Artykuły

Amazon Prime Review – Czy to dobry ceny do jakości?

0
Amazon Prime Review - Czy to dobry ceny do jakości?

Amazon Prime to jeden z najpopularniejszych detalicznych programów lojalnościowych w historii USA. Chociaż sam Amazon nie publikuje regularnie danych o członkostwie, badanie przeprowadzone przez Consumer Intelligence Research Partners oszacowało, że ponad 100 milionów osób miało dostęp do Prime w 2019 roku.

Dlaczego Amazon Prime jest tak popularny? I czy jest to naprawdę dobry stosunek jakości do kosztów? Aby zdecydować o sobie, przyjrzyj się bliżej podstawowym funkcjom Amazon Prime i korzyściom dla członków. Następnie zważyć fakty, aby określić, kiedy i czy jest to warte rocznego wydatku.

Najważniejsze Cechy

To, co jest niezwykłe w liczbie subskrybentów Amazon Prime, to fakt, że musisz zapłacić, aby dołączyć. Regularni członkowie Prime płacą $119 rocznie, gdy są rozliczane rocznie lub $12.99 miesięcznie (około $156 rocznie) za bardziej elastyczny plan miesięczny.

Członkowie Prime Student płacą $59 rocznie, gdy rozliczane rocznie i $6.49 miesięcznie (około $78 rocznie), gdy rozliczane miesięcznie. Aby się zakwalifikować, muszą mieć poprawne adresy e-mail dot-edu i być w stanie udowodnić, że są aktywnie zapisani na co najmniej jeden kurs w Stanach Zjednoczonych (w tym NA Portoryko).

Dziesiątki milionów konsumentów z radością płacą porównywalne roczne opłaty za członkostwo w magazynach. Ale większość innych popularnych programów lojalnościowych dla handlu detalicznego, takich jak te prowadzone przez sieci supermarketów i domów towarowych, nie kosztuje nic, aby dołączyć.

Ale kiedy spojrzysz na podstawowe funkcje Amazon Prime, łatwo zrozumieć, dlaczego jest tak popularny pomimo kosztów.

30-Dniowy Darmowy Okres Próbny

Wszyscy nowi członkowie Prime są uprawnieni do 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, aby przetestować usługę. Podczas bezpłatnego okresu próbnego masz dostęp do wszystkich przywilejów i korzyści dostępnych wyłącznie w Prime.

Musisz wprowadzić ważną kartę kredytową, aby zabezpieczyć swój bezpłatny okres próbny. Twoje członkostwo automatycznie przechodzi do statusu płatnego po zakończeniu okresu próbnego, chyba że anulujesz.

Pierwszorzędne Członkostwo Gospodarstw Domowych

Amazon umożliwia wielo-osobowe członkostwo Prime obejmujące to samo gospodarstwo domowe. Moja żona i ja płacimy jedną roczną opłatę za nasze wspólne członkostwo. Podobnie jak łączenie finansów na wspólnych rachunkach, wspólne członkostwo jest powszechną praktyką dla małżonków i zaangażowanych partnerów krajowych.

Pierwszorzędne członkostwo w gospodarstwie domowym ma również sens dla długoterminowych współlokatorów.

Prime Delivery

Najcenniejszą korzyścią Amazon Prime jest Prime Delivery, kolekcja ekskluzywnych darmowych i zniżkowych opcji dostawy, w tym:

Darmowa Dostawa 2-Dniowa

Korzyści Prime podpis jest dostępny na ponad 100 milionów produktów Amazon dla klientów w kontynentalnej USA. Członkowie nie muszą się martwić o minimalną wielkość zamówienia lub ograniczenia częstotliwości dostawy, aby uzyskać bezpłatną dwudniową wysyłkę.

Dla porównania, darmowa wysyłka trwa od pięciu do ośmiu dni roboczych dla członków spoza Prime, w zależności od ich lokalizacji i tego, co zamawiają.

Darmowa Dostawa 1-Dniowa

Bezpłatna dostawa jednodniowa (dostawa następnego dnia) jest dostępna w całej kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych na ponad 10 milionach produktów Amazon. Wystarczy poszukać logo „Prime FREE One-Day”.

Dostawy jednodniowe docierają do godziny 21: 00 czasu lokalnego następnego dnia po złożeniu zamówienia. I nigdy nie napotkasz minimalnych rozmiarów zamówienia lub limitów częstotliwości dostawy.

Darmowa Dostawa Tego Samego Dnia

Bezpłatna dostawa tego samego dnia jest bardziej jak bezpłatna dostawa w ciągu 10 godzin roboczych.

Kwalifikujące się towary-w sumie kilka milionów-zamówione przed południem czasu lokalnego docierają do godziny 21 czasu lokalnego tego samego dnia. Produkty zamawiane w godzinach popołudniowych lub evening przyjeżdża następnego dnia.

Aby się zakwalifikować, zamówienia muszą mieć co najmniej $35 w kwalifikujących się zakupach. Dostawa tego samego dnia jest dostępna tylko w wybranych miastach. Z grubsza rzecz biorąc, można go uzyskać w największych 50 do 100 amerykańskich rynkach metra, choć Amazon regularnie dodaje nowe miasta.

Darmowa Ultraszybka Dostawa Artykułów Spożywczych

W wybranych miastach USA Amazon oferuje bezpłatną ultraszybką dostawę artykułów spożywczych za pośrednictwem Amazon Fresh and Whole Foods Market. Na niektórych rynkach uczestniczący sprzedawcy zewnętrzni mogą również oferować ultraszybką dostawę artykułów spożywczych za pośrednictwem Amazon.

Dostawy te zazwyczaj trwają nie więcej niż dwie godziny w ciągu dnia roboczego, ale mogą trwać dłużej w godzinach wolnych od pracy. Poszukaj ikony „dostępne już dziś” w lewym górnym rogu strony zakupów.

Bezpieczna Dostawa Do Domu

W wybranych miastach USA Amazon oferuje bezpieczną dostawę do domu za pośrednictwem aplikacji Key by Amazon.

Możesz używać aplikacji do oglądania dostaw w czasie rzeczywistym, aby upewnić się, że osoba dostarczająca myśli o swojej firmie w Twoim domu. Musisz zainstalować specjalny zamek i kamerę oraz zarejestrować częstych gości, aby ograniczyć odpowiedzialność Amazon za uszkodzenie lub kradzież przed przyjęciem pierwszej dostawy do domu.

Dostawa Amazon Day

Jeśli zazwyczaj składasz wiele zamówień tygodniowo, możesz ustawić stały dzień Amazon, aby otrzymywać wszystko, co zamówiłeś w poprzednim tygodniu.

To miły atut dla członków Prime, którzy są często nieobecni w ciągu tygodnia. Na przykład ustawienie dnia Amazon na piątek lub sobotę zmniejsza ryzyko kradzieży paczki, gdy jesteś poza domem w dni powszednie.

Data Wydania Dostawa

Członkowie Amazon Prime mogą kupować produkty w przedsprzedaży co najmniej dwa dni przed planowanymi datami premiery, a następnie otrzymywać bezpłatną gwarantowaną dostawę w dniu, w którym będą dostępne dla ogółu społeczeństwa.

Inne Korzyści Z Dostawy Amazon

Amazon regularne korzyści wysyłki dostać całą chwałę. Ale nie są to jedyne korzyści dla członków Amazon Prime.

Dodatkowe korzyści obejmują:

  • Nagrody za zakupy po wybraniu opcji dostawy Bez pośpiechu (punkty do wykorzystania jako kredyt na przyszłe zakupy lub natychmiastowe rabaty)
  • Bezpłatna dostawa na specjalne towary, które zazwyczaj nie kwalifikują się do bezpłatnej dostawy, takie jak towary nieporęczne, ciężkie lub delikatne
  • Przyspieszona dostawa ze zniżką na produkty, które nie kwalifikują się do BEZPŁATNEJ wysyłki w jednym lub tym samym dniu

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video to ekskluzywna Biblioteka darmowych treści telewizyjnych i filmowych na żądanie firmy Amazon.

Najlepsze oryginalne serie i filmy Amazon Studios (znane jako Amazon Originals) są dostępne za pośrednictwem Prime Video bez dodatkowych opłat. Podobnie jak setki popularnych programów non-Amazon, filmów i wydarzeń sportowych na żywo.

Amazon nie udostępnia swojego całego wszechświata treści wideo członkom Prime za darmo. Seriale i filmy Premium mogą zawierać jednorazowe opłaty za wypożyczenie.

Możesz przesyłać strumieniowo wideo Prime do telewizora za pomocą zgodnego Smart TV lub urządzenia zewnętrznego, takiego jak Amazon Fire Stick lub Apple TV. W podróży możesz uzyskać dostęp do treści za pośrednictwem aplikacji Amazon Prime Video, która jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Android i iOS.

Amazon Prime Video to najpopularniejsza usługa Prime dostępna na zasadzie a la carte. Jeśli chcesz tylko uzyskać dostęp do streamingu wideo Prime i nie dbasz o inne korzyści Amazon Prime, takie jak bezpłatna, szybka dostawa, możesz ją dostać za $8.99 miesięcznie. To mniej niż konkurenci, tacy jak Hulu i Netflix.

Prime Reading

Prime Reading to ekskluzywna kolekcja książek beletrystycznych i literatury faktu, czasopism i nagrań audio firmy Amazon. Utwory Prime Reading są dostępne do pobrania na dowolnym kompatybilnym urządzeniu, wykonanym przez Amazon lub w inny sposób.

Strumieniowanie Muzyki

Abonenci Prime mogą przesyłać strumieniowo ponad 2 miliony utworów, w tym nowe hity i stare ulubione, za pośrednictwem Prime Music za darmo. Warto jednak zauważyć, że jest to ułamek tego, co jest dostępne w wiodących serwisach strumieniowych, takich jak Spotify i Apple Music, które mają ponad 40 milionów utworów w swoich bibliotekach.

Prime Deals & Prime Day Deals

Prime Deals to ekskluzywne rabaty i promocje na zakupy. Mogą ulec zmianie, ale ogólnie obejmują zniżki od 10% do 40% na popularne produkty Amazon, z naciskiem na Artykuły domowe, elektronikę oraz zabawki i akcesoria dla dzieci. Prime-Ekskluzywne oferty są szczególnie obfite w Prime Day.

Subskrypcje Prime Add-On

Członkowie Prime nie są zobowiązani do dodawania czegokolwiek do swoich subskrypcji Prime. Zanim zasubskrybujesz dodatek, sprawdź jego dostępność.

Jako dodatki, wszystkie te subskrypcje niosą dodatkowy koszt-od $2.99 miesięcznie dla Amazon Kids + do $ 29 miesięcznie dla NBA League Pass. Ale robią cenne usługi dla każdego, kto korzysta z nich regularnie.

Kanały Wideo Premium Prime

Członkowie Prime mogą oglądać wysokiej jakości materiały wideo nie zawarte w zwykłym Prime Video.

Znany jako Prime Video Channels, ten skład treści premium obejmuje subskrypcje kanałów filmowych i telewizyjnych, takich jak HBO i Starz. Zawiera również przyzwoity skład kanałów sportowych na żywo i członkostwa, w tym NBA League Pass i MLB.TV.

Nie ma dużych pakietów kanałów pełnych treści, których tak naprawdę nie oglądasz. Płacisz tylko za kanały, które chcesz, co pomaga kontrolować całkowity koszt rozrywki.

Amazon Kids+

Za niewielką dodatkową miesięczną opłatą po miesięcznym bezpłatnym okresie próbnym członkowie Prime mogą dodawać nieograniczoną zawartość przyjazną dzieciom — książki, programy telewizyjne, filmy i aplikacje — za pośrednictwem Amazon Kids+. Kids+ zawiera wbudowaną kontrolę rodzicielską.

Amazon Music Unlimited

Amazon Music Unlimited to rozszerzona biblioteka piosenek z ponad 60 milionami utworów, która jest na równi z najlepszymi samodzielnymi usługami przesyłania strumieniowego subskrypcji. Z tą usługą wiąże się przyzwoita dodatkowa opłata miesięczna.

Amazon Prime Rewards Visa Signature Card

Amazon Prime Rewards Visa Signature Card to karta kredytowa Premium cash-back, która jest idealna dla członków Prime, którzy spędzają dużo w Amazon i Whole Foods.

Jest to bardziej wydajna wersja karty Amazon Rewards Visa Signature. Prime Visa zarabia 5% cash back na zakupach Amazon-universe i nieograniczony 2% cash back na zakupach w kwalifikujących się restauracjach, stacjach benzynowych i aptekach.

Obowiązuje kwalifikacja kredytowa. Ta karta jest przeznaczona dla członków Prime z dobrym lub doskonałym kredytem. Zanim złożysz wniosek, sprawdź swoją zdolność kredytową.

Zalety

Istnieje wiele powodów, aby zainwestować w subskrypcję Amazon Prime.

1. Szeroki wachlarz opcji wysyłki

Najcenniejszą korzyścią Amazon Prime jest mnóstwo bezpłatnych lub obniżonych opcji wysyłki, od dwudniowej bezpłatnej wysyłki na około 10 milionów produktów po ultraszybką dwugodzinną wysyłkę na wybranych rynkach metra.

Jeśli często umieszczasz last minute lubders, opłaty za dostawę pośpiechu może kosztować tyle, ile lub więcej niż wiele produktów, które kupujesz. To sprawia, że opłata abonamentowa Prime ’ a wydaje się okazją.

Nawet jeśli się nie spieszysz, może być warto. Optymistycznie powiedzmy, że średnia opłata za dostawę wynosi 5 USD za zamówienie. Twoja miesięczna subskrypcja Prime opłaca się, jeśli złożysz tylko trzy zamówienia miesięcznie. W przypadku rocznej subskrypcji opłaca się dwoma zamówieniami miesięcznie.

2. Korzyści dla mediów mają dużą potencjalną wartość dla częstych użytkowników

Amazon Prime Video w szczególności zapewnia ogromną wartość dla częstych użytkowników w porównaniu z konkurentami takimi jak Hulu.

Niestety, nie jest to biblioteka uniwersalna. Na przykład Netflix ma mnóstwo oryginalnych programów i filmów, a najnowsze, najchętniej wybierane filmy zawierają opłaty za wypożyczenie. Ale to więcej niż wystarczająco, aby utrzymać członków Prime zajęte w nocy w.

3. Darmowy Okres Próbny

Możesz anulować subskrypcję Prime bez żadnych opłat podczas 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. To ratownik dla świadomych budżetu klientów, którzy chcą zanurzyć palce w bez płacenia czegokolwiek z kieszeni.

4. Członkostwo W Gospodarstwie Domowym

Wspólne członkostwo w gospodarstwie domowym jest idealne dla par, rodzin i długoterminowych współlokatorów, którzy chcą połączyć swoje zakupy i konsumpcję mediów.

Możesz mieć tylko dwie osoby dorosłe na członkostwie domowym, ale jego funkcje oszczędzające czas zapewniają rodzicom spokój ducha bez płacenia dodatkowego grosza. Nastolatki mogą robić zakupy samodzielnie, w oczekiwaniu na Twoją zgodę za pomocą tekstu, a Ty możesz dostosować kontrolę rodzicielską, aby ograniczyć i monitorować dostęp dzieci do mediów.

5. Zniżki członkowskie dla studentów

Zweryfikowani studenci korzystają z 50% zniżki na miesięczny lub roczny koszt członkostwa Prime. To doskonała wiadomość dla grosz szczypanie uczonych spodziewa się polegać na Amazon terminowe dostawy podręczników, Elektronika, przybory szkolne, i podstawowe potrzeby dorm.

6. Specjalne zniżki w Whole Foods

Członkowie Prime korzystają z ekskluzywnych ofert 10% – off na setki produktów w Whole Foods, mogą ulec zmianie i dostępności.

Gdyby nie ten atut, nie chciałbym, aby zakupy w moim lokalnym Whole Foods w ogóle, ale ten rabat jest wystarczająco głęboki, aby Whole Foods’ ceny konkurencyjne z pobliskich downscale sieci supermarketów.

7. Wyższe zarobki z tytułu zwrotu gotówki na karcie Amazon Prime Visa Signature Card

Dla częstych kupujących Amazon i Whole Foods z ponadprzeciętnym kredytem, Amazon Prime Visa Signature card 2% Cash back bonus dotuje lub całkowicie kompensuje roczną składkę członkowską Prime.

Zarabianie 2% z powrotem na zakupach gazu i restauracji jest również miłe, choć nie musisz być do tego Prime member.

Wady

Tak dobre, jak to jest dla tak wielu, istnieją wady subskrypcji Amazon Prime.

1. Stosunkowo Wysoka Opłata Roczna

Amazon Prime ma stosunkowo wysoką roczną opłatę: $119 rocznie, gdy rozliczane corocznie i $12.99 miesięcznie (około $156 rocznie), gdy rozliczane miesięcznie. Dla odniesienia, jest to mniej więcej dwa razy koszt podstawowego członkostwa Costco.

Jeśli nie jesteś częstym Amazon lub Whole Foods shopper, nie regularnie korzystać z Prime Nie-wysyłka korzyści i funkcje, i nie przeszkadza czekać kilka dodatkowych dni na dostawę, Prime prawdopodobnie nie jest dla ciebie.

2. Brak częściowych zwrotów niewykorzystanych świadczeń w ramach subskrypcji rocznych

Jeśli korzystasz z korzyści Prime w dowolnym momencie podczas subsokres subskrypcji, automatycznie nie kwalifikujesz się do zwrotu opłat za Prime zapłaconych w tym okresie.

Na przykład załóżmy, że zdecydujesz się na dwudniową bezpłatną wysyłkę przy jednym zamówieniu w styczniu, pierwszym miesiącu roku członkostwa Prime. Następnie nie korzystasz z subskrypcji przez wiele miesięcy, decydując się na anulowanie subskrypcji rocznej w maju. Zapłacisz pełny koszt za cały rok, pomimo odwołania pięciu miesięcy.

To zachęta do płacenia za Prime z miesiąca na miesiąc, pomimo wyższych rocznych kosztów. I jest to wada w stosunku do sklepów magazynowych, takich jak Costco, których ekspansywne Gwarancje satysfakcji sprawiają, że dość łatwo anulować zwrot z mocą wsteczną.

3. Przyspieszone Koszty Dostawy Żywności Więcej

Członkostwo Amazon Prime nie uprawnia do przyspieszonych dostaw artykułów spożywczych. Dla większości ludzi, najszybszy, najtańszy sposób, aby uzyskać jadalne podstawowe przy użyciu zniżki Amazon jest zatrzymać się przy najbliższym rynku Whole Foods, gdzie członkowie Prime cieszyć się 10% off wybierz towary.

Amazon Fresh jest szczególnie drogi. Na szczęście wysyłka jest bezpłatna przy zamówieniach Prime spiżarni Powyżej $35.

4. Darmowa biblioteka muzyczna nie jest szczególnie imponująca

Dla większości ludzi, 2 miliony piosenek brzmi jak dużo. Ale Darmowa biblioteka muzyczna Prime nie jest zbyt obszerna w porównaniu z najlepszymi usługami strumieniowymi, takimi jak Apple Music i Spotify.

Ci, którzy szukają głębokich cięć, mogą szukać gdzie indziej lub wiosną na płatną subskrypcję Amazon Music Unlimited.

Ostatnie Słowo

Amazon Prime ma wiele do zaoferowania, ale nie dla wszystkich.

Moja żona i ja dostajemy nasze pieniądze i czujemy, że są uczciwe. Ale znamy wielu okazjonalnych klientów Amazon, którzy nie mogą usprawiedliwić wydawania więcej niż $100 rocznie na korzyści Prime. Inni kupujący mają problem z rosnącą dominacją Amazon w handlu detalicznym i wolą zamiast tego wspierać niezależnych sprzedawców detalicznych.

To, czy Amazon Prime ma dla ciebie sens, zależy od tego, ile wartości możesz z niego wydobyć. Jeśli już wybierasz jedno-lub dwudniową wysyłkę na częste zakupy Amazon, zakupy w Whole Foods i regularne przesyłanie strumieniowe treści Amazon, warto dołączyć do Prime.

Jeśli robisz zakupy Amazon rzadko lub wcale, nie oglądaj dużo telewizji i nie mieszkasz w pobliżu Whole Foods, Prime prawdopodobnie nie jest tego warte dla ciebie. Jeśli mieszkasz gdzieś pomiędzy tymi dwoma biegunami, twój wybór może być trudniejszy, ale teraz masz to, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję.

10 najlepszych stron do pobierania ebookow

Poprzedni wpis

4 sposoby oszczędzania na sportach zimowych

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły