Artykuły

Karta Kredytowa 101: Jak Działają Karty Kredytowe

0

Nawet jeśli jesteś świadomy korzyści, otwarcie pierwszej karty kredytowej może być onieśmielające. Od nawigacji, co oznacza wydatki dla Scoring kredytowy do zrozumienia, jak działają stopy procentowe-jeśli rozważasz ubieganie się o kartę kredytową, ważne jest, aby zrozumieć, jak działają karty kredytowe, aby uniknąć niepotrzebnych opłat lub nawet długów.

Ale jak działają karty kredytowe? W tym przewodniku dla początkujących upewnimy się, że jesteś gotowy do posiadania pierwszej karty kredytowej, abyś mógł wykorzystać jej korzyści bez obciążania swoich finansów.

Co To jest karta kredytowa?

Karta kredytowa to mała plastikowa karta używana do zakupu towarów i usług. Zasadniczo działają jako pożyczka krótkoterminowa, w której bank zapewni Ci limit kredytowy, który jest kwotą pieniędzy, którą możesz wydać. Gdy zaczniesz używać karty kredytowej do zakupów, Twój dostępny kredyt zaczyna się zmniejszać.

 

 

Jak Działają Karty Kredytowe?

 

 

Kiedy korzystasz z karty kredytowej, zasadniczo pożyczasz pieniądze od swojego banku lub wystawcy kredytu. Po zakupie czegoś i zaakceptowaniu płatności kwota jest pobierana z twojego limitu kredytowego i uwzględniana w aktualnym saldzie.

Raz w miesiącu zachęcamy do dokonania minimalnej płatności za kartę lub uiszczenia pełnej kwoty wyciągu. Należy pamiętać, że nie dokonanie płatności może wiązać się z kosztami, ponieważ wszelkie zaległe saldo podlega opłatom odsetkowym, które są spowodowane roczną stopą procentową (APR).

APR to kwota, jaką emitent kredytowy pobiera za pożyczenie linii kredytowej. Jest on naliczany od wszelkich zaległych sald po terminie płatności karty kredytowej. Aby uniknąć płacenia odsetek, musisz spłacić pełne saldo wyciągu w każdym terminie płatności. Według U. S. News, średnia APR na wszystkich kartach wynosi 15,56 procent do 22,87 procent.

Oto podział jak działa APR:

  • Powiedzmy, że Twoja nowa karta kredytowa ma APR 18%
  • Saldo Twojej karty kredytowej wynosi $1,500
  • Jeśli utrzymasz to saldo, zapłacisz odsetki. Po roku kwota ta wzrośnie o $270-18% z $1,500. Kwota odsetek jest następnie dodawana do salda, w sumie $1,770.
  • Jeśli zdecydujesz się zapłacić pełne saldo $1,500 przed terminem płatności, nie będziesz musiał płacić kwoty odsetek w wysokości $270.

Po dokonaniu płatności dostępne saldo zwiększy się o kwotę, którą zapłaciłeś, umożliwiając dokonanie kolejnych zakupów.

Końcówka Karty Kredytowej

Skonfiguruj automatyczne przelewy na swoją kartę kredytową,aby spłacić co najmniej minimalną płatność za każdy Wyciąg. Ale staraj się płacić pełną kartę kredytową co miesiąc.

Różnica między kartą kredytową a debetową

Chociaż podobne w wyglądzie, karty kredytowe i karty debetowe są różne. Karta debetowa automatycznie odlicza pieniądze z konta czekowego. Kiedy dokonujesz zakupu za pomocą karty kredytowej, nie używasz własnych pieniędzy w tym momencie.

Zakup czegoś za pomocą karty kredytowej oznacza, że wydajesz pieniądze Emitenta kredytu, które musisz zapłacić w późniejszym terminie i podlegają opłatom odsetkowym.

 

Karta Kredytowa Karta Debetowa
Oferuje linię kredytową Pobiera pieniądze bezpośrednio z konta
Dokonaj co najmniej minimalnej płatności Nie wymaga minimalnej płatności
Z zastrzeżeniem opłat odsetkowych No naliczone odsetki
Z zastrzeżeniem opłat za zwłokę i opłat rocznych Z zastrzeżeniem opłat za debet
Używane do poprawy oceny kredytowej Nie wpływa na ocenę kredytową

 

Dobrą rzeczą w przypadku kart debetowych jest to, że nie musisz się martwić o opłaty odsetkowe lub minimalne płatności, i prawdopodobnie nie będziesz musiał martwić się o spóźnione i roczne opłaty, w przeciwieństwie do kart kredytowych. Możesz jednak zostać obciążony opłatami w rachunku bieżącym, jeśli na twoim koncie nie ma wystarczającej ilości środków na pokrycie zakupu.

Dodatkowo, Karty kredytowe mogą pomóc poprawić swój wynik kredytowy, natomiast karty debetowe nie wpływają na wynik kredytowy.

Końcówka Karty Kredytowej

Unikaj płacenia kary, płacąc kartą na czas. Kara APR jest zwykle jednym z najwyższych Apr i jest stosowana do wyciągu, gdy czekasz więcej niż 60 dni na spłatę salda.

Zalety kart kredytowych

Ale czy potrzebujesz karty kredytowej? Jeśli karty kredytowe są używane w sposób odpowiedzialny, mogą zapewnić Ci wiele korzyści. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć kartę kredytową:

Kredyt Na Budowę

Mając dobry wynik kredytowy może być pomocne przy zakupie domu lub ubiegania się o kredyt. Płacąc kartą kredytową off na czas i o dobrym współczynniku wykorzystania kredytu, można potencjalnie zwiększyć swój wynik kredytowy-lub zacząć budować jeden.

Wygoda

Karty kredytowe to wygodny i szybki sposób zapłaty za towary i usługi. Dzięki technologii bezstykowej, takiej jak tap to pay i portfele cyfrowe, nie musisz się martwić o szukanie luźnej gotówki w torbie. Są również wygodne, ponieważ za pomocą kredytu zasadniczo płacisz go później.

Narzędzia Do Budżetowania

Miesięczne wyciągi z karty kredytowej mogą być użytecznym narzędziem budżetowania. Wyciąg z karty kredytowej może pomóc ci dowiedzieć się, ile wydajesz na rzeczy i twoje nawyki wydatkowania.

Ochrona Przed Oszustwami

Wiele kart kredytowych ma ochronę przed oszustwami i funkcje bezpieczeństwa, które chronią cię przed oszustwami związanymi z kartami kredytowymi. Chociaż zabezpieczenia te różnią się w zależności od wystawcy, mogą obejmować różne funkcje, takie jak alerty bezpieczeństwa, odpowiedzialność za oszustwa i opcje blokowania kart.

Nagrody

Różne karty kredytowe zapewnią ci różne nagrody. Znajdź kartę, która zapewni Ci najlepsze nagrody za Twój styl życia. Nagrody za Karty kredytowe mogą obejmować zwrot gotówki i mile podróżne.

Rodzaje kart kredytowych + jak je porównać

Znalezienie karty kredytowej, która jest dla ciebie może pomóc lepiej zarządzać swoje pieniądze i budować swój wynik kredytowy.

Jeśli chcesz porównać Karty kredytowe obok siebie, oto, co powinieneś rozważyć:

  • Jakie są opłaty roczne
  • Czy mają bezpłatny kredyt score checker
  • Czy jest minimalny depozyt
  • Jakie nagrody są dostępne

Oto niektóre z różnych rodzajów kart kredytowych:

 

 

Karty Kredytowe Travel Rewards

Jeśli często podróżujesz — lub chcesz podróżować więcej — rozważ kartę kredytową travel rewards. Dzięki tej karcie możesz zdobywać punkty na zakupy związane z podróżą, takie jak loty i hotele. Pamiętaj, że niektóre karty mają powiązania z konkretnymi liniami lotniczymi lub hotelami, w których możesz wymienić swoje nagrody tylko za ich pośrednictwem.

Cash Back Karty Kredytowe

Dzięki kartom kredytowym cash back możesz zdobywać nagrody pieniężne za codzienne zakupy, takie jak Artykuły spożywcze, paliwo i zakupy online. Niektóre karty oferują większy procent nagród dla różnych kategorii, więc warto wybrać taką, która zapewnia największe nagrody za to, na co najczęściej wydajesz.

Studenckie Karty Kredytowe

Studenckie Karty kredytowe są zwykle łatwiejsze do zakwalifikowania, ponieważ są one skierowane do studentów. Karty te pomogą uczniom zbudować swój kredyt, jeśli zostaną użyte w sposób odpowiedzialny, a także mogą zapewnić nagrody odpowiednie dla uczniów.

Zabezpieczone Karty Kredytowe

Zabezpieczone karty kredytowe są przydatne, jeśli właśnie rozpoczął budowę kredytu, mają bad credit scoring, lub nie kwalifikują się jeszcze do niektórych kart.

Kiedy zarejestrujesz się na zabezpieczoną kartę kredytową, wpłacisz depozyt jako zabezpieczenie. Będziesz mógł korzystać z karty tak, jak zwykle, i zarobić depozyt z powrotem, dokonując płatności w czasie.

Zabezpieczone karty kredytowe różnią się od niezabezpieczonych kart kredytowych, które będą sprawdzać Twoje dochody i historię kredytową i nie będą wymagały zabezpieczenia.

Jak zbudować kredyt + mądrze korzystać z karty kredytowej

Po zatwierdzeniu odpowiedniej karty kredytowej dla Ciebie i wiedzieć, jak działają karty kredytowe, konieczne jest, aby mądrze korzystać z karty kredytowej, aby zbudować dobry wynik kredytowy. Oto jak zbudować kredyt:

Zapłać Kartę Kredytową Na Czas

Jedną z najważniejszych rzeczy przy budowaniu kredytu jest terminowa Płatność kartą kredytową. To dlatego, że najważniejszym czynnikiem, który określa swój wynik kredytowy jest historia płatności.

Najlepszym sposobem zapłaty karty kredytowej na czas jest skonfigurowanie automatycznych płatności lub ustawienie przypomnień.

Celuj w niską równowagę

Jeśli saldo karty kredytowej jest zbyt wysokie, wpłynie to negatywnie na wynik kredytowy. Aby utrzymać niskie saldo karty kredytowej, staraj się co miesiąc wydawać mniej niż 30 procent limitu kredytowego. Planuj również wydać tylko to, na co możesz sobie pozwolić, aby spłacić.

Zachowaj otwarte konto

Wiek konta ma również wpływ na wynik kredytowy. Z tego powodu zachowaj otwarte starsze konta kart kredytowych, aby pomóc w budowaniu zdolności kredytowej.

Wniosek o podwyższenie limitu kredytowego

Jeśli chcesz dążyć do niskiego salda, posiadanie wyższego limitu kredytowego może pomóc utrzymać salda poniżej zalecanego procentu 30. Zazwyczaj można zażądać zwiększenia limitu kredytowego po roku posiadania karty kredytowej.

Oglądaj Swój Wynik Kredytowy

Ważne jest, aby śledzić swój wynik kredytowy, aby zrozumieć, jak można go poprawić. Zazwyczaj, FICO, Targi Isaac Co., wynik jest najczęściej używany przez kredytodawców, więc upewnij się, aby sprawdzić go co kilka miesięcy.

Końcówka Karty Kredytowej

Uzyskaj bezpłatną ocenę kredytową i monitoruj swój kredyt za pomocą aplikacji Mint.

The Bottom Line

Posiadanie karty kredytowej to świetny sposób, aby rozpocząć budowanie dobry wynik kredytowy, jeśli używane odpowiedzialnie. Teraz, że masz zrozumienie, jak działają karty kredytowe i ich korzyści, nadszedł czas, aby zdecydować, która karta kredytowa jest najlepsza dla Ciebie i rozpocząć budżetowanie mądrze.

Monitoruj budżet swojej karty kredytowej już dziś. 

Tworzenie budżetu jest łatwe w aplikacji Mint!

FAQ o kartach kredytowych

Zrozumienie, jak działają karty kredytowe, nie jest łatwe, oto kilka pytań, które możesz sobie zadać.

Jak Zarabiają Karty Kredytowe?

W większości przypadków wystawcy kart kredytowych zarabiają, pobierając odsetki od salda wyciągu. Mogą również zarabiać, pobierając opłaty bankowe, takie jak opłaty spóźnione i roczne

Co to jest APR?

APR, czylis Roczna Stopa procentowa, to zasadniczo koszt pożyczania pieniędzy. Jest on naliczany od wszelkich zaległych sald po terminie płatności karty kredytowej. Średni APR dla kart kredytowych wynosi 15,56% do 22,87%.

Jak Działają Płatności Kartą Kredytową?

Po dokonaniu płatności kartą kredytową autoryzowana płatność zostanie dodana do bieżącego salda, a Dostępne środki zostaną zmniejszone o tę kwotę. Gdy saldo wyciągu jest gotowe, będziesz miał możliwość zapłaty minimalnej kwoty, pełnej kwoty wyciągu lub niestandardowej kwoty. Po spłaceniu salda, jeśli na wyciągu znajduje się jakiekolwiek pozostałe saldo, zostanie ono obciążone opłatą odsetkową.

Jak Działa Oprocentowanie Karty Kredytowej?

Odsetki z karty kredytowej są naliczane do pozostałego salda wyciągu, jeśli nie zostały zapłacone w całości. Można go obliczyć za pomocą karty kredytowej APR, a także poprzez znalezienie średniej dziennej stawki i średniego dziennego salda. Obliczenia krok po kroku można znaleźć tutaj.

 

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Vanguard vs. Fidelity-która firma inwestycyjna jest dla ciebie odpowiednia?

Poprzedni wpis

Jak kupić kryptowalutę na Venmo

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły