Artykuły

Odpowiedz Na 5 Pytań, Aby Dowiedzieć Się, Czy Twoje Środowisko Pracy Jest Toksyczne

0

Ilu z nas pamięta czasy, kiedy byliśmy w pracy, która była mniej niż pożądana, a firma była jeszcze gorsza? Często zbyt wielu ludzi kończy w organizacjach, które nie inwestują w swoich pracowników-tworząc niezadowolenie i brak spełnienia.

Jeśli nadal znajdujesz się na rozdrożu, jeśli chodzi o Twoją obecną karierę i danego pracodawcę, zadaj sobie te 5 pytań, aby ocenić, czy twoje środowisko pracy Promuje i zachęca do toksycznych zachowań.

Jak przebiega komunikacja w całej organizacji?

Gdy spojrzymy na dynamikę produktywnego środowiska pracy, pierwszą kluczową kluczową umiejętnością jest zdrowa komunikacja. Zespoły kierownicze, które nie promują i nie zachęcają do zdrowych umiejętności komunikacyjnych wraz z jasnymi i rozsądnymi celami, najczęściej są punktem awarii w organizacji.

Czy kierownictwo Promuje bezstronne konstruktywne informacje zwrotne? Czy pracownicy często mylą się z misją i wizją firmy? Czy istnieją granice, aby upewnić się, że wszyscy pracownicy czują się upoważnieni i szanowani w miejscu pracy?

Jeśli brakuje tych rzeczy, Promuje to wiele dysfunkcji w zespołach, co prowadzi do mniej produktywnego środowiska pracy. Jeśli pracownicy nie są zadowoleni z przekazania swoich obaw z powodu nagany lub strachu przed ostracyzmem, jest to wyraźny przykład komunikacji, która nie jest podstawową wartością. Biurowe plotki, kliki lub brak szacunku nie sprzyjają zdrowemu środowisku pracy i mogą być bardziej toksyczne, niż sobie wyobrażałeś.

Czy brakuje przywództwa i odpowiedzialności?

Kiedy zmiany nie są regularnie wdrażane, aby miejsce pracy było lepszym środowiskiem dla wszystkich pracowników, istnieje podział prawdziwej odpowiedzialności.

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś menedżera, który nie zrobił nic, aby rozwiązać problemy lub wziąć pod uwagę twoją konstruktywną opinię? Wielokrotne ignorowanie myśli i opinii członka zespołu w celu ochrony reputacji menedżerów hamuje rozwój pracowników i firmy.

Zamieszanie na dowolną skalę w organizacji przynosi efekty odwrotne do zamierzonych i ma ogromny wpływ na morale zespołu. Jeśli zauważasz faworyzowanie w zespołach lub nierównomierny rozkład pracy, nadszedł czas, aby ocenić, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Nawet jeśli nie ma to bezpośredniego wpływu na ciebie teraz, ale zauważysz dziwne zachowanie – proszę wiedzieć, że rzeczy mogą nasilić się bardzo szybko. Brak pozytywnego i wzmocnionego przywództwa w firmie pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Jeśli brakuje jasności, przywództwo nie ma znaku.

Czy pracownicy mają równowagę między życiem zawodowym a prywatnym?

Jeśli ty i twój zespół wysyłacie e-maile poza godzinami pracy, granice nie są honorowane i respektowane. Praca ponad 60 godzin tygodniowo nie jest przykładem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Jeśli rozmowy telefoniczne odbywają się poza godzinami pracy lub niepisana zasada, że przepracowanie jest normalne, może to uszczuplić i całkowicie zwolnić pracowników.

Jako dorośli wszyscy mamy wiele obowiązków i obowiązków. Bardzo ważne jest, aby Twoja firma zrozumiała, zanim zostaniesz pracownikiem, jesteś człowiekiem. Jeśli kierownictwo nie ustali tego pierwszeństwa ani nie spróbuje obejść jakichkolwiek obiektów, które pozwolą Ci zaprezentować się najlepiej w pracy, nie jest to miejsce dla ciebie.

Negatywne reakcje na płatny urlop i wakacje to przykłady tego, jak firma nie wspiera właściwie samopoczucia swoich pracowników.

Doczy firma promuje i zachęca do wewnętrznego rozwoju?

Jaka jest postawa, gdy nadszedł czas, aby przejść do innego działu? Jeśli brakuje promocji i ogólnego szkolenia pracowników, może to oznaczać, że organizacja nie chce, aby ich pracownicy mieli satysfakcjonującą karierę.

Czy regularnie przeprowadzane są oceny wydajności? Czy jesteś w stanie omówić swoje krótko – i długoterminowe cele zawodowe z zasobami ludzkimi i/lub zarządem? Czy istnieje jasna, udokumentowana ścieżka wzrostu i rozwoju?

Szukając nowych możliwości, upewnijmy się, że wartości organizacji są zgodne z wartościami osobistymi. Jeśli bardzo trudno jest wyjść z roli i znaleźć nowe możliwości, pokazuje to, że obecny pracodawca jest zainteresowany tylko bieżącymi zadaniami i lekceważy Twój rozwój zawodowy.

Czy istnieją możliwości szkolenia lub różne programy, które pozwalają wzmocnić swój zestaw umiejętności? Rozważ te pytania i poświęć czas, aby szczerze odpowiedzieć na nie osobiście. Jeśli ciągle spotykasz się z wymówkami, wyczerpującymi odpowiedziami lub rażącym lekceważeniem – potraktuj to jako odpowiedź i postępuj zgodnie z tym.

Jak to środowisko wpływa na moje zdrowie psychiczne?

Czy ty lub któryś z Twoich współpracowników doświadczacie przytłaczającego stresu lub zmęczenia w miejscu pracy? Czy wystąpił lęk z powodu przeciążenia w pracy? Jeśli tak, ma to negatywny wpływ na twoje zdrowie psychiczne.

Wypalenie zawodowe jest bardzo realne. Dotyczy to również tych, które mogą pracować w domu. Czy komunikacja jest pasywnie agresywna? Czy dźwięki podczas rozmów konferencyjnych lub e-maili są poniżające, negatywne lub protekcjonalne?

Toksyczne środowisko pracy wpływa nie tylko na Ciebie jako pracownika, ale również na Ciebie jako osobę. Każdy i wszystko, z czym masz kontakt, jest w niekorzystnej sytuacji, gdy nie wolno Ci pokazywać się w miejscu pracy jako twoje pełne, autentyczne ja.

Jeśli nie zachęca się do osobistej ekspresji, nie wspiera się różnorodności i brakuje integracji – jest to ogromny problem. Czy najbliżsi ludzie zauważyli zmianę zachowania? Czy porzuciłeś działania, które uwielbiałeś kosztem swojej obecnej roli?

Weź osobisty inwentarz i wprowadź niezbędne zmiany, aby przywrócić zdrowie psychiczne. Nie bój się zmian, zwłaszcza zmian na lepsze. Twoja intuicja nie kłamie; ustalaj priorytety i staraj się znaleźć pracodawcę, który pasuje do ciebie holistycznie.

Powiązane

Zapisz się na Mint już dziś

Od budżetów i rachunków po bezpłatną ocenę kredytową i nie tylko, będziesz
odkryj bezproblemowy sposób, aby być na bieżąco.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie

eSmart Tax Review-Tanie składanie podatków i przygotowanie deklaracji Online

Poprzedni wpis

Przegląd rozszerzeń przeglądarki Honey – automatyczne kupony na zakupy Online

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły