Artykuły

Co To jest handel Po godzinach i kto może handlować tymi przedłużonym czasem?

0
Co To jest handel Po godzinach i kto może handlować tymi przedłużonym czasem?
Co To jest handel Po godzinach i kto może handlować tymi przedłużonym czasem?

Zdecydowana większość aktywności na giełdzie odbywa się podczas normalnej sesji giełdowej, która trwa od 9:30 do 16:00 czasu wschodniego w dni robocze. Możesz jednak zauważyć, że akcje, które posiadasz, kończą sesję giełdową po jednej cenie i rozpoczynają następną sesję z akcjami w górę lub w dół do zupełnie innej ceny.

Jak to się stało? Czy handel nie jest zamknięty po zakończeniu sesji?

Niezupełnie! W rzeczywistości inwestorzy instytucjonalni są aktywni w handlu akcjami po normalnych godzinach pracy od dziesięcioleci, a trend ten zaczyna również zauważać tłum detaliczny.

Co To Jest Handel Po Godzinach?

Regularne godziny rynkowe są ustalane przez dwie główne giełdy w Stanach Zjednoczonych, Nasdaq i New York Stock Exchange (NYSE). Wymiany te ułatwią tylko transakcje między godzinami 9:30 a 16: 00 czasu wschodniego.

Jednak handel nie kończy się po zakończeniu normalnych godzin rynkowych. Zamiast tego jest duży tłum inwestorów, którzy wykonują ruchy w sesji Po godzinach, która rozpoczyna się o 16:00, a kończy o 20:00.

Inwestorzy korzystają również z wydłużonych godzin, handlując przed normalnymi godzinami rynkowymi w sesji, która rozpoczyna się o 8:00 rano i kończy o 9:30 rano. Ta sesja jest znana jako sesja przedmarketowa.

Podczas tych sesji akcje nie są przedmiotem obrotu na głównych giełdach w sposób, w jaki są w ogólnej sesji giełdowej. Zamiast tego transakcje te są ułatwiane przez sieci łączności elektronicznej lub ECN. Więcej na ten temat wkrótce.

Większość traderów na tych sesjach to instytucje i inwestorzy o wysokiej wartości netto, ale wzrost dostępności ECN umożliwił również udział przeciętnemu inwestorowi.

Jeśli zauważysz, że cena akcji gwałtownie wzrosła lub spadła w czasie między zamknięciem rynku jednego dnia a otwarciem rynku następnego, nie martw się. To zupełnie normalne, że ceny zmieniają się poza normalnymi godzinami rynkowymi, ponieważ handel trwa w tych dodatkowych sesjach, gdy główne giełdy są zamknięte na dany dzień.

Kto Może Handlować Po Godzinach?

Przez dziesięciolecia rynek po godzinach był dostępny tylko dla inwestorów instytucjonalnych i od dawna był popularnym miejscem dla funduszy inwestycyjnych, funduszy hedgingowych i innych głęboko zakorzenionych uczestników rynku. Jeszcze w 1999 r. inwestorzy instytucjonalni jako jedyni mieli dostęp do tych sesji.

Dobrą wiadomością jest to, że technologia zmieniła sposób, w jaki ludzie robią prawie wszystko, a Inwestowanie nie jest inne. Dzięki wynalezieniu ECNs, inwestorzy indywidualni mają teraz system transakcyjny, który daje im możliwość wykonywania ruchów poza normalnymi godzinami handlu.

ECN to złożone systemy transakcyjne, które pasują do kupujących i sprzedających bez potrzeby tradycyjnej giełdy, takiej jak Nasdaq lub NYSE. Podobnie jak tradycyjna Giełda, ECN dostarcza dane dotyczące wyceny akcji dotyczące cen ofertowych i wywoławczych oraz ułatwia transakcje, gdy Kupujący i Sprzedający uzgodnią umowę.

Mówiąc prościej, dziś każdy może handlować po godzinach.

Jednak nie wszystkie domy maklerskie zapewniają dostęp do tych sesji. Jeśli chcesz handlować w sesjach po godzinach lub przedmarketowych, musisz wybrać brokera, który umożliwia to zrobić. Do najpopularniejszych brokerów, którzy oferują dostęp do wydłużonych godzin handlu, należą Charles Schwab, Fidelity, TD Ameritrade, Robinhood, Firstrade i Webull.

Jakie Rodzaje Zamówień Są Przyjmowane Po Godzinach?

The order typy dostępne dla Ciebie w sesjach po godzinach w dużej mierze zależą od tego, co oferuje twój broker. Podczas gdy większość brokerów, którzy oferują usługi Po godzinach, oferuje wszystkie te same rodzaje zleceń, które chcieliby podczas normalnych sesji, niektóre ograniczają typy zleceń do najbardziej podstawowych, takich jak zlecenia kupna, zlecenia sprzedaży i tylko zlecenia z limitem.

Jeśli istnieją określone rodzaje zleceń, których potrzebujesz podczas handlu akcjami, skontaktuj się z brokerem, z którym pracujesz, aby upewnić się, że te typy zleceń są dostępne w sesjach po godzinach i przedmarketowych.

Plusy i minusy handlu Po godzinach

Handel poza zwykłymi godzinami handlu ma zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem uczestnictwa.

Profesjonaliści Po Godzinach

W sesji giełdowej po godzinach jest sporo do ekscytacji. Niektóre z najbardziej ekscytujących aspektów handlu w sesji rozszerzonej obejmują:

1. Catch the Gap

Biorąc udział w rozszerzonej aktywności rynkowej, nigdy nie padniesz ofiarą szerokich różnic między ceną zamknięcia a ceną otwarcia akcji. Ponieważ będziesz aktywny przez cały czas można dokonywać transakcji, będziesz mógł złapać spadające akcje, zanim trafią na dno lub wskoczyć na rosnące akcje, zanim instytucje doprowadzą cenę do maksimum.

2. Skorzystaj z katalizatorów Po godzinach

Kiedy Dobre wiadomości są publikowane o firmie, ma ona potencjał, aby wysłać swoje akcje w niebo. Z drugiej strony, złe wieści mogą spowodować, że akcje spadną jak grosz upuszczony z Empire State Building.

Niestety, wiadomości, które najprawdopodobniej spowodują znaczne wahania cen, są zazwyczaj publikowane poza normalnymi godzinami handlu. Może to stanowić poważny problem dla inwestorów, którzy dokonują transakcji tylko podczas tradycyjnych sesji handlowych.

Na przykład, gdy spółka notowana na giełdzie zaplanuje raport o zarobkach, zaplanuje jego publikację przed dzwonem (przed otwarciem rynku) lub po dzwonie (po zamknięciu rynku).

Treść raportu spółki może powodować duże zmiany w cenie akcji-często, gdy wezwanie do zarobków jest nadal w toku-ponieważ inwestorzy próbują wbić się lub przeskoczyć statek w oparciu o wiadomości. Przed otwarciem kolejnej sesji giełdowej wielu inwestorów już wykonało swój ruch, co znajdzie odzwierciedlenie w nowej cenie akcji na otwarciu.

Biorąc udział w sesji Po godzinach, będziesz mógł dokonać transakcji, gdy tylko wiadomość zostanie opublikowana, porzucając akcje przed jej prawdopodobnym upadkiem lub kupując, zanim masy zdadzą sobie sprawę z możliwości.

3. Handel Po Pracy

Przeciętny inwestor nie pracuje na Wall Street, ale raczej jest normalną osobą, która zazwyczaj musi pracować gdzie indziej, aby zarabiać na życie. Dokonywanie inwestycji na rynku, który jest otwarty tylko od 9:30 do 16: 00, gdy pracujesz od 9 do 5, nie jest wygodne.

Zanim sesja po godzinach była dostępna dla przeciętnego inwestora, ludzie musieli znaleźć sposób na zainwestowanie w przerwę obiadową lub wynająć profesjonalistę, aby dokonał dla niego transakcji w ciągu dnia. Obecnie ECN daje przeciętnemu człowiekowi możliwość handlu poza zwykłą sesją handlową, dzięki czemu inwestowanie jest znacznie wygodniejsze dla osób o ograniczonej dostępności w ciągu dnia roboczego.

Minusy Po Godzinach

Podczas gdy istnieje wiele korzyści, które pochodzą z handlu w dłuższych godzinach, istnieje również kilka istotnych wad, które inwestorzy powinni rozważyć przed nurkowaniem na:

1. Potencjalnie Wyższy Koszt

Ponieważ handel Po godzinach jest ułatwiany za pomocą innych środków niż transakcje dokonane podczas normalnego dnia handlowego, koszty związane z handlem mogą być wyższe. Pamiętaj, aby przeczytać wszystkie dokumenty dostarczone przez brokera, aby zrozumieć opłaty, które zostaną pobrane za udział w sesjach po godzinach lub przedmarketowych.

2. Szersze Spready

Spread na akcji to różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży. Spready te są ustalane przez animatorów rynku w oparciu o płynność akcji. Akcje o wysokim popycie, które są w dużej mierze płynne, są pobierane przez animatorów rynku mniejsze opłaty, dzięki czemu spready są małe.

Ponieważ w sesjach po godzinach jest znacznie niższy wolumen niż w zwykłych godzinach rynkowych, spready rosną, co prowadzi do wyższych kosztów reprezentowanych jako szersze spready.

Ostatecznie, przy niskim popycie i niższej płynności, inwestorom indywidualnym trudno jest dokonać zakupu po niskich cenach.

3. Duża Zmienność

Zdecydowana większość inwestorów, którzy handlują Po godzinach, to inwestorzy instytucjonalni o wysokiej wartości netto, którzy często kupują i sprzedają duże bloki akcji. Kiedy te duże bloki trafiają na rynek, a duża instytucja jest gotowa sprzedać innemu, dochodzi do szerokich wahań cen akcji.

Tak więc, podczas gdy wolumen transakcji jest niższy w sesji rozszerzonej, wolumen, który ma miejsce, może potencjalnie przesunąć igłę w duży sposób, co prowadzi do wysokiej zmienności.

4. Opóźnienia

Wreszcie, technologia używana do przetwarzania transakcji w sesjach po godzinach i przedmarketowych bardzo różni się od zwykłej godziny handlu. W tych przedłużonych sesjach transakcje są bardziej opóźnione.

To może stworzyć mały problem.

Z mniejszą liczbą traderów aktywnych w dłuższych sesjach, jest już mniej osób chętnych do kupna lub sprzedaży akcji. Dodaj opóźnienia i inne opóźnienia w przetwarzaniu zamówień,a niektóre zamówienia składane w tych sesjach po godzinach mogą nawet nie przejść.

Ostatnie Słowo

Handel Po godzinach to po prostu proces handlu poza zwykłymi godzinami sesji giełdowej. Jednak ten rodzaj handlu ma znacznie więcej niż początkowo wydaje się na pierwszy rzut oka.

Chociaż dostęp do rynku po jego zamknięciu może wydawać się wygodny, większość inwestorów detalicznych lepiej uniknie tego procesu.

W końcu nie tylko zapłacisz wyższe opłaty za transakcje w przedłużonych sesjach,ale inwestorzy detaliczni mają tendencję do znajdowania się w bitwach finansowych w stylu Dawida i Goliata z dużymi instytucjami finansowymi.

Chociaż istnieją korzyści z możliwości handlu wiadomościami, gdy tylko zostaną one opublikowane, wysoka zmienność, sztywna konkurencja i dodatkowe opłaty zwiększają ogólne ryzyko związane z inwestowaniem i powinny być starannie rozważone, zanim zanurzysz się w handlu Po godzinach.

Jak zawsze, niezależnie od tego, Czy handlujesz w normalnych, czy przedłużonych sesjach, podstawą dochodowych ruchów na giełdzie są badania jakości. Zawsze pamiętaj, aby przeprowadzić badania przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji.

Top 25 Darmowe Black Friday! Mobilne aplikacje na zakupy na Android i Apple iPhone

Poprzedni wpis

12 najlepszych kredytodawców hipotecznych 2021

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły