Artykuły

Co zrobić, jeśli jesteś winien zwrot podatków do urzędu skarbowego?

0
Co zrobić, jeśli jesteś winien zwrot podatków do urzędu skarbowego?
Co zrobić, jeśli jesteś winien zwrot podatków do urzędu skarbowego?

Życie może być zajęte, a czasami dzieje się coś, co powoduje, że pozostajesz w tyle za swoimi zobowiązaniami. Jedną z rzeczy, które pozostają w tyle, może być składanie deklaracji podatkowych i płacenie podatków.

Gdy przegapisz składanie zwrotu w ciągu roku, łatwo jest sytuacja na Śnieżkę. W końcu, jeśli radzenie sobie z jednym zeznaniem podatkowym wydaje się trudne, złożenie dwóch lub więcej deklaracji, aby się złapać, może wydawać się przeszkodą nie do pokonania.

W końcu zaczniesz otrzymywać powiadomienia Internal Revenue Service (IRS) o tych niewypełnionych deklaracjach podatkowych. Ignorowanie tych powiadomień może prowadzić do wysokich kar, utraty zwrotu podatku, do którego masz prawo, i innych poważnych problemów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zaradzić tej sytuacji.

Dlaczego Warto Złożyć Zeznania Podatkowe

Getting caught up on your back tax returns oferuje kilka korzyści finansowych i praktycznych.

1. Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy

Jeśli nie złożyłeś jeszcze deklaracji podatkowych i zasługujesz na zwrot, nie musisz się martwić o kary i odsetki. Masz jednak ograniczony czas na złożenie zwrotu i odebranie pieniędzy.

Wielu podatników nie korzysta z tych zwrotów. W kwietniu 2021 roku Urząd Skarbowy ogłosił, że miał szacunkową kwotę 1.3 miliarda dolarów nieodebranych zwrotów podatku dla osób, które nie złożyły federalnego zeznania podatkowego 2017.

W większości przypadków, trzeba złożyć zwrot w ciągu trzech lat od pierwotnego terminu zwrotu podatku w celu IRS do wydania zwrotu. Jeśli przegapisz to okno, urząd skarbowy nie wyśle Ci zwrotu ani nie zastosuje nadpłat ani ulg podatkowych na przyszłe lata podatkowe.

2. Stop spóźnionym wnoszeniu kar i odsetek

Jeśli nie złożysz zeznania podatkowego i jesteś winien pieniądze urzędu skarbowego, Agencja pobiera opłaty za brak Złożenia i brak zapłaty kar.

Brak złożenia kary wynosi 5% niezapłaconego podatku za każdy miesiąc (lub częściowy miesiąc), że zwrot jest opóźniony, ale jest ograniczony do 25% niezapłaconego salda. Brak zapłaty kary wynosi 0,5% niezapłaconych podatków każdego miesiąca (lub częściowego miesiąca), że płatność podatku jest opóźniona, ograniczona do 25% salda.

Urząd Skarbowy nalicza również odsetki od twojej niedopłaty i tych kar. Stopa procentowa zmienia się co kwartał. W czwartym kwartale 2021 r. stopa procentowa od niedopłat wynosi 3% dla większości podatników lub 5% dla dużych niedopłat korporacyjnych(niedopłaty większe niż $10,000).

3. Początek przedawnienia

W większości przypadków urząd skarbowy może kontrolować tylko deklaracje podatkowe złożone w ciągu ostatnich trzech lat. Ten trzyletni limit jest znany jako federalne przedawnienie podatkowe.

Jednak zegar zaczyna działać w dniu, w którym zwrot jest należny lub jest złożony, w zależności od tego, co nastąpi później. Nie ma przedawnienia zwrotu, który nigdy nie został złożony.

Jeśli martwisz się o radzenie sobie z audytem IRS, najlepiej złożyć zwrot tak szybko, jak to możliwe, aby uruchomić zegar.

Co zrobić, jeśli jesteś winien zwrot podatków do urzędu skarbowego

Nadrabianie zaległości w wypełnianiu obowiązków podatkowych może nie być tak trudne, jak myślisz. Wykonaj ten trzyetapowy proces, aby to zrobić.

Krok 1: Zbierz Dokumenty Podatkowe

Ten krok powinien być łatwy, jeśli masz pod ręką wszystkie dokumenty podatkowe, paragony i inne dokumenty. Ale co, jeśli twoje zapisy zostały utracone lub zniszczone lub po prostu nie byłeś zbyt dobry w prowadzeniu dokumentacji? W takim razie musisz odtworzyć swoje akta.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest uzyskanie kopii transkrypcji płacy i dochodów z urzędu skarbowego. Ta transkrypcja podatkowa dostarcza danych z deklaracji informacyjnych, takich jak W-2s i 1099s. powinieneś również poprosić o transkrypcję konta podatkowego z urzędu skarbowego. Ten zapis pokazuje wszelkie potrącone podatki, szacowane płatności i nadpłaty z ubiegłorocznych deklaracji, które IRS zastosował do Twojego konta.

Oba te transkrypty są dostępne dla maksymalnie 10 poprzednich lat za pomocą narzędzia IRS Get Transcript Online lub poprzez złożenie formularza 4506-T.

Transkrypt płac i dochodów jest dobrym źródłem do rekonstrukcji dochodów i niektórych odliczeń, które są zgłaszane do IRS, ale może nie zawierać wszystkich informacji potrzebnych do złożenia kompletnego i dokładnego zeznania podatkowego. Być może będziesz musiał przejrzeć wyciągi z konta bankowego i karty kredytowej za dane lata, aby zidentyfikować wydatki i ubiegać się o cenne odliczenia podatkowe i kredyty.

Dobra wiadomość jest taka, że zazwyczaj wystarczy złożyć ostatnie sześć lat zeznań podatkowych dla IRS, aby uznać cię za w dobrej kondycji.

Krok 2: Wypełnij i Zgłoś swoje Zwroty

Po uzyskaniu wszystkich informacji potrzebnych do przygotowania zeznania podatkowego, upewnij się, że korzystasz z odpowiednich formularzy podatkowych. Aby złożyć zeznanie podatkowe za 2018 r., należy na przykład użyć wersji formularza 1040 za 2018 r. — nie można złożyć zeznania podatkowego za 2018 r. za pomocą wersji 2020.

Większość oprogramowania do składania podatków DIY pozwala na składanie deklaracji podatkowych przed rokiem. Jednak będziesz musiał wydrukować i wysłać formularze, ponieważ E-złożenie przed rokiem zwrotów zwykle nie wchodzi w grę.

Jeśli nie chcesz zajmować się przygotowaniem deklaracji na własną rękę, pracuj z wykwalifikowanym specjalistą podatkowym, takim jak CPA, zarejestrowany Agent lub doradca podatkowy. Ci specjaliści pomagają podatnikom cały czas dogonić ich obowiązki podatkowe.

Krok 3: Zapłać należny podatek

Jeśli możesz sobie pozwolić na zapłacenie zaległych podatków z opóźnionym zwrotem, Dołącz czek należny do Skarbu USA z zwrotem lub dokonaj płatności online za pośrednictwem IRS Direct Pay. Przetwarzanie zwrotu może potrwać kilka tygodni przez IRS, ale gdy to zrobią, otrzymasz powiadomienie z rachunkiem za wszelkie odsetki i kary, które jesteś winien.

Urząd skarbowy może być skłonny odstąpić od tych kar, jeśli nie złożyłeś zwrotu z powodu okoliczności łagodzących, takich jak ciężka choroba, klęska żywiołowa lub śmierć najbliższego członka rodziny. Jednak urząd skarbowy rzadko zrzeka się odsetek. Podatnik może wysłać pismo z prośbą o złagodzenie kary lub możesz poprosić o zwolnienie z kary samodzielnie, dzwoniąc pod bezpłatny numer podany w zawiadomieniu IRS.

Co się stanie, jeśli nie masz dostępnych pieniędzy, aby zapłacić należne saldo? Masz kilka opcji płatności.

Umowa Rat

IRS oferuje kilka rodzajów umów ratalnych, w tym:

  • Krótkoterminowe plany płatności (dla osób fizycznych). Jeśli możesz zapłacić należne saldo w ciągu 120 dni lub mniej, IRS nie pobiera opłaty za skonfigurowanie umowy ratalnej.
  • Długoterminowe plany płatności (dla osób fizycznych). Jeśli potrzebujesz więcej niż 120 dni, aby zapłacić saldo w całości, IRS pobiera opłatę instalacyjną w wysokości 31 USD, jeśli zgadzasz się zezwolić IRS na automatyczne pobieranie płatności z konta czekowego lub 149 USD, jeśli płacisz czekiem, kartą kredytową lub debetową lub IRS Direct Pay.
  • Długoterminowe plany płatności (dla firm). IRS nie oferuje krótkoterminowych planów płatności dla firm. W przypadku długoterminowych planów płatności opłaty instalacyjne są takie same jak opłaty za poszczególne plany. Jednak urząd skarbowy wymaga firm, które są winne więcej niż $10,000 do dokonywania płatności za pomocą polecenia zapłaty z konta czekowego.

Kiedy ubiegasz się o plan płatności, mówisz IRS, ile możesz sobie pozwolić na zapłacenie, a IRS zatwierdza lub odrzuca Twoją prośbę.

Pamiętaj, że IRS może nadal złożyć federalny zastaw podatkowy na twojej nieruchomości, nawet jeśli jesteś na planie ratalnym. Zastaw podatkowy pozwala innym wierzycielom wiedzieć, że Urząd Skarbowy najpierw zaklepuje Twoją nieruchomość, jeśli spróbujesz ją sprzedać.

Oferta-w kompromisie

W przypadku oferty kompromisowej (OIC) oferujesz zapłacenie IRS części pełnej kwoty podatku, który jesteś winien. Jeśli Urząd Skarbowy zaakceptuje Twoją ofertę, Agencja zgadza się zwolnić cię z haka dla równowagi. Jednak OIC nie są dostępne dla każdego podatnika. Ogólnie rzecz biorąc, IRS akceptuje OIC tylko wtedy, gdy wierzy, że może zebrać więcej od rozliczenia się z Tobą niż po procesie zbierania.

Aby ubiegać się o OIC, znajdź wykwalifikowanego specjalistę ds. podatków, który przeprowadzi Cię przez proces aplikacji. Musisz dostarczyć wiele informacji, aby udowodnić swoje trudności finansowe do urzędu skarbowego.

Status „Aktualnie Niedostępny Do Kolekcjonowania”

Jeśli Twoja sytuacja finansowa jest naprawdę tragiczna, urząd skarbowy może zgodzić się na umieszczenie Twojego konta w statusie „obecnie nie można go kolekcjonować” (CNC). Oznacza to, że Urząd Skarbowy zgadza się nie obciążać Twojego konta bankowego, nie zamawiać pensji ani nie prowadzić innych działań windykacyjnych.

Aby uzyskać status CNC, musisz wykazać, że nie możesz dokonywać miesięcznych płatności na rzecz umowy ratalnej lub OIC i jednocześnie pokrywać rozsądnych kosztów utrzymania.

Ostatnie Słowo

Powyższe wskazówki dotyczą przede wszystkim zwrotu federalnych podatków dochodowych. Jeśli mieszkasz w stanie z własnym systemem podatku dochodowego, będziesz musiał również złożyć deklaracje stanu.

Chociaż możesz być w stanie poradzić sobie z zalegającymi podatkami na własną rękę, rekonstrukcja rejestrów podatkowych, przygotowywanie starych deklaracji podatkowych i nawigacja po federalnym i stanowym zobowiązaniu podatkowym może być trudna. Bez względu na sytuację, rozważ skorzystanie z pomocy specjalisty podatkowego. Mogą przeprowadzić Cię przez każdy etap procesu, pomóc obniżyć rachunek podatkowy i negocjować kary.

Jak uzyskać pożyczkę osobistą?

Poprzedni wpis

Jak zaoszczędzić pieniądze w Whole Foods

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły