Artykuły

Czy festiwale muzyczne są warte swojej ceny?

0
Od zespołu Mint: Mint może otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz na linki do ofert naszych partnerów Emitenta, które pojawiają się w tym artykule, w tym Chase. Nasi partnerzy nie popierają, nie recenzują ani nie zatwierdzają treści. Wszelkie linki do partnerów Mint zostały dodane po utworzeniu wpisu. Partnerzy Mint nie mieli wpływu na tworzenie, kierunek lub skupienie tego artykułu, chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej.

Zacznijmy od tego: nie ma pewności, czy doświadczenie takie jak Coachella, Lollapalooza czy Bonnaroo jest warte swojej ceny. Ta odpowiedź ostatecznie sprowadza się do Twoich własnych wartości i priorytetów.

Ale aby podjąć decyzję, której nie pożałujesz, pomocne może być uzyskanie zewnętrznej perspektywy. Postaramy się to zapewnić tutaj, wraz z tym, jak budżet na festiwale muzyczne i kreatywne wskazówki, aby obniżyć koszty.

Jak budżet na Festiwale muzyczne

Średni koszt dużego festiwalu, takiego jak Coachella, zależy od kilku czynników, takich jak miejsce pobytu, rodzaj biletu i jeśli podróżujesz z poza miasta. Inne koszty, takie jak zakup towaru Festiwalowego lub wyskoczenie na nową garderobę, mogą również złamać twój budżet.

Większość festiwali pozwala przynosić jedzenie, więc nie jesteś zmuszony do kupowania drogich burritos od sprzedawców. Możesz również przynieść własne butelki z wodą lub alkohol, aby zagrać przed koncertem.

W 2022 roku podstawowe bilety na Coachella kosztują $429, podczas gdy bilet shuttle pass plus kosztuje $504. Bilety VIP kosztują 999 dolarów. Średni koszt przelotu do Los Angeles podczas Coachella kosztuje 230 USD, ale koszty będą się różnić w zależności od tego, skąd lecisz.

Hotel w pobliżu Coachella kosztuje średnio $160 za noc, podczas gdy karnet samochodowy lub namiotowy zaczyna się od $102. Przeciętny Airbnb kosztuje 285 dolarów za noc, które można podzielić z wieloma osobami.

Pro-tip: skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora budżetu podróży Mint, aby zaplanować wszystkie koszty podróży.

Oszczędzaj na jedzeniu

Uczestnicząc w Festiwalu Muzycznym, możesz zminimalizować koszty jedzenia, jedząc pełne śniadanie, zanim się pojawisz. Jeśli biwakujesz poza terenem, przynieś łatwe do zjedzenia jedzenie, które nie zepsuje się szybko. Jabłka, słoiki z masłem orzechowym i batony proteinowe to dobre opcje.

Jeśli zatrzymujesz się w Airbnb, użyj go jako okazji do gotowania posiłków. Jeśli masz zamiar być zbyt zmęczony, aby gotować, kupić mrożone posiłki można po prostu wrzucić do piekarnika.

Jeśli zatrzymujesz się w hotelu, spróbuj znaleźć taki, który zawiera małą lodówkę lub kuchenkę mikrofalową. Prawdopodobnie będziesz musiał zarezerwować je z wyprzedzeniem, więc zadzwoń kilka tygodni przed rezerwacją.

Oszczędzaj na ubraniach

Udział w Festiwalu Muzycznym to ważny moment na Instagramie. Ale zanim kupisz kilka nowych strojów, najpierw udaj się do sklepu oszczędnościowego lub konsygnacyjnego. Jeśli podróżujesz z przyjaciółmi, którzy są podobne rozmiary, można również wymienić lub pożyczyć ubrania do noszenia.

Porozmawiaj ze znajomymi

To jedno, aby uzyskać kosztorys z internetu, ale można uzyskać bardziej realistyczne liczby, rozmawiając z ludźmi, którzy faktycznie tam byli. Podczas zbierania informacji o tym, jak ustawić budżet na festiwale muzyczne. Udostępnij post w mediach społecznościowych z pytaniem, Kto był zainteresowany festiwalem i ile wydał.

Możesz również wyszukać na forach Reddit konkretne pytania, takie jak koszt transportu z lotniska w porównaniu do wynajmu samochodów.

Budżet na sytuacje kryzysowe

Podczas tworzenia budżetu na duże doświadczenie, takie jak festiwal muzycznytival, upewnij się, że przydzielisz fundusze na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Większość ludzi jest zbyt optymistycznie nastawiona do budżetu, co może skutkować niezamierzonymi nadmiernymi wydatkami.

Kuszące jest założenie, że będziesz odpowiedzialny przez cały czas, odmawiając drogich drinków i jedząc wszystkie posiłki w Airbnb – ale jest to mało prawdopodobne. Weź swoje ostatnie liczby i pomnóż liczbę przez 10%. W ten sposób będziesz ubezpieczony na wypadek, gdyby rzeczy były droższe, niż się spodziewałeś.

Przy tworzeniu budżetu music fest, upewnij się, aby uwzględnić inne wydatki, takie jak wyżywienie dla swojego zwierzaka. Upewnij się, że Twój identyfikator nie wygasł lub będziesz musiał go odnowić. Jeśli nie masz wystarczająco dużo dni urlopu, będziesz musiał zrezygnować z części swojej pensji, aby wziąć udział.

Przypomnij sobie inne podróże, w których koszty Cię zaskoczyły, takie jak parkowanie samochodu na lotnisku. Im więcej możesz zaplanować i zaplanować budżet, tym mniejsze prawdopodobieństwo przekroczenia budżetu.

Skorzystaj z przywilejów karty kredytowej

Jeśli masz kartę kredytową travel rewards, możesz mieć korzyści, które mogą zaoszczędzić pieniądze. Niektóre karty, takie jak Chase Sapphire Reserve card, oferują bezpłatny dostęp do poczekalni na lotnisku, gdzie można uzyskać bezpłatne posiłki i napoje. Inne karty zapewniają kredyty na wyciągu, gdy używasz karty na wydatki związane z podróżą.

Większość kart podróży zapewnia również zwrot gotówki, gdy używasz karty do rezerwacji lotu, wynajmu samochodu, hotelu lub pobytu Airbnb. Niektórzy oferują nawet zwrot gotówki na usługi rideshare, takie jak Uber i Lyft.

Przejrzyj Karty kredytowe, które masz i znajdź, które z nich oferują najwięcej zwrotu gotówki. Zabierz te karty ze sobą podczas podróży. Jeśli masz już duży zapas punktów rewards lub mil, możesz ich użyć do rezerwacji lotu, hotelu lub wypożyczenia samochodu.

Czy to jest warte swojej ceny?

Nikt nie może powiedzieć, czy warto wybrać się na Coachella, Bonnaroo, Lollapalooza lub inny festiwal muzyczny. Wszystko zależy od tego, na czym ci naprawdę zależy. Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem tylko dlatego, że wszyscy twoi przyjaciele są, to może nie być tego warte. Ale jeśli marzysz o składzie Coachella, kiedy powinieneś pracować, może to być doświadczenie warte zaszufladkowania.

Niektórzy eksperci finansów osobistych powiedzieć, że nie należy wydawać na duże Wydarzenia, jeśli nadal masz dług lub żyją paycheck-to-paycheck. Inni mówią, że należy carpe diem i skorzystać z tych możliwości, gdy jesteś jeszcze młody. Prawda prawdopodobnie leży gdzieś pomiędzy.

Spójrz w przyszłość do końca roku i zobacz, czy są jakieś inne ważne wycieczki lub wydarzenia zbliża się. Na przykład, jeśli twój najlepszy przyjaciel ma wesele przeznaczenia w Meksyku, będzie można sobie pozwolić, że i Coachella? Przejrzyj swoje finanse i określ, na co cię stać. Jeśli stać cię tylko na jedną podróż, musisz zdecydować, która jest ważniejsza.

Od zespołu Mint: Mint może otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz na linki do ofert naszych partnerów Emitenta, które pojawiają się w tym artykule, w tym Chase. Nasi partnerzy nie popierają, nie recenzują ani nie zatwierdzają treści. Wszelkie linki do partnerów Mint zostały dodane po utworzeniu wpisu. Partnerzy Mint nie mieli wpływu na tworzenie, kierunek lub skupienie tego artykułu, chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej. Warunki mają zastosowanie do świadczeń i ofert American Express. Odwiedź americanexpress.com aby dowiedzieć się więcej

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków do darmowy kredyt i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

Zina Kumok (163 Postów)

Zina Kumok jest niezależną pisarką specjalizującą się w finansach osobistych. Była reporterka, opisywała procesy o morderstwo, finałową czwórkę i wszystko pomiędzy. Występowała w Lifehacker, DailyWorth i Time. Przeczytaj o tym, jak spłaciła 28,000 dolarów kredytów studenckich w ciągu trzech lat w Conscious Coins.

Linki

Bitcoin kontra złoto – która inwestycja jest dla ciebie lepsza?

Poprzedni wpis

Czym Są Banki Wspólnotowe?

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły