Artykuły

Czy są warte oszczędności?

0

Jak większość ludzi, wolę nie wydawać więcej w spożywczaku niż muszę. Przez lata próbowałem każdej sztuczki w książce, aby zaoszczędzić pieniądze na zakupach spożywczych. A najlepszym sposobem na obniżenie rachunków za zakupy jest kupowanie w dyskontowych sklepach spożywczych. 

Sklepy spożywcze ze zniżkami, takie jak Aldi i Lidl, oferują znacznie niższe ceny niż duże sieci, takie jak Walmart i Kroger — nie tylko na kilka produktów, ale na prawie wszystko, co sprzedają. Kiedy trafiam do mojego lokalnego sklepu, Oszczędzam pieniądze na każdej pozycji na mojej liście zakupów bez dodatkowego wysiłku.

Co prawda, dyskontowe sklepy spożywcze mają swoje ograniczenia. Oferują mniejszy wybór produktów niż zwykły sklep spożywczy, a ich jakość może być niepewna w niektórych przypadkach. Godziny są często ograniczone, a atmosfera nie jest fantazyjna. Ale oszczędności sprawiają, że warto.

Rodzaje dyskontowych sklepów spożywczych

Termin „dyskontowy sklep spożywczy” może odnosić się do dwóch rodzajów sklepów: sklepów z odzyskiem i sklepów z ograniczonym asortymentem. Oba typy sklepów spożywczych oferują niskie ceny. Jednak ich wybór i strategie, których używają, aby utrzymać niskie ceny, są zupełnie inne.

Sklepy Ratownicze

Sklepy ratownicze sprzedają towary odrzucone lub odrzucone przez inne sklepy spożywcze. Są one również znane jako nadwyżki sklepów spożywczych, closeout sklepów spożywczych, bent-and-dent sklepów lub sklepach spożywczych outlet. Podobnie jak sklepy outlet fashion, sprzedają produkty inne sklepy nie mogą po znacznie obniżonych cenach.

Salvage Store Inventory

Sklepy ratownicze i Outletowe mogą uzyskać towary ze zniżką z różnych powodów. Ich towar obejmuje: 

 • Overstock. Czasami supermarkety znajdują się z więcej produktów niż mogą sprzedać. Sprzedają je sprzedawcy złomu po znacznie obniżonej cenie, aby wyczyścić półki. Sklep ratowniczy przekazuje oszczędności swoim klientom. 
 • Wycofane Towary. Sklepy spożywcze często muszą rozładowywać towary, których nie chcą już przewozić. Niektóre z nich to towary poza sezonem, takie jak listopadowe cukierki na Halloween. Inni po prostu nie sprzedawali się dobrze.
 • Uszkodzone Towary. Kupujący w supermarkecie wolą jedzenie w idealnym stanie. Lekko uszkodzone jedzenie, takie jak wgniecione puszki lub brzydko wyglądające warzywa, ma tendencję do pozostawienia na półce. Sklepikarze sprzedają je do sklepów dla mniej wybrednych klientów.
 • Spóźnione Towary. Niektóre towary na półkach sklepowych zbliżają się, a nawet przekraczają daty ważności. Nie oznacza to jednak, że są niebezpieczne do jedzenia. Ich jakość nie jest już gwarantowana, ale nadal są bezpieczne i często nadal doskonale dobre.
 • Nieudane Produkty. Czasami firma taka jak Kraft lub General Mills testuje nowy produkt lub nowe opakowanie dla istniejącego i stwierdza, że nie jest to hit. Zamiast odrzucać nieudane produkty, sprzedają je do sklepu outletowego.
 • Złomowanie Wraków. Kilka towarów w sklepach ratowniczych jest dosłownie uratowanych. Kiedy ciężarówka z artykułami spożywczymi ulega wypadkowi, towary często odpadają. Sprzedawcy odzyskują ocalałe przedmioty z tych wraków i odkładają je na półki.

Ponieważ sklepy ratownicze sprzedają przedmioty odzyskane z większych sieci, większość ich ofert to produkty markowe. Jednak te odrzucone produkty sprzedają się po znacznie niższych cenach niż zwykle. 

Wybór w sklepach ratowniczych nie ogranicza się również do żywności. Możesz również znaleźć Wino i piwo, produkty dla zdrowia i urody, środki czystości i karmę dla zwierząt domowych. Są nawet takmoje produkty nie-spożywcze, takie jak artykuły ogrodowe, artykuły biurowe lub odzież.

Ale wybór w tych sklepach jest trochę przypadkowy. Zmienia się co tydzień w zależności od tego, co inni sprzedawcy detaliczni wyrzucają. A kilka produktów w sklepach ratowniczych nie nadaje się do spożycia, takich jak półprodukty lub mocno wgniecione puszki.

Krótko mówiąc, zakupy w sklepach ratowniczych są trochę jak poszukiwanie skarbów. Możesz odebrać prawdziwe klejnoty, ale być może będziesz musiał przekopać się przez wiele wątpliwych okazji, aby je znaleźć.

Przykładowe sklepy ratownicze

Jedną z dużych sieci sklepów ratowniczych jest rynek spożywczy. Ma ponad 400 lokalizacji, głównie w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. 

Oferta tej sieci obejmuje świeże mięso, produkty, mrożonki, produkty dla zdrowia i urody oraz wina. Towary te mogą być nawet o 70% od ich ceny detalicznej. Przedmioty oznaczone jako „oferty WOW” są konkretnymi okazjami.

Istnieje również wiele niezależnych sklepów ratowniczych zlokalizowanych w USA. są one szczególnie powszechne w kraju Amiszów. 

Możesz znaleźć sklepy w pobliżu, konsultując się z katalogiem w ekstremalnych okazjach lub szukając w Internecie „discount grocer near Me”, „outlet grocer near me” lub „salvage grocer near me.” 

Istnieją również sieci sklepów znane jako job-lot lub sklepy likwidacyjne, które sprzedają towary odzyskane i przeładowane. Nie specjalizują się w artykułach spożywczych, ale zazwyczaj mają jakieś produkty spożywcze Na sprzedaż. Jednym z przykładów jest Ocean State Job Lot na północnym wschodzie.

Chociaż nie są identyczne z salonami ratowniczymi, sklepy w dolarach, takie jak Dollar Tree I Dollar General, są podobne. Ich model cenowy odróżnia te sklepy, a większość zapasów wyceniona jest na $1.

Sklepy w dolarach nie koncentrują się na jedzeniu, chociaż większość nosi niektóre Artykuły spożywcze. Jednak często używają tych samych metod, co sklepy ratownicze, aby zdobyć okazje na nadmierne zapasy i wycofane towary.

Sklepy Spożywcze Z Ograniczonym Asortymentem

Artykuły spożywcze z ograniczonym asortymentem są podobne do zwykłych sklepów spożywczych, ale z mniejszym wyborem produktów. Wiele z nich oferuje tylko jedną markę i rozmiar dla każdego sprzedawanego produktu. Sklepy są mniejsze i potrzebują mniej pracowników, aby zaopatrzyć półki. To pomaga obniżyć ceny. 

Sklepy z ograniczonym asortymentem również utrzymują niskie ceny, wycinając dodatki. Na przykład zazwyczaj nie mają świeżych piekarni, delikatesów lub sekcji kwiatowych. Te sklepy bez dodatków często wyświetlają produkty bezpośrednio w kartonach wysyłkowych, dzięki czemu pracownicy spędzają mniej czasu na magazynowaniu półek. 

Jeśli robisz zakupy w sklepie z ograniczonym asortymentem, spodziewaj się zapakować własne artykuły spożywcze. Musisz również przynieść własne torby lub zapłacić dodatkowo za torby w niektórych sklepach.

Niektóre sieci wymagają nawet od klientów zapłaty depozytu w wysokości 0,25 USD za korzystanie z koszyka spożywczego. Ta niewielka opłata zachęca kupujących do sprowadzenia wózków z powrotem, zamiast zostawiania ich na parkingu. W ten sposób sklep nie musi płacić pracownikom za ich odbiór.

Limitowany Asortyment Zapasów Magazynowych

Sklepy spożywcze z ograniczonym asortymentem zazwyczaj koncentrują się głównie na własnych markach sklepowych. W niektórych sklepach to praktycznie każdy produkt na półce. 

W rzeczywistości niektóre sklepy z ograniczonym asortymentem, takie jak Trader Joe ’ s, zbudowały trochę kultu wokół swoich marek sklepowych. Oddani klienci regularnie odwiedzają te sklepy w poszukiwaniu produktów, których nie mogą znaleźć nigdzie indziej.

Jeśli jesteś lojalny wobec jakichkolwiek marek, prawdopodobnie nie możesz robić wszystkich zakupów spożywczych w ograniczonym asortymencie sklepy. Ale warto je odwiedzić po podstawowe produkty spożywcze, które często są podobne niezależnie od marki. Przykłady obejmują mąkę, cukier, sól, ocet i olej kuchenny.

Przykłady sklepów z ograniczonym asortymentem

Istnieje wiele sieci spożywczych o ograniczonym asortymencie w USA. główne z nich to:

 • Aldi. Ta niemiecka sieć ma ponad 2000 sklepów w całych Stanach Zjednoczonych. jej sklepy są małe – około jednej trzeciej wielkości tradycyjnego sklepu spożywczego. Sprzedaje głównie marki sklepowe, w tym organiczne, bezglutenowe i europejskie Artykuły spożywcze. 
 • Dollar General. Ta sieć ma ponad 17 000 sklepów w 46 Stanach. Wiele z nich znajduje się w małych miastach i na obszarach wiejskich z kilkoma innymi sklepami. Opcje świeżej żywności są ograniczone, ale ma Świetne Ceny na podstawowe produkty spożywcze, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły nieżywnościowe, takie jak odzież.
 • Food4Less. Sieć ta, należąca do rodziny Kroger, obejmuje około 50 sklepów w południowej Kalifornii, Illinois, Indianie i Nevadzie. Jego głęboko zdyskontowane selekcje obejmują produkty, piekarnie, nabiał, Mięso i żywność zagraniczną.
 • Lidl. Ten europejski łańcuch wszedł do USA w 2017 roku. Obecnie posiada ponad 150 sklepów wzdłuż wschodniego wybrzeża, od New Jersey po Karolinę Południową. Ma towary wyższej klasy niż wiele sklepów spożywczych ze zniżkami, w tym produkty ekologiczne, świeże wypieki i niedrogie wina.  
 • Zaoszczędź Dużo. Istnieje ponad 1,000 Save a Lot lokalizacje w ponad 30 stanach, wiele w obszarach z niewielu lub nie ma innych sklepów. Jej małe, bez fanaberii lokalizacje prowadzą przede wszystkim marki sklepowe. Ale dostaje wysokie oceny za niedrogie mięso i świeże produkty.
 • Trader Joe 's. lojalni fani gromadzą się w Trader Joe’ s ze względu na wysokiej jakości marki sklepowe. Jego specjały obejmują wino, ser, żywność ekologiczną i smakołyki, takie jak ciasteczka i mrożone pierogi. Sieć posiada ponad 500 lokalizacji w 43 Stanach.
 • WinCo. Ta pracownicza sieć dyskontowa ma ponad 100 sklepów skupionych w zachodnich Stanach Zjednoczonych. większość sklepów jest otwarta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jedną z godnych uwagi cech WinCo jest użycie pojemników luzem, takich jak te w Whole Foods, aby zmniejszyć opakowanie.

Jak zaoszczędzić pieniądze w dyskontowych sklepach spożywczych

Aby uzyskać jak najwięcej za dolara spożywczego w sklepach dyskontowych, musisz robić zakupy strategicznie. Niektóre strategie zakupów spożywczych są takie same zarówno dla sklepów ratowniczych, jak i sklepów z ograniczonym asortymentem. Inne są bardziej przydatne dla jednego typu sklepu lub innego.

Sprawdź godziny otwarcia sklepu

Wiele sklepów ratowniczych ma ograniczone godziny przechowywania, co pomaga obniżyć koszty. Są otwarte tylko w określone dni lub godziny każdego dnia.

Ale to naprawdę irytujące — i wielka strata gazu i czasu, jeśli sklep jest daleko — zaplanować specjalną wycieczkę do zamkniętego sklepu ratowniczego. Więc zawsze sprawdzaj Sklep godziny przed wyjazdem.

Potwierdź Zasady Kuponu

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach spożywczych jest przycinanie kuponów. Niestety, ta sztuczka nie zawsze działa w dyskontowych sklepach spożywczych. Większość sklepów ratowniczych i wiele sklepów z ograniczonym asortymentem odmawia kuponów producenta.

Ale w kilku sklepach, które je biorą, takich jak WinCo, oszczędności mogą być znaczące. 

Na przykład załóżmy, że masz kupon na $1.50 na 12-uncjową torbę mielonej kawy. W zwykłym sklepie, ta kawa może kosztować $8.49. Oznacza to, że Twoja cena z kuponem będzie $ 6.99.

Ale w sklepie spożywczym ze zniżką możesz znaleźć tę samą torbę kawy za jedyne $3.99. Z kuponem zapłacisz tylko $2.49. To mniej niż 1/3 regularna cena detaliczna.

Aby dowiedzieć się, czy możesz zdobyć takie okazje w lokalnym sklepie rabatowym, sprawdź politykę kuponów w sklepie. Jeśli nie możesz znaleźć go na stronie sklepu, zapytaj kasjera.

Nawet jeśli sklep rabatowy nie przyjmuje kuponów producenta, może wydać własne kupony sklepowe. Na przykład możesz zapisać się na listę mailingową w sklepie spożywczym, aby uzyskać oferty, takie jak $5 od każdego zakupu $25. Większość sklepów z ograniczonym asortymentem oferuje również specjalne oferty dla subskrybentów, chociaż Aldi i Trader Joe ’ s nie.

Przynieś Gotówkę

Niewiele sklepów ratowniczych akceptuje karty kredytowe, a niektóre sklepy z ograniczonym asortymentem podążają za nimi. To dlatego, że wystawcy kart kredytowych pobierają od sprzedawców opłatę za korzystanie z ich kart. 

Większość sklepów przekazuje te opłaty klientom poprzez wyższe ceny. Odrzucając Karty kredytowe, sklepy dyskontowe mogą utrzymać niższe ceny. 

Niektóre sklepy zaczynają się rozluźniać. Na przykład podczas mojej ostatniej podróży do Aldi byłem w stanie zapłacić kartą kredytową, zamiast używać gotówki. Ale aby być po bezpiecznej stronie, przynieś gotówkę lub kartę debetową podczas pierwszej wizyty w nowym sklepie.

Dokładnie Zbadaj Pojemniki

W sklepach ratowniczych często spotyka się żywność w uszkodzonych opakowaniach, takich jak wgniecone puszki. W większości przypadków żywność jest nadal bezpieczna do jedzenia. Na przykład, Departament Rolnictwa USA twierdzi, że nie jest niebezpieczne jeść konserwy, jeśli wgniecenia są niewielkie.

Jeśli jednak puszka ma głębokie wgniecenie – wystarczająco duże, aby położyć palec — zostaw ją na półce. Głębokie wgniecenia mogą zagrozić uszczelnieniu, wpuszczając bakterie.

Te same wytyczne dotyczą Rusta. Odrobina rdzy na powierzchni, która ściera się od razu, nie stanowi problemu. Jednak ciężka rdza może tworzyć małe dziury, które dopuszczają bakterie.

Żywność w podartych lub wgniecionych pudełkach jest również Bezpieczna, o ile plastikowa torba wewnątrz pudełka jest nienaruszona. Zapakowane pokarmy bez wewnętrznej wkładki, takie jak makaron, są w porządku, jeśli pudełko jest tylko wgniecione. Ale jeśli pudełko jest rozdarte, aby odsłonić jedzenie, najlepiej je zostawić.

Zbadaj Świeże Produkty

Świeże produkty w dyskontowych sklepach spożywczych to mieszana torba. Na niektórych wycieczkach do Aldi, nie udało mi się znaleźć jednego worka ziemniaków bez przynajmniej jednego, który był wyraźnie zepsuty. Z drugiej strony, pakowane brukselki i miniaturowe awokado w Trader Joe ’ s nigdy mnie nie zawiodły.

Ponieważ jakość jest trudna do przewidzenia, najlepiej dokładnie zbadać wszystkie produkty pod kątem oznak psucia się przed włożeniem do koszyka. W rzeczywistości, to dobra polityka w większości sklepów spożywczych. Nawet w dużych supermarketach często znajduję kilka papkowatych truskawek w pojemniku na ćwiartki.

Zrozumieć Daty Ważności

Żywność w sklepach ratowniczych jest często blisko lub nawet po dacie ważności na opakowaniu. Ale to nie znaczy, że jedzenie jest niebezpieczne. Daty NA żywności są tam, aby zapewnić jakość żywności, a nie bezpieczeństwo żywności. 

Istnieje kilka różnych rodzajów dat wygaśnięcia, każdy z własnym znaczeniem:

 • Najlepiej, jeśli jest używany ze względu na smak lub jakość żywności najlepiej przed podaną datą. Po tej dacie krakersy mogą być trochę czerstwe, lub mleko w proszku może mieć niesmak.
 • Daty sprzedaży informują sklepy, jak długo przechowywać produkt na półkach. Jedzenie jest nadal dobre do tej daty i przez kilka dni po. Na przykład mleko nie kwaśnieje do pięciu do siedmiu dni po dacie sprzedaży.
 • Daty przydatności informują konsumentów, kiedy produkt będzie w najwyższej jakości. Są nie oznacza to bezpieczeństwa dla większości produktów. Jedynym produktem, który jest niebezpieczny do kupienia lub używania po dacie użycia, jest formuła dla niemowląt.

Większość produktów, w tym konserwy i mrożonki, są nadal bezpieczne po każdej z tych dat ważności. Mrożonki mogą być niebezpieczne tylko wtedy, gdy zostały rozmrożone i ponownie zamrożone. Jeśli w zamrażarkach w sklepie są kałuże lub nie wszędzie jest zimno, podaj je.

Jest jeden produkt nieżywnościowy, w którym ważne są daty: leki bez recepty. Według Food and Drug Administration leki z czasem ulegają degradacji. Każdy lek po terminie ważności może być niebezpieczny lub nieskuteczny.

Wiedzieć, jak rozpoznać dobrą ofertę

Chociaż dyskontowe sklepy spożywcze zazwyczaj oferują niskie ceny, nie zawsze są najniższe z możliwych. Czasami można zrobić lepiej w zwykłym sklepie spożywczym, kupując marki sklepów lub układając sprzedaż z kuponami.

Najlepszym sposobem na wykrycie prawdziwych ofert jest prowadzenie książki cenowej. Jest to po prostu zapis cen, które zazwyczaj płacisz za Artykuły spożywcze, które kupujesz najczęściej.

Na przykład strona dla masła orzechowego w mojej książce cenowej mówi mi, że najlepsza cena, jaką zwykle mogę uzyskać, to $2.85 za funt w Costco. Więc jeśli pójdę do sklepu i zobaczę masło orzechowe za jedyne 2 dolary za Funt, wiem, że czas się zaopatrzyć.

Rozważ Wszystkie Marki

Sklepy ratownicze mają szeroką gamę marek na półkach. Niektóre z nich to znane marki, które znasz i kochasz, takie jak Campbell ’ s lub Coca-Cola. Kiedy je znajdziesz, możesz skorzystać z okazji, aby zaopatrzyć się w ulubione.

Ale te nazwy marek nie zawsze są dostępne. Często przenoszą marki, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś, takie jak majonez bankietowy lub Najlepsza fasola refried.

Podobnie, gdy robisz zakupy w sklepach z ograniczonym asortymentem, istnieje bardzo niewiele produktów markowych na sprzedaż. Większość ofert to marki sklepowe, choć nie zawsze mają nazwę sklepu.

Na przykład Aldi nazywa swoje zboża Millville i przekąski Clancy 's. Save a Lot nazywa swoje marki sklepów po byłych pracownikach, takich jak kawa McDaniel i ciasteczka Sunny’ s.

Nie dyskontuj tych marek tylko dlatego, że są nieznane. Niektóre z nich są tak smaczne, jak nazwy marek, do których jesteś przyzwyczajony. Ale nie możesz być pewien, dopóki ich nie spróbujesz.

Aby być po bezpiecznej stronie, kup najmniejszy pakiet za pierwszym razem, gdy spróbujesz nieznanej marki. Jeśli ci się spodoba, możesz się zaopatrzyć następnym razem. A jeśli nie, nie zmarnowałeś dużo pieniędzy.

Zaopatrz Się W Razie Potrzeby

Dyskontowe sklepy spożywcze są świetnymi miejscami do zaopatrywania się w towary, z których często korzystasz. Nawet jeśli nie możesz użyć czegoś od razu, warto kupić dużo, zwłaszcza w sklepach ratowniczych. Ich zapasy ciągle się zmieniają, więc produkt może nie być tam przy następnym zakupie.

Ale magazynowanie ma sens tylko dla towarów nietrwałych lub tych, których możesz użyć, zanim się zepsują. Nie ma sensu kupować sześć awokado, jeśli cztery z nich będą się czarny Przed je jeść.

Najlepsze produkty do zapasów to żywność w puszkach, żywność stabilna w trwałości i produkty o długim okresie przydatności do spożycia. Ziemniaki, cebula i czosnek mogą trwać długo, jeśli przechowujesz je w chłodnym, suchym miejscu. Mrożonki są również dobrym wyborem, jeśli masz wystarczająco dużą zamrażarkę, aby je wszystkie przechowywać.

Ostatnie Słowo

Jeśli nie podoba Ci się oferta w jednym lokalnym sklepie dyskontowym, nie pozwól, aby zniechęciło cię to do pomysłu altogether. Każdy dyskontowy sklep spożywczy jest inny. Jeśli nie lubisz marek sklepowych w Aldi, może wolisz te w Save a Lot.

Pamiętaj również, że wybór w sklepach ratowniczych często się zmienia. Jeśli nie znalazłeś niczego, co ci się podobało w lokalnym sklepie za pierwszym razem, nadal warto wrócić, aby sprawdzić, czy następnym razem ma coś lepszego.

Zakupy w dyskontowych sklepach spożywczych wymagają otwartego umysłu. Nazwy marek nie są tak znajome, a opakowanie nie jest tak ładne. Ale jeśli chcesz poświęcić trochę więcej czasu, te sklepy oferują sposób na zaoszczędzenie pieniędzy za każdym razem, gdy robisz zakupy spożywcze.

Więcej porad na temat oszczędzania w sklepie spożywczym znajdziesz w naszym archiwum zakupów.

Przygotuj się, bo to # TimeToMint!

Poprzedni wpis

Najlepsi twórcy Online 2022

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły