Artykuły

9 najlepszych akcji motoryzacyjnych do kupienia w 2021 roku

0
9 najlepszych akcji motoryzacyjnych do kupienia w 2021 roku
9 najlepszych akcji motoryzacyjnych do kupienia w 2021 roku

IBIS World przewiduje, że w samym 2021 r.przemysł motoryzacyjny osiągnie ponad 2,7 bln USD przychodów dla uczestników sektora. Ten ogromny przemysł oznacza stałe możliwości w tym sektorze giełdy.

Podczas gdy pandemia koronawirusa wywołała obawy, że rynek motoryzacyjny będzie walczył, powodując spadek cen akcji w tym sektorze, prawie wszystkie akcje w tym sektorze odzyskały siły i obecnie są na poziomie sprzed pandemii lub powyżej.

Najważniejsze jest to, że w dzisiejszym świecie transport jest koniecznością, a rower tego nie załatwi. Istnieje zapotrzebowanie na pojazdy nawet w obliczu kryzysu zdrowia publicznego. Tak więc fakt, że inwestorzy chcą zanurzyć się w branży, jest oczywisty.

Najlepsze akcje motoryzacyjne do kupienia w 2021 roku

Podczas gdy przemysł motoryzacyjny rozwija się dynamicznie, nie wszystkie akcje w tym sektorze są sobie równe. Oczywiście istnieją starsi producenci samochodów, tacy jak General Motors I Ford, którzy działają jak silna, stabilna gra, i są tacy up-and-comers, jak Xpeng, którzy oferują niesamowity potencjał wzrostu.

Z drugiej strony, są bardzo małe firmy, które mają niewiele więcej niż nadzieję i marzenie, które są często sprzedawane inwestorom, którzy tracą koszule. Oczywiście, nie chcesz być jednym z tych inwestorów.

Przy tak wielu akcjach auto na rynku do wyboru, od czego zacząć? Poniżej znajdziesz niektóre z najlepszych akcji w tym sektorze. Są to świetne opcje, aby zacząć nurkować, gdy zdecydujesz, które akcje w branży są warte twoich dolarów inwestycyjnych.

Pro Tip: szukasz kolejnej wspaniałej inwestycji, ale nie masz czasu na samodzielne przeprowadzenie badań? The Motley Fool Stock Advisor, jedna z najbardziej udanych usług kompletacji zapasów, wyśle Ci dwie rekomendacje akcji każdego miesiąca. Netflix, dotychczasowa rekomendacja, wzrosła o ponad 21 000%. Dowiedz się więcej o Motley Fool Stock Advisor.

1. General Motors Company (NYSE: GM)

Starszy producent samochodów z długą historią innowacji i wzrostu 

General Motors, lub po prostu GM, jest marką domową w Stanach Zjednoczonych i znanym producentem pojazdów na całym świecie. Jest to również jeden z największych producentów samochodów na świecie, szczycący się kapitalizacją rynkową w wysokości prawie 70 miliardów dolarów.

Oczywiście, lider w branży jest prawdopodobnie jednym z najlepszych akcji do inwestowania w. Jednak prosty fakt, że firma jest liderem, nie jest jedynym powodem do rozważenia inwestycji. W końcu liderzy cały czas wypadają z miejsca. To powiedziawszy, GM nie wydaje się nigdzie w najbliższym czasie.

Firma jest nie tylko jednym z najdłużej działających producentów samochodów w USA, ale także stale wprowadza innowacje, poszukując nowych sposobów na zapewnienie większej wartości konsumentom, którzy jeżdżą ich pojazdami.

Ta innowacja jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek w przeszłości, ponieważ globalny przemysł motoryzacyjny przechodzi ewolucję. Obawy dotyczące klimatu i emisji gazów cieplarnianych prowadzą do dużych zmian.

Ponieważ sektor transportu odpowiada za ogromną część emisji gazów cieplarnianych generowanych w krajach rozwiniętych, istnieje duży nacisk na ekologię, co prowadzi do rozwoju pojazdów elektrycznych (EVs) i innych technologii, takich jak wytwarzanie energii z ogniw paliwowych, aby zaspokoić potrzeby transportowe ludzkości w bardziej ekologiczny sposób.

GM wie, że ta zmiana ma miejsce i nie ma planów pozostania w epoce kamienia łupanego. Wprowadził już wiele pojazdów elektrycznych i ogłosił plany, aby przejść wszystkie elektryczne do roku 2035.

W związku z tym firma nie tylko jest dziś liderem w swojej branży, ale jest gotowa utrzymać swoją pozycję jako jeden z najlepszych psów w najbliższej przyszłości.

Najnowsze Wyniki Finansowe General Motors

GM jest znany z produkcji atrakcyjnych wyników zarówno pod względem przychodów, jak i zarobków. Spółka pokonała oczekiwania w zakresie przychodów w trzech z czterech ostatnich raportów o zarobkach. Co więcej, we wszystkich czterech kwartałach pokonał oczekiwania analityków pod względem zarobków.

W drugim kwartale spółka prześcignęła oczekiwania zarówno co do zarobków, jak i przychodów. Przychody wyniosły 34,17 mld USD, co oznacza wzrost przychodów wygenerowanych w tym samym kwartale ubiegłego roku o ponad 103%. Zysk był równie imponujący, osiągając 1,90 USD za akcję i reprezentując wzrost rok do roku o ponad 474%.

GM wyprodukował również solidne wyniki w marży operacyjnej netto, przychodów operacyjnych i kosztów przychodów.

2. Tesla Inc (NASDAQ: TSLA)

Pionier w dziedzinie pojazdów elektrycznych; oferuje znaczący wzrost dla inwestorów

Założona w 2003 roku przez Elona Muska, Tesla jest pionierem w dziedzinie EV i od niedawna cieszy się popularnością zarówno wśród ogółu społeczeństwa, jak i wśród inwestorów. Tesla stock jest jedną z najbardziej imponujących akcji wzrostu na rynku, przynosząc ponad 100% zwrotu w ciągu ostatniego roku.

Wielu twierdzi, że przeszłe wyniki akcji są orzeszki ziemne w porównaniu do tego, co firma ma potencjał, aby zrobić w przyszłości.

Tesla łączy najnowocześniejszą technologię z eleganckimi pojazdami, które są atrakcyjne dla oka. Jednak samo oferowanie pojazdów elektrycznych nie wystarczy w dzisiejszych czasach, ponieważ zarówno nowicjusze, jak i starsze firmy wkraczają w Przestrzeń EV.

Sposób, w jaki Tesla wyprzedza tłum, polega na skupieniu się na innowacjach, dostarczaniu konsumentom najnowszych i najlepszych technologii z każdym uruchomionym pojazdem. Firma jest wiodącym rywalem w wyścigu o wprowadzenie pierwszych masowo produkowanych autonomicznych pojazdów na drogę.

W tej chwili każdy samochód, który zjeżdża z linii produkcyjnej w firmie, ma jakąś funkcję wspomagania kierowcy, czy to uderzanie w hamulce, gdy zbliżysz się do obiektu, regulacja pozycji pojazdu, gdy zbliżysz się do krawędzi drogi, czy samo parkowanie równoległe.

Wszystkie pojazdy Tesli mają te podstawowe funkcje autopilota, a niedawno uruchomiła usługę subskrypcji, która odblokowuje jeszcze więcej funkcji dla kierowców za $ 199 miesięcznie. Dzięki tej usłudze właściciele pojazdów firmy mogą odblokować pełne funkcje samodzielnej jazdy.

Chociaż Tesla twierdzi, że uważny kierowca jest nadal potrzebny i zawsze powinien być przygotowany na przejęcie kierownicy na tym etapie wdrażania technologii, jest to pierwsza firma, która umożliwiła oderwanie rąk od kierownicy i stopy od gazu, zapewniając przyjemniejszą jazdę.

Istnieje jednak jeden duży argument, który wielu inwestorów Ma przeciwko akcji. Ostatecznie chodzi o metryki wyceny firmy. Przy stosunku ceny do zysków (stosunek P/E) na poziomie ponad 300, wielu uważa, że akcje są zbyt drogie.

Ten wysoki stosunek ceny P / E może jednak po prostu odzwierciedlać ciężkie inwestycje Tesli w infrastrukturę, zmniejszając zyski. Pojazdy elektryczne i pojazdy autonomiczne to wciąż bardzo nowe technologie, a aby wyprzedzić konkurencję, firmy zajmujące się tymi produktami muszą wydawać ogromne sumy pieniędzy na infrastrukturę, badania i rozwój.

Wszystko powiedziane, Tesla może ustawić scenę dla przywództwa w dłuższej perspektywie-znacznie cenniejsza propozycja niż kilka dolarów dodatkowych zysków dzisiaj.

Najnowsze wyniki finansowe Tesli

Tesla jest znana z niewiarygodnie pozytywnych wyników, gdy sezon zarobków toczy się wokół. W każdym z ostatnich czterech kwartałów wyprzedził oczekiwania w zakresie przychodów,a w trzech z czterech.

W ostatnim kwartale przychody wyniosły 11,96 mld USD, co stanowi wzrost rok do roku o ponad 98%. Zysk był jeszcze bardziej imponujący i wyniósł 1,02 USD za akcję, co stanowiło oszałamiający wzrost o 920% rok do roku.

Spółka prawie podwoiła również swoją gotówkę, czterokrotnie zwiększyła przychody operacyjne i osiągnęła ponad 455% wzrost marż zysku, co dodatkowo wskazuje na to, że wysoki wskaźnik P/E jest bardziej niż uzasadniony dla akcji.

Pro tip: zanim dodasz jakiekolwiek akcje do swojego portfela, upewnij się, że wybierasz najlepsze możliwe firmy. Przesiewacze akcji, takie jak pomysły handlowe, mogą pomóc zawęzić wybór do firm, które spełniają Twoje indywidualne wymagania. Dowiedz się więcej o naszych ulubionych przeglądarkach giełdowych.

3. Ford Motor Company (NYSE: F)

Innowacyjne samochody od ponad wieku 

Założona w 1903 roku, Ford jest podstawą w przemyśle samochodowym i marką domową na całym świecie. Podobnie jak w przypadku GM, Ford urósł do epickich rozmiarów w ciągu ostatniego stulecia-plus, budując kapitalizację rynkową na poziomie ponad 50 miliardów dolarów. Przez całe życie firma utrzymywała innowacyjność, która prawdopodobnie nadal będzie siłą napędową jej przyszłego rozwoju.

Podobnie jak GM, Ford nie ma zamiaru być pozostawiony w kurzu w przestrzeni EV. Firma planuje również przesunięcie uwagi z silników spalinowych na wszystkie silniki elektryczne-proces, który już się rozpoczął. Ford ma już trzy pojazdy elektryczne na liniach produkcyjnych:

  1. Mustang Mach-E. Mustang to kultowy pojazd Forda. Jeden z najpopularniejszych samochodów muscle, jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku, Ford sprzedał ponad 10 milionów Mustangów od czasu stworzenia pojazdu. Ma sens tylko to, że firma rozpocznie przejście na Silniki elektryczne od uruchomienia elektrycznego Mustanga — Mustang Mach-E. nowy Mustang zajmuje mniej niż pół sekundy, aby osiągnąć pełne przyspieszenie, unikając kosztów benzyny i konserwacji związanych z silnikami spalinowymi.
  2. F-150 Lightning. F-150 to kolejny kultowy model firmy i jedna z najpopularniejszych ciężarówek na świecie. Ford średnio prawie 1 milion sprzedaży samochodu ciężarowego rocznie. Nic więc dziwnego, że do swojej oferty dodano wersję elektryczną, F-150 Lightning.
  3. E-Tranzyt. Ford oferuje również samochód dostawczy znany jako e-Transit, w pełni elektryczny koń pociągowy zaprojektowany, aby zaspokoić wszystkie potrzeby firm, oferując niesamowitą pojemność i trwałość zgodnie z mottem firmy „Built Ford Tough”.

Najnowsze wyniki finansowe Forda

Ford to kolejna firma znana z produkcji znakomitych wyników w sezonie zarobkowym, pokonując oczekiwania dotyczące zarobków w ostatnich czterech kwartałach i oczekiwania dotyczące przychodów w trzech z czterech.

W ostatnim kwartale spółka prześcignęła prognozy analityków dotyczące obu danych, osiągając przychody o ponad 38% do 26,75 mld USD. 0,14 zł peudział r, który był spadkiem rok do roku, ale spodziewano się zmniejszenia ze względu na globalny niedobór półprzewodników, który doprowadził do zmniejszenia zdolności produkcyjnych Forda i innych producentów samochodów.

4. Nio Inc (NYSE: NIO)

Chiński producent pojazdów elektrycznych chce rozszerzyć swoją działalność na całym świecie 

Nio jest firmą EV z siedzibą w Chinach, która ma znaczący potencjał dla inwestorów. W tej chwili chińska gospodarka szybko się rozwija, a posiadanie pojazdów staje się koniecznością, a nie symbolem statusu.

W rezultacie przemysł samochodowy w Chinach kwitnie, a ponieważ rząd tego kraju koncentruje znaczne wysiłki na zmniejszeniu śladu węglowego, sensowne jest tylko to, że pojazdy elektryczne w tym regionie są gorącym towarem.

Nio szybko rozwinęło się i stało się liderem w regionie, w którym popyt gwałtownie rośnie i prawdopodobnie będzie nadal podążał tą ścieżką. Chociaż firma ma siedzibę w Chinach, a większość przychodów pochodzi ze sprzedaży w regionie, szybko rozwija się zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. W rzeczywistości firma ogłosiła niedawno, że wysłała swoje pierwsze pojazdy do Norwegii, co jest pierwszym krokiem w kierunku penetracji rynku europejskiego.

Jednak niedźwiedzi inwestorzy często wskazują na obawy dotyczące rentowności, których spółka nie ma. Ale to nie może być powodem do niepokoju. Firma buduje się jako lider w rozwijającej się branży w ramach wschodzącej gospodarki. W rezultacie w tej chwili nie skupiamy się koniecznie na zarabianiu pieniędzy, ale na ich wydawaniu.

Na każdym wschodzącym rynku ci, którzy ciężko pracują, aby stać się dominującym na wczesnym etapie, stają się liderami na dłuższą metę i właśnie to robi Nio. Ostatecznie nie osiąga żadnych zysków, ponieważ wydaje ogromne sumy pieniędzy na budowę infrastruktury, aby zaspokoić silny popyt w regionie.

Jednak budowa infrastruktury musi nastąpić tylko raz. Wkrótce firma będzie produkować pojazdy na masową skalę i cieszyć się znaczne zyski w rezultacie.

Najnowsze wyniki finansowe Nio

Nio to kolejna firma znana z imponujących wyników w sezonie zarobkowym. W trzech z ostatnich czterech kwartałów Spółka prześcignęła oczekiwania analityków.

W ostatnim kwartale przychody wzrosły o ponad 127% rok do roku do 8,45 mld USD, a straty netto zmniejszyły się o ponad 45% do 659,28 mln USD. Firma zrobiła również cuda pod względem poprawy marży zysku netto i zwiększenia gotówki pod ręką.

5. Honda Motor Co Ltd (NYSE: HMC)

Wśród najstarszych producentów samochodów w Japonii z rosnącą ofertą pojazdów elektrycznych

Honda jest kolejną nazwą domową w Stanach Zjednoczonych, ale w rzeczywistości jest jednym z wiodących japońskich producentów pojazdów. Założona w 1948 roku firma jest jednym z najdłużej żyjących producentów samochodów w Japonii i podstawą światowego przemysłu samochodowego.

Nie tylko firma znana jest z samochodów osobowych i ciężarowych, jest preferowanym wyborem wśród hobbystów na świeżym powietrzu z najlepszymi pojazdami terenowymi, rowerami dirtowymi i motocyklami.

Co więcej, Honda wykonuje również duże ruchy w kierunku pojazdów elektrycznych. Spółka zobowiązuje się do przeniesienia dwóch trzecich swoich pojazdów do pojazdów bezemisyjnych nie później niż do 2030 roku. Firma już pracuje w tym celu, produkując gamę elektrycznych samochodów osobowych, z newest zjeżdża z linii znanej jako Honda E.

Honda chwali się swoimi pojazdami elektrycznymi dzięki prędkości ładowania. Niektóre konkurencyjne pojazdy wymagają godzin, aby w pełni naładować, ale Honda e ma technologię szybkiego ładowania zdolną do ładowania akumulatorów samochodu z pustego do 80% pełnego w pół godziny.

W miarę jak firma kontynuuje innowacje w dziedzinie pojazdów elektrycznych, prawdopodobnie utrzyma swoją pozycję lidera na światowym rynku motoryzacyjnym.

Honda to świetna gra dla inwestorów wartościowych, z podstawowymi wskaźnikami, które nie mają sobie równych w większości innych twórców pojazdów. Obecnie akcje notowane są ze wskaźnikiem P / E wynoszącym zaledwie 5,97 i średnio 10,46 w ciągu ostatnich pięciu lat, co sugeruje, że akcje są znacznie niedoszacowane.

Najnowsze wyniki finansowe Hondy

Honda znana jest z rozbijania oczekiwań analityków, czego dokonała we wszystkich ostatnich czterech kwartałach. W ostatnim kwartale spółka osiągnęła zyski w wysokości 1,31 USD za akcję, co stanowi ponad 128% wzrostu rok do roku. Przychody wyniosły około 33 mld USD, co oznacza wzrost o ponad 65% rok do roku.

Firma przybiła również wszystkie inne wskaźniki, na które większość inwestorów zwraca uwagę, generując wzrost marż zysku, przepływów pieniężnych i dochodów operacyjnych.

6. Toyota Motor Corp (NYSE: TM)

Lider innowacji w pojazdach hybrydowych z planami rozszerzenia oferty EV 

Toyota jest kolejnym znanym producentem samochodów. Japońska firma została założona w 1937 roku i szybko stała się marką domową w Japonii i na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych Pojazdy Toyota są znane jako tanie, trwałe alternatywy, które trwają tak długo, jak-jeśli nie dłużej niż-ich droższe odpowiedniki.

Toyota to nie tylko ogromna firma, to ogromna część amerykańskiego przemysłu transportowego jako całości. Może się dziwić, że w ostatnim kwartale, trwającym od kwietnia do czerwca 2021 roku, firma sprzedała więcej pojazdów w USA (łącznie 688 813) niż GM.

Jeśli chodzi o ruch czystej energii, Toyota jest kolejną firmą, która robi swoją część. Od lat oferuje pojazdy hybrydowe i nadal wypuszcza nowe, bardziej wydajne modele.

Toyota też nie planuje przegapić w pełni elektrycznej łodzi. Obecnie firma pracuje nad bZ4X, w pełni elektrycznym SUV – em o eleganckim wyglądzie i panoramicznym dachu. Chociaż pojazd jest obecnie w fazie koncepcyjnej, firma spodziewa się, że wprowadzi go na rynek w 2022 roku.

Najnowsze wyniki finansowe Toyota Motor

Toyota, podobnie jak wielu innych producentów pojazdów, ma do czynienia z problemami wynikającymi z globalnego niedoboru półprzewodników. Niestety, spowodowało to spadek przychodów o 8,8% do 256,7 mld. Jednak firma była w stanie skutecznie zrekompensować spadki przychodów, co spowodowało wzrost przychodów netto do 21,1 mld USD w ostatnim kwartale, w porównaniu z 19,2 mld USD w tym samym kwartale w 2020 r.

Spółka nie tylko prześcignęła oczekiwania analityków, ale również znacząco zwiększyła marżę zysku netto, która wzrosła o ponad 227%.

7. Ferrari Nv (NYSE: RACE)

Wysokiej klasy samochody o wysokich cenach i wysokim popycie wygenerowały ponad 2600% wzrost przychodów rok do roku 

Ferrari stało się marką wysokiej klasy, produkującą pojazdy, które są znacznie rzadsze do zobaczenia na drodze niż te produkowane przez GM lub Hondę. Firma i jej pojazdy są legendarne w nisza samochodów sportowych.

Pojazdy te są tak legendarne, że kolekcjonerzy są gotowi zapłacić ponad 50 milionów dolarów za rzadkie, klasyczne wersje samochodów według Ferrari Lake Forest, oficjalnego dealera wysokiej klasy pojazdów.

Ferrari jest tak oddalone od większości innych w przemyśle motoryzacyjnym, że podczas gdy inne upadły w wyniku COVID, akcje te ledwo się zmniejszyły. Ostatecznie firma obsługuje bogatych klientów, którzy oferują pewne wsparcie nawet w najtrudniejszych czasach.

Chociaż niektórzy inwestorzy twierdzą, że akcje są zawyżone — handel ze wskaźnikiem P/E wynoszącym około 40 w branży ze średnim wskaźnikiem P/E gdzieś między 10 a 20 — inni nie zgadzają się i nie bez powodu.

Ferrari ma niezrównaną moc marki, co daje mu dużą siłę cenową. Oznacza to, że firma może — i robi — wycenić swoje pojazdy znacznie wyżej niż przeciętny producent. Otwiera to drzwi do większych marż zysku i zwiększonego potencjału wzrostu.

W rezultacie zwrot z kapitału zatrudnionego w firmie jest znacznie wyższy niż to, co widzisz u przeciętnego producenta samochodów. Ponieważ przemysł motoryzacyjny jest tak kapitałochłonny, posiadanie jednego z najwyższych zwrotów z kapitału w przestrzeni jest ogromnym plusem.

Nie wspominając o tym, że Ferrari wprowadza opcje elektryczne do wysokiej klasy przestrzeni samochodowej. Firma niedawno wprowadziła na rynek SF90 Stardale, elektryczny supersamochód, który z pewnością przyciągnie uwagę ceną wywoławczą 625 000 USD.

Ponieważ firma nadal wprowadza innowacje i przesuwa granice, zarówno dzięki supersamochodom z silnikami spalinowymi, jak i zasilanym energią elektryczną, prawdopodobnie utrzyma się na pozycji lidera z ogromną siłą marki i cen, co prowadzi do dalszego rozwoju.

Najnowsze wyniki finansowe Ferrari

W ostatnim kwartale firma zdmuchnęła wszystkie oczekiwania, osiągając przychody w wysokości 1,03 mld USD, co stanowi ponad 81% wzrostu rok do roku. Zysk na akcję wyniósł 1,11 USD, co stanowi oszałamiający wzrost o 2675%. Jak można sobie wyobrazić, obie liczby przebijają oczekiwania analityków.

Spółka wypracowała również znaczny wzrost przychodów netto, marży zysku netto i przychodów operacyjnych, co dodatkowo uzasadnia to, co niektórzy mogą błędnie uznać za przeszacowanie.

8. XPeng Inc (NYSE: XPEV)

Szybko rozwijający się Chiński producent pojazdów elektrycznych w wyścigu do pierwszego seryjnie produkowanego pojazdu autonomicznego 

Założona w 2014 roku firma XPeng jest bardzo młodą firmą w porównaniu do innych w swojej branży, ale nie można zaprzeczyć niesamowitemu sukcesowi, jaki odniosła i prawdopodobnie będzie miała w przyszłości. Zaledwie osiem lat po założeniu firma jest warta ponad 36 miliardów dolarów.

XPeng buduje, aby stać się głównym konkurentem Tesli w Chinach i prawdopodobnie w odpowiednim czasie wkroczy na rynek międzynarodowy.

Firma rości sobie prawo do sławy dzięki najnowocześniejszej technologii, która znajduje się w niezwykle przystępnych cenach. XPeng jest w wyścigu, aby wprowadzić samochody samojezdne na świat za pomocą kombinacji lidaru, radaru i kamer w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Masowe ceny i podejście firmy do rynku również sprawdzają się. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku firma sprzedała 30 738 pojazdów. Jak na stosunkowo młodą firmę o ograniczonych możliwościach produkcyjnych, to imponująca liczba. Jednak ta ograniczona zdolność produkcyjna prawdopodobnie nie potrwa długo.

Jednym z największych obaw inwestorów dotyczących firmy jest jej brak rentowności. Firma jest jednak młoda i szybko się rozwija-aby to zrobić, musi wydać ogromne pieniądze na technologię, infrastrukturę i marketing. Tak więc, to ma sens, że firma nie jest opłacalne na tym etapie.

Fakt, że firma wydaje tak dużo na rozwój i innowacje, może być w dłuższej perspektywie pozytywny, co sprawia, że XPeng należy uważnie obserwować.

Najnowsze wyniki finansowe XPeng

Ostatni raport o zarobkach opublikowany przez spółkę okazał się w przeważającej mierze pozytywny, wyprzedzając oczekiwania analityków zarówno pod względem przychodów, jak i zysków. W ciągu kwartału firma wygenerowała przychody w wysokości 3,76 mld USD, co stanowi wzrost rok do roku o ponad 536%. Strata na akcję zmniejszyła się o ponad 76% do 1,5 USD.

Firma znacznie zwiększyła również swoją gotówkę przy jednoczesnym zmniejszeniu całkowitego kosztu towarów.

9. Volkswagen (OTCMKTS: VWAGY)

Nazwa gospodarstwa domowego z planami przejścia na Pojazdy całkowicie elektryczne w ciągu następnej dekady 

W Stanach Zjednoczonych Volkswagen handluje na rynku pozagiełdowym (OTC), co zwykle jest dużą czerwoną flagą dla inwestorów, aby trzymać się z daleka. Większość firm OTC to grosze na bardzo wczesnych etapach działalności, z których niektóre nawet nie mają jeszcze Produktu na rynku.

Ale to nie Volkswagen. Firma została założona w 1943 roku i ma wiele produktów na rynku. Marka firmy stała się powszechnie znana w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, a jej kultowy Volkswagen Beetle jest przedmiotem odwiecznej gry road trip, która za każdym razem wywołuje przyjazny cios w ramię.

Ostatecznie Volkswagen handluje na rynku OTC, ponieważ jest to zagraniczna firma, która jest w stanie wzbudzić znaczne zainteresowanie inwestorów w kraju w Niemczech bez notowania na dużej giełdzie w Stanach Zjednoczonych. To nie znaczy, że to zła inwestycja.

Jedną z największych zalet akcji jest to, jak szybko planuje przejście na pojazdy całkowicie elektryczne. W Europie zamierza sprawić, że wszystkie pojazdy będą zasilane energią elektryczną, a nie paliwami kopalnymi, nie później niż do 2033 r., czyli o pełne dwa lata wcześniej niż GM.

Firma poważnie traktuje ten plan, spodziewając się, że do 2025 roku liczba pojazdów elektrycznych sprzedawanych przez Teslę przekroczy liczbę sprzedanych przez nią pojazdów. Aby to zrobić, firma inwestuje ogromne sumy pieniędzy w obniżenie kosztów baterii, jednego z najdroższych komponentów pojazdów elektrycznych. Do 2030 r. planuje również wybudować w Europie sześć potężnych fabryk, w których będzie produkować pojazdy elektryczne na niesamowitą skalę.

Nie wspominając już o tym, że Volkswagen ma już pojazdy elektryczne wycofywane z linii montażowej i wprowadzane do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji.

W końcu Volkswagen to kultowa marka, która ma wszelkie intencje bycia siłą napędową w przemyśle motoryzacyjnym, ponieważ przechodzi od paliw kopalnych do czystej energii. To sprawia, że akcje są atrakcyjne dla inwestorów.

Najnowsze wyniki finansowe Volkswagena

Wyniki spółki w drugim kwartale były nie tylko imponujące, pokonały oczekiwania analityków, pobiły rekordy i skłoniły spółkę do zwiększenia swojej orientacji. Przychody za kwartał przyszedł w 67.29 mld euro (około $78.9 mld), w porównaniu z 41.08 mld euro ($48.2 mld) w tym samym kwartale ubiegłego roku. Firma odnotowała również zyski operacyjne w wysokości 11,4 mld euro (13,4 mld USD), co czyni go najbardziej dochodowym kwartałem w historii firmy.

W wyniku stronyg performance, Spółka powiedziała, że obecnie spodziewa się, że operacyjny zwrot z inwestycji w 2021 r. wyniesie między 6% A 7,5%; jest to nieco wyższy niż poprzednia projekcja spółki między 5,5% a 7%.

Należy Również Wziąć Pod Uwagę Automobile ETF

Jeśli chcesz rozpocząć inwestowanie w branży motoryzacyjnej, ale albo nie czujesz się komfortowo z wykonywaniem badań niezbędnych do podejmowania mądrych decyzji inwestycyjnych, albo po prostu nie masz czasu, istnieje inna opcja: fundusze giełdowe (ETF).

Fundusze te gromadzą pieniądze od dużej grupy inwestorów do inwestowania w oparciu o strategię określoną w prospekcie emisyjnym funduszu. Obecnie fundusze ETF są jednymi z najczęściej sprzedawanych aktywów, oferując dostęp do niemal każdej branży i stylu inwestowania, jaki możesz sobie wyobrazić.

Istnieją pewne znaczące korzyści z wyboru inwestowania w fundusz motoryzacyjny, a nie pojedyncze akcje:

  • Dywersyfikacja. Fundusze inwestycyjne to bardzo zdywersyfikowane inwestycje. Ta duża dywersyfikacja zapewnia ochronę przed zmiennością każdego pojedynczego składnika aktywów w portfelu. Na przykład, gdyby zapasy GM miały zgłaszać słabe wyniki finansowe, zapasy spadłyby. Jednak w przypadku funduszu zdywersyfikowanego udziały w innych zapasach równoważyłyby spadki GM.
  • Zarządzanie. Fundusze ETF są zarządzane przez jednych z najlepszych profesjonalnych inwestorów i traderów na Wall Street. Dokonując inwestycji w nie, możesz mieć pewność, że Twoje pieniądze są inwestowane mądrze.
  • Koszt. Fundusze ETF mają współczynniki kosztów, ale są na ogół bardzo niskie koszty, oszczędzając inwestorom sporo pieniędzy w porównaniu do handlu każdą akcją indywidualnie.

Ostatnie Słowo

Są to jedne z najlepszych akcji auto na rynku dzisiaj, ale ważne jest, aby pamiętać, że ta lista jest tylko opinia jednego eksperta. To nigdy nie jest dobry pomysł, aby ślepo śledzić kogokolwiek na giełdzie.

Najbardziej udane inwestycje to te, które są dokonywane po dokładnych badaniach dokładnie tego, co kupujesz. Jeśli wykonasz swoje badania i dokonasz właściwych wyborów w sektorze, potencjalne zyski są trudne do zignorowania.

Zastrzeżenie: autor nie ma obecnie żadnych pozycji w żadnym magazynie wymienionym w niniejszym dokumencie ani nie zamierza utrzymać żadnych pozycji w ciągu najbliższych 72 godzin. Wyrażane są poglądy autora artykułu, a niekoniecznie innych członków zespołu Money Crashers lub Money Crashers jako całości. Ten artykuł został napisany przez Joshua Rodriguez, który podzielił się swoją szczerą opinią na temat wymienionych firm. Jednak ten artykuł nie powinien być postrzegany jako nakłanianie do zakupu akcji w jakimkolwiek papierze i powinien być wykorzystywany wyłącznie w celach rozrywkowych i informacyjnych. Inwestorzy powinni skonsultować się z doradcą finansowym lub przeprowadzić własną analizę due diligence przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej.

Jak korzystać z aplikacji inwestycyjnych dla początkujących

Poprzedni wpis

Metoda snowflaking – jak wykorzystać tę technikę do spłaty długu

Następny wpis

Mogą Ci się spodobać

Komentarzy

More in Artykuły