Artykuły

Najlepsze książki Finanse osobiste Dla Dzieci

0

Jednym z najtrudniejszych zadań dla rodziców jest wymyślanie, jak uczyć dzieci o pieniądzach. Chcesz, aby twoje dzieci poznały Podstawy finansów osobistych, takie jak trzymanie się budżetu, korzystanie z banku i oszczędzanie na cele długoterminowe. Ale jak wyjaśnić te pojęcia pięciolatkowi?

Dobra książka może pomóc. Istnieje wiele książek dla dzieci, które wprowadzają podstawowe pomysły finansowe w kategoriach, które dzieci mogą zrozumieć. Czytając te książki na głos małym dzieciom lub omawiając je ze starszymi dziećmi, możesz rozpocząć rozmowę o pieniądzach na ich poziomie. 

Najlepsze książki Finanse osobiste Dla Dzieci

Większość książek dla dzieci o pieniądzach ilustruje pomysły finansowe poprzez historie, do których dzieci mogą się odnosić. Na przykład nasza książka „Rock, Brock, and the Savings Shock” zawiera opowieść o dwóch braciach, aby pokazać dzieciom, jak i dlaczego oszczędzać pieniądze.

Inne książki o pieniądzach dla dzieci uczą Oszczędzania, bankowości, dawania, a nawet zakładania firmy. Książki dla najmłodszych czytelników — w wieku od 3 do 5 lat-skupiają się na prostych lekcjach pieniędzy, natomiast te dla starszych dzieci zajmują się bardziej wyszukanymi pomysłami.

Rekomendacje doradcy giełdowego Motley Fool mają średni zwrot na poziomie 618%. Za 79 $(lub tylko 1,52 $tygodniowo) dołącz do ponad 1 miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów giełdowych. 30-dniowa Gwarancja Zwrotu pieniędzy. Zarejestruj Się Teraz

Tomy z tej listy to najlepsze książki, jakie znaleźliśmy, aby zapewnić podstawy edukacji finansowej w sposób przyjazny dzieciom.

Najlepszy ogólnie: „Rock, Brock, and the Savings Shock” Sheila Bair

Recenzenci z całego świata-rodzice, wychowawcy i nauczyciele — uwielbiają „Rock, Brock, and the Savings Shock” Sheili Bair.”Bair, były przewodniczący Rezerwy Federalnej, wykorzystuje relatywną historię, aby zilustrować korzyści płynące z oszczędzania i siłę odsetek złożonych. 

Bliźniaki Rock i Brock dostają świetną ofertę od dziadka. Przez 10 tygodni zapłaci im po 1 dolara za koszenie trawnika i umycie samochodu-i dorówna temu, co z tego zaoszczędzą. Jeden bliźniak nie może się oprzeć wydawaniu swoich zarobków, podczas gdy drugi kończy z czystym $ 512 w oszczędnościach.

Napisana wierszem, z kolorowymi ilustracjami Barry ’ ego Gotta, ta książka spodoba się małym dzieciom. Ale historia i lekcja, której naucza, mają wartość także dla starszych. Idealny wiek to prawdopodobnie 8 do 10 lat. Podręcznik do książki przeznaczony dla klas trzecich i czwartych.

Najlepsze na ratunek: „Krzesło Dla Mamy” Vera B. Williams

„Krzesło dla mojej matki” very B. Williams to wzruszająca opowieść o wielopokoleniowej rodzinie, która straciła dom w pożarze domu. Zaczynając od nowa w nowym mieszkaniu, rodzina oszczędza monety w słoiku, aby kupić wygodne krzesło dla ciężko pracującej matki kelnerki młodej dziewczyny.

Ta historia oferuje bogactwo lekcji pieniędzy dla młodych czytelników. Obejmuje wartość ciężkiej pracy, współpracy, budżetowania, oszczędzania i porównywania zakupów. A wszystko to w prostym języku, który jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat.

„Krzesło dla mojej matki” zdobyło wiele wyróżnień. Otrzymał Medal Caldecott Honor za piękne ilustracje Williamsa. Znajduje się na liście 100 świetnych książek dla dzieci w nowojorskiej Bibliotece Publicznej, a także pojawiła się w programie telewizyjnym ” Reading Rainbow.

Najlepszy do wyznaczania priorytetów:” Alexander, Who Used to Be Rich Last Sunday ” Judith Viorst

Autor Judith Viorst ’ s child hero Alexander-najbardziej znany ze swojego strasznego, okropnego, niedobrego, bardzo złego dnia-powraca w ” Aleksandrze, który w minioną niedzielę był bogaty.”Tym razem jego problem polega na tym, że nie wie, jak zarządzać pieniędzmi.

Dostaje cały Dolar od dziadków i fantazjuje o tym, co może z nim zrobić. Ale zamiast tego, rozdrabnia go na głupich zakupach i kończy się spłukany po raz kolejny.

Prosty język viorsta i ilustracje Raya Cruza sprawiają, że książka jest odpowiednia dla dzieci już w wieku 4 lat. Jednak humorystyczna opowieść jest atrakcyjna dla dzieci do 9 lat. Jest darmowy plan lekcji online do książki dla klas K-2.

Najlepsze dla bankowości: „Money Monsters: The Missing Money” Okeoma Moronu-Schreiner

Kai, młody bohater filmu Okeoma Moronu-Schreiner „Money Monsters: The Missing Money”, jest zaniepokojony. Podczas swojej pierwszej podróży do banku pomylił Bankomat z potworem, który zjadł wszystkie jego pieniądze. Aby złagodzić jego obawy, rodzice mówią mu, jak działa bank. 

Wyjaśniają, w jaki sposób Maszyny i opancerzone Ciężarówki chronią jego pieniądze i jak może korzystać z aplikacji bankowej, aby sprawdzić swoje konto bankowe w dowolnym momencie. Te lekcje są przydatne dla innych małych dzieci, które czują się zdenerwowane, że oddają własne pieniądze pod opiekę banku.

„The Missing Money” zawiera prosty język i żywe, całostronicowe ilustracje Sandhyi Prabhat. Jego poziom czytania jest odpowiedni dla wieku od 5 do 7 lat. Młodsze dzieci mogą również cieszyć się historią z rodzicem, aby pomóc im ją przeczytać.

„Finanse 101 dla dzieci: lekcje pieniędzy, których dzieci nie mogą przegapić” Walter Andal

Więcej niż 4 na 10 młodych dorosłych twierdzi, że chcieliby dowiedzieć się więcej o pieniądzach w szkole. Rodzice, którzy chcą pomóc swoim dzieciom w budowaniu umiejętności finansowych, mogą zacząć od książki Waltera Andala „Finanse 101 dla dzieci: lekcje pieniędzy, których dzieci nie mogą przegapić.”

Ta książka obejmuje ABCs finansów osobistych dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Jego lekcje obejmują:

  • Historia pieniądza
  • Zarabianie pieniędzy
  • Oszczędzanie
  • Inwestowanie
  • Plusy i minusy kart kredytowych
  • Giełda
  • O różnych walutach i giełdach zagranicznych
  • Znaczenie dawania

Z przyjaznym dla dzieci tekstem i prostymi rysunkami linii Richarda Petera Davida, ten przewodnik jest bestsellerem Amazon. Kontynuacja, „Finance 102 for Kids”, opiera się na nim z bardziej praktycznymi wskazówkami dotyczącymi rzeczywistych sytuacji.

Najlepsze dla przedsiębiorczości:” wojna Lemoniadowa ” Jacqueline Davies

„Wojna Lemoniadowa” opowiada historię dwójki rodzeństwa. Evan w czwartej klasie dobrze radzi sobie z ludźmi, a jego młodsza siostra Jessie dobrze radzi sobie z liczbami. Kiedy dwie otwarte konkurencyjne lemoniady stoi, każdy wkłada swój własny zestaw umiejętności do pracy, próbując prześcignąć drugą.

Autorka Jacqueline Davies wykorzystuje tę konfigurację do zarysowania podstaw przedsiębiorczości dla dzieci. Książka obejmuje podstawowe pomysły, takie jak planowanie i zarządzanie pieniędzmi oraz wyrafinowane terminy, takie jak zaniżanie cen i marże zysku. Zawiera wykresy, diagramy, a nawet problemy matematyczne.

Po drodze książka zawiera kilka lekcji o innych aspektach życia, takich jak komunikacja i rywalizacja między rodzeństwem. Jest to pierwszy tom pięciu serii „Lemonade War”. Poziom czytania jest odpowiedni dla osób w wieku od 8 do 12 lat. 

Najlepsze do dawania: „te buty” Maribeth Boelts

Jeremy, główny bohater „tych butów”, pragnie czarnego, wysokogatunkowego sneakers noszą jego koledzy ze szkoły. Ale jego babcia może sobie pozwolić tylko na to, aby kupić mu to, czego naprawdę potrzebuje: parę butów zimowych.

Tylko jeden dzieciak nie drażni Jeremy 'ego za jego” dziecięce ” buty. Jeremy dowiaduje się, że jego nowy przyjaciel jest jeszcze gorszy od niego i ledwo może sobie pozwolić na potrzeby, nie mówiąc już o pragnieniach. Więc kiedy Jeremy w końcu znajduje zbyt małą parę „tych butów” w sklepie z lumpeksami, daje je swojemu przyjacielowi.

Ta historia jest pełna pieniędzy i lekcji życia. Uczy o rozróżnianiu pragnień od potrzeb, o wdzięczności i o wartości pomagania innym. Obrazowo zilustrowany przez Noaha Z. Jonesa, książka jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Najlepsze dla najmłodszych czytelników: „Bunny Money” Rosemary Wells

Nawet 3-5 latkowie nie są zbyt młodzi, by zacząć uczyć się o pieniądzach. W „Bunny Money” Rosemary Wells opowiada o znaczeniu oszczędzania i planowania.

Króliczki Ruby i Max zaoszczędziły pieniądze na zakup prezentu urodzinowego dla swojej babci. Ale podczas podróży do sklepu wydają wszystkie swoje pieniądze i nie stać ich na prezent. Nie mają nawet biletu na autobus do domu i muszą zadzwonić do babci na przejażdżkę.

W tej prostej, ilustrowanej kreskówką historii kryje się kilka przyjaznych dzieciom lekcji o pieniądzach. Maluchy uczą się liczenia pieniędzy, badania cen i kontrolowania zakupów impulsowych. Jest nawet dodatkowa lekcja życia o proszeniu o pomoc, kiedy jej potrzebujesz.

Najlepsze dla starszych dzieci:” gdzie góra spotyka Księżyc ” Grace Lin

Starsze dzieci, w wieku od 8 do 12 lat, mogą cieszyć się i uczyć się z bardziej wyszukanych historii. Przykładem jest „gdzie góra spotyka Księżyc” Grace Lin, która nawiązuje do tradycji chińskiego folkloru.

Minli jest dziewczyną z biednej rodziny. Chociaż jest zadowolona ze swojego trudnego życia, jej matka nie jest. Aby jej pomóc, Minli wyrusza w podróż, aby odmienić losy swojej rodziny. Walczy z niebezpieczeństwami, zawiera nowych przyjaciół, odkrywa magię i ostatecznie poznaje tajemnicę prawdziwego bogactwa.

Bestsellerowa książka Lin jest finalistą National Book Award, laureatem Newbery Honor i jedną ze 100 najlepszych książek Fantasy wszech czasów magazynu Time. Niektórzy czytelnicy są zaniepokojeni kilkoma odniesieniami do koloru skóry postaci, które wydają się utożsamiać piękno z bielą. Jednak większość może im wybaczyć ze względu na wielką historię.

Ostatnie Słowo

Jednym z najlepszych prezentów, które możesz dać swoim dzieciom, jest dobre zrozumienie pieniędzy i sposobu ich działania. Dzieci, które w młodym wieku uczą się podstaw zarabiania, wydawania, oszczędzania i inwestowania pieniędzy, są na drodze do stania się odpowiedzialnymi finansowo dorosłymi.

Czytając te książki z dziećmi i przekazując im ważne koncepcje finansowe, pomagasz im stawiać pierwsze kroki na tej drodze. Ponadto czytanie książek z dziećmi daje szansę na dzielenie się wyjątkowym czasem razem jako rodzic i dziecko. Wszyscy wygrywają.

Jaka jest zasada 72 i jak można obliczyć mój wzrost inwestycji?

Poprzedni wpis

Jak bezpieczne jest kupowanie i inwestowanie kryptowalut?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły