Artykuły

Trendy zawodowe: ponad 100 statystyk zatrudnienia w 2022 r.

0

Każdy chce kariery, która zapewni im stabilność i dobrobyt, ale łatwiej jest określić pracę, która może je zapewnić, niż zrobić. Siła robocza stale się zmienia, co sprawia, że trudno jest określić stanowiska, które nadal będą w pobliżu-i dobrze zrekompensowane—30 lat w dół linii. Na szczęście możesz użyć trendów kariery, aby pomóc przewidzieć, co przyniesie przyszłość lub dać ogólne wyobrażenie o tym, czego się spodziewać.

Inwestowanie czasu w rozwój zawodowy powinno odbywać się z taką samą starannością, jak inwestowanie osobistych oszczędności. Określenie, gdzie przepływają pieniądze, pozwoli Ci skoncentrować swoje wysiłki na obszarach, które najprawdopodobniej zrealizują Twoje cele finansowe. Przejdź bezpośrednio do infografiki, aby uzyskać przydatne porady dotyczące poszukiwania pracy.

Czym Są Trendy Zawodowe?

Trendy zawodowe reprezentują zmiany na rynkach pracy w odniesieniu do niektórych umiejętności. Zmiany te mogą stworzyć nowe możliwości rozwoju zawodowego lub spowodować całkowite wyschnięcie niektórych rynków. Na przykład nowoczesne przejście na energię odnawialną doprowadziło do boomu w prognozach zatrudnienia paneli słonecznych i turbin wiatrowych. Śledzenie aktualnych trendów w pracy i przewidywanie tego, co przyniesie przyszłość, może utrzymać twój rozwój zawodowy i finansowy na dobrej drodze.

Najbardziej (i najmniej) poszukiwane rynki pracy

 

 

Branże są definiowane zarówno przez ich lokalizację, jak i przez ich specjalności. Oba czynniki mają duży wpływ na obecne i przyszłe zapotrzebowanie branży. Zrozumienie, które rynki pracy rozwijają się i jakie są ich kierunki, jest ważne zarówno dla studentów planujących studia, jak i dla obecnych specjalistów planujących karierę.

1. Zatrudnienie w e-commerce wzrosło o 73 procent między kwietniem a październikiem 2020 roku. (LinkedIn)

2. Tylko 57 procent inżynierów oprogramowania twierdzi, że jest bardzo zadowolonych ze swojej pracy, mimo że zarabiają sześciocyfrowe pensje. (Payscale)

3. W latach 2019-2020 pozycja kredytowa i hipoteczna wzrosła o 59 procent. (LinkedIn)

4. 65 procent pracowników socjalnych zgłosi wysoką satysfakcję ze swojej pracy, mając medianę wynagrodzenia w wysokości 33,700 dolarów. (Payscale)

5. 83 proc. chirurgów deklaruje wysokie zadowolenie z wykonywanej pracy. (Payscale)

6. Liczba pracowników wsparcia medycznego wzrosła o 34 procent od 2019 roku. (LinkedIn)

7. Technicy serwisowi turbin wiatrowych prowadzą najszybciej rozwijające się prognozy miejsc pracy do 2030 r., a następnie pielęgniarze, a następnie instalatorzy fotowoltaiczni. (Biuro Pracy i statystyki)

Trendy Relokacji Pracowników

Po zmianach liczby ludności w różnych miastach i państwach może być silnym wskaźnikiem wzrostu przemysłu lub stagnacji. Jeśli chcesz się przenieść, weź pod uwagę lokalizacje, w których obserwuje się największy wzrost populacji. Może to ujawnić, gdzie są największe możliwości zatrudnienia, a także najlepsze inwestycje w nieruchomości.

8. 14 z 15 najszybciej rozwijających się miast w USA znajdowało się w regionach południowych i zachodnich. (Census Bureau)

9. Austin, TX pozyskało 217 pracowników technicznych na każde 10 000 już tam przebywających między majem 2020 a kwietniem 2021. (LinkedIn)

10. Podczas gdy Kalifornia jest nadal najbardziej zaludnionym stanem, jej wzrost spowolnił do 6,1 procent między 2010 a 2020. (Census Bureau)

11. W latach 2010-2020 populacja Florydy wzrosła o 14,6 procent. (Census Bureau)

12. W latach 2010-2020 populacja Teksasu wzrosła o 15,9 procent. (Census Bureau)

Rezygnacje to nowa praca Trends

 

 

Pandemia rzuciła klucz do planów prawie każdego biznesu na świecie. Braki kadrowe spowodowały, że pracodawcy starali się zatrzymać pracowników i przyciągnąć nowe talenty. Sprawiło to, że dynamika mocy zmienia się między pracodawcami a pracownikami pozornie z dnia na dzień, a potencjalni pracownicy zyskują przewagę.

Pracownicy zaczęli rezygnować z taką częstotliwością, że trend stał się znany jako ” Wielka rezygnacja.”Pracodawcy mają teraz presję na zwiększenie płac i restrukturyzację kultury firmy, aby rekrutować i zatrzymywać najlepsze talenty.

13. 25 procent millenialsów uważa, że opuszczenie stanowiska w ciągu 12 miesięcy od zatrudnienia jest w porządku. (Grupa Manpower)

14. 88 procent kadry kierowniczej tech raport wyższe niż normalne stopy obrotów. (PwC)

15. Dobrowolne rezygnacje stanowią 60 do 70 procent wszystkich obrotów pracowników. (ADP)

16. W USA średnia miesięczna rotacja pracowników wynosi 5 procent. (ADP)

17. 55 procent specjalistów uważa, że w 2022 r. utrzyma się wysoka rotacja pracowników. (Korn Ferry)

18. 86 procent pracowników uważa, że nie są słyszani sprawiedliwie lub równo. (UKG)

19. W 2021 roku 52 procent amerykańskich pracowników rozważało zmianę pracy. (Szybka Firma)

20. Firmy, które sprawiają, że pracownicy czują się wysłuchani, są o 88% bardziej skłonne do dobrych wyników finansowych. (UKG)

21. Prawie 30 procent osób ubiegających się o pracę zgłasza, że zrezygnowało z pracy w ciągu 90 dni od jej rozpoczęcia. 43 proc. twierdzi, że rola nie spełniła ich oczekiwań. (Jobvite)

22. 18 procent pracowników godzinowych rezygnuje z powodu braku elastyczności w stosunku do swoich stanowisk. (Mój Wybór Pracy)

23. 14 procent Amerykanów było prześladowanych w pracy. Ponad połowa nigdy tego nie zgłosiła. (Jobvite)

24. 34 proc. pracowników zmieniłoby zespoły lub zrezygnowało, zamiast zająć się problemami ze swoimi szefami. (UKG)

25. 44 proc. pracowników miało plany opuszczenia pracy. (Szybka Firma)

26. 22 proc. kandydatów odrzuciło oferty pracy z powodu negatywnych opinii pracowników. (Jobvite)

Przyszłość jest niezależna

 

 

Coraz więcej pracowników rezygnuje z tradycyjnych form zatrudnienia na rzecz możliwości pracy dla siebie. Wspierani przez rynek cyfrowy, freelancerzy nie są już zależni od osobistych powiązań, aby uzyskać umowy o pracę. Mogą publikować swoje portfolio online, przeglądać wolne miejsca pracy na tablicach online lub odebrać pracę w niepełnym wymiarze godzin w stale rozwijającej się gospodarce gigowej.

Pracodawcy uważają ten trend za obopólnie korzystny, ponieważ nie mają obowiązku płacenia wynagrodzenia i świadczeń wynikających z stałego zatrudnienia, gdy obciążenie pracą go nie usprawiedliwia.

27. 75 procent freelancerów, którzy rzucili pracę w pełnym wymiarze godzin, uzyskuje taki sam dochód lub więcej. (Upwork)

28. 46 procent freelancerów twierdzi, że nie może mieć tradycyjnej pracy z powodu osobistych okoliczności i obowiązków. (Forbes)

29. 71 proc. decydentów chce kontynuować lub zwiększyć liczbę zleceń freelance. (Upwork)

30. Przeciętny freelancer ma 40 lat, 2 lata młodszy od przeciętnego tradycyjnego pracownika. (Forbes)

31. 25,7 mln miejsc pracy innych niż tech może potencjalnie zostać przekształconych w wolne miejsca pracy. (Upwork)

32. Wykwalifikowane usługi stanowią największą grupę freelancerów (45%). (Forbes)

33. 40% freelancerów to kobiety. 6% mniej niż w ogólnej liczbie pracowników. (Statista)

34. 64 procent pracowników desire po stronie pracy, aby uzupełnić swoje dochody. (Deloitte)

35. 22 proc. side hustles jest przez wykonawcę uważana za projekt pasji. (Jobvite)

36. 1 na 6 tradycyjnych pracowników chce być niezależny. (McKinsey)

37. 31 proc. osób poszukujących pracy ma problemy z boku (Jobvite)

38. 51 procent freelancerów twierdzi, że żadna kwota pieniędzy nie może zmusić ich do podjęcia tradycyjnej pracy. (Forbes)

39,59 proc. bocznych oszustów nie potrzebuje pieniędzy. (Jobvite)

Trendy w rekrutacji i zatrudnianiu

 

 

Wraz ze zmianą trendów w pracy zmieniają się wymagania. Na rynku pracy tego sprzedawcy potencjalni pracownicy są w stanie stawiać większe wymagania dotyczące wynagrodzeń, świadczeń i odpowiedzialności korporacyjnej.

40. Otwarte pozycje zajmują średnio 42 dni. Najlepsi kandydaci są na rynku tylko przez 10 dni. (Zippia)

41. 75 procent osób poszukujących pracy bada reputację firmy przed złożeniem wniosku. (LinkedIn)

42. Tylko 7 procent wniosków pochodzi z poleceń. (GoRemotely)

43. 67 procent osób poszukujących pracy uważa odszkodowanie za decydujący czynnik przy przyjęciu oferty. (Zippia)

44. 82 proc.pracodawców ceni skierowania pracowników ponad wszystkie inne źródła. (GoRemotely)

45. 70 procent osób poszukujących pracy chce, aby rekruterzy ujawnili zakres wynagrodzeń w pierwszym kontakcie. (Zippia)

46. 70 procent pracodawców uważa, że kandydaci polecający pasują do swojej kultury lepiej niż kandydaci, którzy nie zostali skierowani. (GoRemotely)

47. Firmy wybierają niewłaściwego kandydata na stanowisko 82 procent czasu. (Gallup)

Wpływ COVID-19 na rekrutację

COVID-19 odwrócił rynek pracy na głowę. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy mają teraz nowe oczekiwania co do tego, czego chcą od siebie nawzajem. Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest najważniejsze dla wszystkich i ma wpływ na rekrutację.

48. 29 proc. pracowników twierdzi, że wymaga szczepień. (Gallup)

49. 30 procent kadry kierowniczej w branżach niezwiązanych ze zdrowiem popiera mandaty dotyczące szczepionek. (PwC)

50. 60 procent Amerykanów jest za wymaganiami szczepionek dla pracowników federalnych. (Gallup)

51. 43 proc. kadry kierowniczej w branży opieki zdrowotnej popiera mandaty szczepionek. (PwC)

52. 58 procent Amerykanów chce, aby firmy zatrudniające 100 lub więcej pracowników miały albo wymagania dotyczące szczepień, albo cotygodniowe testy. (Gallup)

Prognozy zatrudnienia dotyczące podstawowych umiejętności

 

 

Być może największy wpływ na stosunki między pracownikami a pracodawcami ma obecny niedobór wykwalifikowanej siły roboczej. Jest to doświadczenie na wielu rynkach, a pracodawcy muszą iść na kompromisy dla swoich pracowników, aby utrzymać najlepszych talentów w swoich szeregach. Oczekuje się, że w przyszłości większy nacisk zostanie położony na podnoszenie kwalifikacji pracowników.

53. 29 procent Amerykanów w wieku 25-44 lat zmieniło pola kariery po pierwszej pracy po studiach. (edX)

54. 83 proc. superintendentów ma trudności z zatrudnieniem wykwalifikowanych nauczycieli. (Strumienie Wywiadów)

55. 89 procent producentów ma niewypełnione stanowiska z powodu braku wykwalifikowanych kandydatów. (Deloitte)

56. Połowa amerykańskich pracowników w wieku 25-44 lat uważa, że są zablokowani przed awansem zawodowym z powodu kryteriów edukacyjnych. (edX)

57. 45 procent profesjonalistów za główną przeszkodę w obsadzaniu otwartych stanowisk podaje brak wykwalifikowanych umiejętności. (Korn Ferry)

58. Oczekuje się, że 40 procent pracowników będzie wymagać reskilling do 2025 roku. (PwC)

59. 15 procent absolwentów szkół wyższych w wieku 25-44 lat nie korzysta ze swojego kierunku w pracy. (edX)

60. Oczekuje się, że rynek szkoleń z zakresu umiejętności miękkich podwoi swoją wartość do 2026 r., do szacowanej kwoty 43 mld USD. (Grupa IMARC)

61. Stwierdzono, że trening umiejętności miękkich zwiększa produktywność o 12 procent. (University of Michigan)

62. 90 procent miejsc pracy o średnich i wysokich zarobkach wymaga umiejętności cyfrowych. (Brookings Institute)

Wpływ automatyzacji na perspektywy pracy

 

 

Wraz z udoskonaleniem zautomatyzowanej technologii staje się ona bardziej przystępna dla firm do wdrożenia na rynku pracy. W niektórych branżach automatyzacja może być bardziej praktyczna niż pracownicy. W innych branżach automatyzacja jest wykorzystywana do zwiększenia wydajności pracowników.

63. 80 procent pracowników uważa, że ich stanowiska nadal będą istnieć za 50 lat. (Pew Research Center)

64. 52 procent firm przyspieszyło swoje plany AI dzięki COVID-19. (PwC)

65. 17 procent pracowników, których praca wiąże się z pracą fizyczną, martwi się o automatyzację. (Pew Research Center)

66. Koszty robotów spadły o ponad 50 procent, podczas gdy koszty pracy wzrosły o ponad 100 procent w latach 1990-2015. (Wizualny Kapitalista)

67. 76 proc. firm ledwo osiąga próg rentowności na obecnych inwestycjach w sztuczną inteligencję. (PwC)

68. 65 procent Amerykanów uważa, że roboty i komputery wykonają większość pracy wykonywanej obecnie przez ludzi w ciągu 50 lat. (Pew Research Center)

69. Około 85 procent interakcji z obsługą klienta jest zautomatyzowanych. (Gartner)

70. 33 proc. firm wdrożyło sztuczną inteligencję w ograniczonym zakresie. (PwC)

71. Przewiduje się, że inwestycje w hiperautomację osiągną 596,6 mld USD w 2022 r. Wzrost o ponad 100 miliardów dolarów w ciągu ostatnich dwóch lat. (Gartner)

Zdalne Trendy Zawodowe

 

 

Rozwój COVID-19 przyniósł również wzrost pracy zdalnej i trwale zmienił kulturę pracy. Z konieczności wiele firm dało swoim pracownikom możliwość pracy w domu w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, a niektóre firmy zamykają swoje fizyczne Biura na stałe. Podczas gdy praca zdalna zapewnia większą elastyczność firmom, może przynieść nowe komplikacje.

72. 79 procent milenialsów chce elastycznego harmonogramu pracy. (Grupa Manpower)

73. 75 procent pracowników jest skłonnych do utraty jednego zasiłku w zamian za Elastyczne środowisko pracy. Świadczenie to może obejmować opiekę zdrowotną, premie lub WOM. (WeWork)

74. 54 proc. pracowników rozważy odejście z pracy, jeśli nie będzie im zapewniona elastyczność w miejscu i czasie pracy. (Ernst & Young)

75. 28 procent kadry kierowniczej i pracowników wprowadza stałe zmiany w miejscu, w którym wykonują pracę. (PwC)

76. Oczekuje się, że 31 procent pracowników na całym świecie będzie hybrydowych lub całkowicie zdalnych w 2022 roku. (Gartner)

77. Przewidywane 40,7 miliona Amerykanów będzie oddalonych w ciągu 5 lat. (Upwork)

78. 64 proc. pracowników jest skłonnych samodzielnie płacić za powierzchnie biurowe. 80 procent osób o wysokich dochodach jest skłonnych zapłacić, podczas gdy tylko 49 procent osób o niskich dochodach jest skłonnych zapłacić.(WeWork)

79. 36 procent kadry kierowniczej twierdzi, że największym wyzwaniem hybrydowych środowisk pracy jest utrata kultury korporacyjnej. (PwC)

80. 30 procent pracowników pracowało zdalnie przed COVID-19. Szacuje się, że 48 procent będzie nadal pracować zdalnie w niektórych pojemnościach na rufieer COVID-19. (Gartner)

Znaczenie technologii na rynkach pracy

 

 

Technologia zawsze będzie motorem zmian w sile roboczej. Podczas gdy poprzednie pokolenia były bardziej odporne na tego rodzaju zmiany, obecne pokolenia są bardziej akceptowane. Wielu pracowników aktywnie poszukuje wdrożenia nowych technologii na swoich stanowiskach i oczekuje, że ich pracodawcy je dostosują.

81. 85 procent pracowników chce, aby technologia doradzała ich ścieżce kariery. Obejmuje to określenie obszarów rozwoju i zalecenie dalszych kroków. (Wyrocznia)

82. 81 procent specjalistów od talentów będzie kontynuować wirtualne wywiady po COVID-19. (LinkedIn)

83. 55 procent pracowników jest bardziej skłonnych do pozostania w firmie, która wykorzystuje zaawansowane technologie wspierające rozwój kariery. (Wyrocznia)

84. Przewiduje się, że do 2030 r.postęp technologiczny we wszystkich sektorach spowolni z powodu braku pracowników. (Korn Ferry)

85. 16 procent pracodawców częściej korzysta z technologii do monitorowania pracowników. Obejmuje to wirtualne systemy wejścia/wyjścia zegara, aktywność komputera, wiadomości e-mail i komunikację. (Gartner)

Jak Media Społecznościowe Wpływają Na Przyszłe Perspektywy Pracy

 

 

Granica między osobistym i profesjonalnym wykorzystaniem mediów społecznościowych jest coraz bardziej zatarta. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy wykorzystują go, aby znaleźć nowe możliwości i sprawdzić potencjalne partnerstwa. Oczywiste jest, że czysta obecność w mediach społecznościowych powinna pozostać priorytetem dla profesjonalistów.

86. 21 procent menedżerów zatrudniających prawdopodobnie nie weźmie pod uwagę kandydata, który nie ma obecności w mediach społecznościowych. (Ekspresowe Plusy)

87. Publiczne (88 procent) i prywatne (89 procent) firmy są bardziej skłonne do rekrutacji za pośrednictwem mediów społecznościowych niż organizacje rządowe. (SHRM)

88. 67 procent pracodawców bada kandydatów do pracy za pośrednictwem mediów społecznościowych. (Ekspresowe Plusy)

89. 84 proc. firm rekrutuje za pośrednictwem mediów społecznościowych. (SHRM)

90. 54 procent pracodawców nie zatrudniło kandydata z powodu czegoś w swoich mediach społecznościowych. (CareerBuilder)

91. 51 procent absolwentów uczelni korzysta z LinkedIn. (Pew Research Center)

92. LinkedIn generuje trzy razy więcej konwersji od odwiedzających do potencjalnych klientów niż ich konkurenci. (HubSpot)

93. Zdjęcie profilowe na stronie LinkedIn zwiększa szanse na wyświetlenie profilu 14 razy. (LinkedIn)

94. LinkedIn jest odpowiedzialny za prawie 46 procent ruchu w mediach społecznościowych na stronie firmy. (Statusbrew)

95. Zespoły sprzedażowe korzystające ze sprzedaży społecznościowej są o 15 procent bardziej narażone na przekroczenie limitów niż zespoły, które tego nie robią. (Aberdeen Group)

Trendy zatrudnienia w opiece zdrowotnej

 

 

Chociaż pracownicy służby zdrowia nie widzieli masowych zwolnień, które inni zrobili z powodu COVID-19, miały one duży wpływ na inne sposoby. Długie godziny pracy i niezadowalające warunki doprowadziły do obecnych niedoborów siły roboczej. A w branży, w której już przewidywano niedobory w przyszłości, pracodawcy są zmuszani do rozwiązywania skarg, aby uniknąć potencjalnych katastrof.

96. Od lutego 2020 r. 18 proc.pracowników służby zdrowia zrezygnowało z pracy. (Poranna Konsultacja)

97. Pielęgniarki pełnoetatowe coraz częściej stają się pielęgniarkami podróżującymi za podwyżki przekraczające 5000 dolarów tygodniowo. (Rynek)

98. Szacuje się, że do 2030 r.liczba lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej wyniesie od 8 700 do 43 100. (AAMC)

99. 80 proc. pracowników służby zdrowia ma pszczołyN dotkniętych niedoborami kadrowymi. (Poranna Konsultacja)

100. Od lutego 2020 r. do września 2021 r. zatrudnienie w szpitalach spadło o blisko 94 tys. miejsc pracy. (Altarum)

101. 64 procent lekarzy uważa, że internet rzeczy może złagodzić wymagania stawiane pracownikom służby zdrowia. (Doradztwo Polityczne)

102. Do 2030 roku 2 na 5 aktywnych lekarzy będzie miało 65 lat lub więcej. (AAMC)

103. 19 procent pracowników służby zdrowia nie zgadza się z tym, w jaki sposób ich pracodawcy komunikują się, oferują niskie wynagrodzenie lub zapewniają ŚOI. (Poranna Konsultacja)

104. Szacuje się, że do 2030 r.niedobór specjalistów opieki zdrowotnej wyniesie od 33 500 do 61 800 osób. (AAMC)

Chociaż nikt nie może powiedzieć na pewno, co przyniesie przyszłość, analiza obecnych trendów zawodowych może pomóc pozycjonować się na sukces w poszukiwaniu pracy. A jeśli twój rozwój zawodowy będzie wymagał powrotu do szkoły, zacznij budżetować teraz na przyszłe wydatki. Właściwe planowanie może znacznie ułatwić zarządzanie nieoczekiwanymi komplikacjami.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Jak kupić kryptowalutę na Venmo

Poprzedni wpis

Co To jest portfel cyfrowy i jak działa?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły