Artykuły

Co To jest barista FIRE? – Niezależność finansowa z pracą w niepełnym wymiarze godzin

0
Co To jest barista FIRE? – Niezależność Finansowa Z Pracą W Niepełnym Wymiarze Godzin
Co To jest barista FIRE? – Niezależność Finansowa Z Pracą W Niepełnym Wymiarze Godzin

Zgodnie z aktualnymi statystykami emerytalnymi średni wiek emerytalny wynosi około 62 lat. Ten wiek ma sens, ponieważ możesz ubiegać się o świadczenia z Ubezpieczenia Społecznego od wieku 62 lat. To wydaje się być ogólny cel wiekowy wielu ludzi ustawić, gdy zaczynają planować emeryturę.

Jednak nowe pokolenie profesjonalistów sprzeciwia się tej normie. Ruch FIRE, który oznacza „niezależność finansową na wcześniejszą emeryturę”, wzywa do pozostawienia siły roboczej w tyle znacznie wcześniej niż tradycyjny wiek emerytalny. Po tym wszystkim, jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy i Inwestycji na swoje jajko, kto mówi, że nie możesz w wieku 40-50 lat?

Ale, jak każdy ruch, można wziąć rzeczy do skrajności. Z barista FIRE, lub Barista FI, to jest rzeczywiście możliwe, aby przejść na emeryturę w 20s i 30s poprzez starannego oszczędzania i pracy w niepełnym wymiarze godzin podczas emerytury.

Co To jest barista FIRE?

Barista ogień to Podkategoria ruchu ognia, który polega na użyciu pracy w niepełnym wymiarze godzin i pobocznych hustles, aby uzupełnić swoje dochody, dzięki czemu można przejść na emeryturę wcześniej niż zwykle.

Zazwyczaj ogień Barista polega na pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy ze świadczeniami ubezpieczenia zdrowotnego. Idealne prace po przejściu na emeryturę są zwykle bezstresowe, płacą przyzwoitą pensję i nie wymagają intensywnej pracy fizycznej. Praca jako barista w firmie takiej jak Starbucks, która zapewnia liczne korzyści i korzyści pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin, jest zatem plakatem ruchu barista FIRE.

Oczywiście, nie musisz pracować jako barista, aby realizować Barista ogień. Chodzi o to, aby przejść na emeryturę znacznie wcześniej niż przeciętnie, przyspieszając swoją drogę do niezależności finansowej dzięki dodatkowym dochodom i utrzymując roczne wydatki na niskim poziomie.

Matematyka jest dość prosta. Tradycyjny ogień w dużej mierze opiera się na zasadzie 4%. Zasada ta mówi, że wypłata 4% z nest egg jest bezpieczną roczną stopą wypłat, ponieważ historyczne wyniki rynkowe oznaczają, że twój portfel prawdopodobnie wzrośnie o co najmniej 4% rocznie. Mając na uwadze tę zasadę, możesz obliczyć swój numer niezależności finansowej, gdy wiesz, ile wydajesz rocznie.

Na przykład, jeśli twój koszt utrzymania wynosi 30 000 USD rocznie, potrzebujesz nest egg w wysokości 750 000 USD, aby przejść na emeryturę, jeśli żyjesz zgodnie z zasadą 4%, ponieważ ta kwota pozwala Ci wypłacić 30 000 USD rocznie na pokrycie kosztów utrzymania. Im więcej wydajesz rocznie, tym więcej pieniędzy potrzebujesz na emeryturę.

Dodatkowo, aby być po bezpieczniejszej stronie i uwzględniać nieprzewidziane okoliczności, takie jak dłuższa długość życia i inflacja, niektórzy zwolennicy ognia grają bezpiecznie i oszczędzają dodatkowe pieniądze na emeryturę.

Główną różnicą w przypadku pożaru baristy w porównaniu do zwykłego pożaru jest to, że masz dodatkowy dochód oprócz inwestycji emerytalnych. Oznacza to, że nie potrzebujesz tak dużego jaja, aby przejść na emeryturę, ponieważ nie musisz płacić za wszystkie roczne wydatki ze środków z kont emerytalnych.

Na przykład, jeśli praca typu barista pozwala Ci zarobić 15 000 USD rocznie, matematyka na emeryturze zmienia się dramatycznie. Nagle Twoje inwestycje muszą pokryć tylko połowę Twoich 30 000 dolarów rocznych kosztów utrzymania, ponieważ Twoja praca w niepełnym wymiarze godzin pokrywa resztę. To obniża twoje zapotrzebowanie na jajka z $750,000 do $375,000.

Oznacza to, że Barista FIRE pozwala wielu osobom przejść na emeryturę w wieku 30-40 lat i jest jednym z bardziej agresywnych stylów ognia.

Plusy i minusy barista FIRE

Dzięki barista FIRE potencjalnie skracasz dziesięciolecia swojego czasu w pracy. Ale ten styl życia nie jest dla wszystkich, a istnieje również potencjalne ryzyko związane z realizacją tak agresywnego planu emerytalnego.

Plusy ognia baristy

Główną atrakcją Barista FIRE jest to, że jest to jeden z najszybszych sposobów na opuszczenie korporacyjnego „wyścigu szczurów.”Ponadto taki styl życia przynosi wiele korzyści, ponieważ masz więcej czasu na to, co dla Ciebie ważne:

1. Możesz Zrezygnować Z Obecnej Pracy

Według sondażu Gallupa z 2018 r. tylko 34% amerykańskich pracowników zgłasza, że ich praca jest angażująca. Jest to również najwyższy odsetek od lat. Historycznie mniej niż 30% ludzi ma poczucie zaangażowania w swoją pracę. Oznacza to, że większość ludzi nie lubi swojej codziennej pracy lub nie czuje się nią zainspirowana.

Z barista FIRE, można zrezygnować z pracy bez wynagrodzenia lub stresujące lat wcześniej niż typowy wiek emerytalny.

2. Pozostań Aktywny

Pobyt aktywny, jak się zestarzeć ma kluczowe znaczenie dla zdrowego starzenia się według CDC. I chociaż potencjalne problemy zdrowotne mogą nie być na pierwszym planie, gdy osiągniesz barista FIRE w wieku 35 lub 40 lat, fakt, że pozostajesz aktywny jest plusem na dłuższą metę.

W niepełnym wymiarze czasu pracy, nadal masz harmonogram, a także uzyskać regularne ćwiczenia i interakcji z innymi ludźmi w społeczności podczas pracy.

Jeśli boisz się emerytury, bo myślisz, że będziesz siedzieć na kanapie przez cały dzień oglądając telewizję, Barista FIRE w dużej mierze neguje to ryzyko.

3. Nadal Możesz Inwestować

Nie musisz wykorzystywać wszystkich dochodów z pracy w niepełnym wymiarze godzin na pokrycie kosztów utrzymania. Zamiast tego możesz nieco zmodyfikować matematykę, aby bardziej polegać na swoim gnieździe, a nieco mniej na czekach, aby pokryć codzienne koszty. Dzięki dodatkowej gotówki możesz nadal inwestować i budować swoje oszczędności emerytalne.

Kontynuowanie pracy w niepełnym wymiarze godzin może być również skutecznym zabezpieczeniem przed ryzykiem sekwencji zwrotów lub ryzykiem krachu na rynku na wczesnym etapie emerytury. Posiadanie nowego dochodu, który może pokryć część wydatków na życie, oznacza, że możesz zostawić więcej swoich pieniędzy na rynku, aby poczekać na odbicie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

4. Możesz Rozpocząć Inne Przedsięwzięcia

Jedną z głównych zalet Barista FIRE jest to, że zyskujesz czas dzięki wolności finansowej.

Jeśli pracujesz tylko 20 godzin tygodniowo i odcinasz długie dojazdy i inne obowiązki zawodowe, to są to godziny dodatkowego wolnego czasu każdego dnia. W tym czasie możesz eksperymentować z bardziej przedsiębiorczymi przedsięwzięciami, aby jeszcze bardziej dywersyfikować swoje dochody.

Na przykład możesz spróbować przekształcić hobby w firmę lub podjąć nowe wyzwanie, takie jak zostanie blogerem. Ostatecznie Barista FIRE daje większą kontrolę nad tym, jak spędzasz dzień i wysiłki.

Wady ognia baristy

Przechodzenie na emeryturę po trzydziestce i spędzanie reszty dni na plaży może brzmieć jak marzenie. Ale rzeczywistość jest taka, że Barista nadal wymaga pracy. Plus, istnieje wiele kompromisów, które można zrobić, gdy przejść na wcześniejszą emeryturę, które należy wziąć pod uwagę.

1. Stoiska Rozwoju Kariery

Jeśli opuścisz stanowisko w obiecującej firmie, aby realizować swoje plany pożarowe, wstrzymujesz perspektywy rozwoju kariery. Ponadto, jeśli odejdziesz od pracy na kilka lat, nie ma gwarancji, że twój były pracodawca — lub inni pracodawcy z tej samej branży — zatrudnią cię, jeśli zdecydujesz się wrócić do pracy w pełnym wymiarze godzin.

2. Możesz Przegapić Szczytowe Lata Zarabiania

Według danych Urzędu Pracy z 2016 roku Statystyki pokazują, że kobiety zarabiają średnio najwięcej w wieku od 35 do 44 lat, a mężczyźni w wieku od 55 do 64 lat. W związku z tym, jeśli przejdziesz na wcześniejszą emeryturę i zaczniesz uprawiać ogień Barista, możesz zrezygnować z niektórych z najwyższych dochodów w swojej karierze.

Zaletą jest oczywiście to, że zyskujesz więcej wolności. Ale nadal należy rozważyć plusy i minusy przedwczesnego opuszczania pracowników i jak to wpływa na wartość netto.

3. Lifestyle Creep To Ryzyko

Inną rzeczywistością jest to, że jesteś częściowo przykuty do swojego numeru niezależności finansowej. Innymi słowy, jeśli obliczysz roczny koszt utrzymania wynosi $35,000, nie można zbłądzić zbyt daleko powyżej tej liczby bez narażania kont oszczędnościowych na ryzyko wyczerpania pieniędzy.

Oznacza to, że musisz oprzeć się pełzaniu stylu życia, nawet jeśli kuszące jest wyjeżdżanie na wakacje, kupowanie nowego samochodu i przeprowadzanie się do droższego domu.

4. Powrót Do Pracy To Wyzwanie

Pomijając stagnację w rozwoju kariery, powrót do pracy na pełny etat po latach pół etatu Może być wyzwaniem fizycznym i psychicznym. Ponadto, jeśli doświadczasz poważnych problemów zdrowotnych w późniejszym życiu, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest powrót do pracy w pełnym wymiarze godzin.

Ostatecznie ryzyko wyczerpania się pieniędzy i powrotu do pracy jest powodem, dla którego wielu zwolenników ognia przeceniają, aby zapewnić większą poduszkę gotówki, na którą można się oprzeć.

Typowe rodzaje barista pracy ognia

Jak sama nazwa wskazuje, praca w kawiarni to wzorowa praca baristy. Zazwyczaj dostajesz regularne godziny pracy, zarabiasz minimalną płacę lub więcej i korzystasz z takich świadczeń, jak ubezpieczenie zdrowotne, a nawet ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie rentowe, jeśli pracujesz dla firmy takiej jak Starbucks.

Ale istnieje wiele innych miejsc pracy, które pasują do stylu życia barista ognia. W zależności od twoich umiejętności i preferencji dotyczących środowiska pracy, różne stanowiska pracy są bardziej odpowiednie niż inne. Dodatkowo, niektóre prace mają wyższy potencjał dochodów, co oznacza, że można pracować mniej godzin tygodniowo niż Jeśli trzymać się z pracy płacy minimalnej.

Niektóre główne zadania dla barista FIRE obejmują:

Niektórzy zwolennicy barista FIRE koncentrują się również na rozwijaniu różnych pasywnych źródeł dochodu, takich jak inwestowanie w nieruchomości lub prowadzenie bloga, aby stworzyć dochód po przejściu na emeryturę.

Najważniejsze jest to, że istnieje wiele możliwości pracy w niepełnym wymiarze godzin, a także możesz tworzyć własne źródła dochodów, jeśli pójdziesz ścieżką freelance.

Celem jest znalezienie pracy, która zapewnia stabilne wynagrodzenie, elastyczny harmonogram i jak najwięcej korzyści.

Ubezpieczenie zdrowotne jest szczególnie cenną korzyścią dla wczesnych emerytów, którzy nie kwalifikują się jeszcze do Medicare. Jeśli Twoja praca nie zapewnia świadczeń, możesz sprawdzić opcje ubezpieczenia zdrowotnego dla osób pracujących na własny rachunek, ubiegać się o ubezpieczenie od współmałżonka, który nadal pracuje, lub wykupić ubezpieczenie na Federalnym rynku ubezpieczeń zdrowotnych w Healthcare.gov.

Na koniec pamiętaj, aby znaleźć pracę, którą naprawdę lubisz. Nie ma sensu barista ogień, jeśli nienawidzisz dźwięk budzika wyłącza się rano, więc zastanów się, jaki rodzaj pracy w niepełnym wymiarze godzin nadal zapewnia angażujące, satysfakcjonujące tydzień pracy.

Barista FIRE kontra inne strategie przeciwpożarowe

W istocie ruch ognia jest sposobem na wcześniejszą emeryturę i uzyskanie większej wolności. Ale ogień Barista to tylko jedna ze strategii osiągnięcia niezależności finansowej i wcześniejszej emerytury. Jest to również jedna z bardziej ekstremalnych opcji, ponieważ możesz osiągnąć pół roku życia w wieku 20 lat i 30s w zależności od tego, jak szybko budujesz swoje inwestycje.

Jeśli podoba Ci się pomysł ognia, ale chcesz podążać mniej ekstremalnymi ścieżkami, możesz rozważyć Lean FIRE, Fat FIRE lub Coast FIRE:

Lean FIRE

Dzięki Lean FIRE celem jest jak najszybsze osiągnięcie niezależności finansowej poprzez redukcję wydatków.

Oszczędność jest dana, ale zwolennicy Lean FIRE często znajdują inne sposoby oszczędzania, takie jak życie w niedrogim kraju lub bardziej przystępnych amerykańskich miastach zamiast drogich obszarów.

Lean FIRE może również wiązać się z włamaniem do domu i maksymalizacją nagród za Karty kredytowe lub za pomocą wskazówek, takich jak mieszkanie ze współlokatorami lub wynajęcie wolnego pokoju na Airbnb, aby zaoszczędzić.

Fat FIRE

Fat FIRE jest alternatywą dla osób, które chcą osiągnąć niezależność finansową wcześniej niż średni wiek emerytalny, ale nie chcą ograniczać swojego stylu życia, aby to zrobić.

Zwolennicy Fat FIRE nadal mogą być oszczędni, ale niekoniecznie zmniejszą swój dom, unikną podróży i innych niepotrzebnych wydatków lub rozliczą się na niskich rocznych kosztach utrzymania, aby przejść na wcześniejszą emeryturę.

Zwykle oznacza to, że ludzie na ścieżce ognia tłuszczu pracować dłużej, więc ich gniazdo jaj może wspierać bardziej ekstrawagancki styl życia emerytura.

Pożar wybrzeża

Ten styl ognia wymaga doprowadzenia finansów osobistych do punktu, w którym inwestycje mogą wzrosnąć na tyle, aby pokryć wydatki emerytalne bez konieczności dodatkowych składek.

Innymi słowy, z Coast FIRE, inwestujesz agresywnie w różne konta uprzywilejowane podatkowo, takie jak tradycyjny lub Roth IRA. W miarę jak Twoje portfolio docenia, może w końcu osiągnąć punkt, w którym możesz przejść na emeryturę bez konieczności zarabiania więcej pieniędzy.

Co za różnica?

Główną różnicą między różnymi rodzajami ognia jest to, ile pieniędzy potrzebujesz, aby przejść na emeryturę.

Fat FIRE jest najbardziej rozrzutnym rodzajem ognia i wymaga w pełni finansowanego konta emerytalnego, aby wspierać Twój obecny styl życia lub bardziej luksusowy przez całą emeryturę. Natomiast inne rodzaje ognia wymagają mniejszych jaj gniazd niż ogień tłuszczu, ponieważ masz niższe roczne koszty utrzymania lub dodatkowe źródło dochodu.

Na przykład, według amerykańskiego Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, mediana dochodu rodziny w USA wynosi $78,500. Jeśli ścigasz Fat FIRE i żyjesz za $ 78,500 rocznie, potrzebujesz 1,962 miliona dolarów zgodnie z zasadą 4%.

Dla porównania, jeśli obniżysz roczne koszty utrzymania do 40 000 dolarów za pomocą Lean FIRE, potrzebujesz tylko 1 miliona dolarów, aby przejść na emeryturę. A jeśli ścigasz pożar baristy lub pożar wybrzeża i pokrywasz połowę swoich rocznych kosztów utrzymania w wysokości 40 000 USD z pracą w niepełnym wymiarze godzin lub pasywnym dochodem, potrzebujesz tylko 500 000 USD nest egg; prawie cztery razy mniej niż Plan Fat FIRE.

Oczywiście, można połączyć te ideologie ognia razem w zależności od stylu życia i celów.

Na przykład, nadal można realizować chudego ognia, ale zdecydować, że mieszka ze współlokatorami lub rezygnując z wszystkich planów podróży nie jest dla Ciebie, i dostosować swój docelowy koszt życia w górę trochę pomieścić. Podobnie, możesz zdecydować się na pozostanie w sile roboczej przez kilka dodatkowych lat, aby zbudować większe gniazdo i ścigać Tłusty ogień bez przeprowadzki do rezydencji.

Niezależnie od dochodów i stylu życia, uzupełnianie dochodów poprzez barista FIRE jest na ogół najszybszym sposobem na osiągnięcie semiretirement.

Uwagi

Ogień nie jest dla wszystkich, a Barista ogień jest jednym z najbardziej agresywnych wczesnych Plany emerytalne. Jeśli zaczynasz planować emeryturę i myślisz o pożarze baristy, należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

1. Zmiana Planów

Jedną z różnic między barista ognia i chudego lub tłuszczu ognia jest to, że zazwyczaj można podjąć decyzję, aby rozpocząć życie barista ognia wcześniej, ponieważ nie trzeba tak duży portfel inwestycyjny.

Ale życie może się znacznie zmienić w zależności od tego, kiedy zdecydujesz się odejść z pełnoetatowej siły roboczej. A przy istotnych zmianach życiowych roczne koszty utrzymania mogą wzrosnąć i odrzucić matematykę emerytalną.

Na przykład, jeśli zdecydujesz się założyć rodzinę, Twój budżet musi uwzględniać koszty wychowania dziecka i możliwą edukację w college ’ u dla Twoich dzieci. Jeśli masz starzejących się rodziców, musisz rozważyć, czy mogą one wymagać wsparcia finansowego w przyszłości. A co, jeśli znudzi ci się praca w niepełnym wymiarze godzin i chcesz przejść na pełną emeryturę po 10 latach pożaru baristy?

Najważniejsze jest to, że bez względu na to, jak dobrze prognozujesz swoje życie i nawyki związane z wydatkami, wszystko się zmienia. Chudy ogień i tłusty ogień pomagają odizolować Cię od zmian, ponieważ istnieje większe gniazdo, na którym można się oprzeć, więc dostosowanie się do zmian jest częścią ognia baristy.

2. Średnia długość życia rośnie

Według badania z 2018 r.w Proceedings of the National Academy of Science, długość życia nadal rośnie między pokoleniami, a trend nie zwalnia.

Postęp w technologii, opiece zdrowotnej, edukacji i różnych innych czynników społeczno-ekonomicznych odgrywają rolę. Ale lata emerytalne coraz częściej pochłaniają dłuższą część życia, jeśli przejdziesz na emeryturę w średnim wieku 62 lat. Jeśli przejdziesz na wcześniejszą emeryturę przez ogień, twoja emerytura będzie jeszcze dłuższa.

Ostatecznie dłuższy okres emerytalny oznacza, że musisz mieć bezpieczne finanse, aby utrzymać siebie i potencjalne koszty opieki zdrowotnej. I w pewnym momencie Z barista ogień, prawdopodobnie chcesz porzucić pracę po emeryturze i przejść na emeryturę całkowicie.

Obliczając swój numer FI i planując, jak długo zamierzasz pracować, rozważ błądzenie po stronie ostrożności i wypełnienie gniazda z dodatkowymi pieniędzmi dla większego bezpieczeństwa.

3. Inflacja i zmienność to ryzyko

Kiedy doradca finansowy William Bengen wymyślił zasadę 4% w 1991 r., zasada przewidywała bezpieczną stopę wycofania w ciągu 30 lat. Ale jeśli w wieku 30-40 lat ugaszasz się za baristami, to prawdopodobnie czeka cię 50-60 lat życia. Zasada 4% po prostu nie została zaprojektowana z myślą o 60-letniej emeryturze.

Krytycy Zasady 4% twierdzą również, że strategia jest zbyt sztywna, aby całkowicie polegać na planowaniu emerytury, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Ponadto, opierając się na średnich stopach zwrotu i strategii inwestycyjnej wynoszącej około 50% akcji i 50% obligacji, zgodnie z pierwotnym modelem reguły 4%, może wyglądać znacznie inaczej w przyszłości, gdy zmieni się rynek akcji.

Inflacja może przynieść oszczędności na emeryturze, zwłaszcza jeśli potencjalnie przechodzisz na emeryturę przez wiele dziesięcioleci, dlatego ważne jest, aby chronić swoje jajo w jak największym stopniu. Jeśli jednak zdecydujesz się na inwestycje chroniące przed inflacją, takie jak wynajem nieruchomości lub towary, takie jak metale szlachetne, odejdziesz od pierwotnej strategii alokacji aktywów z regułą 4%.

W rzeczywistości zasada 4% może być bardziej regułą 3%. Jeśli masz zamiar prowadzić ogień Barista, rozważyć pracę dodatkowy rok lub dwa przynajmniej po to, by zarobić więcej pieniędzy.

4. Możesz przeprowadzić bieg próbny

Decyzja o rzuceniu pracy to poważna decyzja. I może być trudno wrócić na swoje stanowisko i ten sam poziom dochodów w ciągu kilku lat, jeśli zdecydujesz, że ogień Barista nie jest dla ciebie.

Przedłużony urlop lub urlop naukowy to dwa sposoby na sprawdzenie, jak wygląda życie po odejściu z pracy. Podobnie, jeśli zaczynasz działalność poboczną, spróbuj zrobić sobie krótką przerwę od codziennej pracy, aby zobaczyć, jak wyglądałoby życie, gdyby twoja własna firma była twoją jedyną odpowiedzialnością.

Ostatecznie musisz być szczery wobec siebie i swoich długoterminowych celów. Jeśli uważasz, że Barista ogień jest drogą do większego szczęścia i zdrowia, wskocz od razu. Ale jeśli nie jesteś pewien, przetestuj wody powoli.

Ostatnie Słowo

Ruch FIRE reprezentuje nowsze pokolenie myślenia, które ceni czas i wolność bardziej niż tradycyjną karierę, po której następuje tradycyjna emerytura. Ale, jak każdy ruch, ogień jest spektrum przekonań, a nie sztywną formułą.

Pod koniec dnia musisz robić to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy i pozwala zapewnić sobie i swojej rodzinie.

Dodatkowo ogień jest sposobem myślenia, ale nie zawsze jest to właściwe rozwiązanie. Na przykład, jeśli nienawidzisz swojej codziennej pracy, może się okazać, że znalezienie pracy, którą kochasz, nagle nadaje nowy sens twojej karierze i że nie czujesz już palącej potrzeby przejścia na emeryturę w wieku 35 lat.

Ale jeśli chcesz szybko przejść na emeryturę, trudno jest pokonać ogień baristy. Jeśli praca w niepełnym wymiarze godzin jest tym, czego potrzebujesz, aby uzyskać zdrowszą równowagę między pracą a życiem prywatnym, zrób skok. Po prostu upewnij się, że Twoje finanse, ubezpieczenia i styl życia są gotowe na zmiany.

18 Najlepszych Nowych Promocji Konta Maklerskiego I Ofert Bonusowych-Listopad 2021

Poprzedni wpis

8 Najlepszych firm ubezpieczeniowych dla kierowców Uber i Lyft

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły