Artykuły

9 najlepszych akcji naftowych do kupienia w 2021 roku

0
9 najlepszych akcji naftowych do kupienia w 2021 roku
9 najlepszych akcji naftowych do kupienia w 2021 roku

Ropa jest większą częścią twojego życia, niż możesz sobie wyobrazić. Możesz narzekać na cenę gazu w pompie lub balk na rachunku za prąd z nowymi stawkami, ale nie na tym kończy się twój związek z cenami ropy. Paliwa kopalne są wykorzystywane do produkcji tworzyw sztucznych i kluczowym składnikiem wielu produktów medycznych, smarów, wyrobów gumowych i szerokiej gamy innych towarów.

Ropa naftowa to nie tylko sposób na napędzanie pojazdu lub ogrzanie przestrzeni; to ogromny i złożony rynek, który prawdopodobnie ma swoje miejsce w prawie każdej minucie Twojego codziennego życia. Niezależnie od tego, czy używasz urządzenia z elementami plastikowymi, czy chodzisz po asfaltowym chodniku, używasz produktu olejowego.

Ponieważ sektor naftowy jest jednym z największych i najcenniejszych rynków na świecie, nie powinno dziwić, że wielu liderów w tym sektorze znajduje się również w czołówce giełd.

Pro Tip: szukasz kolejnej wspaniałej inwestycji, ale nie masz czasu na samodzielne przeprowadzenie badań? The Motley Fool Stock Advisor, jedna z najbardziej udanych usług kompletacji zapasów, wyśle Ci dwie rekomendacje akcji każdego miesiąca. Netflix, dotychczasowa rekomendacja, wzrosła o ponad 21 000%. Dowiedz się więcej o Motley Fool Stock Advisor.

Najlepsze akcje naftowe do kupienia w 2021 roku

Największe na świecie koncerny naftowe od dawna są pożądane na Wall Street. Zapasy energii stanowią jedne z największych firm na świecie. Jednocześnie te ogromne spółki są znane z wypłacania atrakcyjnych dywidend, co czyni je doskonałymi opcjami dla inwestorów poszukujących wysokiej jakości akcji dywidendowych.

Istnieje silny argument, że akcje w całym segmencie są obecnie niedoszacowane i gotowe do silnego ożywienia, a ten argument ma dość solidne podstawy.

Po koronawirusie konsumenci pozostali w domach, przestali podróżować, a popyt na ropę naftową mocno ucierpiał, co doprowadziło do znacznych spadków cen ropy naftowej. Jednak czasy się zmieniły, a konsumenci nie pozwalają COVID-19 zachować kontrolę nad swoim życiem lub planami korzystania z wakacji od czasu do czasu.

W rezultacie następuje ożywienie gospodarcze, które prowadzi do rosnącego popytu na ropę naftową i wiele produktów z niej pochodzących.

W związku z tym, że akcje ropy naftowej są ogólnie niedoceniane, czy powinieneś skoczyć na pierwszą okazję, aby je kupić? Nie! Jak w przypadku każdej innej klasy akcji, nie wszystkie firmy w kategorii ropy naftowej są sobie równe. Ale jeśli chcesz spróbować swoich sił w sektorze, niektóre z najlepszych nazwisk do rozważenia są poniżej.

1. Chevron (NYSE: CVX)

Lider branży z solidnym bilansem i atrakcyjną dywidendą

 • Dywidendy: akcje oferują jedną z najwyższych stóp zwrotu z dywidendy w sektorze. W ciągu ostatnich pięciu lat inwestorzy o najniższych dochodach uzyskali 3,23%, a najwyższy 8,96%. Średnia rentowność zapasów wyniosła aż 4,39%, co jest imponujące w każdej branży.
 • Podstawowe wskaźniki: transakcje giełdowe ze wskaźnikiem ceny do zysku (wskaźnik P/E) poniżej 16, w porównaniu ze średnią branżową wynoszącą około 17. Jego stosunek ceny do sprzedaży (stosunek P/S) jest poniżej 2, co czyni go bardzo niedowartościowaną grą w porównaniu do swoich rówieśników.
 • Ostatnie wyniki finansowe: w najnowszym raporcie o dochodach spółki inwestorzy byli mile zaskoczeni wzrostem przychodów o ponad 126% rok do roku oraz wzrostem przychodów netto o ponad 137% rok do roku. I zarówno revenue i zysk na akcję (EPS) zmiażdżyły oczekiwania analityków.
 • Opinie analityków: według TipRanks, jest 14 analityków zajmujących się akcją, z których 10 oceniło ją jako kupno, a czterech oceniło ją jako Hold. Obecnie żaden analityk nie ocenia akcji za sprzedaż. Przy średniej cenie docelowej 127,92 USD analitycy sugerują, że akcje mogą wzrosnąć o prawie 30% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Prawdopodobnie znasz już Nazwę Chevron. To jedna z największych firm naftowych na świecie z kapitalizacją rynkową ponad 191 miliardów dolarów. Firma prowadzi jedną z najbardziej udanych sieci stacji benzynowych na świecie, a są szanse, że zatankowałeś w jednej z ich ponad 7800 lokalizacji.

Firma jest jednak nie tylko operatorem udanej stacji benzynowej z Uberem; jest aktywna w każdej części przemysłu naftowego, od poszukiwania po produkcję i rafinację. Jest również ważnym graczem w produkcji gazu ziemnego.

W związku z tym nie powinno dziwić, że spółka ma solidny bilans. Sukces firmy jako lidera dał jej przepływy pieniężne, których potrzebowała, aby przetrwać niedawną pandemię i kilka recesji gospodarczych w przeszłości.

Chociaż Chevron ma swoją pozycję jako producent paliw kopalnych, zdaje sobie sprawę, że czasy się zmieniają. Firma przelała ogromne sumy pieniędzy i badań nad paliwami odnawialnymi i energią. Dziś jest odpowiedzialny za produkcję ponad 500 megawatów czystej energii, co wystarcza do zasilania prawie pół miliona domów i biur.

Pro tip: zanim dodasz jakiekolwiek akcje do swojego portfela, upewnij się, że wybierasz najlepsze możliwe firmy. Skanery giełdowe, takie jak Stock Rover, mogą pomóc zawęzić wybór do firm, które spełniają Twoje indywidualne wymagania. Dowiedz się więcej o naszych ulubionych przeglądarkach giełdowych.

2. Exxon Mobil (NYSE: XOM)

Starsza firma naftowa dołącza do ruchu Czystej energii 

 • Dywidendy: podobnie jak w przypadku najbardziej udanych firm energetycznych, inwestorzy XOM nie są obcy imponującym wypłatom dywidendy. W ciągu ostatnich pięciu lat najniższy uzysk wyniósł 3,22%, a maksimum 11,07%. Średnia dywidenda w ciągu ostatniego półrocza wyniosła 5,11%.
 • Podstawowe wskaźniki: wskaźniki wyceny akcji są imponujące, z prognozowanym wskaźnikiem P / E wynoszącym nieco ponad 11 i Wskaźnikiem P/S wynoszącym zaledwie 1,11, co sugeruje, że Exxon stanowi obecnie jedną z najbardziej niedocenianych akcji w branży energetycznej.
 • Najnowsze wyniki finansowe: w najnowszym raporcie o zarobkach za kwartał, który zakończył się w czerwcu 2021 r., przychody i przychody netto wzrosły odpowiednio o ponad 104% i 534% w ujęciu rok do roku. Wyniki te przebijają oczekiwania analityków co do zarobków o ponad 10% , a ogólnych przychodów o ponad 4%.
 • Opinie analityków: analitycy mają mieszane opinie na temat akcji. Według TipRanks, 13 analityków obecnie obejmuje akcje, z pięciu kupna i siedmiu posiadają ratingi; jest jeden analityk, który ocenia go sprzedaż. Niemniej jednak, średnia cena docelowa analityka $ 69.50 za akcję maluje dość atrakcyjny obraz, sugerując ponad 25% potencjalny wzrost.

Exxon Mobil to kolejna potężna firma naftowo-gazowa w sektorze energetycznym. Podobnie jak Chevron, większość Amerykanów wypełniła stację Exxon Mobil przynajmniej raz lub dwa razy. Z ponad 12 000 lokalizacji w całym kraju, trudno jest uniknąć marki.

To jeden z wielu powody, dla których firma stała się behemotem z kapitalizacją rynkową ponad 235 miliardów dolarów.

Exxon Mobil jest aktywnie zaangażowany w poszukiwanie, produkcję, rafinację i dystrybucję ropy naftowej, produktów związanych z ropą naftową i gazu ziemnego.

Firma nie planuje również pozostać w pyle, ponieważ ruch czystej energii ogarnia cały świat. Zawarła kilka umów z producentami paliw odnawialnych.

Inwestuje również w rozwój technologii energii odnawialnej, ze szczególnym uwzględnieniem energii z wodorowych ogniw paliwowych, technologii, która może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla z produkcji energii elektrycznej i pojazdów napędzających, jednocześnie produkując tylko wodę jako produkt uboczny.

3. ConocoPhillips (NYSE: COP)

Czołowy producent ropy naftowej na Alasce o globalnym zasięgu i imponującym wzroście

 • Dywidendy: chociaż nie jest to najsilniejszy płatnik dywidendy na tej liście, firma oferuje przyzwoite dochody. W ciągu ostatnich pięciu lat najniższa rentowność na zasobach wyniosła 1,40%, a najwyższa 6,40%. Średnia w ciągu ostatnich pięciu lat wyniosła 2,58%.
 • Podstawowe metryki: z fundamentalnego punktu widzenia akcje oferują również pewne atrakcyjne metryki. Wskaźniki forward P/E I P / S wynoszą odpowiednio 11,98 i 2,33, co sugeruje niedoszacowanie w porównaniu z ogólną przestrzenią energetyczną.
 • Ostatnie wyniki finansowe: przychody wzrosły o ponad 243%, a przychody netto o ponad 704% rok do roku, ConocoPhillips ma jedne z najbardziej imponujących wzrostów na liście. W najnowszym raporcie finansowym Spółka wyprzedziła oczekiwania analityków dotyczące zysków na akcję, ale wygenerowała niewielki spadek ogólnych przychodów.
 • Opinie analityków: analitycy zdają się zgadzać, że COP ustawia przed sobą etap silnego wzrostu. Obecnie 20 analityków obejmuje akcje, z których 19 oceni to kupno, a jeden oceni to Hold. Żaden analityk nie ocenia akcji za sprzedaż. Co więcej, w przyszłym roku analitycy spodziewają się, że akcje będą warte 76,63 USD za akcję; to o ponad 35% więcej niż jego aktualna cena.

ConocoPhillips może nie jest nazwą domową,ale nie pozwól, aby brak znajomości nazwy cię oszukał; firma jest ogromnym graczem w dziedzinie ropy i energii.

Firma jest czołowym producentem ropy naftowej na Alasce, obsługującym umowy najmu poszukiwań obejmujące ponad 1,3 miliona akrów niezabudowanych gruntów. Spółka jest również jednym z największych państwowych producentów gazu ziemnego.

Jednak Alaska nie jest jedyną bazą operacyjną firmy. ConocoPhillips jest aktywny w poszukiwaniu i produkcji ropy naftowej w dolnej 48 i głównym graczem w Teksasie, kraju najbardziej żyznych gruntów dla producentów ropy naftowej. Prowadzi również działalność w Azji, Kanadzie, na Bliskim Wschodzie, w Europie i Afryce Północnej.

4. Devon Energy (NYSE: DVN)

Krajowa firma naftowo-energetyczna z historią silnego wzrostu 

 • Dywidendy: te akcje nie zajmują najwyższego miejsca, jeśli chodzi o wypłatę dywidendy, ale dywidendy zapewniają znaczący dochód. W ciągu ostatnich pięciu lat jej wysokie i niskie plony wyniosły odpowiednio 6,65% i 0,54%, przy czym średnia plon w tym okresie wyniosła 1,53%.
 • Podstawowe wskaźniki: z punktu widzenia wyceny jest to kolejna niedoceniana gra, którą inwestorzy powinni rozważyć. Wskaźniki P/E I P/S na giełdzie wynoszą odpowiednio 11,25 i 2,31.
 • Ostatnie wyniki finansowe: kolejna firma, która dynamicznie się rozwija w teRMS przychodów i zarobków, Devon rozbił oczekiwania analityków pod każdym względem w swoim ostatnim raporcie finansowym. Przychody wzrosły o ponad 294%, a przychody netto wzrosły o ponad 138% rok do roku.
 • Opinie analityków: w tej chwili 16 analityków zajmuje się akcją, z czego 14 ocenia ją jako kupno, dwóch ocenia jako trzymanie, a żaden nie ocenia jej jako sprzedaż. Analitycy spodziewają się, że akcje wzrosną o ponad 27% w przyszłym roku do średniej docelowej ceny 38,13 USD za akcję.

Devon Energy jest kolejnym potężnym producentem ropy naftowej i gazu ziemnego, który wyrósł na ponad 20 miliardów dolarów i zatrudnia ponad 4000 osób na całym świecie.

Podczas gdy inne na tej liście mogą koncentrować się na globalnych działaniach, Devon przechowuje większość swoich operacji właśnie tutaj w Stanach Zjednoczonych. Firma energetyczna koncentruje się przede wszystkim na poszukiwaniach i produkcji ropy naftowej na lądzie i stała się głównym graczem w teksańskim przemyśle naftowym.

Produkcja firmy to też nic, co mogłoby wstrząsnąć kijem. Kwartalnie firma produkuje około 300 000 baryłek ropy naftowej, 125 000 baryłek skroplonego gazu ziemnego i około 920 milionów stóp sześciennych gazu ziemnego.

Jedyną wadą inwestowania w energię Devon jest jej pozorny brak chęci wykorzystania możliwości czystej energii. Na swojej stronie internetowej firma twierdzi, że oczekuje się, że czysta energia nie wyprzedzi gazu w produkcji energii elektrycznej do 2045 roku, a benzyna i olej napędowy będą stanowić około 75% całkowitego zużycia w transporcie do 2050 roku.

W rezultacie firma twierdzi, że planuje kontynuować produkcję ropy naftowej i gazu, których świat potrzebuje, kopiąc czystą energię, dopóki nie będzie bardziej trafne rozważenie przejścia — decyzji, która może okazać się błędem w bardzo długiej perspektywie.

Niemniej jednak, jako inwestycja na dzisiejszym rynku, DVN jest jednym z najlepszych w swojej branży.

5. Pioneer Natural Resources (NYSE: PXD)

Największy areał w produktywnym łupku klinowym 

 • Dywidendy: niestety Pioneer nie jest jednym z najlepszych wypłacających dywidendę, ale inwestorzy mogą spodziewać się umiarkowanego dochodu dzięki inwestycjom. W ciągu ostatnich pięciu lat najwyższa rentowność wyniosła 2,70%, a najniższa 0,04%. Średni zysk inwestorów z ostatnich pięciu lat wyniósł zaledwie 0,66%.
 • Podstawowe wskaźniki: podczas gdy oferowane dywidendy nie będą odwracać głowy, istnieje wyraźny argument niedoszacowania tutaj. Kontrakty forward P/E I P / S na akcjach wynoszą obecnie odpowiednio 12,35 i 2,71.
 • Ostatnie wyniki finansowe: niestety Pioneer nie oczekiwał zarówno przychodów, jak i zysków w swoim ostatnim raporcie, ale istnieje silny argument, że oczekiwania analityków były zdecydowanie zbyt bycze. W ujęciu rok do roku przychody nadal wzrosły o ponad 274%, a przychody netto wzrosły o ponad 184%.
 • Opinie analityków: nawet z niedawną miss, analitycy wydają się kochać akcji. Z 17, które obecnie go pokrywają, 14 oceniają go za kupno, a trzy oceniają go za trzymanie, bez ocen sprzedaży, o których można mówić. Analitycy oczekują również, że cena akcji wzrośnie do 213,94 USD za akcję w przyszłym roku, co oznacza potencjał ponad 40% wzrostu.

Pioneer Natural Resources to kolejna potężna firma naftowa i energetyczna, której kapitalizacja rynkowa przekracza 36 miliardów dolarów. Firma jest jednym z wielu producentów łupków Cline, części ropy naftowej- i gazowniczy Wolfcamp Shale Formation w Teksasie, ale daleko mu do przeciętnego producenta na lądzie.

Pioneer jest obecnie największym posiadaczem powierzchni w łupkach Cline, produkującym setki tysięcy baryłek ropy rocznie, ale nie tylko wielkość powierzchni wyróżnia tę firmę.

Zamiast po prostu prowadzić swoją działalność jak tradycyjni producenci ropy naftowej i energii, firma koncentruje się na wykorzystaniu innowacji technologicznych, zwiększając wydajność swojej działalności. Wykorzystanie innowacji technologicznych w celu zwiększenia wydajności operacyjnej pozwoliło firmie skrócić czas potrzebny na wykonanie wiercenia poziomego o siedem dni na odwiert.

Niestety, podobnie jak w przypadku Devon, Pioneer nie wydaje się zbytnio zainteresowany ruchem czystej energii. Podczas gdy firma mówi o zrównoważonym rozwoju na swojej stronie internetowej, nie wspomina o inwestycjach w technologię czystej energii lub infrastrukturę. Zamiast tego firma zwraca uwagę na efektywność operacyjną jako zrównoważony sposób prowadzenia działalności w tradycyjnym przemyśle naftowym i gazowym.

Brak zainteresowania sektorem czystej energii może powrócić w przyszłości. Ale w międzyczasie firma oferuje atrakcyjne możliwości inwestycyjne.

6. Royal Dutch Shell (NYSE: RDS.A)

Marzenie inwestora dochodowego, wypłata ogromnych dywidend 

 • Dywidendy: Royal Dutch Shell jest obecnie jednym z największych wypłacających dywidendę na rynku, w sektorze energetycznym lub w inny sposób. W ciągu ostatnich pięciu lat inwestorzy musieli zaakceptować najniższą stopę zwrotu na poziomie 3,10%, a najwyższy wskaźnik clocking na poziomie 19,20%. Średnia rentowność zapasów wyniosła 6,45%.
 • Podstawowe wskaźniki: podczas gdy większość akcji na tej liście jest niedowartościowana w porównaniu do swoich rówieśników, akcje te przenoszą to na zupełnie nowy poziom, ze wskaźnikiem P/E wynoszącym nieco ponad 8 i Wskaźnikiem P/S wynoszącym tylko 0,77.
 • Ostatnie wyniki finansowe: firma nie dość, że w ostatnim czasie pokonała oczekiwania analityków we wszystkich obszarach, to o ponad 50% wyższe od oczekiwań. Przychody i przychody netto wzrosły odpowiednio o ponad 86% i ponad 118%.
 • Opinie analityków: w tej chwili istnieje pięciu analityków, którzy podzielili się swoimi opiniami na temat Royal Dutch Shell, z których trzech ocenia akcje za kupno, a dwóch za Hold. Średnia oczekiwana wśród analityków jest taka, że akcje wzrosną do 54,33 USD na akcję w przyszłym roku, co stanowi wzrost o ponad 35% w stosunku do dzisiejszej ceny.

Większość Amerykanów rozpoznaje Royal Dutch Shell z sieci ponad 6000 stacji benzynowych marki Shell w USA. z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 154 miliardy dolarów i średnim wolumenem obrotu prawie 5 milionów akcji na sesję, giełda jest jedną z najpopularniejszych akcji gazowych na rynku.

Jednak, podobnie jak inne nazwy gospodarstw domowych na tej liście, firma jest znacznie więcej niż tylko operatorem sieci udanych stacji benzynowych. Jest również aktywnie zaangażowana w poszukiwanie, produkcję, rafinację i dystrybucję ropy naftowej, produktów związanych z ropą naftową i gazu na całym świecie.

Co więcej, Shell wie, że światopogląd wobec Energii się zmienia i że będzie musiał zmieniać się wraz z czasem, aby utrzymać swoją pozycję lidera na dłuższą metę. Dlatego firma inwestuje w czystą energię na dwa ważne sposoby:

 • Infrastruktura. Shell inwestuje ogromną ilość money w energię słoneczną i wiatrową, pomagając w rozwoju nowych technologii i ustanawiając scenę dla dużych elektrowni odnawialnych.
 • Transport. Firma jest również aktywna w obszarze czystego transportu, inwestując w technologię ładowania i akumulatorów pojazdów elektrycznych, technologię ogniw paliwowych dla potencjalnych pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi oraz paliwa odnawialne dla tradycyjnych silników spalinowych.

7. Schlumberger (NYSE: SLB)

Dostawcy sprzętu i technologii, których sektor naftowy i energetyczny potrzebuje do działania 

 • Dywidendy: choć nie zawsze są spójne, akcje są znane z oferowania atrakcyjnych dywidend. W ciągu ostatnich pięciu lat najniższa rentowność na zasobach wyniosła 1,37%, a najwyższa 16,60%. Średnio w ciągu ostatnich pięciu lat rentowność wyniosła 4,37%.
 • Podstawowe wskaźniki: z fundamentalnego punktu widzenia firma jest nieco zawyżona w porównaniu z jej odpowiednikami produkującymi ropę naftową. Jeśli jednak porównamy firmę z innymi firmami technologicznymi, zaczyna ona wyglądać na bardziej niedoszacowaną. Transakcje giełdowe ze wskaźnikami P / E I P / S wynoszącymi 25,32 i 2,09.
 • Ostatnie wyniki finansowe: w ostatnim raporcie finansowym Schlumberger wypalił oczekiwania analityków zarówno w odniesieniu do przychodów, jak i zysków. W ujęciu rok do roku przychody wzrosły o 5,19%, a dochód netto wzrósł o 112,55%.
 • Opinie analityków: analitycy spodziewają się znacznego wzrostu akcji w ciągu najbliższych 12 miesięcy, co widać po średnim docelowym poziomie cenowym 34,83 USD, co sugeruje potencjał ponad 20% wzrostu. Cele te zostały uśrednione przez sześciu analityków, z których czterech oceniło akcje jako kupno, a dwóch oceniło akcje jako Hold. Nie ma żadnych ocen Sprzedaży.

Schlumberger nie przejmuje się własną działalnością górniczą. Zamiast tego zapewnia sprzęt, technologie i sposoby na zwiększenie wydajności w procesie rozwoju energii. Firma Schlumberger pozwala producentom ropy skupić się na produkcji ropy naftowej poprzez logistykę i tworzenie bardziej wydajnych systemów dla swoich klientów.

Firma wyrobiła sobie również przyzwoitą nazwę, osiągając wartość ponad 39 miliardów dolarów.

Schlumberger szybko staje się ważnym graczem w ruchu zielonej energii. Wiedząc, że ropa naftowa jest wykorzystywana na wiele sposobów i że jej produkcja będzie konieczna przez dziesięciolecia, a nawet stulecia, firma koncentruje się na dekarbonizacji tego procesu.

Spodziewa się, że do 2050 r.własne operacje będą miały zerową emisję netto i współpracuje z niektórymi wiodącymi na świecie firmami poszukiwawczymi i wydobywczymi, aby pomóc im osiągnąć podobne cele.

Aby to zrobić, firma pomaga wprowadzić Sprzęt elektryczny do działalności klientów i oferuje najnowocześniejsze technologie, które wiążą się z mniejszym zużyciem energii. W miarę jak świat zmierza w kierunku czystej energii, Schlumberger ma wyjątkową pozycję jako kluczowy gracz w szybko rozwijającej się branży.

8. Marathon Petroleum (NYSE: MPC)

Gigant naftowy inwestujący w czystą energię

 • Dywidendy: Maraton od dawna jest silną grą dochodową dla inwestorów szukających dywidend. W ciągu ostatnich pięciu lat najniższa rentowność wyniosła 1,95% , a najwyższa 13,06%. Średnia rentowność zapasów wyniosła w tym okresie 3,75%.
 • Podstawowe wskaźniki: niektórzy mogą obawiać się, że akcje mają wysoki wskaźnik P/E do przodu wynoszący 144,93. Jednak wielu inwestorów wskazuje na incponownie niski współczynnik P / S wynoszący 0,44 jako znak niedoszacowania akcji. Ci inwestorzy twierdzą, że zyski zostały znacznie uszkodzone przez pandemię i że wraz z ożywieniem przemysłu naftowego rentowność firmy również wzrośnie, co w dłuższej perspektywie doprowadzi do bardziej wyrównanej wyceny.
 • Ostatnie wyniki finansowe: najnowszy raport o zarobkach był zdecydowanie pozytywny dla Marathon Petroleum. Firma rozbiła zarówno oczekiwania dotyczące przychodów, jak i zarobków, a przychody ogółem wzrosły o ponad 143%. Wzrost przychodów netto był również w przeważającej mierze dodatni, wzrastając z ujemnego terytorium w tym samym kwartale ubiegłego roku do ponad 8 miliardów dolarów w ostatnim kwartale.
 • Opinie analityków: wszystkich ośmiu analityków obejmujących kurs akcji to kupno. Co więcej, średnia cena docelowa na giełdzie wynosi 71,75 USD, co stanowi potencjał ponad 21% wzrostu w przyszłym roku.

Stacje benzynowe Marathon są wszędzie w USA. jest ich ponad 6900 rozrzuconych od wybrzeża do wybrzeża. Jednak Marathon to nie tylko sieć stacji benzynowych; nazwa reprezentuje giganta naftowego, który jest wart ponad 37 miliardów dolarów. Zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego. Rafinuje również surowce energetyczne i dystrybuuje ropę naftową i produkty związane z ropą naftową w USA.

Ponieważ świat działa na Zielono, Marathon Petroleum nie jest zainteresowany pozostawieniem w tyle. Robi jedne z największych inwestycji w zieloną energię, które znajdziesz, porównując swoje ruchy z innymi producentami ropy naftowej, którzy robią skok wiary.

Firma jest jednym z największych producentów paliw odnawialnych na świecie. W swoim zakładzie w Dickson w Dakocie Północnej firma produkuje 184 miliony galonów paliwa odnawialnego rocznie i pracuje nad przekształceniem rafinerii w Martinez w Kalifornii w zakład produkujący paliwo odnawialne zdolny do produkcji około 730 milionów galonów paliwa odnawialnego rocznie.

Nie obejmuje to wielu innych inwestycji firmy w energię odnawialną, w tym jej zakładu biodiesla w Cincinnati Renewable Fuels lub jednej z kilku innych inwestycji, które firma wykonuje w ruchu zielonej energii.

9. Phillips 66 (NYSE: PSX)

Wśród największych podmiotów sektora średniego i niższego szczebla w sektorze ropy naftowej, generujących silny wzrost i dywidendy 

 • Dywidendy: podobnie jak w przypadku większości spółek z tej listy, Phillips 66 ma długą historię dostarczania inwestorom znaczących dochodów. W ciągu ostatnich pięciu lat średnia stopa dywidendy na akcjach wyniosła 3,75%, przy czym wahała się od 2,30% do 8,55%.
 • Podstawowe wskaźniki: niestety, Phillips 66 ma wyższy niż średnia wskaźnik forward P/E na poziomie ponad 42, ale wielu inwestorów i analityków przypisuje to brakowi zysków w ostatnich kwartałach z powodu kryzysu COVID-19. Oczekuje się, że silny wzrost zysków zmniejszy tę liczbę. Akcje wyglądają o wiele lepiej z punktu widzenia stosunku P / S, z liczbą sięgającą zaledwie 0,39, co sugeruje, że akcje są znacznie niedoszacowane.
 • Ostatnie wyniki finansowe: niestety, Phillips 66 przegapił zarówno zarobki, jak i oczekiwania dotyczące przychodów w najnowszym raporcie o zarobkach, ale jest to kolejna firma, dla której wielu uważa, że poprzeczka została ustawiona zbyt wysoko. Rok do roku jej przychody i zarobki wzrosły odpowiednio o ponad 274% i 184%.
 • Opinie analityków: choć najnowszy raport o zarobkach nie spełnił oczekiwań, analitycy wciąż wydają się zakochaj się w akcji. Na 17 analityków, 14 oceniło to jako kupno, a 3 jako wstrzymanie. Średnia cena docelowa akcji wynosi 213,94 USD za akcję, co sugeruje, że istnieje potencjał ponad 40% zysków z aktualnej ceny.

Phillips 66 jest stosunkowo nową firmą w porównaniu do innych na tej liście, ale jej rodowód sięga dalej niż większość inwestorów daje jej kredyt. W 2012 r.spółka została przejęta przez ConocoPhillips z aktywów downstream i midstream.

Podczas gdy ConocoPhillips jest starszą firmą, która zajmuje się poszukiwaniem i produkcją, Phillips 66 jest spółką wydzieloną, której zadaniem jest zarządzanie aktywami średniego i niższego szczebla, takimi jak rurociągi i inna infrastruktura, która pozwala na bezpieczny transport ropy naftowej i rafinerii, które zamieniają ją w benzynę, olej napędowy i inne gotowe produkty.

Chociaż aktywa były częścią spin-offu, rdzeń działalności Phillips 66 ma można prześledzić do założenia pierwotnej spółki dominującej w 1875 roku.

Ostatnie Słowo

Jeśli planujesz inwestycje w ropę naftową, są szanse, że jesteś na dobrej drodze. Akcje te znane są nie tylko z wypłacania atrakcyjnych dywidend, ale także z ostatnich wypłat w branży.

Niemniej jednak, jak zawsze w przypadku inwestowania, ważne jest, aby zrobić swoje badania przed zakupem jakichkolwiek zapasów ropy naftowej. W końcu nie wszystkie akcje w każdej kategorii będą równie dobrze działać.

Zastrzeżenie: autor nie ma obecnie żadnych pozycji w żadnym magazynie wymienionym w niniejszym dokumencie ani nie zamierza utrzymać żadnych pozycji w ciągu najbliższych 72 godzin. Wyrażane są poglądy autora artykułu, a niekoniecznie innych członków zespołu Money Crashers lub Money Crashers jako całości. Ten artykuł został napisany przez Joshua Rodriguez, który podzielił się swoją szczerą opinią na temat wymienionych firm. Jednak ten artykuł nie powinien być postrzegany jako nakłanianie do zakupu akcji w jakimkolwiek papierze i powinien być wykorzystywany wyłącznie w celach rozrywkowych i informacyjnych. Inwestorzy powinni skonsultować się z doradcą finansowym lub przeprowadzić własną analizę due diligence przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej.

9 najlepszych książek do przeczytania przed zakupem domu

Poprzedni wpis

Fundusze ETF a fundusze inwestycyjne – 6 różnic między nimi

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły