby utrzymać silną ocenę kredytową. Oceny kredytowe są niezbędne do dobrego samopoczucia finansowego. Twój wynik kredytowy jest w zasadzie miarą jak wiarygodnych kredytodawców myśleć jesteś. Im wyżej to idzie, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaną zatwierdzone do pożyczki w przyszłości—zwłaszcza pożyczki z lepszych warunków. Historia płatności kartą kredytową stanowi 35% Twojego wyniku FICO®, dzięki czemu konieczne jest posiadanie silnego kredytu. 

Wskazówka # 2: Poznaj warunki i słownictwo

Kiedy otrzymasz swoją pierwszą kartę kredytową, otrzymasz ją z dokumentacją opisującą warunki Twojego konta. Chociaż nie musisz czytać drobnym drukiem w jednym posiedzeniu lub w ciągu jednego dnia, ważne jest, aby przejrzeć go, gdy tylko dostaniesz kartę w swoje ręce. Rozbij go sekcja po sekcji, aby dokładnie wiedzieć, do czego masz dostęp i czego oczekuje od ciebie firma obsługująca Karty kredytowe.

Warto również pamiętać o następujących słownikach:

  • Niektóre karty kredytowe nakładają roczną opłatę, zwaną opłata roczna, za przywilej prowadzenia z nimi interesów.
  • Na roczna stopa procentowa (kwiecień) to opłata, którą zapłacisz, jeśli nie spłacisz swojej kwoty w całości.
  • Kwota pieniędzy, które zostały pobrane z karty w danym momencie jest znany jako twój równowaga.
  • A cash advance jest to krótkoterminowy kredyt gotówkowy, który można uzyskać za pośrednictwem karty kredytowej.
  • Twój limit kredytowy jest to maksymalna kwota, którą można pobrać z karty.
  • A okres na zużycie zapasów jest to okres, w którym nie zostaną naliczone żadne dodatkowe koszty.

Wskazówka # 3: Określ, kiedy użyjesz swojej karty

Czy użyjesz tej karty tylko w nagłych wypadkach? Wydatki na podróż? A co z naprawami samochodów? Zakupy na zakupy? A co z napełnianiem gazem? Zanim zaczniesz go używać na co dzień, dowiedz się, jakie są Twoje własne granice.

Jest to możliwe, ale nie chcesz tego robić bez żadnych wytycznych lub osobistych granic. Zacznij od zwiększenia skromnych wydatków, takich jak gaz lub zakupy spożywcze, jednocześnie zapoznając się z tym, jak wszystko działa. Chcesz dokonać drobnych zakupów, które możesz szybko spłacić przed zakończeniem każdego cyklu płatności.

Wiele kart kredytowych zapewnia nieoprocentowane promocje przez co najmniej 12 miesięcy, w zależności od rodzaju karty.

Chociaż może to być kuszące, aby wydać jak najwięcej w nadziei na spłatę później, nie chcesz wpaść w tę pułapkę. Określ, jakie powtarzające się rachunki można płacić na czas, na przykład, aby utworzyć solidną historię kredytową. Załóżmy, że wydajesz mniej niż $100 każdego miesiąca. Aby stworzyć dobre nawyki finansowe, dokonaj płatności za PEŁNĄ KWOTĘ w terminie lub przed terminem płatności.

Tip # 4: Zawsze Monitoruj Aktywność Karty Kredytowej

Poświęć trochę czasu na sprawdzenie rachunków za Karty kredytowe i / lub opłat online, ponieważ istnieje tak wiele opcji, aby to zrobić.

Nie tylko upewniasz się, że każda transakcja jest legalna, ale także pozwala dokładnie zobaczyć, gdzie i jak używana jest Twoja karta. Jeśli coś nie wydaje się być poprawne, natychmiast zadzwoń do pożyczkodawcy, aby to poprawić.

Jeśli chodzi o zarządzanie kartami i śledzenie aktywności karty kredytowej, użytkownicy Mint mają zaletę: będziesz mógł korzystać z aplikacji do śledzenia różnych kategorii wydatków, dając Ci perspektywę z lotu ptaka na to, do czego używana jest Twoja karta kredytowa—czy to przez Ciebie, czy przez oszusta.

Tip #5: Zarządzaj Odpowiedzialnie Długiem

Zasadniczo zaciągasz skromny krótkoterminowy dług, używając karty kredytowej. Warunki pożyczki stanowią, że musi ona zostać spłacona pod koniec każdego miesiąca. Kiedy co miesiąc Nie spłacasz rachunku za kartę kredytową, dług rośnie. Nawet jeśli dokonasz najmniejszej płatności-zwykle ułamek całkowitej kwoty, na przykład $30 lub $50-odsetki zaczną opierać się na pozostałym saldzie. Zadłużenie karty kredytowej może mieć seogromny wpływ na twoje finanse w czasie. Jeśli znajdziesz się z zadłużeniem karty kredytowej montażu, ważne jest, że masz plan radzenia sobie z nim. Skorzystaj z kalkulatora wypłat kart kredytowych Mint, aby dowiedzieć się, jaka jest godzina wypłaty i stworzyć plan.

Czy istnieje aplikacja, która zarządza wszystkimi kartami kredytowymi?

Jest aplikacja do zarządzania kartami kredytowymi! Mint pozwala zobaczyć wszystkie karty kredytowe, a także inne konto finansowe, w jednym dogodnym miejscu. Możesz monitorować saldo, przeglądać ostatnie zakupy, porównywać zakupy z budżetem, a nawet monitorować podejrzaną aktywność z jednego wygodnego miejsca. Wystarczy kilka minut, aby wprowadzić informacje, a my zajmiemy się resztą, łącząc się z firmami obsługującymi karty kredytowe, aby upewnić się, że mamy odpowiednie, aktualne informacje na temat wydatków i sald. 

Jeśli jesteś ciekaw, jak zarządzać swoimi kartami za pośrednictwem Mint, sprawdź nasz post informacyjny o tym, jak działa Mint. 

Jaki jest najlepszy sposób zarządzania kartami kredytowymi?

Najlepszym sposobem zarządzania kartami jest ostrożnie i aktywnie, najlepiej za pomocą prostego rozwiązania opartego na aplikacji, takiego jak Mint. Nie ma jednej uniwersalnej strategii, a strategia zarządzania kartami kredytowymi prawdopodobnie będzie musiała ściśle współpracować z ogólnymi strategiami budżetowymi. Jednak, postępując zgodnie ze wskazówkami, jak te opisane powyżej, będziesz w znacznie lepszym miejscu, jeśli chodzi o utrzymanie kart kredytowych i kredytowych. 

Zarządzaj odpowiedzialnie swoimi kartami kredytowymi i czerpaj korzyści

Zarządzanie kartami kredytowymi ma zasadnicze znaczenie dla kondycji finansowej. Karty kredytowe sprawiają, że nowoczesne życie jest szybkie, wydajne i łatwe—a wiele kart kredytowych zapewnia korzyści i nagrody. Jednak czerpanie tych korzyści wymaga, aby zawsze uważnie śledzić sposób, w jaki korzystasz z kart kredytowych.

Dzięki wskazówkom wymienionym powyżej i pomocnym narzędziom opartym na aplikacjach, takim jak Mint, możesz mądrze korzystać z kart kredytowych i czerpać korzyści!

Źródła:

Debt.org / FICO / New York Fed

Inne artykuły o kartach kredytowych:

Oto, kogo ubiegać się o kartę kredytową.

Uzyskaj wskazówki dotyczące zarządzania zadłużeniem karty kredytowej.

Oto, co musisz wiedzieć o swojej pierwszej karcie.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć dane karty kredytowej.

Ważne terminy i terminy płatności podatku

Poprzedni wpis

Czy powinieneś kupić Fixer-Upper House? Plusy i minusy do rozważenia

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły