Artykuły

Buy the Dip Meaning – plusy i minusy zakupów akcji po spadku na rynku

0
Buy the Dip Meaning-plusy i minusy zakupów akcji po spadku na rynku
Buy the Dip Meaning-plusy i minusy zakupów akcji po spadku na rynku

Wyrażenie „czas to pieniądz”jest prawdziwe w większości znaczeń, ale nigdzie bardziej niż na giełdzie.

Ilość pieniędzy, które zarabiasz lub tracisz, gdy aktywnie handlujesz, często zależy od twoich umiejętności rynkowych. Jeśli wszystko w odpowiednim czasie, kupisz tanio i sprzedasz wysoko, osiągając zysk. Jeśli źle zaplanujesz swoje inwestycje, kupisz wysokie i będziesz zmuszony sprzedawać niskie, czerpiąc straty.

Więc, kiedy jest najlepszy czas na zakup? Często odpowiedź brzmi, kiedy ma miejsce zanurzenie.

Co oznacza” kup Dip”?

Rynek akcji jest systemem samobalansującym opartym na prawie podaży i popytu. Kiedy jest więcej kupujących, którzy chcą akcje niż sprzedających, którzy chcą je sprzedać, jego cena wzrasta, zachęcając więcej sprzedawców do zaangażowania się. Z drugiej strony, gdy jest więcej sprzedawców niż kupujących, cena akcji musi spaść, aby wzbudzić zainteresowanie kupujących.

Na rynku widać sporo szczytów i dolin, gdy równanie podaży i popytu działa, aby znaleźć godziwe wartości akcji.

Spadek oznacza, że cena akcji jest w dół, ale prawdopodobnie na krótki okres czasu. Kupowanie dip jest krótkoterminową strategią handlową, która daje dziennym inwestorom możliwość wykorzystania tych krótkoterminowych spadków cen dla zysku.

Zasadniczo handlowcy kupują akcje po niższych cenach, gdy spadki mają miejsce w nadziei na odwrócenie się i sprzedaż swoich akcji wkrótce po zakupie, gdy cena akcji normalizuje się z powrotem do wyższych poziomów. Różnica między ceną zakupu a późniejszą ceną sprzedaży staje się zyskiem (lub stratą) dla tradera.

Dlaczego Dipy są postrzegane jako możliwości zakupu?

„Kupuj tanio, sprzedawaj wysoko.”Wyrażenie to jest podstawową przesłanką inwestowania-ideą, że kiedy kupujesz akcje, twoim celem jest kupowanie po niskiej cenie i sprzedaż, gdy cena wzrasta, aby osiągnąć zysk.

Dip buying jest szybszą wersją robienia tego. Wiele spadków zwykle trwa tylko przez część sesji giełdowej-czasami tylko kilka minut – co czyni je idealnymi okazjami do szybkich zysków z handlu dziennego.

Kiedy nastąpi spadek, inwestorzy, którzy kupują, korzystają z Rabatu do ogólnej ceny akcji, za którą powinien handlować. To jak znalezienie kuponu na produkt, który i tak chciałeś kupić. I podczas gdy kupony ograniczają ilość produktu, który możesz kupić korzystając z oferty, gdy znajdziesz zniżkę, możesz kupić tyle akcji, ile chcesz i cieszyć się zniżką.

Plusy i minusy zakupu Dip

Na pierwszy rzut oka zakup dip wydaje się świetnym sposobem dla każdego inwestora, ale nigdy nie powinieneś oceniać książki po okładce. Podobnie jak w przypadku każdej innej strategii inwestycyjnej, należy wziąć pod uwagę potencjalne zalety i potencjalne wady. Oto niektóre z najważniejszych zalet i wad, o których należy pomyśleć przed zanurzeniem się w zanurzeniu na rynku.

Plusy zakupu Dip

Zakup dip stał się popularnym pomysłem z kilku dobrych powodów. Do najbardziej ekscytujących korzyści płynących z udziału w strategii należą:

1. Wysoka Potencjalna Rentowność

Inwestorzy długoterminowi nie martwią się szczytami i dolinami na rynku. Zamiast tego kupują akcje, które zamierzają trzymać przez jakiś czas, bez względu na krótkoterminowe przypływy i przepływy widoczne w jego cenie.

Jednak profesjonaliści analizy technicznej, którzy mają zdolność do spadków czasowych na rynku, mają potencjał, aby pokonać zwroty długoterminowych inwestorów dzięki szerokim marżom. Po tym wszystkim, jeśli możesz dostać się ze zniżką, możesz zrobić przymusling zyskuje, gdy rozpoczyna się trend wzrostowy wartości akcji.

2. Spadki zdarzają się cały czas

Spadki zdarzają się niezależnie od tego, czy Wall Street znajduje się w środku rynku byków, czy rynku niedźwiedzi. Choć rynek jest postrzegany jako zrównoważony system, to w rzeczywistości jest to ciągła walka między bykami i niedźwiedziami, która zawsze wykorzystuje podaż i popyt do wypracowania nieefektywności.

W rezultacie krótkotrwałe szczyty i doliny są o wiele bardziej powszechne niż większość nowicjuszy w społeczności inwestującej. Oznacza to, że zawsze są jakieś możliwości.

3. Podniecenie

Jest trochę emocji, które towarzyszą zniżce. W końcu ciężko pracujesz na swoje pieniądze, a jeśli możesz wydać mniej niż się spodziewałeś, transakcja sprawi, że poczujesz się dobrze. To samo dotyczy zakupu nowej pary dżinsów lub akcji Apple stock.

Wady zakupu Dip

W tym momencie prawdopodobnie jesteś bardzo podekscytowany próbowaniem swoich sił w kupowaniu dipów, ale nie pozwól, aby zwieść Cię urok dużych zysków — to nie tylko słońce i tęcza. Zanim zdecydujesz się wziąć udział w strategii, rozważ następujące pułapki:

1. Zmienność

Rynek jest wypełniony zmiennymi ruchami cen, a nawet profesjonaliści w analizie technicznej mylą się od czasu do czasu. Próba szybkiego zysku w prawie każdej przestrzeni może skończyć się bólem głowy, a rynek nie jest inny.

Znalezienie odpowiedniego czasu na wejście na giełdę, która doświadcza zmienności, jest wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych traderów. Początkujący mający nadzieję na szybki zysk tylko dlatego, że cena akcji jest w dół, może być na wyboistą jazdę.

2. Historia nie zawsze jest wskaźnikiem przyszłości

To powszechne powiedzenie, że historia się powtarza, ale nie zawsze jest prawdą, zwłaszcza gdy mówimy o rynku.

Pomysł zakupu dip opiera się na założeniu, że dotychczasowe wyniki akcji są wskaźnikiem tego, czego można się spodziewać w przyszłości, ale nie zawsze tak jest.

Niestety, ta fałszywa przesłanka jest powodem, dla którego nawet najlepsi z najlepszych handlowców często dokonują przegranych transakcji. Kiedy pojawi się dip, możesz pomyśleć, że to dobry czas na zakup, ale nie wiadomo, kiedy lub czy dip się poprawi. Czasami cena akcji spada i pozostaje w dół-lub idzie jeszcze niżej.

3. Może być powód Dip

Nieuzasadnione spadki są powszechne na rynku, ale to nie znaczy, że każdy spadek, który widzisz, jest nieuzasadniony. Czasami istnieją poważne problemy w biznesie reprezentowanym przez akcje, które powodują, że inwestorzy opuszczają statek, co prowadzi do spadku na wykresie.

Niestety, ponieważ zakup dip jest tak szybkim procesem, inwestorzy nie zawsze mają czas na przeprowadzenie odpowiednich badań podstawowych przed wykonaniem swoich transakcji. Zamiast tego mogą zanurkować na akcje, które spadły z powodu problemów, które prawdopodobnie nie rozwiążą się w najbliższym czasie, prowadząc do strat.

Kto powinien kupić Dip?

Kupowanie spadków na rynku może wydawać się ekscytującym sposobem na osiągnięcie zysku, ale większość inwestorów nie powinna gonić szybkich zysków na rynku. Jednak dla właściwego inwestora zakup dip może być dobrą strategią handlową. Możesz być najlepszym kandydatem do zakupu dipów, jeśli:

1. Jesteś Tolerancyjny Na Ryzyko

Jak wspomniano powyżej, istnieje znaczne ryzyko związane z próbą nadania znaczeniaful zyski na rynku w krótkim okresie czasu. Głównym kandydatem do strategii byłby ktoś, kto nie boi się stracić kilku dolców tu i tam w poszukiwaniu skarbca.

2. Jesteś specjalistą w analizie technicznej

Analiza techniczna jest proces analizy trendów na wykresie giełdowym w celu określenia, gdzie wartość akcji jest prawdopodobnie kierowane. Handlowcy Swing używają wskaźników takich jak wsparcie i opór, aby stworzyć teoretyczny zakres, w którym wartość akcji powinna pozostać, i wykorzystują różne inne wskaźniki, aby powiedzieć im, gdzie w tym zakresie znajduje się towar i w jakim kierunku prawdopodobnie zmierza dalej.

Najlepszym kandydatem do tej strategii jest ten, kto ma głębokie zrozumienie analizy technicznej i jest w stanie wykorzystać ją do podejmowania szybkich decyzji na rynku.

3. Nie zależy Ci na dochodach z inwestowania

Ponieważ kupowanie dip jest procesem szybkim, inwestorzy i traderzy, którzy korzystają ze strategii, rzadko trzymają akcje wystarczająco długo, aby zebrać dywidendy. Jeśli jesteś długoterminowym inwestorem, który zależy od dochodów z inwestycji, ta strategia po prostu nie będzie pasować do rachunku.

Weź udział w Uśrednianiu kosztów dolara przy zakupie Dipa

Korzystając ze strategii inwestycyjnej buy-the-dip, jednym z najlepszych sposobów ochrony przed znaczącymi stratami jest zastosowanie uśredniania kosztów w dolarach.

Rzeczywistość jest taka, że kiedy kupujesz dip, kupujesz akcje, które są trendy w dół, i nie ma 100% dokładnego sposobu, aby powiedzieć, gdzie jest dno. W związku z tym, jeśli dokonujesz dużego zakupu w formie dip, najlepiej rozłożyć zakup w czasie, dokonując wielu mniejszych zakupów.

Na przykład załóżmy, że zauważysz, że akcje mają tendencję spadkową i uważasz, że trend będzie trwał nie dłużej niż kilka sesji giełdowych. Zamiast kupować teraz 100 akcji, możesz zdecydować, że kupisz pięć bloków po 20 akcji, przy czym każdy zakup odbywa się w odstępie godziny.

W ten sposób, jeśli cena akcji nadal spada po pierwszym zakupie, późniejsze zakupy po niższych cenach obniżają średnią cenę płaconą za wszystkie akcje, zwiększając ogólny potencjał zarobków, gdy spadek ustąpi i akcje wracają do góry.

Czy inwestorzy długoterminowi mogą skorzystać z zakupu Dip?

Podczas gdy większość spadków na rynku wydaje się być niezwykle krótkoterminowa, co czyni je najlepszymi dla traderów, a nie dla inwestorów długoterminowych, istnieją przypadki, w których długoterminowi inwestorzy mogą odnieść korzyści z zakupu spadku i korzystania z uśredniania kosztów w dolarach.

Jednym z najlepszych ostatnich przykładów było to podczas pandemii koronawirusa. Gdy wybuchła pandemia, ogólny rynek doświadczył bolesnych spadków, ponieważ gospodarka światowa odniosła duży sukces. W tym czasie niezliczone pojedyncze akcje szybko stały się niedoszacowane.

Spadki podczas pandemii rozpoczęły się pod koniec lutego, a pod koniec marca znalazły dno. Nawet długoterminowi inwestorzy, którzy nie handlowali akcjami codziennie, mieli czas na dodatkowe pieniądze do pracy na rynku. Po miesięcznej rzezi na rynku akcje zaczęły się odradzać. Inwestorzy z perspektywą długoterminową, którzy skorzystali z okazji do zakupu nowych akcji, gdy ceny spadały, zaczęli czerpać ogromne korzyści.

Tak więc, podczas gdy koncepcja buy-the-dip jest ogólnie postrzegana jako strategia handlowa, w niektórych przypadkach stanowi również świetną strategię inwestycyjną.

Ostatnie Słowo

Kupno dip to ekscytująca koncepcja. W końcu, kto nie chce zniżki na produkt, który kupuje, czy to zabawka dla swoich dzieci, czy udział w magazynie?

Jednak koncepcja ta może być również niebezpieczna. W końcu, gdy akcje spadają, często są przyczyny spadków, a spadki widoczne na wykresie giełdowym mogą stać się długoterminowymi bólami głowy.

Niemniej jednak, przy odrobinie badań, będziesz w stanie stwierdzić, czy istnieje poważny powód spadków lub czy spadek może być krótkotrwały. Tak więc, korzystając ze strategii buy-the-dip, podobnie jak w przypadku podejmowania innych decyzji inwestycyjnych, ważne jest, aby przeprowadzić badania i zrozumieć, co kupujesz przed dokonaniem zakupu.

Wynagrodzenie przedsiębiorcy: 5 kroków, aby najpierw zapłacić sobie

Poprzedni wpis

Jak są opodatkowane kryptowaluty – transakcje kryptograficzne i zyski kapitałowe

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły