Artykuły

Charles Schwab vs. Vanguard-która platforma jest dla ciebie lepsza?

0

Vanguard i Charles Schwab należą do największych firm inwestycyjnych na świecie. Prawie na pewno słyszałeś o obu, a jeśli posiadasz fundusze giełdowe (ETF) lub Fundusze Inwestycyjne na koncie emerytalnym lub rachunku inwestycyjnym podlegającym opodatkowaniu, istnieje duża szansa, że posiadasz również tanie fundusze wspierane przez oba.

Vanguard i Charles Schwab mają jednak do zaoferowania znacznie więcej niż niskie opłaty od funduszy inwestycyjnych i funduszy ETF. Jeśli chcesz otworzyć swoje pierwsze konto maklerskie lub przełączyć się na nowy dom maklerski online, albo dokonasz dobrego wyboru. 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o platformach inwestycyjnych każdej firmy, usługach zarządzania majątkiem oraz funkcjach i możliwościach o wartości dodanej-oraz o tym, jak się ze sobą porównują.

Najważniejsze cechy Vanguard i Charles Schwab

Vanguard i Charles Schwab oferują samodzielne platformy inwestycyjne Dla MAJSTERKOWICZÓW, zautomatyzowane i zarządzane przez człowieka rozwiązania inwestycyjne dla typów hands-off oraz różne narzędzia i zasoby, aby uczynić Cię bardziej świadomym i zdolnym inwestorem.

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Samodzielne Platformy Inwestycyjne

Schwab i Vanguard są zbudowane na kontach maklerskich przyjaznych dla majsterkowiczów, które oferują tani dostęp do szeregu papierów wartościowych będących przedmiotem obrotu na rynku. Obie oferują różne typy kont, w tym rachunki podlegające opodatkowaniu dla inwestycji ogólnych, konta emerytalne, takie jak Roth IRAs i tradycyjne IRAs, oraz konta oszczędnościowe dla szkół, takie jak 529 college savings plans.

Charles Schwab Self-Directed Brokerage

Schwab One to samodzielna platforma handlowa Charlesa Schwaba. Jest to miejsce dla majsterkowiczów, aby kupić akcje, ETF, papiery wartościowe o stałym dochodzie, opcje, kryptowaluty, kontrakty futures i inne rodzaje instrumentów inwestycyjnych. 

Schwab One oferuje handel bez prowizji dla akcji notowanych na giełdzie i ETF. Handel opcjami kosztuje 0,65 USD za kontrakt. Kontrakty Futures i opcje futures kosztują 2,25 USD za kontrakt. Opłaty transakcyjne dla innych rodzajów papierów wartościowych są zmienne, ale ogólnie konkurencyjne w stosunku do innych głównych domów maklerskich.

Dom Maklerski Schwab nie pobiera opłat za utrzymanie ani nie nakłada minimalnych kwot na konto inwestycyjne. Możesz inwestować w akcje ułamkowe, korzystając z funkcji plastrów akcji Schwab, zaczynając od 5 USD za plasterek.

Vanguard Self-Directed Brokerage (Vanguard Brokerage Services)

Vanguard Brokerage Services to Internetowy Dom Maklerski Vanguard dla inwestorów DIY. Został zaprojektowany, aby pomóc samodzielnym inwestorom w tworzeniu spersonalizowanych portfeli zawierających szereg Papierów Wartościowych:

Możesz kupować fundusze inwestycyjne Vanguard i fundusze ETF bez prowizji za pośrednictwem usług brokerskich Vanguard. Większość transakcji giełdowych jest również wolna od prowizji.

Fundusze niebędące awangardowymi mogą przenosić opłaty transakcyjne. Tymczasem papiery wartościowe o stałym dochodzie zazwyczaj kosztują 1 USD za 1000 USD wartości nominalnej, a handel opcjami zwykle kosztuje 1 USD za kontrakt lub mniej.

Vanguard Brokerage Services oferuje na wpół spersonalizowane rekomendacje budowania portfolio dla początkujących inwestorów. Jeśli chcesz stworzyć zdywersyfikowany plan inwestycyjny z wykorzystaniem funduszy sektora awangardowego i indeksów, jest to przydatna funkcja. 

W szczególności, awangardowe fundusze inwestycyjne mogą przenosić minimum inwestycyjne, które czynią je niepraktycznymi dla inwestorów o niższej wartości netto. Jeśli dopiero zaczynasz, spójrz na Vanguard ETF, które nie mają trading minimamusie.

Platformy Robo-Advisor

Vanguard i Charles Schwab mają zautomatyzowane platformy inwestycyjne, znane również jako robo-advisors. Są one odpowiednie dla inwestorów hands-off, którzy nie potrzebują spersonalizowanych porad od ludzkich specjalistów lub nie mogą spełnić minimalnego progu inwestycyjnego dla tego poziomu usług.

Charles Schwab Robo-Doradca (Schwab Intelligent Portfolio)

Schwab Intelligent portfolio to platforma robo-advisor firmy Schwab. Wymaga minimalnej inwestycji w wysokości $5,000, ale nie pobiera prowizji ani opłat doradczych. Fundusze ETF Schwab i inne niż Schwab, które Schwab Intelligent Portfolio wykorzystuje do budowy Twojego portfela, pobierają opłaty za zarządzanie i wydatki, chociaż są one niskie według standardów branżowych.

Schwab Intelligent portfolio to w pełni zautomatyzowane rozwiązanie inwestycyjne. Korzystając z informacji, które podałeś o swoich celach finansowych i tolerancji na ryzyko, tworzy częściowo spersonalizowane portfele, wykorzystując mieszankę tanich funduszy indeksowych, funduszy sektorowych i innych w dużej mierze pasywnie zarządzanych funduszy ETF. 

Schwab Intelligent Portfolio automatycznie zmienia bilans portfela od czasu do czasu, aby zapewnić ciągłość alokacji aktywów i obniżyć rachunki podatkowe. W zależności od tolerancji ryzyka, platforma może zachować część portfela w gotówce, potencjalnie zmniejszając ogólny zwrot.

Jeśli chcesz zarządzać dystrybucjami na koncie na emeryturze, zajrzyj do Schwab Intelligent Income, usługi doradztwa robo zaprojektowanej specjalnie do trwałego, inteligentnego zarządzania aktywami w późniejszym życiu. Nie ma dodatkowej opłaty za tę usługę.

Vanguard Robo-Advisor (Vanguard Digital Advisor)

Vanguard Digital Advisor to platforma robo-advisor firmy Vanguard. Podobnie jak Schwab Intelligent Portfolio, jest to w pełni zautomatyzowane rozwiązanie inwestycyjne przeznaczone dla Inwestorów Indywidualnych, które buduje i okresowo balansuje portfele składające się ze zdywersyfikowanej mieszanki tanich funduszy awangardowych.

Vanguard Digital Advisor wymaga minimalnej inwestycji w wysokości 3000 USD i niesie ze sobą zmienną opłatę doradczą brutto i za zarządzanie, której roszczenia Vanguard nie przekroczą 2 USD za zainwestowane 1000 USD (0,20% zarządzanych aktywów lub AUM). Vanguard zrzeka się tych opłat przez pierwsze 90 dni, gdy Twoje konto jest otwarte.

Usługi w zakresie zarządzania majątkiem i Doradztwa Inwestycyjnego

Schwab i Vanguard oferują usługi zarządzania majątkiem i doradztwa inwestycyjnego dla klientów o wyższej wartości netto. W niższych cenach usługi te są hybrydami, które wykorzystują platformy robo-doradcze firm z dodanymi poradami i wsparciem ze strony ludzkich specjalistów.

Charles Schwab Wealth Management Services

Charles Schwab oferuje szereg poziomów doradztwa inwestycyjnego i usług zarządzania majątkiem w domu. Oferuje również dostęp do wstępnie zweryfikowanych niezależnych doradców finansowych za pośrednictwem sieci doradców Schwab.

 • Schwab Intelligent PORTFOLIO Premium. Jest to hybrydowa opcja inwestycji zarządzanych przez Schwab. Łączy w sobie relatywnie niski koszt i bezproblemowość robo-advisor Schwab z bezpośrednim, nieograniczonym dostępem do specjalistów planowania finansowego i interaktywnym, spersonalizowanym planem działania dla Twoich celów finansowych. Minimalna inwestycja to $25,000. Schwab Intelligent PORTFOLIO Premium pobiera jednorazową opłatę za planowanie w wysokości 300 USD po otwarciu konta, a następnie stałą opłatę w wysokości 30 USD miesięcznie, co czyni ją bardzo dobrą ofertą dla użytkowników o wyższej wartości netto.
 • Prywatny Klient Schwab. Dla klientów z $1 mln lub więcej w aktywa inwestycyjne, Schwab Private Client to rozwiązanie do zarządzania majątkiem, które wykorzystuje zaawansowane, w pełni dostosowane Strategie Inwestycyjne w celu zwiększenia zysków i zminimalizowania podatków. Jako klient prywatny jesteś sparowany z doradcą finansowym Schwab, do którego masz bezpośredni, nieograniczony dostęp. Opłaty doradcze zaczynają się od 0,80% aktywów pod zarządzaniem (AUM)i zmniejszają się przy wyższych saldach.
 • Schwab Financial Planning. Schwab ma wewnętrzny personel planistów finansowych, którzy mogą pomóc w jednorazowych lub bieżących projektach planowania finansowego. Twój początkowy plan jest bezpłatny, chociaż Schwab wykorzystuje go jako punkt wejścia do sprzedaży zarządzanych inwestycji.
 • Schwab zarządzał portfelami i innymi indywidualnymi usługami zarządzania inwestycjami. Schwab oferuje szereg usług inwestycyjnych opartych na konkretnych strategiach i celach, takich jak maksymalizacja dochodów w miarę zbliżania się do emerytury lub łagodzenie ekspozycji na malejące rynki. Minimalne kwoty wahają się od 25 000 do 250 000 USD, w zależności od usługi.
 • Sieć Doradców Schwab. Schwab współpracuje z siecią niezależnych doradców finansowych. Każdy z nich ma własne podejście do planowania finansowego i zarządzania majątkiem, dając Ci swobodę wyboru Bliskiego dopasowania. Opłaty doradcze różnią się w zależności od doradcy, ale minimalna inwestycja wynosi zawsze $500,000.

Vanguard Wealth Management Services

Usługi Vanguard w zakresie zarządzania majątkiem obejmują usługi Vanguard Personal Advisor — rozwiązanie hybrydowe – do flagowego Select, zarezerwowanego dla najbogatszych klientów firmy. Kwalifikowalność jest określana przez aktywa inwestycyjne.

 • Vanguard Personal Advisor Services. Ta hybrydowa usługa łączy planowanie finansowe i doradztwo wspomagane przez człowieka z awangardowym doradcą cyfrowym. Zasadniczo robo-advisor zarządza Twoimi inwestycjami, podczas gdy twój doradca finansowy pomaga opracować i zarządzać spersonalizowanym planem finansowym, zapewnia bieżące doradztwo i coaching inwestycyjny oraz śledzi Twoje cele w czasie rzeczywistym. Roczna opłata doradcza wynosi 0,30% AUM, a minimalna inwestycja to 50 000 USD.
 • Dedykowany Doradca Finansowy. Vanguard daje Ci własnego dedykowanego doradcę finansowego, gdy twoje aktywa w ramach salda zarządzania osiągną $500,000. Oznacza to, że będziesz mieć ten sam punkt kontaktowy we wszystkich kwestiach dotyczących inwestowania i planowania finansowego, co może zwiększyć Twój komfort dzięki usługom Vanguard. 
 • Sztandarowe Usługi Vanguard. Gdy saldo aktywów w ramach zarządzania przekroczy 1 milion dolarów, kwalifikujesz się do flagowych usług Vanguard. Ten poziom usług zapewnia dostęp do alternatywnych możliwości inwestycyjnych i możliwość zarządzania zaufaniem rodziny, jeśli go posiadasz. 
 • Wealth Management Team (Flagship Select). Najwyższy poziom usług Vanguard jest zarezerwowany dla klientów z ponad 5 milionami USD w aktywach inwestycyjnych. Tutaj masz dostęp do dedykowanego zespołu doradców finansowych oferującego priorytetową obsługę i indywidualne zarządzanie inwestycjami. Płacisz również mniej za zarządzanie inwestycjami-od 0,20% AUM dla sald od 5 do 10 milionów USD do 0,05% AUM dla sald powyżej 25 milionów USD.

Dodatkowe funkcje i możliwości

Schwab i Vanguard mają kilka godnych uwagi dodatkowych funkcji i możliwości.

Dodatkowe funkcje i możliwości Charles Schwab

Schwab ma ładną gamę zasobów edukacyjnych dla inwestorów, zaawansowanych narzędzi handlowych oraz produktów i usług nieinwestycyjnych.

 • Konta i usługi bankowe. Schwab posiada dział bankowy, który oferuje rachunki czekowe i oszczędnościowe. Ani nie wymagają minimalnego depozytu, ani nie płacą umiarkowanych stóp procentowych od kwalifikujących się sald. Charles Schwab Bank oferuje również kredyty mieszkaniowe i linie kredytowe zabezpieczone aktywami portfelowymi.
 • Handel Marżą. Schwab umożliwia kwalifikującym się klientom ubieganie się o uprawnienia do obrotu depozytem zabezpieczającym na swoim koncie maklerskim Schwab One. Musisz mieć co najmniej $2,000 na swoim koncie, aby kwalifikować się do obrotu depozytem zabezpieczającym.
 • Zasoby badawcze i edukacyjne inwestorów. Schwab oferuje bogatą edukację inwestorów i zasoby badawcze, w tym raporty premium od stron trzecich, takich jak Morningstar i moduły szkoleniowe dla początkujących i średniozaawansowanych inwestorów.
 • Schwab Trading Services. Schwab Trading Services jest opcjonalnym darmowym dodatkiem do konta Schwab One. Jest wyposażony w wyspecjalizowane platformy transakcyjne dla komputerów stacjonarnych, przeglądarek i urządzeń mobilnych, a także dedykowany dostęp do specjalistów handlowych, którzy pomogą Ci w rozwiązywaniu problemów.
 • Zaawansowane Narzędzia Handlowe. Konta brokerskie Schwab są również wyposażone w zaawansowane narzędzia handlowe, takie jak Idea Hub, które można wykorzystać do mapowania strategii handlowych, i All-in-One Trade Ticket, który pomaga budować i realizować do trzech złożonych zleceń handlowych w jednym czasie.
 • Fizyczna Sieć Oddziałów. Schwab posiada kilkaset oddziałów rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z wewnętrznym planistą finansowym Schwab lub profesjonalistą w zakresie zarządzania majątkiem, możesz mieć lokalny punkt kontaktowy oparty na jednym.

Dodatkowe funkcje i możliwości Vanguard

Vanguard ma kilka przydatnych funkcji o wartości dodanej dla samodzielnych inwestorów i hands-off menedżerów pieniędzy zarówno.

 • Handel Marżą. Aby zwiększyć swoją siłę nabywczą na własnej stronie inwestycyjnej, możesz ubiegać się o przywileje margin trading na swoim koncie Vanguard Brokerage Services. Wymaga to minimalnego salda w wysokości 2000 usd, a zatwierdzenie odbywa się według wyłącznego uznania Vanguard.
 • Wiadomości i perspektywy. Skorzystaj z bezpłatnych wiadomości giełdowych, analiz i zasobów opinii z różnych renomowanych źródeł. Możesz uzyskać dostęp do tych informacji za pośrednictwem konta Vanguard i wykorzystać je do udoskonalenia strategii inwestycyjnej. 
 • Narzędzia i kalkulatory inwestycyjne. Vanguard oferuje bezpłatne kalkulatory emerytalne, arkusze dochodów i wydatków do planowania emerytalnego i edukacyjnego oraz przewodniki alokacji aktywów. Vanguard udostępnia je niezależnym inwestorom i klientom zarządzającym majątkiem. 

Werdykt: wybrać Karola Schwaba czy awangardę?

Vanguard i Schwab oferują wysokiej jakości, tanie produkty i usługi inwestycyjne. Nie są one jednak do końca wymienne. Tutaj każdy świeci w stosunku do drugiego.

Powinieneś zapisać się na Charles Schwab jeśli…

Charles Schwab lepiej pasuje, jeśli:

 • Jesteś aktywnym inwestorem, który potrzebuje przewagi. Schwab ma bardziej solidny zestaw zasobów badawczych i analitycznych dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych inwestorów DIY. Jego Schwab Trading Services dodatek jest dobrodziejstwem dla aktywnych handlowców, jak również. A zasoby, takie jak Idea Hub i All-in-One Trade Ticket, łączą się z narzędziami do tworzenia wykresów w czasie rzeczywistym, aby dać traderom swing i day traderom przewagę nad konkurencją. Awangarda nie pasuje do tego składu.
 • Chcesz niezwykle taniego Robo-doradcy. Schwab Intelligent Portfolio nie pobiera żadnych opłat doradczych, co czyni go jednym z najtańszych robo-doradców w okolicy. Nadal będziesz płacić opłaty za zarządzanie funduszami na swojej inwestycjients, ale brak opłaty doradczej jest zdecydowaną przewagą nad Vanguard Digital Advisor.
 • Chcesz pracować z niezależnym doradcą finansowym. Schwab Advisor Network jest centralnym katalogiem niezależnych doradców finansowych, którzy zarządzają inwestycjami za pośrednictwem Charles Schwab. Jeśli szukasz innej perspektywy, jest to świetne miejsce, aby znaleźć swojego doradcę finansowego. Vanguard nie ma równoważnej sieci.
 • Chcesz Bank, Gdzie inwestujesz. W przeciwieństwie do Vanguard, Schwab oferuje konsumenckie konta bankowe, w tym rachunki czekowe i konta oszczędnościowe. Możesz również ubiegać się o kartę kredytową, kredyt mieszkaniowy i zabezpieczoną linię kredytową tutaj. Chociaż Charles Schwab Bank nie jest znany z super konkurencyjnych stawek, jest to wygodny wybór, jeśli chcesz zachować trochę gotówki w rezerwie wraz z kontem Papierów Wartościowych.

Powinieneś zapisać się do Vanguard, jeśli…

Vanguard lepiej pasuje, jeśli:

 • Szukasz spersonalizowanych porad finansowych i Planowania przy bardzo niskich kosztach. Usługi planowania finansowego wspomagane przez człowieka Vanguard są wyjątkowo przystępne według standardów branżowych. Jako klient awangardowego doradztwa osobistego zapłacisz nie więcej niż 0,30% AUM, nie wliczając opłat i wydatków Funduszu. To odpowiada 0,80% AUM dla porównywalnej usługi Schwab i ponad 1,00% AUM dla wielu niezależnych ludzkich doradców finansowych.
 • Jesteś inwestorem DIY, który potrzebuje pomocy, aby zacząć. Vanguard z przyjemnością trzyma cię za rękę, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z samodzielnym inwestowaniem. Potraktuj poważnie zalecenia dotyczące budowy portfolio, a możesz łatwo zbudować zdywersyfikowany portfel i zarządzać nim, który odzwierciedla to, co uzyskasz dzięki Vanguard Digital Advisor — bez opłaty doradczej. 

Oba Są Świetne, Jeśli…

Zarówno Charles Schwab, jak i Vanguard są doskonałymi opcjami, jeśli…

 • Chcesz mieć dostęp do bardzo tanich funduszy. Zarówno Vanguard, jak i Schwab stawiają swoją reputację na tanich funduszach inwestycyjnych i funduszach ETF, które w dużej mierze odpowiadają lub przewyższają długoterminowe wyniki odpowiednich wskaźników. Jeśli twoim priorytetem jest uzyskanie dostępu do ogromnego repozytorium takich środków bez ponoszenia opłat za ich kupno lub sprzedaż, nie możesz się z nimi pomylić.
 • Chcesz inwestować w różne papiery wartościowe. Zarówno Vanguard, jak i Schwab pozwalają Inwestorom samodzielnym kupować akcje, fundusze ETF, fundusze inwestycyjne, opcje, papiery wartościowe o stałym dochodzie i inne produkty inwestycyjne za pośrednictwem swoich rachunków maklerskich. Ponownie, nie możesz pomylić się z żadnym dostawcą.
 • Szukasz spersonalizowanej pomocy w planowaniu finansowym. Schwab i Vanguard zapewniają kilka poziomów wspomaganego przez człowieka zarządzania inwestycjami i planowania finansowego. Chociaż usługi planowania finansowego Vanguard kosztują nieco mniej niż Schwab, zakres usług jest porównywalny.

Ostatnie Słowo

Vanguard i Charles Schwab oferują wiele tanich, wysokiej jakości funduszy inwestycyjnych i funduszy ETF dla inwestorów świadomych kosztów. Oba oferują tanie usługi robo-advisor i oferują różne poziomy zarządzania inwestycjami wspomaganego przez człowieka. Oba ułatwiają majsterkowiczom kupowanie akcji, funduszy, obligacji i innych papierów wartościowych przy niskich lub zerowych prowizjach.

Czy Vanguard i Schwab są identyczne? Ani trochę.

Mimo wszystko, co mają ze sobą wspólnego, Vanguard i Schwab mają pewne wyraźne różnice. I chociaż Vanguard jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących majsterkowiczów i inwestorów szukających porad ludzkich przy bardzo niskich kosztach, Schwab jest bardziej wszechstronną firmą ogólnie. Oferuje większą wartość dla szerszego grona potencjalnych użytkowników.

I to daje mu przewagę w tym porównaniu. 

Jak bezpieczne jest kupowanie i inwestowanie kryptowalut?

Poprzedni wpis

7 alternatyw dla tradycyjnej przerwy wiosennej

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły