Artykuły

Zła umowa w Salonie Samochodowym? Oto, co powinieneś wiedzieć.

0

UPS, zdałeś sobie sprawę, że mogłeś dostać złą ofertę w salonie samochodowym. Może był to zakup impulsowy lub bardzo przekonujący sprzedawca namówił Cię do wyjścia poza budżet. A może masz teraz problemy z płaceniem innych rachunków po zakupie samochodu i nie czujesz się komfortowo z miesięczną kwotą płatności. 

Jeśli występują problemy mechaniczne, może być w stanie zabrać go z powrotem do dealera, w zależności od gwarancji (jeśli zakupiony) i prawa państwa lemon. Jeśli nie ma problemów mechanicznych z samochodem, zgodnie z umową, musisz nadal płacić za pojazd i prawdopodobnie nie możesz zwrócić go do dealera. 

Niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, jeśli myślisz o uzyskaniu kredytu samochodowego, istnieje kilka opcji. Ustalenie, który z nich ma największy sens, zależy od twojej sytuacji i preferencji, aby chcieć zatrzymać samochód i refinansować kredyt, sprzedać lub wymienić go, na przykład.

Oto, co musisz wiedzieć, aby postawić się w lepszej sytuacji finansowej, jeśli uważasz, że masz złą ofertę w salonie samochodowym. 

Jak ustalić, czy masz złą ofertę na kredyt samochodowy

Definicja ” zły ” jest subiektywne, ale ogólnie rzecz biorąc, określenie, czy masz złą ofertę na kredyt auto sprowadza się do przystępności i miesięcznego budżetu. Czynniki te mogą sprawić, że twój samochód stanie się dla Ciebie źródłem napięcia:

  • Twoje płatności są zbyt wysokie i zbyt cienki budżet.
  • Stopa procentowa jest wysoka dla zakresu oceny kredytowej. (Jeśli twój kredyt poprawił się od czasu wzięcia kredytu, możesz być w stanie zakwalifikować się do tańszej stopy procentowej.)
  • Cena samochodu była zbyt wysoka.
  • Zakupione „dodatki” (np. gwarancja na pojazd) były zbyt drogie lub niepotrzebne. 

Co jest uważane za dobrą stopę procentową?

Stopa procentowa na ogół nie powinna być wyższa niż to, co można zapłacić kartą kredytową. W momencie pisania tego tekstu średnia stopa procentowa kart kredytowych wynosi około 18 procent. Jeśli jest wyższy niż to, powinieneś rozważyć szybkie pozbycie się go z refinansowaniem. 

Według Experian, są to średnie stopy procentowe można oczekiwać, aby zapłacić za kredyt auto, w oparciu o zakres Scoring kredytowy. 

Zakres oceny kredytowej Średnia APR dla nowego kredytu auto Średnia APR dla używanego samochodu
Super Prime (781-850) 3.65% 4.29%
Prime (661-780) 4.68% 6.04%
Subprime (501-660) 7.65% 17.74%
Głębokie Subprime (300-500) 14.39% 20.45%

Refinansuj swój kredyt samochodowy

Rozważ refinansowanie, jeśli jesteś niezadowolony ze stopy procentowej, miesięcznej płatności, warunków kredytu samochodowego lub wszystkich powyższych. Jeśli martwisz się o utrzymanie kosztów na niskim poziomie, refinansowanie ma większy sens niż wychodzenie po nowy samochód. Pamiętaj, że istnieje kilka opłat do zapłaty podczas refinansowania, a Upstart zajmie się tymi opłatami za Ciebie. Kiedy refinansować, na zakup innego pojazdu, można również uniknąć drogiego podatku od sprzedaży, jak również pokusa, aby kupić droższe samochód.

Kiedy refinansować, jesteś zasadniczo coraz nowy kredyt na spłatę istniejącego z celem obniżenia stopy procentowej i miesięcznej płatności. 

Sprawdź swój wynik kredytowy, zanim zdecydujesz się na to trasa. Jeśli twój wynik wymaga poprawy, być może będziesz musiał spędzić kilka miesięcy płacąc rachunki na czas lub spłacając inne długi przed złożeniem wniosku. W przeciwnym razie możesz nie kwalifikować się do lepszej stopy procentowej. 

Niektórzy kredytodawcy badają alternatywne dane poza Scoring kredytowy, aby określić, czy kwalifikujesz się. Na przykład, banki zasilane Upstartem przyglądają się również twojej edukacji* i zatrudnieniu, co jest jednym z powodów, dla których model ubezpieczania Upstartu jest wyjątkowy w porównaniu z innymi kredytodawcami. 

Jak refinansować kredyt samochodowy

Ponieważ zaciągasz nową pożyczkę podczas refinansowania, możesz zmienić okres lub długość, jak długo musisz spłacić pożyczkę. Jeśli pierwotnie zaciągnąłeś trzyletni kredyt, ale trudno ci było nadążyć za wysokimi płatnościami, możesz refinansować do pięciu lat. Należy pamiętać, że dłuższy okres kredytowania oznacza, że będziesz płacić więcej w okresie kredytowania odsetek. 

Zanim przejdziesz do refinansowania, upewnij się, że nie będziesz musiał płacić żadnych opłat lub kar za wcześniejszą spłatę obecnego kredytu. Po potwierdzeniu, że nie zostanie naliczona opłata, możesz rozpocząć zakupy w celu uzyskania najlepszych stóp procentowych online. 

Pamiętaj, że nadal możesz rozejrzeć się po najlepszym wyniku w określonym czasie (zwykle 30 dni), a twardy pociąg będzie liczony tylko jako pojedyncze zapytanie. Jest to określane jako rate shopping.

Alternatywy dla naprawienia złej umowy w salonie

Jeśli nie chcesz refinansować, istnieje kilka innych opcji do rozważenia. 

Wymień swój samochód: Jeśli wybierasz się tą trasą, wybierz tańszy pojazd. Ten downgrade pomoże zmniejszyć ogólny dług auto.

Sprzedaj swój samochód, strona prywatna: może to wymagać więcej wysiłku i czasu z twojej strony, ponieważ istnieje kilka dodatkowych kroków związanych ze sprzedażą pojazdu bez tytułu (co oznacza, że nadal jest technicznie własnością banku), w tym:

  • Pytanie kredytodawcy o saldo wypłaty
  • Uzyskanie wartości samochodu – można to zrobić poprzez Kelly Blue Book lub Edmunds
  • Spłacenie pojazdu, aby pożyczkodawca mógł wydać tytuł nowemu właścicielowi

Istnieje możliwość, że możesz również wywrócić kredyt do góry nogami, co oznacza, że wartość Twojego samochodu jest mniej niż kwota spłaty kredytu. Na przykład, jeśli twój samochód jest wart $20,000, ale nadal jesteś winien $25,000 na kredyt, możesz mieć trudności ze znalezieniem prywatnego kupca, który byłby skłonny zapłacić ci $25,000 za pojazd. 

Uniknąć coraz zły kredyt auto następnym razem

Błędy zdarzają się nie bez powodu i czasami lekcja musi być nauczona z pierwszej ręki, aby uniknąć robienia tych samych w przyszłości. Oto, co zrobić, aby nie popełnić tych samych błędów przy następnym zakupie samochodu:

  • Rozejrzyj się po najlepszych cenach i porównaj wiele ofert od kredytodawców.
  • Wybierz okres kredytowania, który jest realistyczny dla Ciebie, nawet jeśli jest dłuższy niż chcesz.
  • Wpłać zaliczkę w wysokości co najmniej 20%, jeśli możesz. Pomaga to obniżyć całkowity koszt kredytu.

Refinansowanie od wysokiej do niższej stopy procentowej może mieć dużą różnicę w miesięcznym budżecie i może pomóc w lepszym zarządzaniu płatnościami. 

Dobrą rzeczą w refinansowaniu jest to, że można to zrobić całkowicie online i otrzymać stopę procentową niemal natychmiast. 

Dowiedz się, jak Upstart może pomóc ci wyjść ze złej umowy w salonie dealerskim i uzyskać stawkę w ciągu zaledwie kilku minut bez wpływuTwoja ocena kredytowa. 

 

 

 

Ograniczenie państwowe: kredyty refinansowe Samochodowe niedostępne w IA, MD, NV lub WV. Kredyty refinansujące w IL i MO są udzielane przez Cross River Bank lub Midwest BankCentre. Wszystkie inne kredyty refinansujące samochód pochodzą od Cross River Bank, FDIC New Jersey State chartered commercial bank.

* Ani Upstart, ani jego partnerzy bankowi nie mają minimalnego wymogu wykształcenia, aby kwalifikować się do kredytu

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Najlepsze Term firmy ubezpieczeń na życie 2022

Poprzedni wpis

5 rodzaje wykresów giełdowych i składniki potrzebne do ich przeczytania

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły