Artykuły

Co to jest leniwy portfel i jak go zbudować dla moich inwestycji?

0
Co to jest leniwy portfel i jak go zbudować dla moich inwestycji?
Co to jest leniwy portfel i jak go zbudować dla moich inwestycji?

Decyzja o zaangażowaniu się na giełdzie jest dla wielu trudna. Podczas gdy wszyscy wiedzą, że inwestowanie ustawia scenę dla przyszłej wolności finansowej, istnieje kilka części procesu, które pocierają ludzi w niewłaściwy sposób.

Mając pracę od 9 do 5 lat i rodzinę, trudno znaleźć czas na zarządzanie portfelem, nie mówiąc już o czasie potrzebnym na badania i wybór silnych pojedynczych akcji do zakupu. Przy tak wielu wyborach, cały proces wydaje się paraliżujący.

Jest inny sposób na inwestowanie.

Ostatnio nastąpił wzrost leniwych inwestycji portfelowych, które, jak sama nazwa wskazuje, wymagają niewiele czasu i wysiłku. Te portfele są tworzone dla inwestora, który chce osiągnąć znaczące zyski, ale nie ma czasu, aby codziennie najeżdżać na wykresy giełdowe.

Czym jest leniwe Portfolio?

Leniwe portfele to portfele inwestycyjne, które podążają za minimalistycznymi strategiami inwestycyjnymi zaprojektowanymi, aby dać Ci mnóstwo czasu na cieszenie się życiem, generując prawdziwe bogactwo na rynku. Koncepcja wykorzystuje podejście pasywnego inwestowania, w którym inwestorzy nie aktywnie wybierają, nie badają i nie inwestują w poszczególne akcje.

Zamiast tego, leniwe portfele uczestniczą w tanich funduszach giełdowych (ETF), funduszach indeksowych i funduszach inwestycyjnych, które zatrudniają profesjonalnych zarządzających funduszami do inwestowania w zdywersyfikowaną grupę akcji na podstawie prospektu emisyjnego funduszu.

Portfele w kategorii leniwych skupiają się na dywersyfikacji różnych funduszy inwestycyjnych, które dają dostęp do Rynku w ogóle, bez konieczności wybierania poszczególnych udziałów.

Teza Inwestycyjna Za Leniwymi Portfelami

Strategia inwestowania w leniwy portfel opiera się na kilku kluczowych czynnikach:

Dywersyfikacja

Nigdy nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka lub wszystkich pieniędzy w jedną inwestycję. Zgodnie z leniwą strategią twój portfel będzie mocno zdywersyfikowany, ponieważ fundusze inwestycyjne są ze swej natury zbudowane na dywersyfikacji.

Jest to główne źródło ochrony przed codzienną zmiennością obserwowaną na giełdzie. Jeśli akcje lub akcje w całym sektorze ulegną pogorszeniu, twój portfel z łatwością wytrzyma cios, ponieważ spadki zostaną zrównoważone przez zyski z innych aktywów. Dlatego większość doradców finansowych sugeruje inwestorom kupowanie wysoce zdywersyfikowanych portfeli.

Dostęp do dowolnej strategii długoterminowej

Inwestorzy długoterminowi wykorzystują szeroką gamę strategii inwestycyjnych do budowania bogactwa w czasie. Niektóre z najbardziej popularnych To inwestowanie w wzrost, wartość i dochód. Leniwe portfele można zbudować wokół każdej z tych strategii, ponieważ istnieje wiele funduszy inwestycyjnych zaprojektowanych wokół nich.

Koncentrując swoją alokację na grupie funduszy, które praktykują wybrany przez Ciebie styl inwestowania, możesz uzyskać stosunkowo bezpieczny dostęp do rynku zgodnie ze strategiami, z którymi jesteś zadowolony.

Łatwe dostosowanie do tolerancji ryzyka

W ramach ich składu, leniwe portfele są niezwykle łatwe do dopasowania do swoich potrzeb, niezależnie od tego, czy chcesz podjąć większe ryzyko, próbując uzyskać wiodące zyski na rynku, czy chcesz obniżyć ryzyko przy powolnych i stabilnych zwrotach.

Plusy i minusy leniwych portfeli

Podobnie jak w przypadku każdej strategii inwestycyjnej, podążanie za” leniwą ” strategią będzie miało sprawiedliwy udział wzlotów i upadków. Niektóre z najważniejszych zalet i wad do rozważenia przed nurkowaniem w tym stylu wvesting obejmują:

Lazy Portfolio Pros

Portfele w kategorii leniwe są jednymi z najpopularniejszych obecnie na rynku i nie bez powodu. Jako ludzie naturalnie chcemy tworzyć największą wartość przy najmniejszym wysiłku, a te portfolio są zaprojektowane właśnie do tego.

Według Bloomberga ponad połowa bogactwa rynku jest utrzymywana w pasywnych instrumentach inwestycyjnych.

Więc o co tyle szumu?

1. Prostota

Ludzie wynaleźli sposoby ogrzewania i chłodzenia naszych domów, zmuszają Maszyny do pracy i poruszają się z prędkością setek mil na godzinę bez najmniejszego potu. Nie jesteśmy leniwi, jesteśmy mądrzy – ale w pewnym sensie bycie mądrym daje nam możliwość bycia, cóż, leniwym.

Kluczową cechą leniwego inwestowania jest poleganie na prostych portfelach. Te łatwe do zrozumienia portfele to sposób, w jaki ludzie mogą wykorzystać siłę budującą bogactwo na giełdzie, nie biorąc miesięcy lub lat kursów lub prób i błędów, aby nauczyć się skutecznie nawigować.

Mówiąc najprościej, ludzie lubią proste rzeczy. Leniwe portfele są tak proste, jak inwestowanie.

2. Ochrona

Portfele te zostały stworzone, aby nie tylko zapewnić łatwy dostęp do siły budującej bogactwo na giełdzie, ale także chronić inwestorów, którzy z nich korzystają. Ochrona ta ma dwie formy:

 • Alokacja Aktywów. Leniwe portfele są zaprojektowane tak, aby miały zrównoważoną alokację aktywów. Najlepsze z tych portfeli inwestują co najmniej znaczący procent całkowitej wartości portfela w papiery wartościowe o stałym dochodzie lub inne bezpieczne aktywa. Ta alokacja bezpieczeństwa pomaga złagodzić cios wypłat, gdy sprawy nie idą dobrze na rynek.
 • Dywersyfikacja. Dywersyfikacja działa jako polisa ubezpieczeniowa, wykorzystując zyski z silnych akcji, aby zrównoważyć spadki w słabszych akcjach lub grupach akcji.

3. Znaczące Zwroty

Często mówi się inwestorom, że jeśli inwestują za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych, nie ma sposobu, aby pokonać rynek. To dlatego, że zdecydowana większość ludzi wierzy, że te fundusze obejmują cały rynek, a nie można pokonać rynku, jeśli jesteś rynkiem.

Oczywiście, istnieją fundusze rynkowe, które starają się jak najdokładniej dopasować zwroty do średnich rynkowych, ale nie są to jedyne dostępne fundusze.

Wiele funduszy koncentruje się na zapasach wzrostu, zapasach wartości, zapasach o małej kapitalizacji i szerokiej gamie innych klas zapasów. Wybierając mądrze środki, w które zdecydujesz się zainwestować, będziesz w stanie wystawić swój portfel na czynniki ryzyka, które mogą znacznie zwiększyć twój potencjał zarobkowy.

Co więcej, nawet najbezpieczniejsze z tych portfeli-te, które są tak zróżnicowane, że odzwierciedlają cały rynek, generują znaczące długoterminowe średnie zyski, które mogą prowadzić do bardzo wygodnej emerytury.

Lazy Portfolio Cons

Jasne, leniwe portfele wydają się na pierwszy rzut oka lśnić w słońcu, ale na niebie są pewne chmury, które należy wziąć pod uwagę przed nurkowaniem. Oto najważniejsze wady związane z tym stylem inwestowania:

1. Rezygnujesz Z Kontroli

Jest spokój ducha, wiedząc, że masz pełną kontrolę nad swoimi pieniędzmi przez cały czas. Ale inwestując przy użyciu leniwej strategii portfelowej, przekazujesz tę kontrolę menedżerowi funduszu, któryl zdecydować, jak pieniądze są inwestowane, wybierając wszystkie swoje indywidualne inwestycje i ilość pieniędzy, które idzie do każdego dla ciebie.

Możesz oczywiście kontrolować, w które fundusze inwestować, ale kiedy kupisz fundusz, nie masz absolutnie żadnego wpływu na to, gdzie trafią Twoje pieniądze.

Co więcej, inwestując w pojedyncze akcje, kupujesz niewielką część firmy bazowej. Twoje akcje mają nie tylko wartość pieniężną — ale także prawo głosu.

Jeśli zaproponowano przejęcie, Zarząd chce zastąpić prezesa lub zarząd chce dać sobie podwyżkę, są szanse, że odbędzie się głosowanie akcjonariuszy, które zadecyduje, co się stanie.

Inwestując w fundusz, Twoje głosy będą przekazywane przez zarządzającego funduszem, co oznacza, że nie będziesz miał nic do powiedzenia w działaniach firm, które posiadasz.

2. Ograniczone Zwroty

Oczywiście, możliwe jest skupienie inwestycji na funduszach o dobrych wynikach, które inwestują w akcje, które płacą składki z tytułu ryzyka, ale twoje zyski będą ograniczone do tego, co Fundusz może osiągnąć dzięki zdywersyfikowanemu portfelowi.

Niektórzy eksperci twierdzą, że ciężka dywersyfikacja może być błędem. Nawet słynny inwestor Warren Buffett był kiedyś cytowany jako mówiący: „dywersyfikacja jest ochroną przed ignorancją. To nie ma sensu dla tych, którzy wiedzą, co robią.”

Podczas gdy większość doradców finansowych i doradców inwestycyjnych nie zgadza się, nie można zaprzeczyć dużej różnicy w długoterminowych zwrotach funduszy, które zainwestowały w Amazon, wśród setek innych akcji i inwestorów indywidualnych, którzy kupili akcje Amazon i posiadali je, gdy rosły o wiele razy.

Ostatecznie, nawet jeśli dywersyfikacja jest źródłem ochrony, ochrona ta wiąże się z kosztem alternatywnym.

3. Mniej pracy nie oznacza braku pracy

Leniwe portfele mają być prostym sposobem na dostęp do rynku, ale prostota nie oznacza, że nie ma pracy. Niektórzy inwestorzy słyszą termin leniwy portfel, inwestują w pierwszy, który znajdują, i nigdy nie myślą, aby od czasu do czasu przeglądać swoje inwestycje.

To wielki błąd.

Jak każda inna inwestycja, niektóre gotowe portfele są lepsze od innych. Co więcej, w miarę upływu czasu praktycznie wszystkie portfele stracą równowagę, ponieważ ceny niektórych aktywów zmieniają się szybciej lub wolniej niż inne. Regularna konserwacja, przynajmniej raz na kwartał, jest koniecznością.

Nie ma czegoś takiego jak wehikuł inwestycyjny set-it-and-forget-it. Nawet najbardziej leniwe opcje będą wymagały od czasu do czasu utrzymania.

Jak zbudować leniwe Portfolio

Największą pracą, którą wykonasz, gdy podążasz za leniwą strategią portfela, jest skonfigurowanie jej. Jednak budowanie leniwego portfolio jest stosunkowo proste. Oto jak to zrobić krok po kroku:

1. Zacznij od oceny swoich celów

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to ocenić swoje cele. Czy planujesz budowę funduszu emerytalnego w ciągu najbliższych 30 lat, utworzenie funduszu na studia, który będzie rósł w ciągu najbliższych 18 lat, czy chcesz wpłacić zaliczkę na dom w ciągu najbliższych pięciu lat?

Twój horyzont czasowy będzie odgrywał kluczową rolę w alokacji aktywów i rodzajach funduszy, w które zainwestujesz. W końcu inwestycje krótkoterminowe często bardzo różnią się od inwestycji długoterminowych.

Dowiedz się, jakie są Twoje cele, zanim zainwestujesz pierwszego dolara.

2. Pomyśl O Alokacji Aktywów

Następnie nadszedł czas, aby pomyśleć o alokacji, zarówno pod względem procentu, który chcesz zainwestować w różne klasy aktywów, jak i tego, ile zainwestujesz w różne aktywa w każdej kategorii. Będziesz chciał zacząć od najwyższego poziomu i przejść do szczegółów.

Jeśli nie jesteś pewien, ile pieniędzy chcesz zainwestować w aktywa o stałym dochodzie i ile w akcje, dobrą zasadą jest wykorzystanie wieku do alokacji obligacji. Na przykład, jeśli masz 40 lat, możesz zainwestować 40% swoich inwestycji w obligacje, a pozostałe 60% w akcje.

Wraz z wiekiem i kurczeniem się horyzontu czasowego większe inwestycje w bezpieczne aktywa zapewnią stabilność zwrotów i zminimalizują straty.

Należy pamiętać, że wykorzystanie wieku jako alokacji stałych dochodów jest strategią zaprojektowaną dla osób o umiarkowanej tolerancji ryzyka. Inwestorzy z większą tolerancją na ryzyko mogą chcieć wycofać inwestycje o stałym dochodzie, aby pozostawić więcej miejsca na akcje, a ci z niższą tolerancją na ryzyko będą chcieli inwestować więcej w obligacje, a mniej w akcje.

3. Ustalanie Alokacji Środków Trwałych

Kiedy już zdecydujesz, jaki procent twojego portfela zostanie zainwestowany w bezpieczne aktywa i jaki procent zostanie zainwestowany w akcje, nadszedł czas, aby skonfigurować alokację w każdym z nich, zaczynając od strony równania o stałym dochodzie.

Różne rodzaje bezpiecznych inwestycji

Po pierwsze, będziesz chciał wiedzieć, jakie rodzaje instrumentów safe-haven są dostępne dla ciebie. Niektóre z najpopularniejszych funduszy koncentrują się na następujących opcjach:

 • Obligacje Korporacyjne. Obligacje korporacyjne są długami emitowanymi na rzecz przedsiębiorstw przez inwestorów. Podobnie jak w przypadku długów osobistych, obligacje korporacyjne płacą stopy procentowe, znane jako stopy kuponowe, oferując przewidywalny dochód.
 • Obligacje Komunalne. Obligacje komunalne działają podobnie jak obligacje korporacyjne, ale są oferowane przez gminy rządowe, często w celu pokrycia projektów publicznych lub zrównoważenia ksiąg.
 • Obligacje Skarbowe. Obligacje skarbowe, zwane również powszechnie obligacjami rządowymi, są obligacjami wspieranymi przez pełną wiarę i kredyt rządu Stanów Zjednoczonych. Są to najbezpieczniejsze opcje obligacji, ale również pochodzą z najniższych zwrotów.
 • Inne Dłużne Papiery Wartościowe Skarbu Państwa. Skarbiec Stanów Zjednoczonych oferuje szeroką gamę dłużnych papierów wartościowych, od obligacji po papiery wartościowe zabezpieczone inflacją Skarbową (TIPS), weksle skarbowe (t-bills) i weksle skarbowe. Istnieją fundusze skupione wokół każdego z tych rodzajów aktywów, a także ich mieszanka.
 • Metale Szlachetne. Metale szlachetne od dawna są uważane za bezpieczne inwestycje, a istnieje wiele funduszy skupionych wokół inwestycji zarówno w fizyczne metale szlachetne, jak i firmy wydobywcze, które je produkują.

Ważne jest również, aby pamiętać, że terminy zapadalności odgrywają główną rolę w zwrotach z inwestycji o stałym dochodzie. Im krótszy termin zapadalności, tym niższy zysk, podczas gdy dłuższe terminy zapadalności oferują wyższe zyski, tworząc kolejny obszar, w którym tolerancja ryzyka i horyzont czasowy wchodzą w grę.

Dywersyfikacja Inwestycji O Stałym Dochodzie

Teraz, gdy wiesz o różnych rodzajach bezpiecznych aktywów, które są dostępne dla ciebie, będziesz chciał zdywersyfikować swoje udziały w nich. Na przykład, jeśli zdecydowałeś się zainwestować 40% swojego portfela w bezpieczne przystanie, nie będziesz chciał, aby cała alokacja 40% zainwestowała w jeden fundusz.

Zamiast tego zdywersyfikuj swoje udziały, inwestując jedną trzecią swojego przydziału środków o stałym dochodzie w każdą z twoich trzech ulubionych pojazdów.

Popularne Fundusze O Stałym Dochodzie

Do najpopularniejszych funduszy typu safe-haven należą:

 • Vanguard Total Bond Market Index FundETF (BND). Fundusz BND inwestuje w zdywersyfikowaną grupę amerykańskich obligacji z wyłączeniem papierów wartościowych zabezpieczonych inflacją i obligacji zwolnionych z podatku. Z ponad 312 miliardami dolarów pod zarządzaniem, jest to jeden z największych funduszy obligacji na rynku.
 • Fidelity U. S. Bond Index Fund (FXNAX). FXNAX to kolejny indeks obligacji Usa, inwestujący w szeroką gamę zdywersyfikowanych obligacji denominowanych w dolarach amerykańskich. Fundusz przyciągnął ponad 58 miliardów dolarów inwestycji.
 • iShares 1-3 Year Treasury Bond ETF (SHY). Fundusz SHY inwestuje w szereg krótkoterminowych obligacji skarbowych o terminach zapadalności od jednego do trzech lat. Fundusz przyciągnął ponad 19 miliardów dolarów aktywów.
 • SPDR Gold Shares (GLD). Wreszcie, fundusz GLD jest największym funduszem ETF na rynku, który inwestuje w fizyczne złoto. Fundusz przyciągnął ponad 59 miliardów dolarów inwestycji ze Wspólnoty.

4. Konfigurowanie Alokacji Kapitału

Teraz, gdy masz swoje aktywa bezpieczne schronienie pod kontrolą, nadszedł czas, aby zastanowić się, jak pójdziesz o swoich inwestycji kapitałowych. Zanim zdecydujesz, w które środki zainwestujesz i jaki procent twojego portfela zostanie zainwestowany w każdy fundusz, zastanów się nad następującymi kwestiami:

Należy Wziąć Pod Uwagę Czynniki Premii Za Ryzyko

Ponieważ Giełda generuje znaczące zyski średnio, nie ma wstydu inwestować w fundusze, które oferują zdywersyfikowaną ekspozycję na cały rynek. Ale nie pokonasz rynku, jeśli to zrobisz.

Możesz jednak użyć leniwej strategii jako środka do uzyskania najlepszych zwrotów na rynku, koncentrując swoje inwestycje na czynnikach premii za ryzyko. Premie z tytułu ryzyka zapewniają szybszą oczekiwaną stopę zwrotu w zamian za gotowość do zaakceptowania umiarkowanie zwiększonego ryzyka.

Na przykład w historii zapasy o wartości przewyższały średnio zapasy o wartości wzrostu, mimo że z bolesnych powodów czasami są niedoszacowane, a zapasy o wartości wzrostu mogą gwałtownie wzrosnąć. Podobnie akcje spółek o małej kapitalizacji w dłuższej perspektywie osiągnęły historycznie lepsze wyniki niż ich odpowiedniki o dużej kapitalizacji, mimo że mniejsze przedsiębiorstwa mogą trafić w trudniejsze warunki niż większe, bardziej doświadczone przedsiębiorstwa.

W rezultacie wielu „leniwych” inwestorów poszukuje funduszy inwestycyjnych, które koncentrują swoje wysiłki na akcjach o małej kapitalizacji, które są akcjami reprezentującymi mniejsze firmy, które są niedoszacowane w stosunku do innych firm ich wielkości w swojej branży. Akcje te są zwykle bardziej zmienne, ale często przewyższają średnią rynkową, gdy są zagregowane w długim horyzoncie czasowym.

Pomyśl jak leniwy chcesz być

Ważne jest również, aby myśleć o tym, jak leniwy chcesz być podczas dokonywania inwestycji. Podczas gdy trudne codzienne decyzje w tych portfelach będą podejmowane przez zarządzających funduszami, nadal będziesz musiał włożyć pracę w utrzymanie zdrowego portfela.

Im więcej środków zainwestujesz, tym więcej pracy będziesz musiał wykonać. Podczas gdy nawet najbardziej złożone portfele z leniwymi portfelami będą wymagały nie więcej niż kilku godzin na kwartał, będąc minimalistą w zakresie kombinacji funduszy, możesz skrócić ten czas do około 15 minut na kwartał.

Należy pamiętać, że jest minusem bycia minimalistą. Jeśli zdecydujesz się zainwestować tylko w jeden lub dwa fundusze kapitałowe, będziesz chciał najbardziej zdywersyfikowanych funduszy, aby zmniejszyć ogólne ryzyko, co oznacza, że będziesz inwestować w całkowite fundusze akcji USA lub całkowite fundusze międzynarodowe.

Nie pozostawia to wiele miejsca na alokację środków zorientowanych na premię za ryzyko, co oznacza, że chociaż twoje zyski mogą być ściśle zgodne z wartościami odniesienia, prawdopodobnie nie pokonasz rynku, jeśli nie chcesz dodać dalszej dywersyfikacji do funduszy w swoim portfelu.

Zastanów się nad potrzebą dochodu

Dochód nie jest ważnym czynnikiem dla wielu inwestorów, ale dla niektórych jest kluczowy. Inwestorzy, którzy zbliżają się do emerytury lub już żyją z inwestycji, muszą generować dochód, aby ich emerytura była jak najbardziej komfortowa.

Jeśli potrzebujesz inwestycji, aby generować dla Ciebie dochód, Twoje udziały powinny koncentrować się na amerykańskich akcjach o dużej kapitalizacji, które mają silne historyczne wyniki pod względem dywidend. Istnieje kilka funduszy do wyboru, które inwestują w tego typu firmy.

Pomyśl O Inwestycjach W Nieruchomości

Nieruchomości to ogromny rynek. Niezliczeni inwestorzy stali się bardzo bogaci w wyniku inwestycji w nieruchomości i często są dobrze prosperującą częścią portfela zbilansowanego.

Aby Twoje inwestycje były leniwe, chcesz unikać kupowania nieruchomości, aby je przerzucać lub wynajmować i stać się właścicielem. Zamiast tego zostaw pracę nóg profesjonalistom na Wall Street, inwestując w Fundusze Inwestycyjne na rynku nieruchomości (REITs).

Fundusze te działają podobnie jak fundusze ETF, fundusze indeksowe i fundusze inwestycyjne. Jednak zamiast inwestować pieniądze zgromadzone od inwestorów w akcje i obligacje, fundusze te kupują i zarządzają różnego rodzaju nieruchomościami na wynajem, a wpływy rozdzielają akcjonariuszom.

Reity skoncentrowane na konsumentach mogą inwestować w budynki mieszkalne, Mieszkania i domy, podczas gdy reity skoncentrowane na technologii mogą inwestować w wieże komórkowe lub centra danych. Bez względu na to, jakiego rodzaju nieruchomości chcesz kawałek, można uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem zarządzanego funduszu.

Popularne fundusze akcji i Reity

Oto lista najpopularniejszych funduszy akcyjnych i Reitów na rynku, które pozwolą ci na dobry początek:

Fundusze Giełdowe Ogółem (Krajowe I Międzynarodowe)
 • Vanguard Total Stock Market Index FundETF (VTI). VTI to amerykański fundusz giełdowy, który inwestuje w szeroką gamę małych, średnich i dużych spółek w różnych sektorach i stylach. Z biegiem lat fundusz przyciągnął aktywa o wartości ponad 1,25 biliona dolarów.
 • Vanguard 500 Index FundETF (VOO). Indeks S & P 500 wymienia 500 największych spółek notowanych na giełdzie w Stanach Zjednoczonych, a fundusz VOO ma na celu dopasowanie swoich wyników, zapewniając zdywersyfikowaną ekspozycję na całkowity rynek amerykański. Fundusz przyciągnął ponad 750 miliardów dolarów od inwestorów.
 • Vanguard Total International StockIndex FundETF (VXUS). Fundusz VXUS został zaprojektowany, aby zapewnić inwestorom zdywersyfikowaną ekspozycję na akcje poza Stanami Zjednoczonymi, które stanowią około połowę globalnej kapitalizacji rynkowej.
Fundusze Zorientowane Na Wzrost
 • Vanguard Growth Index FundETF (VUG). Fundusz VUG inwestuje w amerykańskie akcje o dużej kapitalizacji, które charakteryzują się silną dynamiką wzrostu. Alokacja funduszu ma duże nachylenie w kierunku przemysłu technologicznego. Fundusz zarządza aktywami o wartości ponad 165 miliardów dolarów dla swoich inwestorów.
 • iShares S & P 500 Growth ETF (IVW). Fundusz IVW inwestuje w spółki notowane na S&P 500, które wykazują strcharakterystyka wzrostu ong. Do tej pory przyciągnął ponad 32 miliardy dolarów od inwestorów.
 • JPMorgan Investor Growth Fund (ONGAX). Fundusz ongax inwestuje w szeroką gamę akcji na całym świecie, z których większość wykazuje silne cechy wzrostu. Przyciągnęła ponad 4 miliardy dolarów od inwestorów.
Fundusze Zorientowane Na Wartość
 • Vanguard Value Index Fund (Vviax). Fundusz vviax inwestuje w zdywersyfikowaną grupę amerykańskich akcji o dużej kapitalizacji, które wykazują cechy wartości. Fundusz przyciągnął ponad 125 miliardów dolarów od społeczności inwestującej.
 • iShares S & P 500 Value ETF (IVE). Fundusz IVE podąża za S & P 500, inwestując w akcje notowane na indeksie, które mają silne cechy wartości. Fundusz przyciągnął od inwestorów ponad 24 miliardy dolarów.
 • Fidelity Value Fund (FDVLX). Fundusz fdvlx inwestuje w wysoce zdywersyfikowaną listę akcji, które są nie tylko uważane za niedoszacowane, ale także mają dobre wyniki pod względem przychodów i wzrostu zysków. Fundusz przyciągnął ponad 9 miliardów dolarów od społeczności inwestującej.
Małe Fundusze Skoncentrowane Na WPR
 • VanguardSmall-Cap ValueIndex Fund (VSMAX). Fundusz VSMAX to świetny wybór, ponieważ łączy zarówno małe kapitały, jak i premie z tytułu ryzyka wartościowego, aby zapewnić znaczne zyski. Fundusz zarządza obecnie aktywami o wartości ponad 130 miliardów dolarów.
 • Avantis International Small-Cap ValueETF (AVDV). Fundusz AVDV przenosi wartość małej kapitalizacji na wyższy poziom, dodając międzynarodowy obrót. Należy pamiętać, że rynek ex-USA stanowi około połowę globalnej kapitalizacji rynkowej. Ten fundusz pozwala wykorzystać możliwości małej kapitalizacji w tym rozległym sektorze rynku. Fundusz zarządza aktywami o wartości ponad 1 mld USD dla inwestorów.
 • iShares Core S & P Small-Cap ETF (IJR). Fundusz IJR inwestuje w zdywersyfikowaną grupę amerykańskich akcji typu small-cap. Atrakcyjne wyniki Funduszu były w centrum uwagi inwestorów, którzy zainwestowali w niego ponad 68 miliardów dolarów.
Akcje dochodowe i fundusze dywidendowe
 • Vanguard Dividend Appreciation ETF (VIG). Fundusz VIG inwestuje w akcje notowane na amerykańskim indeksie Dividend Achievers index, który wymienia tylko spółki, które w ciągu ostatnich 10 lat corocznie zwiększały dywidendy. Inwestorzy mają obecnie ponad 71 miliardów dolarów zainwestowanych w fundusz.
 • SPDR S & P Dividend ETF (SDY). Fundusz SDY inwestuje w akcje notowane na indeksie S&P High Yield Dividend Index, który wymienia tylko akcje, które konsekwentnie zwiększały swoje dywidendy w ciągu ostatnich 20 lat. Ponadto fundusz jest ważony dochodem z dywidendy, przy czym największe przydziały przeznaczane są na akcje o najwyższej rentowności. Fundusz zarządza aktywami o wartości ponad 19 miliardów dolarów.
 • Schwab U. S. Dividend Equity ETF (SCHD). Wreszcie fundusz SCHD śledzi indeks Dow Jones U. S. Dividend 100. Oznacza to, że fundusz inwestuje w spółki znane z generowania wysokich stóp dywidendy, wybrane ze względu na podstawowe mocne strony w porównaniu z ich rówieśnikami. Fundusz zarządza aktywami o wartości ponad 26 miliardów dolarów dla swoich inwestorów.
REITs
 • American Tower Corporation (AMT). American Tower Corporation jest jednym z największych trustów na świecie, inwestującym w infrastrukturę łączności nadawczej, taką jak wieże komórkowe w kilku krajach na całym świecie. Trust handluje z kapitalizacją rynkową w wysokości ponad 129 miliardów dolarów.
 • Crown Castle International (CCI). Crown Castle to kolejny fundusz skupiony na communicatiInfrastruktura ons, W tym wieże komórkowe i sieci światłowodowe. Do tej pory fundusz przyciągnął ponad 80 miliardów dolarów od społeczności inwestującej.
 • Prologis (PLD). Prologis inwestuje w duże magazyny, które stają się centrami logistycznymi. Firma stała się integralną częścią globalnego łańcucha dostaw i potężnym zarządcą nieruchomości z aktywami o wartości ponad 97 miliardów USD.

5. Utrzymuj Niskie Koszty

Jednym z najważniejszych aspektów wyboru odpowiednich funduszy dla leniwego portfela jest koszt. Nie ma czegoś takiego jak bezkosztowa inwestycja, a fundusze inwestycyjne mają opłaty za zarządzanie, które według Wall Street Journal wynoszą średnio około 0,44% rocznie.

Jednak niektóre fundusze pobierają wskaźniki kosztów, które są znacznie wyższe lub niższe niż ich rówieśnicy.

Wybierając środki, które dodasz do swojego portfela, ważne jest, aby trzymać się możliwie najniższych kosztów. Po tym wszystkim, Twoim celem jest zarabianie pieniędzy na rynku, a wysokie wydatki ostatecznie obniżyć swoje zyski.

Zarządzający funduszami, znani z dostarczania najlepszych tanich funduszy indeksowych na rynku, obejmują:

 • Awangarda. Fundusze Vanguard wiążą się z kosztami znacznie niższymi niż koszty ponoszone przez ich rówieśników. Średni wskaźnik wydatków w ich funduszach wynosi mniej niż 0,10%.
 • iShares. iShares jest również znany z dostarczania wiodących w branży kosztów ze swoimi funduszami. Średni koszt związany z ich funduszami wynosi około 0,31%.
 • Wierność. Chociaż Fidelity nie podziela średniego wskaźnika kosztów, przeglądając różne opcje funduszy, przekonasz się, że większość funduszy dostarczanych przez firmę wiąże się z kosztami wynoszącymi 0,20% lub mniej.

Rozważ gotowe Portfolio

Budowanie własnego leniwego portfela jest jednym ze sposobów na inwestowanie, ale jeśli chcesz jeszcze prostszego podejścia, możesz rozważyć zainwestowanie w jeden z wielu wstępnie zbudowanych portfeli, które pobierają zgadywanie z alokacji aktywów i wyboru funduszy.

Do najpopularniejszych leniwych portfolio należą:

 • Portfel Funduszy Bogleheads3. Portfel Bogleheads 3-Fund jest tak leniwy, jak leniwy się robi, w tym inwestycje w tylko trzy różne fundusze.
 • Portfolio Davida Swensena. Portfel Davida Swensena, znany również jako Model Yale, to portfel, który został zaprojektowany, aby dać inwestorom dostęp do portfela podobnego do portfela używanego przez Uniwersytet Yale do zarządzania jego wyposażeniem.
 • Stałe Portfolio Harry 'Ego Browne’ A. Harry Browne Permanent Portfolio to portfel na każdą pogodę zaprojektowany, aby dobrze prosperować niezależnie od tego, który cykl ekonomiczny ma miejsce w danej chwili.
 • Portfolio Kawiarni. Portfolio Coffeehouse, opracowane przez guru finansów osobistych Billa Schultheisa, jest bardzo prostą strategią, która kieruje się ku możliwościom o małej kapitalizacji.
 • Portfel Paul Merriman Ultimate Buy-and-Hold. W tym 13 różnych funduszy, Portfel Paul Merriman Ultimate Buy-and-Hold jest jednym z najbardziej zdywersyfikowanych wstępnie zbudowanych portfeli leniwych.
 • Ray Dalio All Weather Portfolio. Wreszcie Nazwa Portfolio Ray Dalio All Weather mówi wszystko. Portfel został zaprojektowany z myślą o starannie dobranych aktywach, zapewniając inwestorom minimalne spadki w najgorszych czasach i silny wzrost w najlepszych.

Utrzymanie równowagi w portfelu

Niezależnie od tego, jak leniwe jest twoje leniwe portfolio, tnie ma czegoś takiego jak opcja inwestycyjna set-it-and-forget-it. Każdy portfel jest zaprojektowany z dokładnie przemyślaną alokacją aktywów. Nieuchronnie niektóre aktywa w portfelu będą rosły i spadały szybciej niż inne.

W rezultacie równowaga między aktywami będzie od czasu do czasu odrzucana, ponieważ wzrost niektórych inwestycji przewyższa inne. Ważne jest, aby regularnie równoważyć swoje portfolio.

Na szczęście leniwe portfele są zaprojektowane tak, aby wymagały minimalnego nadzoru, więc nie będziesz musiał wkładać tu wiele pracy. Codzienne, tygodniowe, a nawet miesięczne równoważenie jest na ogół niepotrzebne. Należy jednak poświęcić trochę czasu na zrównoważenie portfela co najmniej raz na kwartał.

Ostatnie Słowo

Podsumowując, leniwe portfele szybko stają się normą wśród przeciętnego inwestora detalicznego i nie bez powodu. Chociaż może być trochę pracy, leniwe portfele oferują jeden z najprostszych sposobów, aby skorzystać z siły budowania bogactwa Wall Street.

Dzięki korektom alokacji w celu ograniczenia ryzyka i zwiększenia nagrody, portfele te można dostosować do potrzeb prawie każdego inwestora. Jednocześnie leniwe portfele ograniczają wydatki do minimum, koncentrując się na tanich funduszach inwestycyjnych.

Jeśli zdecydujesz się pójść leniwą trasą, poświęć czas na utrzymanie równowagi w portfelu i pamiętaj, że powinieneś zrobić swoje badania przed zanurzeniem się w jakiejkolwiek inwestycji — nawet leniwej.

9 najlepszych firm ubezpieczeniowych Podróże – 2021 (dla podróżnych z USA)

Poprzedni wpis

6 niedrogich sposobów wspierania małych firm

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły